SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

darek061284

New member
witam jestem posiadaczem 42x20e i mój jedyny problem to dziwne zakłucenie obrazu z płyt dvd mam dvd pioneer dv-585a po componencie właczone progresywne skanowanie i czesto na filmach dvd niektóre elementy np jakieś cienkie czasne na jasnym tle poprostu migoczą nie wiem czym to jest spowidowane ?? np gdy ten sam film odpale na kompie ( hdmi-dvi) tego nie ma . nie wiem czy to nie wina kabla component??
czy ktoś z was miał taki lub podobny problem ??
 

aldhar

New member
Czy tylko ja mam takie wrażenie, czy na tym telewizorze bardzo trudno ustawić satysfakcjonujące kolory? Moim zdaniem standardowym menu użytkownika ciężko obniżyć poziom czerwieni jednocześnie uzyskując ładny żółty. Czy ktoś z was próbował ustawiać kolory za pomocą menu serwisowego?
Z tego co wiem seria D64U jest amerykańskim odpowiednikiem X20E. Jeśli tak, to dlaczego tam menu zaawansowanego ustawiania obrazu jest dużo bardziej rozbudowane? Screeny tu.
 

wolfikx

New member
Mam kilka pytań do 34X20E:

1. Czy jest jednolity sygnał kontrolny i jak go włączyć?
2. Czy jest menu serwisowe lub opcja gdzie mogę sprawdzić jak długo działał telewizor?
 

wolfikx

New member
Mam kolejne pytania (na wcześniejsze nie dostałem jeszcze odpowiedzi:confused:)

Na obrazie SD mam delikatną poświatę w momencie gdy jest różnica kontrastów dwóch np.: elementów. Takich jak logo 12 i jasne tło.
Wtedy powstaje taki duch z prawej strony, tak samo jest jak jest postać na jasnym tle. Na jednych kanałach jest to mocniej widoczne na innych mniej.

Jak można sprawdzić banding na TV - czy jest jakieś specjalne tło do wyświetlenia na ekranie aby wychwycić banding oraz drastyczne niedoświetlenia matrycy??
 

zibik64

New member
Mam prośbę.

Czy ktoś mógłby podać wymiary opakowania w jakim sprzedaje się
LC-37X20E?

Potrzebuję tych danych pod kątem przeanalizowania możliwości transportu swoim samochodem (toyota Yaris).

Z góry dzięki za informację
 

zibik64

New member
Ponawiam pytanie.
Bardzoi mi zależy na tych danych
Czy naprawdę nikt nie zna wymiarów opakowania LC37X20E ?
 

zeter

New member
46x20e

Kilka moich spostrzeżeń kablowych.

Mam go od listopada 2007 i wszystko było ok na sygnale SD z terminala Mediasat(Cyfra)
Jakiś czas temu wymieniłem terminal Cyfry+ na Philips PVR HD i podłączyłem go kablem HDMI -złoconym.
I tu niespodzianka: na EXT5 i EXT6 nie działa wypisując komunikat " ...sygnała niekompatybilny..", za to na EXT4 działa poprawnie.
Terminal Philipsa ma skaler i można cieszyć oko nie tylko sygnałem HD ale także przeskalowanym SD.
Jednak humor psuł mi wystający z boku kabelek podpięty pod EXT4 i myśl, jak podłączyć inne urządzenia np. odtwarzacz BD.
Za sugestią serwisu wykonałem różne włączenia/wyłączenia telewizora, wgrałem nowy firmware i nic, EXT5 i EXT6 dalej nie działąją. Pozostało wysyłać TV do serwisu.
Na koniec wziąłem zwykły kabel HDMI od kolegi spróbowałem popodłączać jeszcze raz. I udało się wszystkie wejścia HDMI działają jak należy.
Kabel za 34 zł okazał się lepszy od kablka za 78 zł.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy tego telewizorka
 

frydziu1

New member
polsat sport i eurosport

prosze mi powiedziec jak na sharpie wyglada EUROSPORT i POLSAT SPORT szczegolnie intersuje mnie PIŁKA NOŻNA? model 37 badz 42 cale czy sa smuzenia?
 

