Sharp BV9E

tadolboss

Member
32BV9 nie ma wiatraczków.
Szczęśliwego Nowego Roku !!![/quote]


czyli należy sądzić że 37BV9 też ich nie ma .....?
mam dylemat między 37BV9 a JVC 40S70 - podobno są bardzo dobre jednak design JVC mnie i żonę trochę odstrasza....
który wg Was jest lepszy ???
Pozdrawiam
Do Siego Roku :)
 

eugens

New member
Witam,mam kilka pytań dotyczących tego modelu:
1.Czy ma autoformatowanie?
2.Czy ma analogowe wejście komputerowe?
3.Co to znaczy "matryca o rozdzielczości PAL" i czy BV9 ją ma?
 

gatar

Active member
Bez reklam
eugens napisał:
Witam,mam kilka pytań dotyczących tego modelu:
1.Czy ma autoformatowanie?
2.Czy ma analogowe wejście komputerowe?
3.Co to znaczy "matryca o rozdzielczości PAL" i czy BV9 ją ma?
Wita.
1. Ma.
2. Ma.
3.tzn 960x540 miał ja np. model 32 P 55 Sharp już nie korzysta z tych
matryc (chyba), BV9 nie ma jej
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
BV 9 - GA 9 - różnią się obecnie tylko kolorem obydowy. Jest już ich nstępca - 32 Ra 1 który również ma inną obudowę
http://www.sharp.pl/index.php?id=263&L=19&tx_ttnews[tt_news]=1201&tx_ttnews[backPid]=262&cHash=d2ba9b00a5

Sharp czy Sony ? Musisz sam ocenić . Na prezentacjach zdecydowanie częściaj wybierany jest Sharp 32 BV 9.

W klasie 37" 40" - Jvc 40 s 70 -wypada najlepiej. Szczególnie przy cenie 5999 zł.

pozdrawiam
 

Glaca

New member
Przyszla kryska na matyska. Jestem zmuszony zwrocic sie do Was z pytaniem i prosba o pomoc.

Od dzis jestem posiadaczem Sharpa BV9E. Do tego podpieta Cyfra+ po euro i kino domowe Samsung HT-TXQ 100.

Cyfra dziala bez problemu. Jest zarowno obraz jak i dzwiek (puszczony z tunera cyfry do kina po chichach)

Problem pojawia sie w momencie odpalenia plyty DVD po kablu HDMI.

Przelaczam Sharpa na EXT 5/6 i dzwiek (ktory do tej pory byl ok) zaczyna sie przycinac, obraz zrywa do tego stopnia, ze nie mozna nawet wejsc do menu - zaowno Sharpa jak i Samsunga. No klapa. Do tego odwtwarzacz DVD ewidentnie mocno sie zacina.

Po przelaczeniu zrodla obrazu na EXT1 (czyli cyfre+) wraca obraz Cyfry i dzwiek z odwtarzanej plyty DVD...

Wybrobowalem dwa kable HDMI i oba wejscia EXT5 i EXT6 - to samo.

Potem podlaczylem kino z Sharpem po zwyklym kablu video i dziala...

za chiny ludowe nie wiem co robie zle i jak zrobic tak zeby DVD przesylalo sygnal audio i video do LCD po HDMI.

Za wszelkie porady z gory dziekuje!

pozdrawam,
G.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Glaca napisał:
Witam,
1.czy jest mozliwosc zaradzenia temu? az mi sie wierzyc nie chce ten sprzet moze byc nie kompatybilny??
2.masz na mysli uszkodzone HDMI w Samsungu, czy LCD?
pozdrawiam,
G
1. Pewnie jakaś mozliwość jest, ale osobiście nie znam jej. Przy tak różnorodnej ofercie sprzętowej może byc niekompatybilny.
2.Nie wiem. Najlepiej podłącz inne dvd po hdmi , ew. Twojego Samsunga podłącz po hdmi do innego TV z hdmi i się wyjaśni.
Nic innego mi do głowy nie przychodzi. Serwisantem nie jestem :D
Nie tak dawno miałem DVD Samsunga HD950 podłaczone do 32BV9 po hdmi i 0 problemu.
Może jednak kabel (chociaz 2 testowałeś), może cos w ustawieniach ?
 
