Sharp LC-37GE1E wszystko o danym modelu

alvent

New member
jest czy go nie ma....

Witam...po dość długim studiowaniu forum, kilku godzinach spędzonych w różnych sklepach na oglądaniu i powolnej eliminacji różnego rodzaju TV, na placu boju w zasadzie pozostał GE1E. Co prawda chyba wolałbym rozmiar 42" ale niestety desing nowych Sharpów doprowadził do ostrej wymiany zdań z drugą połową:D - odpuściłem więc te 42 XD1. Zastanawia mnie tylko nieobecność modelu GE1E na stronie Sharpa.
Skąd dostępność w takim razie w sklepach...czy to prywatny import?.

Mam jeszcze pytanie do użytkowników ( kłaniam sie jarwiszowi)....Ponieważ w sklepie nie miałem mozliwości dokładnego ustawienia TV (pilot gdzieś się ponoć zapodział) - z telewizora obraz można było ustawić tylko - jasność i kontrast ( pomijam tryby wyświetlania) - rozumiem, że to nie są jedyne możliwe ustawienia.
 

szymonunion

New member
Witam,

ja jestem prawie zdecydowany na 42 XD1E. Smieszne - poszlismy dzis przed kinem do Euro (chodze sie tam glownie posmiac z cen) i tym razem nie zawiodlem sie: 42 XD1E za 12999PLN ;))) W MM dzis za byl 9999PLN. A na sieci 8300 itd :)


Pozdrawiam,
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Tomek Koko napisał:
A w czym jest lepszy od XD1? Poza tym ze nie buczy. Wygląd , wiem ze to nie wszystko ale przemawia za XD1.

-akurat mi bardziej pasuje tytanowy wygląd a nie "lśniący fortepian" tak więc i wygląd dla mnie lepszy ma GE1E
-oczywiście ma lepsze audio od XD1
-ma RGB+
-kontrast 1500:1 a XD1E 1200:1
-Nka działa bez problemu a na XD1E podobno nie zawsze

chyba wystarczy - a podobno to taki sam LCD /jak widać nie taki sam/

pozd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Nowe modele 37 Xd1 będą juz posiadały nową matrycę z Kamayama II w Japonii - dlatego takie opóźnienie.
Dzis testowalismy Sharpa XD1 42" -w stosunku do innych /JVC, Toshiba, Samsung , Pioneer /. Jakość zadziwiająca . Czerń znakomita a najbardziej zaskakuje płynność z kablówki zbliżona do plazmy.
Jak zawsze przy zmniejszonym oświetleniu plazma Pioneer nie pozostawiała wątpliwosci kto tu jest mistrzem .Absolutnie rewelacyjnie z sugnału HD gra HD Ila JVC . Ale skłamałbym jakbym napisał że Toshiba i Samsung odstają . Różnice są absolutnie minimalne.
Pierwszy raz porównanie w Polsce wykonano na ekranych które wcześniej przeszły proces kalibracji obrazu za pomocą specjalnego urządzenia.

Za to różnice widoczne były duze z obrazu telewizji polskiej.
I to duże różnice. Najgorszy obrazem dysponuje Samsung 40 F71 , do Hd ila JVC - potrzebna odległość ,a rewelacyjnie grała plazma Pioneera i LCD XD1 Sharpa. Znakomicie zagrał lcd Toshiba - byłem pod wrażeniem.
Seria Ge1 już nie będzie kontunuowana.
Polecam nadchodzące 37 XD1- będzie czym się zachwycać.
Dostepność w Polsce - przełom miesiecy listopad, grudzień.
pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
alvent napisał:
w zasadzie pozostał GE1E
.
bardzo słusznie