Conack1410

New member
Witam wszystkich- jako, że jest to mój pierwszy post na forum proszę o zrozumienie i wyrozumiałość ;)

Otóż w tym miesiącu - możliwe ,że już w przyszłym tygodniu będę kupował nowy tv i chciałbym prosić o radę

Wstępnie wybrałem sharpa LC-42X20E ( lub model 46')

i mam odnośnie tego tv kilka pytań- po prostu nie chcę wyrzucić kasy w błoto

- czy jakość obrazu jest wysokiej jakości względem innych tv - i czy warto tego sharpa brać pod uwagę ?
( lcd będzie używany w 50 % do ps3 / 40 % tv zwykła + N / 10% filmy dvd/ blu-ray

zależy mi na dobrej jakości obrazu, dobrym podświetleniu matrycy i solidności działania

- czy warto brać pod uwagę inne modele z 100hz? czy ta wartość daje widoczną różnicę czy jest minimalna?

- jak to jest z gwarancją na martwe pixele ? czy zdarzają się często i czy często zdarza się efekt "buczenia" ? bo nie słyszałem od znajomych o takich problemach ale wyczytałem ,ze może coś takiego się przydarzyć

- czy kupować tv przez internet czy koniecznie w sklepie (ale za to troszkę drożej?) i czy sklep powinien dać możliwość sprawdzenia tv w sklepie przed kupnem ( chodzi o to buczenie czy martwe pixele) ....
 

jacek76

New member
Witam szanownych Grupowiczów,

zakupiłem wczoraj właśnie taki tv w rozmiarze 52.
Mam problem pojawiający się po włączeniu funkcji "action" - mianowicie pojawia się rząd pikseli w pionie świecących w innym odcieniu niż wyświetlany obraz, ale tylko na ciemnych scenach.
Na całym białym tle jest ok.
Pojawia się to na wszystkich wyjściach, szczególnie na przejściu kolorów z ciemnego na jaśnieszy (film, zdjęcia, stopklatka).
po wyłączeniu tej funkcji jest ok.
Czy ktoś z Was spotkał się z tym zjawiskiem?
Wygląda na sprawę oprogramowania-softu, bo nie jest to stały błąd matrycy.
Występuje na każdym wejściu - piksele świecą-mrugają tylko w jednym rzędzie w pionie.
Z racji że mam tydzień na przetestowanie, a ta funkcja "action" nie jest dla mnie niezbędna proszę o opinie co o tym sądzicie - użytkować czy wymieniać (problem z transportem)?
Może ktoś z Was zauważył coś podobnego lub podpowie czego to może być przyczyną.
Pzdr
Jacek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Conack1410 - do gier będzie extra , do telewizji - zależy jaka będzie odległość od ekranu ? Może Ci nie pasować .
Czy brać 100 Hz - zależy właśnie od odległości jakiej siedzisz od ekranu ?
O inne rzeczy mozesz być spokojny.

jacek76
- gdzie kupiłeś , kiedy i jaka masz gwarancję ?
 

jacek76

New member
jacek76 - gdzie kupiłeś , kiedy i jaka masz gwarancję ?[/quote]

Witam,

MM gwarancja tak jak to u nich

Pzdr
jacek
 

Conack1410

New member
odległość od tv około 3- 3,2 metrów

przede wszystkim chcę dobrze zainwestować 5 tys zł i nie żałować

to jak z tym 100hz ? jaka roznica i czy warto sobie tym głowę zaprzątac ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
niestety musisz brać pod uwagę LCd 100 hz:
http://www.zlotypixel.pl/

JVC 42 V 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662

P1050111.jpg

Sharp 42 XL2
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19742

Jeszcze inne ujęcia "Czarnych" obrazów:
b29178cd5fa3a0ebmed.jpg



Toshiba 42 Z 3030
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19566

0998fedf47162571med.jpg
 

Conack1410

New member
ale co daje to 100hz ? bo na moniorze 24' full hd przy 60hz pracuje sie swietnie

slyszalem ,że tv w których podaje sie 50hz tez moga obslugiwac wieksze wartosci...

takze nie wiem jak to jest dokladnie ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ogranicza smużenie w dużym stopniu, co jest bardzo widoczne przy bliskich odległościach. Symuluje dodatkową klatkę pomiędzy dwoma starymi - dając lepszą wyrazistość i czytelność obrazu.
 

