SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

wolfikx

New member
Nie uzyskasz takiej rozdzielczość gdyż tak wynika z instrukcji:)
Poprzez sygnał z komputera maksymalna rozdzielczość to 1400x1050.

Zresztą próbowałem wycisnąć więcej - ale się nie dało.
 

DaemonOfPain

New member
Napisałem do Sharpa w tej sprawie, zobacze co odpowiedzą.

EDIT

Prosze zwracac uwage na tabele kompatybilnosci z PC zawarta w instrukcji obslugi: zdjecie
ten TV ma ograniczona zgodnosc z PC

Rzeczywiście, więc nici z 1920x1080 na pc ;/ A już chcialem brać ten TV.
 
Ostatnia edycja:

kw4chu

New member
Zapewne rozwiązanie tego problemu przyjdzie wraz z nowym softem.

A wie ktoś może jak zedytować soft do x20 ?
Chodzi mi głównie o wygląd tj. Czcionka,kolor menu itp. ..

Pozdro
 

mareklen

Banned
UWAGA – OSTRZEŻENIE !

Forum, które aktualnie czytasz, jest założone i prowadzone przez właścicieli jednego z olsztyńskich sklepów RTV sprzedającego pod różnymi szyldami także w internecie (audiovideo.com.pl, e-panasonic.pl, locortv.com.pl). Dlatego radzę daleko idącą ostrożność w sugerowaniu się tzw.„poradami” sprzedawców z tego sklepu (głównie: kiki i ar2). Mają oni swój prywatny interes aby polecać sprzęt tylko określonych firm, których są dealerami.

Kiki, czyli Krzysztof Górski, jest sprzedawcą z Olsztyna i głównym „doradzającym” na forum. Jego syn - ar2, czyli Artur Górski,jest administratorem forum.

UWAGA: na forum pod różnymi nickami działają też inni sprzedawcy z tego samego sklepu.
Kiki i ar2 są dealerami następujących firm będących jednocześnie sponsorami forum: Toshiba, Sharp, JVC, Pioneer i Panasonic. Co za tym idzie polecają oni kupno telewizorów tych właśnie firm – bez względu na ich jakość. Obaj Panowie czerpią z tego wymierne korzyści, m.in.:
- mają stałych reklamodawców na forum (powyższe firmy), czyli stały dopływ gotówki,
- w zamian za stałe polecanie sprzętu tych firm mają przez nie finansowane lukratywne wyjazdy na szkolenia, wystawy i pokazy sprzętu (Berlin, Bangkok, Las Vegas i in.)


Oczywiście kiki i ar2 działają pod płaszczykiem nieskazitelnej uczciwości. Kiki oferuje nawet klientom tzw. prezentację w domu. Ale na taką prezentację można zamówić tylko telewizory wymienionych powyżej firm – żadnych innych. A jeśli już wymusi się na nim TV innej marki to zawsze może go ustawić tak, żeby klientowi od razu wydał się gorszy i go nie wybrał.
Aby uwiarygodnić rzekomą wyjątkowość telewizorów wciskanych nieświadomym klientom, wymyślili plebiscyt na tzw. Złoty Piksel. Reklamują go jako „wybór użytkowników forum hdtv.com.pl”. Niestety to kolejne oszustwo – co roku zwycięzcami są słabe modele Sharpa, Toshiby itd., czyli sponsorów forum i samego plebiscytu.


Nad tym wszystkim można by przejść do porządku dziennego gdyby nie jedno: kiki i ar2 w bezwzględny sposób rozprawiają się z osobami, które na forum ośmielają się choćby tylko wymieniać wady sprzedawanych przez nich TV (nie mówiąc już o całej reszcie). Takie osoby są z forum bezwzględnie usuwane, aby nie psuły rodzinnego biznesu.

Co więc robić żeby dokonać dla siebie najlepszego wyboru?

