SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

kcr80

New member
Mouera napisał:
Panowie, nie wprowadzajcie czytelników w błąd, ponieważ same bzdury wypisujecie - Bez żadnego problemu na tym telewizorze można z komputera uzyskać full HD - wystarczy komputer podłączyć do wejścia HDMI przez przejściówke DVI-HDMI - mój laptop ma wbudowane wejście HDMI więc nie musze używać nawet przejściówek i TV bez problemu wyświetla 1080p z komputera. A to, co jest napisane w instrukcji dotyczy tylko analogowego wejścia D-Sub. W tym momencie własciwie każda karta graficzna dysponuje wyściem DVI, więc nie widzę żadnego problemu.

czyli jezeli u mnie po podłączeniu kompa kablem DVI/HDMI wyskakuje na ekranie informacja "niewłaściwy format sygnału wejściowego" jest to wada telewizora, coś jest zepsute???oczywiście karte graficzną konfiguruje na 1080p i nic a 720p wyświetla bez żadnego problemu
 

Mouera

New member
kcr80 napisał:
czyli jezeli u mnie po podłączeniu kompa kablem DVI/HDMI wyskakuje na ekranie informacja "niewłaściwy format sygnału wejściowego" jest to wada telewizora, coś jest zepsute???oczywiście karte graficzną konfiguruje na 1080p i nic a 720p wyświetla bez żadnego problemu

Ani nie jest to wada telewizora, ani prawdpodobnie nic nie jest zepsute - trzeba odpowiednio skonfigurować sterownik karty graficznej - czyli odpowiednia rozdzielczość i odświeżanie - chociaż u mnie co bym nie ustawił (dowlona rozdzielczosć z dowolnym odświeżaniem) to i tak obraz się wyświetla - mój TV to 42X20 a karta graficzna w notebooku 8400GM z bezpośrednim wyjściem HDMI. Pokombinuj z ustawieniami sterownika - musi zadziałać.
 

Mouera

New member
karols napisał:
Najprawdopodobniej będę sam jechał po odbiór TV do sklepu i mam pytanie co do gabarytów pudeł wersji 42" i 46" - ile cm mają te pudła - proszę o zmierzenie tych którzy już zakupili ;) (mam nadzieję że wejdzie mi do Corsy)

Zapomnij, ze wsadzisz pudło od 42 lub 46 do Corsy - nie ma szans najmniejszych - to wielkie bydle jest.
 

MyKey

New member
Mouera napisał:
Zapomnij, ze wsadzisz pudło od 42 lub 46 do Corsy - nie ma szans najmniejszych - to wielkie bydle jest.
Nie wiem do której corsy nie weszło - ale ja punciakiem bez problemu przewiozłem 46'' (przy rozłozonych siedzeniach off horse :) a to jezdzidełka o podobnych gabarytach (punto2 i corsa3). I nawet bagaznik domknąłem :)Trzeba tylko pamiętać żeby połozyc ekranem do góry i moze jakiś kocyk pod spód coby mu 'miękcej' było :)).
 

MyKey

New member
qla napisał:
Witam,

Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem LC-46X20E i mam pewien problem, a mianowicie brak dzwięku z nboxa po HDMI (sprawdziłem trzy wejścia). Kabel nowy tech+link z serii WiresCR.
Czy to wina ustawień n-ki, LCD czy wadliwy kabel? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam i dzięki
Tomek
Nie jestem pewien - ale czy przypadkiem nie jest tak że po HDMI przesyłany jest tylko obraz ? Gdzieś mi się to obiło o oczy/uszy (może nawet w tym wątku) ale trzeba by poszperać...
 

raddzik

New member
Lc37x20e

Witam Wszystkich,
Od 1,5 tygodnia jestem posiadaczem LC 37X20E. Chętnie podzielę się doświadczeniami z testowania i używania tego telewizora.
Zdecydowalem się na Sharpa, gdyż wyczytałem, że telewizory tej firmy najlepiej radzą sobie z sygnałem z kablówki. Nie mam porównania jak radzą sobie inne TV, ale w moim sharpie obraz jest statystycznie dobry. Na niektórych programach bardzo dobry, na tych o słabszym sygnale - do przyjęcia.
Po kilku dniach dokonałem kalibracji za pomocą programu odtwarzanego z DVD, co wyraźnie poprawiło jakość wyświetlanego obrazu. Zniknęly aureole i in. "duszki".
Obraz z DVD - doskonały
Obraz z dobrego divxa - bardzo dobry
Obraz z słabszego divxa - do przyjęcia
Muszę zastrzec, że generalnie oglądam DVD i divixy ze stacjonarnej nagrywarki DVD przez złącze HDMI. Film wyświetlany z komputera poprzez czincze ma wyraźnie gorszą jakość.
Jesli chodzi o smużenie to bardzo nieznaczne zaobserwowałem podczas pracy z programem testowym. Przy oglądaniu filmów czy programów TV jest to nie do zauważenia.