Conack1410

New member
czytając opinie na różnych forach i sklepach internetowych

stwierdzam ,że inwestycja w 100hz nie jest opłacalna

większość ludzi nie zauważa róznicy no i są zachwyceni obrazem z lc-42x20e oraz 46x20e

1. mam pytnie odnośnie odległości od tv- u mnie będzie to około 3,2 metra i czy to jest odległość dobra do 46 cali? czy 42 to góra?

2.czy warto brać tv w necie ? powiedzmy w electro.pl ? ktoś może polecic ten sklep?

3. czy w przypadku zakupu przez internet funkcjonuje prawo konsumenta ,że do 2 tyg możn tv zwrocic i odzyskac pieniadze?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy odległości 3.2 metra jeśli bez 100 Hz -to wybierałbym wielkość 42"
Jeśli 100 hz - to możesz brać 46" nawet gdy innym się wydawać może że nie widać różnic.
Śmiało możesz kupować w necie.
Tylko w internecie masz możliwość zwrotu w ciagu 10 dni. W sklepach stacjonarnych takie prawo nie obowiązuje.
 

Conack1410

New member
no tak wiem ,ze smialo moge brać 100hz z tym ,że róznica w cenie bardzo duża - jesli sie nie myle to kolo 1000zł wiecej za model 100hz

jesli da sie w 100% dobrze ogladac wszystko na modelu bez 100hz oraz grac , to nie bede wogole zawracal sobie glowy wersja 100hz


jak to jest z tymi 100hz? wartosc ta jest ciagla i utrzymuje sie przy np graniu w 1920x1080? i czy jest takze 100hz jak sie oglada na przyklad jakis program hd?


co do kupowania w necie skoro jest mozliwosc zwrotu to jest to najlepszy sposób tak mi sie wydaje bo ceny atrakcyjne a ja mieszkam w war-mazurskim wiec tutaj zaopatrzenie jest kiepskie i ceny wyraznie wyzsze

nie ma gdzies porównania i galerii modelu lc-42x20e z wersja 100hz? bo skoro jest roznica to na fotkach tez powinna byc widoczna
 

_MarSs_

New member
Te 100Hz to tylko taka nazwa reklamowa technologii. Przydaje się wyłącznie wtedy gdy oglądasz materiał SD na panelu o wysokiej rozdzielczości. Polega na wstawianiu pomiędzy klatki "rzeczywiste" dodatkowej klatki różnicowej, będącej w istocie funkcją średniej arytmetycznej dla każdego pixela.
Powoduje to pozorne wygładzenie obrazu, bo ruch elementów obrazu jest płynniejszy. Niestety trzeba wykonać te 2 miliony operacji na każdej klatce i to powoduje dodatkowe opóźnienia. Ponadto w pewnych warunkach te dodatkowe klatki bardziej psują efekt niż poprawiają.
Materiał FullHD nie potrzebuje poprawy, bo każdy pixel w TV dostaje swoją własną wartość z sygnału.

Nie mozna mylić 100Hz LCD z 100Hz CRT gdzie każdą klatkę wyświetlało się 2 razy aby zmniejszyć migotanie obrazu. Na LCD żaden obraz nie migocze.

Osoby które oglądają N i tuner podaje im interpolowany obraz 1080 mogą nie zauważać różnicy dla włączonego 100Hz, natomiast ci co ogladają z anteny dachowej po analogu powinni zauważyć (ja widzę, ale jeszcze nie wiem czy mi się to aż tak podoba, żeby do tego dopłacać).
W swoim obecnie posiadanym CRT 100Hz 16x9 gdy go kupowałem w 1999 roku jest stopklatka, mozaic, stroboskop, Fast/TopText i DNR. Przez te 10lat nie używałem żadnych z nich więcej niż kilka razy dla zabawy. Obecnie jakoś popsuł mi się sygnał z anteny i zmuszony zostałem do włączenia DNR. Poprawia on gładkość obrazu (nie widać zakłóceń) ale kosztem szczegółowości. Jak poprawię sygnał to go wyłączę. Jak kupię tuner cyfrowy, to też wszystko wyłączę.
 
Do góry