1. Czytaj forum, ale uważnie – wiele postów jest pisanych przez sprzedawców TV. Oni nigdy nie napiszą o ewidentnych wadach sprzedawanych przez siebie modeli. Warto czytać opinie zwykłych użytkowników, szczególnie tych, którzy wymieniają również minusy posiadanego sprzętu – to z pewnością nie są sprzedawcy. Musisz wierzyć swojej intuicji i przede wszystkim oczom – na końcu ZAWSZE wybierz się do sklepu, najlepiej z wieloma różnymi markami i modelami telewizorów i porównaj je na własne oczy. Im więcej sklepów odwiedzisz tym wybór będzie trafniejszy.

2. Pamiętaj, nie ma idealnego telewizora. Ten kto pisze inaczej (np. kiki w swoich tzw. testach, nota bene budzących rozbawienie wśród fachowców) jest zwykłym cwaniakiem próbującym naciągnąć Cię na dany model. Każdy TV ma jakieś wady. Istotne jest tylko abyś TY je poznał i uznał czy akurat TOBIE one przeszkadzają, czy nie. Oszczędzisz w ten sposób sobie ewentualnych rozczarowań już po kupnie.


Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

 

wolfikx

New member
Raczej to wątpliwa sprawa czy załatwią to po prostu softem.
Jak dla mnie to jest raczej kwestia sprzętowa, choć oczywiście mogę się mylić.
 

kcr80

New member
sharp 37x20e a sygnał 1080p

Witam serdecznie wszystkich.
Jestem świeżo upieczonym posiadaczem pierwszego LCD-ka.
Chciałem telewizor który starczy mi na jakis czas dlatego zgodnie z radami pana ze sklepu MM wybrałem właśnie ten model. Miał być FULL HD 1080p( chociaż tak naprawdę nie wiem do końca co to dokładnie znaczy- wiem tylko że chodzi o rozdzielczość 1920-1080).
W domu podłączyłem XBOX360 i pierwsza niespodzianka-1080p nie działa,
działa tylko 1080i. Podłaczałem przez złącze COMPONENT- czy to ma jakieś znaczenie??
Podłączyłem kompa kablem DVI/HDMI karta graficzna GAINWARD GeForce8800GT, 1024MB DDR3/256Bit i znowu 1080i OK 1080p nie działa.
Czy ktoś może mi wyjaśnić dokładnie czym się różni sygnał 1080i od 1080p i czy ma to duży wpływ na ''wygląd'' obrazu na LCD i jakie w końcu sygnały przyjmuje mój SHARP( w instrukcji jest napisane że zgodne z 1080p!!! i nie wiem o co tu chodzi)?
Może to i banalne pytania ale nie wiemco o tym wszystkim myśleć/
PZDR

P.S.Nie wiem czy w dobrym forum zamiściłem ten wątek jeżeli nie to sorry.
 
Ostatnia edycja:

Alex44

New member
Z tego, co zdążyłem właśnie przeczytać w sieci:
1080p - rzeczywista rozdzielczość Full HD
1080i - interlaced, to znaczy, że albo sprzęt wyświetlający, albo sprzęt dostarczający sygnał "udaje" Full HD (wyświetla jedną linię w conajmniej dwóch liniach, a więc rzeczywista rozdzielczość jest mniejsza)
Z opisu technicznego telewizora, który posiadasz wynika, że posiada on rzeczywiste FHD. Tak więc możliwe, że to gra, którą włączyłeś nie jest w tym trybie. Konsola "sztucznie" zwiększa rozdzielczość gry, aby dopasować ją do matrycy (rozdzielczości) telewizora. Upewnij się, że ta gra jest w FHD, albo wypróbuj taką, co do której jesteś pewien.

Acha... nie doczytałem do końca Twojego postu... :eek:k: KONIECZNIE podłącz się przez HDMI.
I jeszcze kwestia wersji konsoli (za Wikipedią):
Obsługa trybów 480p, 720p, 1080i, oraz po ostatniej aktualizacji Dashboardu 1080p

No to kilka rzeczy masz do sprawdzenia :twisted:
 
Ostatnia edycja:

DaemonOfPain

New member
Na X360(na PS3 także) nie ma jeszcze zbyt wielu gier obsługujących pełne 1080p.
Co do PC to ten model aktualnie obsługuje tylko 1400x1050, mozna o tym przeczytac kilka postów wcześniej(pisalem do sharpa i odpowiedzieli ze " Proszę zwracac uwage na tabele kompatybilnosci z PC zawarta w instrukcji obslugi(...)ten TV ma ograniczona zgodnosc z PC" co oznacza że nie da się jak narazie w x20e uzyskać rozdzialki Full HD na kompie...)
 