Przymierzając sie do kupna telewizora rozpatrywałem wersję sharpa 100 Hz. Moja żona jednak ostro oprotestowała wydatek dodatkowych 1300 zł.

Przedstawię jednak moje ustalenia co do różnicy między zwykłym TV a 100Hz.
W Media Markcie gdzie kupowałem telewizor wyświetlane było demo zawierające wiele dynamicznych scen sportowych. Przyglądałem się najpierw na LC 37X20E, a potem na tym 100 Hz. Długo nie mogłem zauważyc różnicy. Dopiero za którymś razem wychwyciłem różnicę. Praktycznie TV 100 Hz daje tylko komfort przy jedym rodzaju sceny. Gdy kamera dość szybko "omiata" jakąś scenerię. Na wspomnianym demo była to scena, gdy kamera wędruje szybko po widowni na stadionie. W tym momencie rzeczywiście na 37X20E widać silne znieksztalcenie ostrości, natomiast na tym 100Hz ta ostrość jest w miarę zachowana. To jedyny moment gdy przydaje się te 100Hz. Można sobie zadać pytanie ile tego rodzaju scen występuje przeciętnie w filmach i czy warto z tego powodu dopłacać bądź co bądź sporą kasę.
Być może gdybym nie musial liczyć się z pieniędzmi wydawanymi na TV to jednak pozwoliłbym sobie na taki luksus, bo różnica jest wyraźna. Jednak i ten 37X20E bardzo mi się podoba i na dłuższy czas myślę, że wystarczy.
 

kw4chu

New member
MyKey napisał:
Nie jestem pewien - ale czy przypadkiem nie jest tak że po HDMI przesyłany jest tylko obraz ? Gdzieś mi się to obiło o oczy/uszy (może nawet w tym wątku) ale trzeba by poszperać...

HDMI przesyła również dźwięk.Jeśli są z tym problemy to przy wejściu HDMI Ext6 jest wejście na Jacka więc można nim wpuścić dźwięk.Wystarczy dodatkowy kabelek.Pozdro
 

ProSiaczek

New member
Mouera napisał:
Panowie, nie wprowadzajcie czytelników w błąd, ponieważ same bzdury wypisujecie - Bez żadnego problemu na tym telewizorze można z komputera uzyskać full HD - wystarczy komputer podłączyć do wejścia HDMI przez przejściówke DVI-HDMI - mój laptop ma wbudowane wejście HDMI więc nie musze używać nawet przejściówek i TV bez problemu wyświetla 1080p z komputera. A to, co jest napisane w instrukcji dotyczy tylko analogowego wejścia D-Sub. W tym momencie własciwie każda karta graficzna dysponuje wyściem DVI, więc nie widzę żadnego problemu.


To Ty kolego nie pisz bzdur.

A mój laptop jakoś nie przepuszcza po HDMI-HDMI do Sharpa X20 FullHD!!

Skoro wcześniej był mój przykład przywołany więc Ci przypomnę bo chyba nie wiesz o co chodzi:

Laptop Sony Vaio VGN-AR605E podłączony kablem HDMI=HDMI z tv Sharp X20 nie wyświetla FullHD !!!!
Dodam, że sterowniki są najnowsze w laptopie i najnowszy soft w tv !!!!

Sam w to nie mogłem uwierzyć.Zabrałem laptopa pod pachę i pojechałem do MM.Tam obsługa nie zrobiła problemu i podłączaliśmy do każdego tv:
do trzech modeli sony - bez problemu
do dwóch samsungów - bez problemu
do toshiby - bez problemu
I tu dochodzimy do Sharpów: UWAGA podłączony znów do X20 iii DUPA zero obrazu, podłączyliśmy do drugiego DUPA.Pan z obsługi stwierdził, że może wina kabla.Przyniósł jakiś super wypasiony, powiedział, że bardzo drogi i co znów DUPA!!!!

Oczywiście, że miałem gorącą linie z Sharpem i Sony. I niestety i ti, i tu potwierdzili, że standart HDMI nie jest znormatyzowany tak naprawdę i może się zdażyć, że niektóre sprzęty mogą się nie widzieć!!!

I co niby HDMI-HDMI a jednak są problemy!! I tv Sharp X20 z moim lapkiem pomimo w/w połączenia daje tylko 1440x1050 !!
 

Mouera

New member
ProSiaczek napisał:
Oczywiście, że miałem gorącą linie z Sharpem i Sony. I niestety i ti, i tu potwierdzili, że standart HDMI nie jest znormatyzowany tak naprawdę i może się zdażyć, że niektóre sprzęty mogą się nie widzieć!!!

Zatem skoro coś takiego usłyszałeś oznacza, że możesz kupić sprzęt RTV z wyjściem HDMI, podłączyć do TV i nie będzie działał - ciekawe co by na to odpowiedziała organizacji certyfikująca HDMI - albo by zdyskwalifikowała Sharpa, albo Laptopa Sony - ponieważ standard HDMI jest znormatyzowany.
 

