SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

karols

New member
mam pytanie: mam 46X20E + xbox360 premium. Z konsolą był kabel component więc nie mam ani HDMI ani VGA. Pytanie do posiadaczy tego TV i konsoli : działa 1080p na tym TV ? (gdy daje w dashu konsoli 1080p to mam czarny ekran i pisze mi że nie obsługuje - podejrzewam że to przez to że używam kabla component dołączonego fabrycznie do konsoli) Czy kabel HDMI pozwoli uzyskać fullHD (irytują mnie "ząbki" w grach) Post w tym dziale a nie konsolowym ponieważ tu łatwiej o sharpowców ;)
Pozdrawiam
 

SMT

New member
Witam,
mało postów, moj 37x20e przyjedzie dopiero jutro,
ale pozwole juz sobie zadac pytanie.
Tematyka ze tak powiem audio wizualna.
Mianowice, che podlaczyc sharpa do laptopa,
przez hdmi. W lapku mam karte dzwiekowa X-Fi Extreme Audio
Notebook i dalej dzwiek chcial bym uzysakc z glosnikow 5.1
(Logitech Z5500)
Tu pojawia sie pytanie czy jesli dzwiek pojdzie po hdmi i dalej
z tv wypuszcze go przez kabel optyczny (bo takie gniazdo posiada )
do glosnikow to czy one zalapia bezporoblemowo sygnal 5.1?

Mam nadzieje ze to pytanie miesci sie w ramach tego tematu,
albo chociaz tego forum! :)



SMT.
 

promienie_iks

New member
Przylaczam sie do pytania kolewi wyzej - zreszta czekam na taki sam telewizor, ktory na dniach powinien dotrzec. Ja rozwazam podlaczenie dzwieku z laptopa bezposrednio do amplitunetra. Z lapka w miejscu gniazda sluchawkowego wychodzi sygnal optyczny (tak wyczytalem w opisie opcjach karty dzwiekowej). w amplitunerze mam wolne tylko jedno wejscie - wlasnie optyczne typu toslink. dlatego rozwazam zakup odpowiedniego kabelka - z jednej strony 'jack' optyczny z drukiej toslink. przetestuje wszystko niebawem i dam znac czy dzila. Opcja podana przez kolego wyzej tez jest ciekawa- dlatego prosze o rozwiniecie watku
 

SMT

New member
moja 37x30e niedawno dotarala, i na pierwszy rzut
oka wydawala by sie wszystko spoko, gdyby nie
fakt ze cwaniaczki z firmy kurierskiej DPD
kilka razy rzucily sobie go z tira bo dojechal z dziura
w kartonie oraz popekanym i ulamanym dolnym rogiem
wraz z glosnikiem! Nawet jesli to jednorazowa akcja
to i tak nie polecam firmy DPD! 58 naklejek - UWAGA, OSTROZNIE,
a oni doworza mi telewizora bez rogu jakby nigdy nic.

ale mniejsza o ten fakt, telewizor dziala, w przyszlym tygodniu
dostane nowy ale mam juz kilka przemyslen i pytan
wlasnie co do tego modelu

1.) SZOK, 37 wyglada u mnie w pokoju jak w sklepach 42,
jest to ogromny telewizor, i nie radze ogladac z blizszej
odleglosci niz 3 metry bo moze przejsc na was wysypka z pixelozy,
bo jednak jest ona zauwazalna (na SD i PS2) - co jest oczywiwscie
zrozumiale, przy takim sygnale na tylu clach, chyba?

2.) ale druga sprawa jest powazniejsza! wlasnie na ps2 podlaczonym po
standardowym kablu sony czincze przetykane na euro oraz na dvd rowniez po czinczas na euro jest bardzo nieprzyjemny efekt widoczny wyraznie rowniez z daleka! mianowice przystkie ruszajace sie elemny w obrazie
zmieniaja sie w poziome kreski! O CO CHODZI!?? czy da sie z tym cos zrobic? to wina kabla, sygnalu, urzadzenia??? HELP

3.)podlaczylem rowniez telewizorek do lapka (c2d 2.0, 1gb ram, geforcego 7600) i tu rowniez mam watpliwosci. laczylem kabelkiem nie wyskoch lotow tzn manta za 25zt hdmi i obraz popixelozowany - przy wszystkjich rodzielczosciach hd wraz z full, kolory wyraznie pokrecone - za cieple, za zimne, wyblakle! znow - czego to wina kabla, ustawienia, bo jak jeszcze moze pixeloze moge jakos zrozumiec (mimo ze jest wyrazna, i wydawalo by sie ze na full HD powinno ladnie wygladac) to takie kolory sa malo akceptowalne!

pozostalo jeszcze moje pytanie bodajze z przwed 1 posta na temat laczenia przez port optical out!


pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
co zorbic z efektem poziomych paskow!?
z tego co czytalem wiekszosc chwalila ten
model wiec moze dobre okablowanie
plus ustaiwenia tv pomoga!?