. Zastanawia mnie tylko nieobecność modelu GE1E na stronie Sharpa.
cała produkcja jest podobno wyprzedana na parę lat - nie ma więc konieczności reklamowania go.Jest też o wiele droższy w produkcji /lepsze podzespoły/ a co za tym idzie pewno zaraz zakończą jego produkcję gdyż każdy a szczególnie wielkie koncerny lubią obcinać koszty

z telewizora obraz można było ustawić tylko - jasność i kontrast ( pomijam tryby wyświetlania) - rozumiem, że to nie są jedyne możliwe ustawienia.
akurat tryby wyświetlania /jest ich 5/też są bardzo ważne - jak podasz mu dobry sygnał to ta różnica jest szczególnie widoczna w opcji "dynamic"
oprócz tego w Menu Obrazu mamy
OBRAZ - DYNAMIKA
1.podswietlenie
2.kontrast
3.jaskrawość
4.kolor
5.barwa
6.ostrość
7.DALSZE
--a/temp.kolorów - 5 rodzajów
--b/czerń
--c/3D-Y/C
--d/DNR
--e/trueD
--f/quickShoot
--g/reset

jak widzisz @alvent - jest tego trochę:D :D :D

pozd
 

olpp

New member
Koniu8, więcej zdecydowania.

Komiu8, widzę, że od wielu dni w różnych miejscach i różnych konfiguracjach tematycznych dzielisz się na forum swoim problemem kupna telewizora. Powiedz, jaki masz naprawdę problem? Tyle osób już Ci poradziło ogólnie lub tak jak jarwisz wprost. I nic. To ja Ci też podpowiem. Całkowicie podzielam pogląd jarwisza - w wielkości 37' nie ma obecnie lepszej propozycji od sharpa ge1e. Mówię to zdecydowanie po 3 dniowej odkupna eksploatacji tego lcd i obserwacji wielu innych u znajomych. Do zakupu doszedłem jednak po dwudniowej analizie techniczno - ekonomicznej. Ty masz łatwiej - inni wykonali za Ciebie badanie techniczne, a Ty poszukaj (np. skąpiec, bazarcen lub ceneo) tylko najtańszej oferty w Twojej lokalizacji. Ewentualnie umów się ze sprzedawcą na możliwość zwrotu, gdyby jednak coś Ci nie pasowało. Radzę więc - więcej zdecydowania, a będziesz zadowolony.
 

Marecky

New member
kiki napisał:
witam
Nowe modele 37 Xd1 będą juz posiadały nową matrycę z Kamayama II w Japonii - dlatego takie opóźnienie.
...
Seria Ge1 już nie będzie kontunuowana.
Polecam nadchodzące 37 XD1- będzie czym się zachwycać.
...

$$ juz mam, pewnosc ze to bedzie Sharp, ale caly czas nurtuje mnie czy brac 37" czy 42" a ty tego nie ulatwiles :D. Jesli oba modele graja identycznie to wezme 42", ale z tego co do tej pory wyczytalem na forum oraz twoje powyzsze informacje sugeruja, ze jednak 37" bedzie bardziej dopracowany od 42" :confused:??
A drugie pytanie to czy w takim razie 37XD1E jest gorszy, lepszy czy na rowni z 37GE1E (jakosc obrazu - roznica w audio mnie nie interesuje)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
-nie buczy /jak to nazywaja inni/
-akurat mi bardziej pasuje tytanowy wygląd a nie "lśniący fortepian"
-oczywiście ma lepsze audio od XD1
-ma RGB+
-kontrast 1500:1 a XD1E 1200:1
-Nka działa bez problemu a na XD1E podobno nie zawsze

pozd
 

Marecky

New member
jarwisz napisał:
-nie buczy /jak to nazywaja inni/
-akurat mi bardziej pasuje tytanowy wygląd a nie "lśniący fortepian"
-oczywiście ma lepsze audio od XD1
-ma RGB+
-kontrast 1500:1 a XD1E 1200:1
-Nka działa bez problemu a na XD1E podobno nie zawsze

pozd
Komu mam wierzyc :confused:
http://www.sharp.pl/fileadmin/user_upload/tematy/2006_07_06_LC-37GD1E.pdf

http://www.sharp.pl/uploads/media/Sharp-LCD-2006_04.pdf

Wedlug tych danych technicznych lepszy kontrast ma XD1E (37" i 42" identyczne a kilka dni temu jeszcze mozna bylo wyczytac, ze 42" ma gorsze parametry od 37"). Nie wierze jednak rowniez tej tabeli (z oficjalnej kurde strony Sharpa) bo podaja w niej, ze XD1E 37" i 42" maja czas reakcji matrycy 4msec a wszyscy wiemy ze 6msec