ProSiaczek

New member
Ja też się zdziwiłem ale skoro u dwóch źródeł powiedzieli, że standart HDMI nie jest tak do końca znormatyzowany i faktycznie niektóre sprzęty mogą się nie widzieć to znaczy, że to jednak chyba pawda.
 

Mouera

New member
ProSiaczek napisał:
Ja też się zdziwiłem ale skoro u dwóch źródeł powiedzieli, że standart HDMI nie jest tak do końca znormatyzowany i faktycznie niektóre sprzęty mogą się nie widzieć to znaczy, że to jednak chyba pawda.

W Twoim laptopie jest grafika 8700M GT?
 

pl-dodo

New member
ProSiaczek napisał:
I co niby HDMI-HDMI a jednak są problemy!! I tv Sharp X20 z moim lapkiem pomimo w/w połączenia daje tylko 1440x1050 !!

I co myślicie? Ja się załamałem... byłem już zdecydowany.

P.S. W instrukcji nigdzie nie jest napisane, że ta rozdzielczość jest podawana dla VGA nie HDMI.:sad:
 

Mouera

New member
ProSiaczek napisał:
Mam grafikę GeForca 8400M. Ale jeżeli masz pomysł jak to rozgryźć, chętnie poczytam.

No cóż, mogę Ci tylko powiedzieć że w moim Pavilionie też siedzi 8400M i nie ma żadnych problemów z wyświetlaniem 1080p na Sharpie. Ciężko jest coś wydumać nie mając sprzętu w rękach, ale czuje że gdybym dorwał Twojego laptopa, to obraz by się jednak pojawił...
 

SiemanoBG

New member
Witam! Mam takie oto pytanie. Jestem posiadaczem telewizora SHARP 37-X20E i od kilku dni telewizji N. Niestety nie było mnie przy montażu tylko moja dziewczyna. Ponoć monter jej poweidział, że musimy coś tam dokupić, ale jedyne co dziewczyna to zapamiętała to hasło HDMI. Może jakieś pomysły o co może chodzić?
 

Jussi

New member
Bez reklam
SiemanoBG napisał:
Witam! Mam takie oto pytanie. Jestem posiadaczem telewizora SHARP 37-X20E i od kilku dni telewizji N. Niestety nie było mnie przy montażu tylko moja dziewczyna. Ponoć monter jej poweidział, że musimy coś tam dokupić, ale jedyne co dziewczyna to zapamiętała to hasło HDMI. Może jakieś pomysły o co może chodzić?

Pewnie chodzilo mu o kabel HDMI, jesli chcialbym podlaczyc dekoder do telewizora aby ogladac kanaly HD, nic innego zwiazanego ze skrotem HDMI nie przychodzi mi na mysl.


PS Panowie nie chce mi sie czytac 50 stron tematu szczerze powiem, tylko male pytanko czy po podlaczeniu kompa pod 42X20E i juz ustawieniu rozdzialki 1080p (bo niektorzy maja z tym problemy widzialem), to gdy juz jest ta rozdzialka to obraz jest na Sharpie ucinany? Bo czytalem gdzies ze ktos nie mial calego paska startu itp :confused: czy to prawda?
 

Mouera

New member
Jussi napisał:
PS Panowie nie chce mi sie czytac 50 stron tematu szczerze powiem, tylko male pytanko czy po podlaczeniu kompa pod 42X20E i juz ustawieniu rozdzialki 1080p (bo niektorzy maja z tym problemy widzialem), to gdy juz jest ta rozdzialka to obraz jest na Sharpie ucinany? Bo czytalem gdzies ze ktos nie mial calego paska startu itp :confused: czy to prawda?

Nic z tych rzeczy - obraz powinien być w całości, a w telewizorze ustawiony format pixel na pixel - wtedy zobaczysz idelanie wyraźy obraz, o odpowiednich proporcjach i bez żadnych czarnych pasków, w całości wypełniający ekran - pasy lub obcięty obraz mogą się pojawić przy niedopracowanych sterownikach do karty graficznej - na któryś sterach do mojej 8400M pomimo ustawinia 1080p obraz pojawiał się na środku z czarnymi pasami u góry i z boku i za cholere nie dało się tego zmienić - instalacja nowszych sterowników pomogła - aha i jeszcze jedno - zazwyczaj wszystkie problemy jakie miałem z HDMI występowały pod Vistą - pod XP zawsze było ok.
 

jarek6811

New member
Witam, od niedawna jestem posiadaczem TV SHARP LC-32X20E, odbieram programy z C+. Jestem bardzo zadowolony z obrazu pomimo braku dekodera HD;) . Mam jednak pytanie odnośnie modułu CI. Jeżeli TV ma możliwośc podłączenia modułu CI to znaczy że mogę zrezygnowac z dekodera C+ a kartę włożyć do modułu CI i będzie to działać? Jeśli tak to jaki modul zakupić bo czytałem że nie wszystkie współpracuja z C+.:roll:
 
Do góry