SMT.
 

klaudiuszs

New member
karols: co prawda nie posiadam konsoli XBOX ale nie wazne. To wejscie o ktorym mowisz to wejscie analogowe - definicja componentu mowi ze jest w stanie przesylac sygnal 1080p HDReady czyli potocznie zwane FullHD. Jednak nie oczekiwalbym ze w X20E zrobili taki super uklad elektroniczny ktory przetworzy taki sygnal ktory idzie po componencie skoro sa zlacza cyfrowe HDMI.
W wikipedii jest napisane cos takiego "Component video is capable of carrying signals such as 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i and 1080p, although many TVs do not support 1080p through component video."
Sharp X20E jest telewizorem 1080p HDReady wiec bez problemu pociagnie ci ten standard tylko podaj mu sygnal na HDMI.
Dla przykladu: nie uzyskasz takze na wejsciu RGB (analog z komputera) pelnej rozdzielczosci. Musisz takze zastosowac kabel HDMI (DVI->HDMI) zeby uzyskac z komputera 1080p.
 

klaudiuszs

New member
SMT napisał:
nieprzyjemny efekt widoczny wyraznie rowniez z daleka! mianowice przystkie ruszajace sie elemny w obrazie
zmieniaja sie w poziome kreski!

chymmm trudno mi to sobie wyobrazic czasami przy szybkim ruchu jesli zrodlem jest obraz z NTSC a nie z PAL to taki moze byc efekt. Zmien jesli mozesz sygnal w nadajacym urzadzeniu na PAL

SMT napisał:
3.)podlaczylem rowniez telewizorek do lapka (c2d 2.0, 1gb ram, geforcego 7600) i tu rowniez mam watpliwosci. laczylem kabelkiem nie wyskoch lotow tzn manta za 25zt hdmi i obraz popixelozowany - przy wszystkjich rodzielczosciach hd wraz z full,

chyba nie wiesz o czym mowisz - skoro zwiekszasz rozdzielczosc az do FullHD to matryca daje punkt 1:1 wiec piksel jest tak maly ze z odleglosci 20cm juz go nie widac - wiec jak mozesz miec "pixeloze"?

SMT napisał:
kolory wyraznie pokrecone - za cieple, za zimne

No to za cieple czy za zimne - a moze ty poprostu powinienes udac sie do okulisty ? :cool: bo na pewno nie jest to wina metalu uzytego w przewodzie twojego kabla.

SMT napisał:
pozostalo jeszcze moje pytanie bodajze z przwed 1 posta na temat laczenia przez port optical out!

HDMI przesyla cyfrowo obraz jak i dzwiek. Jak zmusisz swoja karte muzyczna do wyslania dzwieku kablem HDMI to TV na Opticalu tez poda niczym nie zmodyfikowany dzwiek na urzadzenie audio.
 
Ostatnia edycja:

Goonies76

New member
Od dłuższego czasu upatrzyłem sobie Sharpa 37x20E z zastosowaniem do konsoli xbox 360 i dvd (sporadycznie podłączony komputer). Naczytałem się wiele pochlebnych testów na temat tego modelu - świetna czerń, skalowanie, trochę zróżowione kolory martwią - ale ogólnie był u mine na 1 miejscu listy zakupów.NA 2 jest Samsung a656 i na 3 miejscu a551. Dzisiaj zrobiłem jednak ostatni objazd po sklepach i...

1. W jednym sklepie sprzedawca podpiął mi dvd pod ten model przez euro - niestety byłem rozczarowany tym co zobaczyłem. Czy na każdym LCD obraz z DVD podpięty przez euro jest tak kiepski? Wyraźne aureolkii, rozpikselowanie obrazu przy wszelkich konturach, literach, ziarnka piasku rozpikselowane - po prostu przy konturach wyraźna strata jakości obrazu i ostrości.