Ostatnia edycja:

PiotrekHD

New member
Glaca napisał:
Przyszla kryska na matyska. Jestem zmuszony zwrocic sie do Was z pytaniem i prosba o pomoc.

Od dzis jestem posiadaczem Sharpa BV9E. Do tego podpieta Cyfra+ po euro i kino domowe Samsung HT-TXQ 100.

Cyfra dziala bez problemu. Jest zarowno obraz jak i dzwiek (puszczony z tunera cyfry do kina po chichach)

Problem pojawia sie w momencie odpalenia plyty DVD po kablu HDMI.

Przelaczam Sharpa na EXT 5/6 i dzwiek (ktory do tej pory byl ok) zaczyna sie przycinac, obraz zrywa do tego stopnia, ze nie mozna nawet wejsc do menu - zaowno Sharpa jak i Samsunga. No klapa. Do tego odwtwarzacz DVD ewidentnie mocno sie zacina.

Po przelaczeniu zrodla obrazu na EXT1 (czyli cyfre+) wraca obraz Cyfry i dzwiek z odwtarzanej plyty DVD...

Wybrobowalem dwa kable HDMI i oba wejscia EXT5 i EXT6 - to samo.

Potem podlaczylem kino z Sharpem po zwyklym kablu video i dziala...

za chiny ludowe nie wiem co robie zle i jak zrobic tak zeby DVD przesylalo sygnal audio i video do LCD po HDMI.

Za wszelkie porady z gory dziekuje!

pozdrawam,
G.

Mam LC32BV9E i DVD pioneera (DV-696), obraz idzie po HDMI, dźwięk po optyku - działa na tip top.
Dodatkowo mam po innym HDMI "n"-recorder, też zero problemów.
 

Glaca

New member
Witam ponownie,
wiesci z pola walki ciag dalszy.

Rano telefon do serwisu Samsung, gdzie po opisaniu sytuacji - cyt:"nie wiem jak pomoc, nigdy o takim przypadku nie slyszalem"
Pan zagadniety o DHCP powiedzial ze "to nie ma prawa miec wplywu".

Telefon w serwisie Sharpa pozostawal niedostepny (zajety/nie odbierany) wiec nie wiem jaki jest ich poglad na sprawe.

Kolejny krok to kino domowe pod pache i do sklepu w ktorym oba sprzety nabylem.

Jako ze za jedna z opcji przyjelismy tu na forum uszkodzenie wejscia HDMI, pierwszym krokiem bylo wiec podlaczenie kina moim kablem HDMI do innego odbiornika LCD. Wykorzystalismy w tym celu Panasonic'a i... poszlo bez problemu! OK. Kino w porzadku. Teraz sprawdzmy Sharpa...
Podlaczamy kino do LCD Sharpa i.. zonk! Objawy te same co u mnie w domu...

Jeszcze podlaczamy do tego Sharpa odtwarzacze DVD z HDMI (Sharp i Thomson) i smiga bez zarzutu.

OK. Teraz juz wiem, ze sprzet moj jest sprawny. Problem lezy wiec CHYBA w ustawieniach telwizora ktorych nie umiem odnalezc, badz MOZE w komunikacji sprzetu - w co jest mi niezmiernie trudno uwierzyc...

Jutro od rana bede wydzwanial do serwisu Shrapa. O rezultatach tych rozmow bede Was informowal na biezaco..

pozdrawiam
G
 

Glaca

New member
Witam ponownie,
wiesci z pola walki ciag dalszy.