Ostatnia edycja:

Artur-m

New member
Moj LC-32X20E podłaczyłem do PC-eta i bez problemu wyswietla rozdziałke 1920x1280, czyli wygląda na to że może wyświetlić obraz full HD
 

olszy88

Banned
UWAGA – OSTRZEŻENIE !

Forum, które aktualnie czytasz, jest założone i prowadzone przez właścicieli jednego z olsztyńskich sklepów RTV sprzedającego pod różnymi szyldami także w internecie (audiovideo.com.pl, e-panasonic.pl, locortv.com.pl). Dlatego radzę daleko idącą ostrożność w sugerowaniu się tzw.„poradami” sprzedawców z tego sklepu (głównie: kiki i ar2). Mają oni swój prywatny interes aby polecać sprzęt tylko określonych firm, których są dealerami.

Kiki, czyli Krzysztof Górski, jest sprzedawcą z Olsztyna i głównym „doradzającym” na forum. Jego syn - ar2, czyli Artur Górski,jest administratorem forum.

UWAGA: na forum pod różnymi nickami działają też inni sprzedawcy z tego samego sklepu.
Kiki i ar2 są dealerami następujących firm będących jednocześnie sponsorami forum: Toshiba, Sharp, JVC, Pioneer i Panasonic. Co za tym idzie polecają oni kupno telewizorów tych właśnie firm – bez względu na ich jakość. Obaj Panowie czerpią z tego wymierne korzyści, m.in.:
- mają stałych reklamodawców na forum (powyższe firmy), czyli stały dopływ gotówki,
- w zamian za stałe polecanie sprzętu tych firm mają przez nie finansowane lukratywne wyjazdy na szkolenia, wystawy i pokazy sprzętu (Berlin, Bangkok, Las Vegas i in.)


Oczywiście kiki i ar2 działają pod płaszczykiem nieskazitelnej uczciwości. Kiki oferuje nawet klientom tzw. prezentację w domu. Ale na taką prezentację można zamówić tylko telewizory wymienionych powyżej firm – żadnych innych. A jeśli już wymusi się na nim TV innej marki to zawsze może go ustawić tak, żeby klientowi od razu wydał się gorszy i go nie wybrał.
Aby uwiarygodnić rzekomą wyjątkowość telewizorów wciskanych nieświadomym klientom, wymyślili plebiscyt na tzw. Złoty Piksel. Reklamują go jako „wybór użytkowników forum hdtv.com.pl”. Niestety to kolejne oszustwo – co roku zwycięzcami są słabe modele Sharpa, Toshiby itd., czyli sponsorów forum i samego plebiscytu.


Nad tym wszystkim można by przejść do porządku dziennego gdyby nie jedno: kiki i ar2 w bezwzględny sposób rozprawiają się z osobami, które na forum ośmielają się choćby tylko wymieniać wady sprzedawanych przez nich TV (nie mówiąc już o całej reszcie). Takie osoby są z forum bezwzględnie usuwane, aby nie psuły rodzinnego biznesu.

Co więc robić żeby dokonać dla siebie najlepszego wyboru?

1. Czytaj forum, ale uważnie – wiele postów jest pisanych przez sprzedawców TV. Oni nigdy nie napiszą o ewidentnych wadach sprzedawanych przez siebie modeli. Warto czytać opinie zwykłych użytkowników, szczególnie tych, którzy wymieniają również minusy posiadanego sprzętu – to z pewnością nie są sprzedawcy. Musisz wierzyć swojej intuicji i przede wszystkim oczom – na końcu ZAWSZE wybierz się do sklepu, najlepiej z wieloma różnymi markami i modelami telewizorów i porównaj je na własne oczy. Im więcej sklepów odwiedzisz tym wybór będzie trafniejszy.