2. W innym sklepie zaś zobaczyłem A551 podpięty przez component i szczena mi opadła - myślałem, że to sygnał HD na poczatku. Czy naprawdę aż tak wielka strata jakości jest przy podpinaniu dvd przez euro? Mam Wiwę HD 228 i nie jestem pewny czy posiada ona takie wyjście.
Jak Sharp 37x20E poradzi sobie z dvd przez component? Naprawdę zalezy mi na dobrej jakości filmów dvd na swoim telewizorze - a tutaj taki zonk. Jeżeli to wina kabla i Sharp pozytywnie mnie zaskoczy to jestem spokojny, chociaż jak czytałem o tym, że Sharpy radzą sobie dobrze z SD to myślałem, iż tak będzie także z dvd. Po tylu pozytywnych opiniach skłaniam się powoli do tego Samsunga 656 (lepszy model niż 551)

3. Rozumiem, że w HD oba te modele - 37x20E i A551 - sprawdzają się bardzo dobrze i z xboxem 360 smigać będą aż miło. Podobnie sprawa z komputerem.

Telewizor musze zakupić do piątku i jak już byłem przekonany co do Sharpa to teraz powoli wybieram Samsunga, ale moze mi jeszcze doradzicie. Przeczytalem trochę testów i dylemat mam dalej.

Sharp 37x20E i Samsung A656 (ew 551) - 50% xbox, 50 % dvd. I jak z tym dvd po componencie na Sharpie? Wynika, że Euro jako kabel do dvd całkowice nieprzydatny - ta ziarnistość - pikseloza występuje na każdym lcd z podpiętym dvd przez euro??
Obraz w SD w wielu sklpeach na Sharpie też rewelacyjny nie był w stosunku do innych telewizorów w tej klasie cenowej - ale i tak sprzedawcy bardzo go zachwalali.
Pomóżcie mi jakoś zdecydować bo miotam sie między jednym TV a drugim i nie mogęznaleźć rozwiązania...

Pozdrawiam i prosze o odpowiedź.
 

_MarSs_

New member
Co do przekazywania dźwięku to jest drobny problem, otóż mój x20 przekazuje wyłącznie PCM stereo natomiast wszelkie DD są blokowane (TV wyświetla komunikat: Odebrano niekompatybilny sygnał audio) i nie wychodzą wyjściem optycznym.

Co do jakości z DVD po RGB to jestem bardzo zadowolony - jest o wiele ładniej niż na CRT 100Hz.

Natomiast po komponencie miałem wielkie problemy z "wylewaniem" się kolorów w trybach 720p i 1080i ale po wejściu w tryb serwisowy okazało się, że parametry Pb i Pr były ustawione na 255 (max) po zmniejszeniu do około 170 prob,em ustąpił.
 

klaudiuszs

New member
_MarSs_ napisał:
Co do przekazywania dźwięku to jest drobny problem, otóż mój x20 przekazuje wyłącznie PCM stereo natomiast wszelkie DD są blokowane (TV wyświetla komunikat: Odebrano niekompatybilny sygnał audio) i nie wychodzą wyjściem optycznym.

po pierwsze nie napisalez z czego i za pomoca czego przesylasz obraz i dzwiek do TV.

Mi sie wydaje ze ty jestes w stanie wyslac tylko Stereo w PCM dlatego TV dziala ci na Stereo. PCM to format bezstratnego zapisu dzwieku. Wydaje mi sie - mowie to czysto teoretycznie ze problem lezy w wersji HDMI jakie obsluguje Sharp. Niestety nie znalazlem zadnej specyfikacji okreslajacej jaka wersje obsluguje 1.2 czy 1.3. Poniewaz dopiero wersja 1.3 wspiera formaty stratnej kompresji - sprobuj wyslac dzwiek 5.1 ale w formacie bez kompresji stratnej - ale byc moze problem lezy zupelnie gdzies indziej.

Najlepiej test przeprowadzic na nowym komputerze (stacjonarnym) ktory karte graficzna oraz muzyczna ma zgodna z HD
 

klaudiuszs

New member
Goonies76 napisał:
... W jednym sklepie sprzedawca podpiął mi dvd pod ten model przez euro - niestety byłem rozczarowany tym co zobaczyłem....W innym sklepie zaś zobaczyłem A551 podpięty przez component i szczena mi opadła - myślałem, że to sygnał HD na poczatku. Czy naprawdę aż tak wielka strata jakości jest przy podpinaniu dvd przez euro?

Jak to kiedys ktos powiedzial na tym forum - wez swoj odtwarzacz DVD i swoja plyte DVD i idz do sklepu - podlacz najlepiej przez component (ktory czyni cuda w porownaniu do Euro) a jesli juz EURO to przez jak najbardziej krotki kabel.

