Sharp LC-32DH77E 32/37/42/46/52 - wszystko o serii DH 77

stassa

New member
waski007 napisał:
Panowie, prosze o szybka porade. Czym ten Sharp 32dh77e rozni sie od Sony 32W4000 poza cena? Chce sie zdecydowac na jeden z tych dwoch. Prosze o konkretna odpowiedz typu "ten ma lepsze to, a ten ma to" Tv ma sluzyc do sporadycznego ogladania programow z kablowki i w przyszlosci do konsoli. Odleglosc TV od fotela ok 2,5m. TV ma wisiec na przeciwko okna.

Pozdrawiam i dziekuje


Sony nie ma 100Hr, ale ma PIP reszta to nie wiem też się nad jednym z nich zastanawiam.
 

waski007

New member
PIP czyli obraz w obrazie? Zeby moc podejrzec co dzieje sie na innym kanale? Mnie to absolutnie nie jest potrzebne, zreszta kto z tego korzysta? A jak jest np z odcieniami czerni? itp? Czy nikt nie mial stycznosci z tymi telewizorami?
 

Luki_82

New member
DH77E czy jednak XL8E

Od jakiegos czasu przymierzam sie do zakupu sharpa - poczatkowo obstawialem tylko i wylacznie model XL8E. Teraz wyszedl DH77E i nie wiem co zrobic? Bardzo prosze o rade i jakies ewentualne i konkretne opinie.
Mowi sie nowy model jest nastepca XL8E..
Ale DH77E ma wprawdzie tuner MPEG4 ale nie ma np RGB+ (z tym ze nie wiem zabardzo za co to odpowiada i czy to jakas znaczaca roznica?
Plz help ;)
 

agat431

New member
dzis kupilem ten model

ogolne wrazenia bardzo dobre nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale telewizor dziala bardzo dobrze na analogu kablowki vectra daje sobie rade pod cyfrowym dekoderem sat po euro obraz superr jutro podlacze go pod n-ke to napisze opinie jakosci hd
 

Human

New member
No to czekamy na opinie. Masz jakieś odniesienie w porównaniu do wcześniejszych modeli Sharpa? Głównie XL8, w końcu to chyba ma być jego nastepca.
 

tomb_rider

New member
agat431 napisał:
ogolne wrazenia bardzo dobre nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale telewizor dziala bardzo dobrze na analogu kablowki vectra daje sobie rade pod cyfrowym dekoderem sat po euro obraz superr jutro podlacze go pod n-ke to napisze opinie jakosci hd
sprawdź może czy odtwarza divx z gniazda Usb na przykład z pendriva, obsługa EURO AGD tak twierdziła ale nie miałem pena ze sobą żeby wypróbować. W żadnym technicznym opisie o tym ani słowa ale czemu nie spróbować !
 

agat431

New member
n-ka

obraz z e-ki po kablu hdmi super eurosport oraz hbo hd wspaniale,pedrive podlaczylem niestety nie widzi go po podlaczeniu tel komurkowego usb sie uaktywnilo ale plikow nie sciagal a na samsung a551 dal sobie rade z telefonem lecz pendrive tez nie widzial moze jeszcze go nie rozgryzlem ale ogolne wrazenie b dobre wada brak pip szkoda ze nie moge wyprobowac mpeg4 z dvb-t porownujac go do samsunga 32 a551 staly obok siebie obraz o wiele lepszy na analogu na sharpie
 

Human

New member
tomb_rider napisał:
Wczoraj widziałem go w EURO AGD za 5999,-

Ten sklep mnie zadziwia. Do niedawna myślałem, że Komputronik przegina z cenami, ale niektóre modele telewizorów w Euro są po cenach o połowę wyższych niz w takim Komputroniku. Pazerność sprzedajacych nie zna granic.
 

a4tech

New member
@tomb_rider


Nie żartuj sobie... :)

Sharpowe gniazdo USB:
pliki graficzne (JPEG) - TAK
pliki muzyczne (MP3) - TAK
pokaz slajdów + muzyka - TAK (z jednym wybranym wcześniej utworem)

DIVX - szczerze wątpie :p

TV min. musiałby mieć wbudowany dodakowy procesor odpowiedzialny za dekodowanie audio-video.
O odpowiedniej bazie kodeków już nie wspominająć...


Ci z EURO AGD to naprawdę jakieś spece :D


@agat431

1. Pendrive musi mieć system plików FAT/FAT32.
2. Zalecany Pen USB 2.0 - Z urządzeniami USB 1.1 mogą występować problemy :???:


Pozdro.

ps. czekamy na mega recenzje + opcja foto z każdej strony i w każdych warunkach oświetleniowych ;)
Jak oceniasz dźwięk w filmach ???
 

martinezkmicic

New member
Czekamy na testy

No właśnie kiki co z tym testem proszę o test 32 ale też 42 cale ponieważ bardziej mnie interesuje 42. Co do ceny to ja widziałem ten telewizorek(42) już nawet za 4500 zł. Euro to zdziercy i nie warto tam kupować zwłaszcza że ludzi w błęda wprowadzają mówiąc że usb czyta divix-y. To co jest najciekawsze to ostanio zauważyłem nieoczekiwany spadek ceny tego telewizorka w euro(że niby promocja taka wielka;)) szukają poprostu naiwaniaków, którzy im to kupią.
 
Ostatnia edycja:

kresiaczek

New member
SHARP LC-42DH77 czy warto?

Witam wszystkich serdecznie. Przymierzam się do kupna telewizora LCD. Czytałem dużo pozytywnych opinii o marce Sharp, zresztą w sklepach też dużo osób polecało te telewizory. Co sądzicie o SHARP LC-42DH77 ? Czy jest wart tych 4500zł? I jak wypada w porównianiu do Sony KDL-40W4500
Czekam na opinie i pozdrawiam.
 

Tynio

New member
Czy dziś się pojawi test tego LCD ??
Bo j byłem w sklepie dla id... no Media M. I powiem, że TV ładnie odbierał
Kolory jak by lepsze niż na modelu D65E (może kwestia ustawienia)
Obraz jak by też wyraźniejszy, ale co mnie przeraziło w tym LCD, że nagle obraz zaczyna skakać i na kilka sek. Pojawia się obraz w paski po kilkunastu sekundach znika.
Jakaś dynamiczna scena i znowu taki sam efekt.
Zdarzało się, że co jakiś czas przy napisach na obrzeżach były schody.
Po zianie tła, np. z niebieskiego w czerwone ten efekt znikał.
Albo LCD był uwalony albo coś ma z wejściem Component-owym (inne LCD nie miały takich objawów.

Czekam na wszelki info. Bo to, co widziałem przeraziło mnie.

Tynio

Pozdrawiam
 
Do góry