Rece mi opadaja, co zrodlo to inne dane :[
 

jarwisz

New member
Bez reklam
no to jeszcze jedne dane - ale to z IFA2006 więc sprawdzone i wg mnie miarodajne

my.php


pozd
 

alvent

New member
I słowo ciałem się stało.....GE1E już odbiera. Póki co dzisiaj tylko z CP. Kabel od DVD okazał się chwilowo zbyt krótki aby połączyć. Moje DVD nie ma HDMI więc w jaki sposób najlepiej podłączyć do TV?
A teraz idę szukać odpowiednich ustawień obrazu...:D
 

tomekfff

New member
A Xbox 360

Jarwisz, a masz moze 360ke? Jesli tak to jak "ja" podpiales? Ja czekam na swojego 37GE1E (powinien byc do piatku) i zastanawiam sie na kupnem Xa. Ale z tego co wiem, to "nasz" Sharp nie ma componenta, wiec chyba w gre wchodzi tylko i wylacznie VGA...
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
alvent napisał:
I słowo ciałem się stało.....GE1E już odbiera. Póki co dzisiaj tylko z CP. Kabel od DVD okazał się chwilowo zbyt krótki aby połączyć. Moje DVD nie ma HDMI więc w jaki sposób najlepiej podłączyć do TV?
A teraz idę szukać odpowiednich ustawień obrazu...:D
przez component
przecież masz do LCD dołączoną przejściówkę VGA-3RCA


pozd
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
@tomekfff - niestety nie mam ale mam DVD Sharpa z HDMI i to mi wystarcza
na gierki jestem już za stary - chyba że mówimy o Call of Duty to i owszem ale jak tak to tylko via internet multiplayer

pozd
 
Ostatnia edycja:

tomekfff

New member
jarwisz napisał:
@tomekfff - niestety nie mam ale mam DVD Sharpa z HDMI i to mi wystarcza
na gierki jestem już za stary - chyba że mówimy o Call of Duty to i owszem ale jak tak to tylko via internet multiplayer

pozd

:) OKi. A powiedz mi jak wyglada kwestia czegos co angole okreslaja jako "posterisation"? Chodzi generalnie o przejsakrwienia kolorow, pojawianie sie np czerwonych plam na wlosach ludzi itp. Dotyczy to chyba tylko i wylacznie SD i na fotkach wyglada tragicznie... Napisali tez dosyc duzo o smuzeniu... Z takim czasem reakcji Czy na Twoim sprzecie zauwazyles cos niepokojacego?
Ponizej podaje linki

http://www.zippyvideos.com/4542499026223746/dscf0688/
http://www.zippyvideos.com/9224822366223716/dscf0686/
 
Ostatnia edycja:

alvent

New member
ja na swoim ge1e nie zauważyłem żadnych przebrawień...smużenie??...hmm....obawiałem się tego, ale naprawdę nie ma czego się bac ....telewizor mam podpiety z dekoderem CP Samsunga kablem scart ( dość dobrym firmy Tara Labs) i chodzi naprawdę bardzo dobrze...nawet marnie nadawane programy wyglądają dobrze....dvd póki co też podpiete scartem prolinka....nawet nie wyobrażam sobie co będzie dalej gdy zmienię dvd na denona 1930 i podepne przez HDMI... rozumiem tomekfff, że od jutra wpadasz w orgazm :D
 

tomekfff

New member
:)))