Jak pojdziesz do sklepu gdzie stoi 30 tv i wszystkie maja idealny obraz oprocz np. jednego to zaloze sie ze wlasnie ten jeden nie ma wejscia component wiec podlaczyli przez euro :cool:

Film najlepiej zeby byl w formacie DVD - poniewaz wszystkie DivXy Xvidy i inne kompresowane potocznie zwanym MPEG4 maja dosc znaczna kompresje stratna co ujawnia sie na np. stop klatkach na krawedziach - tzw. piasek.

Nie bede ci mowil ktory jest lepszy - sam musisz to zobaczyc

Warto tez w TV jednym i drugim powylaczac troche bajerow typu dynamiczne kontrasty i nasycenia kolorow - wtedy najczesciej znikaja biale/czarne aureole wokol krawedzi.
 

wolfikx

New member
Mouera napisał:
Panowie, nie wprowadzajcie czytelników w błąd, ponieważ same bzdury wypisujecie - Bez żadnego problemu na tym telewizorze można z komputera uzyskać full HD - wystarczy komputer podłączyć do wejścia HDMI przez przejściówke DVI-HDMI - mój laptop ma wbudowane wejście HDMI więc nie musze używać nawet przejściówek i TV bez problemu wyświetla 1080p z komputera. A to, co jest napisane w instrukcji dotyczy tylko analogowego wejścia D-Sub. W tym momencie własciwie każda karta graficzna dysponuje wyściem DVI, więc nie widzę żadnego problemu.

Trochę mnie nie było na forum a tu widzę, że kolega prawie błotem mnie obrzucał:(
Co do kabelka to oczywiście sprawdzałem na kablu HDMI/DVI a podłączony był Radeona 9600 Pro.
A skoro serwis twierdzi, że należy zaznajomić się z tabelką gdzie są opisane rozdzielczości z jakimi możliwa jest współpraca SHAP-PC to coś w tym chyba musi być.
Jeśli tobie działa to super, niestety ja mam tylko 1080i.
Jakkoliwek to już nie jest mój problem gdyż mój TV poszedł do serwisu i oddają kasę - no chyba, że znów kupię SHARP ale wątpiem gdyż proces gwarancyjny trrwał 3 miesiące !!!!!

PS.: Mam pytanie z innej beczki, czy ktoś próbował to teog SHARPa podłączyć XBOXa 360 starszego - bez wyjścia HDMI. Jakie rozdzielczości maksymlanie można uzyskać oraz jaki kabel trzeba zastosować??
 

_MarSs_

New member
klaudiuszs napisał:
po pierwsze nie napisalez z czego i za pomoca czego przesylasz obraz i dzwiek do TV.
Mi sie wydaje ze ty jestes w stanie wyslac tylko Stereo w PCM dlatego TV dziala ci na Stereo. ...
Dźwięk zapodaję z NBOXa, z Samunga CP HD oraz z DVD Philips z HDMI.
Ten TV po podłączeniu do laptopa i sprawdzeniu dozwolonych formatów na HDMI ma masę formatów wizyjnych i tylko 1 (jeden) format audio: LPCM Stereo z częstotliwościami 32k 44.1k i 48k, więc już wiem, że innego dźwięku nie odtworzy - a szkoda! Jeszcze bardziej szkoda, że nie przekazuje całego strumienia audio na wyjście optyczne tylko taki jaki rozpozna co skutecznie utrudnia podłaczenie go do amplitunera.
klaudiuszs napisał:
Najlepiej test przeprowadzic na nowym komputerze (stacjonarnym) ktory karte graficzna oraz muzyczna ma zgodna z HD
I co Ci to daje? Przecież normalnie TV powinien doskonale współpracować przede wszystkim ze sprzętem typu tuner sat i DVD. Ja nie wymagam, żeby generował mi na swoich głośniczkach dźwięk przestrzenny 7.1, ja chciałbym aby odtworzył chociaż DD Stereo. Wydaje mi się że Sharp dosyć dziwnie zaoszczędził 5$ na kości dekodera DD, ale i tak wszyscy go kupilismy więc może to miało sens.
Niestety ja posiadając obecną wiedzę nie kupiłbym go ponownie.
 