2. Pamiętaj, nie ma idealnego telewizora. Ten kto pisze inaczej (np. kiki w swoich tzw. testach, nota bene budzących rozbawienie wśród fachowców) jest zwykłym cwaniakiem próbującym naciągnąć Cię na dany model. Każdy TV ma jakieś wady. Istotne jest tylko abyś TY je poznał i uznał czy akurat TOBIE one przeszkadzają, czy nie. Oszczędzisz w ten sposób sobie ewentualnych rozczarowań już po kupnie.


Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

 

pl-dodo

New member
Artur-m napisał:
Moj LC-32X20E podłaczyłem do PC-eta i bez problemu wyswietla rozdziałke 1920x1280, czyli wygląda na to że może wyświetlić obraz full HD

Zastanawiam się wlasnie nad tv full hd. Na codzień chce używac go do SD (aster bez cyfowki), DVD lub HD z kompa po HDMI (Geforce 9600GT). Do tego planuje wykorzystac sharp'a jako monitor komputerowy w formacie 4:3 (HDMI). TV będę ogladał z 2-3m (2 to minimum optymalnie bedzie z 3).

1. Jaki wybrać 37 czy 42?
2. Jak naprawde wygląda integracja z PC (myslalem ze jezeli karta pozwala na wyswietlenie 1920x1080 po HDMI lub DVI to TV bez problemu to obsłuży)
3. Jaka powinna być odleglość od TV jako monitora (policzyłem ze w 4:3 będzie to odpowiednik 21" czyli 1m powinno być ok)?
4. Co was skłoniło do dołożenia 450zł i kupienia x20 a nie np. Samsunga M87BD

Pozdrawiam wszystkich szczesliwych użytkowników.

:grin:

 

kcr80

New member
Artur-m napisał:
Moj LC-32X20E podłaczyłem do PC-eta i bez problemu wyswietla rozdziałke 1920x1280, czyli wygląda na to że może wyświetlić obraz full HD

A jaki obraz ci wyświetla 1080i czy 1080p? Jaką masz grafikę i jakim kablem podłączyłeś( końcówki, długość firma)?
 

karols

New member
witam
jestem na zakupie TV LCD i interesuje sie tym sharpem ( 42X20E )
ale mam pare niejasnosci:

1: na stronie sharpa w opisie podano że jest on 1920 x 1080 a obok pisze ze jest on HD Ready i pod spodem 1080p - pytanie w takiem razie skoro on jest 1920 x 1080 to po co to HD Ready ( znaczek HD Ready daja do modeli które maja rozdziałke np 1366 x ... ) jakaś zmyła czy co ?

2: chce podlaczyc go glownie pod Xbox360: pare stron wczesniej ktos pytal czy bedzie mu działał Xo na 1080p - dolączam sie do pytania ( ponoc tylko z nowym dashboardem 1080p działa a ze starszym tylko 1080i - prosze o potwierdzenie)

3: szukalem ale nawet na stronie sharpa nie znalazlem - mianowicie czym sie rózni X20E od G20E ? - bo akurat tam gdzie chce kupić nie maja 42X20E tylko gość mi może sprzedać G20E ? co to jest ?( nowszy ? starszy ? )
 
Ostatnia edycja:

Artur-m

New member
kcr80 napisał:
A jaki obraz ci wyświetla 1080i czy 1080p? Jaką masz grafikę i jakim kablem podłączyłeś( końcówki, długość firma)?