alvent napisał:
ja na swoim ge1e nie zauważyłem żadnych przebrawień...smużenie??...hmm....obawiałem się tego, ale naprawdę nie ma czego się bac ....telewizor mam podpiety z dekoderem CP Samsunga kablem scart ( dość dobrym firmy Tara Labs) i chodzi naprawdę bardzo dobrze...nawet marnie nadawane programy wyglądają dobrze....dvd póki co też podpiete scartem prolinka....nawet nie wyobrażam sobie co będzie dalej gdy zmienię dvd na denona 1930 i podepne przez HDMI... rozumiem tomekfff, że od jutra wpadasz w orgazm :D
Mam :) Obecnie siedzimy w UK, podlaczylem pod zwykla antene dachowa i jest baaaardzo dobrze :) Nie wiem dlaczego ale mam problem ze znalezieniem wiekszosci programow Freeview, znalazl tylko 6 :( pokombinuje troche i zobaczymy. Z DVD poczekam do powrotu do Polski (tez Denonik), czekam na kabel DVI-HDMI i zobaczymy jak to bedzie wygladalo. W sobote wybieram sie po Xboxa wiec dam znac jak wrazenia. Jak na razie wszystko na duzyyyyy plus :)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
tomekfff napisał:
:) OKi. A powiedz mi jak wyglada kwestia czegos co angole okreslaja jako "posterisation"? Chodzi generalnie o przejsakrwienia kolorow, pojawianie sie np czerwonych plam na wlosach ludzi itp.

nie ma u mnie czegoś takiego - ale ja gram w CoD
nie ma tu takich problemów.Moim zdaniem to chyba nie wina LCD tylko komp się nie wyrabia.

pozd
 

kb77

New member
który wybrać?????

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
To moja pierwsza wiadomość, bo parę chwil temu się zalogowałem i jeszcze nie bardzo potrafię się "poruszć" po tym forum (ale od dawna śledzę wypowiedzi forumowiczów)
Za błędy przepraszam a za wszelkie podpowiedzi dziękuję bardzo:oops:
Ja też mam ochote na Sharpa 37 xd 1 ale zastanawiam się nad Sony 40W2000 lub tez nad Philips-em 32 PF9731D ale jego cena powala mnie i nie bardzo mi sie uśmich wydać tyle kasy.
A może Samsung 40F71B????Sam nie mam juz pojęcia?
Czekam jak pokaże sie Sharpik i na Wasze wypowiedzi i na moje własne opinie.
Widze, ze Kiki ma tu doswiadczenie a nie tylko (mam nadzieję, że nie uraziłem nikogo), bo Wszyscy macie jakieś doświadczeniei razem mozemy wiecej:)
Chciałem napisać o tym w nowym poście ale jeczsze nie bardzo wiem jak to zrobić (przyznaje się bez bicia :( ) postanowitem tu coś napisać.
Mam nadzieję, że się na mnie nie pogniewacie i doradzicie co kupić?
Bede oglądał z odległości 4m, dvd i mam zamiar kupić n-kę i....chyba tyle.
Mam zamiar przeznaczyc na to 8000-10.000tyś.zł.
Za wszystkie podpowiedzi bardzo dziekuje i jeszcze raz pozdrawiam.
 

hil

New member
Witam!

Tez jestem nowy na forum. Sledze je od miesiaca. Zastanawialem sie dlugo jaki LCD kupic... najpierw byl to LG, pozniej Samsung, JVC i skonczylo sie na Sharpie, a dokladniej na 37GE1E.

Ostatecznie wybieralem pomiedzy:
JVC 40S70
Sharp 37XD1E
Sharp 37GE1E

Bylem juz ostatecznie zdecydowany i napalony na XD1E, czekalem ponad 2 tygodnie az pojawi sie w sklepach, niestety odpadl po ogledzinach w MM :(. GE1E bardziej mi sie podoba wizualnie a bebechy sa te same praktycznie. XD1E bardzo mnie rozczarowal, w katalogach producenta wyglada super a w rzeczywistosci weryfikacja. W sklepie wszystkie swiatla odbijaja sie w jego obudowie, czy to nie rozprasza podczas ogladania?. Desing jest naprawde niezly, tylko dlaczego nie jest zmatowiony :(.
Zalecam kazdemu kto jest na niego zdecydowany ogledziny przed zakupem, zeby nie bylo rozczarowania.

Gdyby nie FULL HD Sharpa, zdecydowalbym sie na JVC, jest naprawde niezly... Niestety nie mialem mozliwosci porownania go z GE1E na tym samym materiale z tego samego zrodla, ale mam nadzieje ze dobrze wybralem. Jezeli jest ktos kto mial mozliwosc ich porownania np. na sygnale z N'ki, prosze o info.

Pzdr.
 
Do góry