_MarSs_

New member
wolfikx napisał:
...A skoro serwis twierdzi, że należy zaznajomić się z tabelką gdzie są opisane rozdzielczości z jakimi możliwa jest współpraca SHAP-PC to coś w tym chyba musi być...

x20 po podłączeniu kablem HDMI do komputera raportuje nastepujace obsługiwane tryby graficzne:
  • 1920x1080p 50/60Hz
  • 1920x1080i 50/60Hz
  • 1920x1080p 24Hz
  • 1600x1200p 60Hz
  • 1400x1050p 60Hz
  • 1360x768p 60Hz
  • 1280x1024p 60Hz
  • 1280x720p 50/60Hz
  • 1024x768p 60Hz
  • 800x600p 60Hz
  • 720x576p 50Hz
  • 720x576i 50Hz
  • 720x480p 60Hz
  • 720x480i 60Hz
  • 640x480p 60Hz
Natomiast działa również z rozdzielczością 1280x800p 60Hz która nie jest raportowana. Podejrzewam, że działa z każdą rozdzielczością jaką mu się poda. Warunek jest jednak taki, aby połaczenie było cyfrowe (HDMI lub DVI). Po analogu nie sprawdzałem, ale jak ktoś koniecznie chce to moge sprawdzić.
 

wolfikx

New member
_MarSs_ napisał:
x20 po podłączeniu kablem HDMI do komputera raportuje nastepujace obsługiwane tryby graficzne:
  • 1920x1080p 50/60Hz
  • 1920x1080i 50/60Hz
  • 1920x1080p 24Hz
  • 1600x1200p 60Hz
  • 1400x1050p 60Hz
  • 1360x768p 60Hz
  • 1280x1024p 60Hz
  • 1280x720p 50/60Hz
  • 1024x768p 60Hz
  • 800x600p 60Hz
  • 720x576p 50Hz
  • 720x576i 50Hz
  • 720x480p 60Hz
  • 720x480i 60Hz
  • 640x480p 60Hz
Natomiast działa również z rozdzielczością 1280x800p 60Hz która nie jest raportowana. Podejrzewam, że działa z każdą rozdzielczością jaką mu się poda. Warunek jest jednak taki, aby połaczenie było cyfrowe (HDMI lub DVI). Po analogu nie sprawdzałem, ale jak ktoś koniecznie chce to moge sprawdzić.

Mam pytanie co (TV czy PC) i jak ci raportuje o obsługiwanych trybach.
Nigdzie czegoś takiego nie znalazłem.
Oczywiście mojego kompa ma podłączonego za pomocą kabla DVI-HDMI i maksymalnie mam 1400x1050p 60Hz.
 

B.K.

New member
Najprostszy sposób na oglądanie zdjęć Full HD

Szanowni,

Jaki wg Was jest najprostszy sposób na oglądanie na 37x20e zdjęć w pełnej rozdzielczości? Bez upscalingu czy innych takich...

Czy pozostaje tylko podłączenie komputera przez DVi/HDMI albo odtwarzacza BR?
 

klaudiuszs

New member
_MarSs_ napisał:
Ten TV po podłączeniu do laptopa i sprawdzeniu dozwolonych formatów na HDMI ma masę formatów wizyjnych i tylko 1 (jeden) format audio: LPCM Stereo z częstotliwościami 32k 44.1k i 48k, więc już wiem, że innego dźwięku nie odtworzy

OK to teraz prosze cie zdradz mi tajemnice jak/czym (program) to sprawdziles ?
 

promienie_iks

New member
Wczoraj w prezencie slubnym dostalem 37x20e. Telewizorek jest podpiety przez hdmi do yamahy s661. Zarowno DVD jak i DIVXy hulaja wprost przepieknie. Jest jednak jeden poważy problem - telewizor mial byc przede wszystkim wykozystywany do ogladania materialow HD przy wykozystaniu laptopa podpietego przez hdmi. Niestety - w momencie, gdy podpinam kabelek do laptopa natychmiast system sie wywala. pojawia sie niuebieski ekran. prubowalem podpiac w momencie gdy tv jest wylaczony. system wtedy dzialal. gdy wlaczalem tv system nadal dzialal. zawieszal sie w momencie, gdy wybieralem jako zrodla sygnalu zlacze hdmi do ktorego byl podlaczony laptop. Zabawa ze zmiana rozdzielczosci lapka na nic sie zdala. POMOCY!! jestem zalamany

moj laptop to:

HP PAVILION dv6700
2GB RAM
8400GS
VISTA

prosze o pomoc!
 

wolfikx

New member
promienie_iks napisał:
Jest jednak jeden poważy problem - telewizor mial byc przede wszystkim wykozystywany do ogladania materialow HD przy wykozystaniu laptopa podpietego przez hdmi. Niestety - w momencie, gdy podpinam kabelek do laptopa natychmiast system sie wywala. pojawia sie niuebieski ekran.

Wygląda na problem sterowników na laptopie. Wątpię aby ten problem powodował sprzęt a tym bardziej telewizor.Uaktualnij stery do najnowszych lub jak masz najnowsze to do starszych.
Może twoje stery to wersja Beta ??
 
Do góry