1080p grafika Geforce 9500GT kabel DVI-HDMI 5m firmy nie pamietam kosztował 39 zł
 

kcr80

New member
GAINWARD GeForce8800GT, 1024MB DDR3/256Bit

Artur-m napisał:
Moj LC-32X20E podłaczyłem do PC-eta i bez problemu wyswietla rozdziałke 1920x1280, czyli wygląda na to że może wyświetlić obraz full HD

a czy ktoś ma doświadczenia z podłączania 37X20E do do grafiki GAINWARD GeForce8800GT, 1024MB DDR3/256Bit ???
 

kw4chu

New member
karols napisał:
witam
jestem na zakupie TV LCD i interesuje sie tym sharpem ( 42X20E )
ale mam pare niejasnosci:

1: na stronie sharpa w opisie podano że jest on 1920 x 1080 a obok pisze ze jest on HD Ready i pod spodem 1080p - pytanie w takiem razie skoro on jest 1920 x 1080 to po co to HD Ready ( znaczek HD Ready daja do modeli które maja rozdziałke np 1366 x ... ) jakaś zmyła czy co ?

To nie zmyła po prostu wprowadzili nowe oznaczenie.Teraz zamiast "Full HD"
pisze po prostu "HD Ready 1080p".Proponowałbym zwrócić uwagę na to 1080p gdyż w sklepach stoją zapewne jeszcze starsze modele które mają oznaczenie HD Ready i nie są zgodne z rozdziałką 1080p
 

qla

New member
Witam,

Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem LC-46X20E i mam pewien problem, a mianowicie brak dzwięku z nboxa po HDMI (sprawdziłem trzy wejścia). Kabel nowy tech+link z serii WiresCR.
Czy to wina ustawień n-ki, LCD czy wadliwy kabel? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam i dzięki
Tomek
 

Mouera

New member
wolfikx napisał:
Nie uzyskasz takiej rozdzielczość gdyż tak wynika z instrukcji:)
Poprzez sygnał z komputera maksymalna rozdzielczość to 1400x1050.

Zresztą próbowałem wycisnąć więcej - ale się nie dało.

Panowie, nie wprowadzajcie czytelników w błąd, ponieważ same bzdury wypisujecie - Bez żadnego problemu na tym telewizorze można z komputera uzyskać full HD - wystarczy komputer podłączyć do wejścia HDMI przez przejściówke DVI-HDMI - mój laptop ma wbudowane wejście HDMI więc nie musze używać nawet przejściówek i TV bez problemu wyświetla 1080p z komputera. A to, co jest napisane w instrukcji dotyczy tylko analogowego wejścia D-Sub. W tym momencie własciwie każda karta graficzna dysponuje wyściem DVI, więc nie widzę żadnego problemu.
 

gworm

New member
po 4 miesiącach użytkowania 42xe20

witajcie po przerwie.
Dzisiaj sie skontaktowałem z serwisem sharpa, celem konsultacji 5cm pionowego paska na ekranie, który jest widoczny przy przejściach tonalnych jak np boisko do piłki noznej. przy normalnym użytkowaniu tego nie widać.
No i do wiedziałem się że jutro przyjadą zobaczyć i zabiorą tv do serwisu.

Sprawa ma się dwojako -
1. to jest tzw wada matrycy (banding) co udokumentują zdjęciami i wymienią tv.
2. coś odpadło od matrycy i można to naprawić.

Dowiedziałem sie także w sprawie DVB-C (który ma HD1E), pytałem o tzw. okazało się że jest bezużyteczny w tej chwili bo każda kablówka ma inny standart - wiec ulga :)

nowy soft ...109 daje rade, kwadraciki w FILM MODE zniknęły. i jest ok
(ważne - pendrive musi mieć format FAT a nie FAT32)

co do jakiegoś smurzenia to odpowiedz jest prosta - smurzy sygnał - źródło.

zobaczymy co jutro powie serwisant.
 
Ostatnia edycja:

karols

New member
Cały czas walczę z tematem (czytam i głupieje ;)
na pocieszenie ceny lecą z dnia na dzień w dół ( zrobiłem sobie w Excelu tabelkę gdzie wklepałem 42" i 46" X20E i co 2gi dzień aktualizuje ceny z Ceneo/Skąpca - jest dobrze :)

Najprawdopodobniej będę sam jechał po odbiór TV do sklepu i mam pytanie co do gabarytów pudeł wersji 42" i 46" - ile cm mają te pudła - proszę o zmierzenie tych którzy już zakupili ;) (mam nadzieję że wejdzie mi do Corsy)
 
Do góry