Rano telefon do serwisu Samsung, gdzie po opisaniu sytuacji - cyt:"nie wiem jak pomoc, nigdy o takim przypadku nie slyszalem"
Pan zagadniety o DHCP powiedzial ze "to nie ma prawa miec wplywu".

Telefon w serwisie Sharpa pozostawal niedostepny (zajety/nie odbierany) wiec nie wiem jaki jest ich poglad na sprawe.

Kolejny krok to kino domowe pod pache i do sklepu w ktorym oba sprzety nabylem.

Jako ze za jedna z opcji przyjelismy tu na forum uszkodzenie wejscia HDMI, pierwszym krokiem bylo wiec podlaczenie kina moim kablem HDMI do innego odbiornika LCD. Wykorzystalismy w tym celu Panasonic'a i... poszlo bez problemu! OK. Kino w porzadku. Teraz sprawdzmy Sharpa...
Podlaczamy kino do LCD Sharpa i.. zonk! Objawy te same co u mnie w domu...

Jeszcze podlaczamy do tego Sharpa odtwarzacze DVD z HDMI (Sharp i Thomson) i smiga bez zarzutu.

OK. Teraz juz wiem, ze sprzet moj jest sprawny. Problem lezy wiec CHYBA w ustawieniach telwizora ktorych nie umiem odnalezc, badz MOZE w komunikacji sprzetu - w co jest mi niezmiernie trudno uwierzyc...

Jutro od rana bede wydzwanial do serwisu Shrapa. O rezultatach tych rozmow bede Was informowal na biezaco..

pozdrawiam
G
 

Bartman

New member
Ra1 tańszy od Bv9 ?

Byłem dziś w sklepie Panasonica w Krakowie i wiecie co zobaczyłem ??
Sharp Ra1 tańszy od BV9 o 400 zł, powiem szczerze dziwne przecie Ra1 to podobno następca, jest nowszy... Kosztował 4400 zł
Był jeszcze w foli, na wpół rozpakowany, ale co mnie zdziwiło oprócz ceny. Miał naklejke z ze stopą kontrastu 1:3000.
Standardowo szła Epoka Lodowcowa z DVD i szczerze, obraz naprawde nie powalał.... a nawet cieńko jak na dvd. Obudowa taka w stylu XD1.
Na stronce Sharpa nie ma nic o tego typu modelu słowa...
No powiem głupia sprawa :D

Poza tym nadal mam dylemat Czy Sharp BV9 czy Samsung N71. Lub jakiś JVC w tej klasie?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Bartman napisał:
Poza tym nadal mam dylemat Czy Sharp BV9 czy Samsung N71. Lub jakiś JVC w tej klasie?
Witaj.
Moim zdaniem, bierz Sharpa lub JVC. Oczywiście nie mam nic do zarzucenia Samsungowi (nawet sam onegdaj go chciałem), ale czytając rózne opinie odnosze wrażenie, że z Samsungami użytkownicy mają więcej problemów niż z innymi markami. Byc może to wynika z większej ilości sprzętu tej marki "pod strzechami", a byc może......
 

Glaca

New member
No i okazalo sie ze jakimkolwiek sprzetem samsunga to mozna sobie co najwyzej -za przeproszeniem- dupe podetrzec... Racje mial gatar, ze winna jest funckcja HDCP... Pozostaje puszczenie sygnalu po komponencie ale nie o to przeciez w tym chodzi. Na szczescie bede mial mozliwosc wymiany tego kina na inne. Wszelkie sugestie mile widziane:)

PS> Mam w domu jeszcze odkurzacz samsunga. Dokupienie do niego workow i przegrzewanie sie juz przeszly do legendy. Nawet to potrafia sp...c! :(
 

gatar

Active member
Bez reklam
Ja miałem tylko jedno urządzenie Samsunga, ale denerwowały mnie małe niedoróbki i się pozbyłem. :D
 
Do góry