Sharp BV9E

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
No cóż. Osobiście cenię Panasonica i także o nim myślałem. Jednak nie odpowiadał mi jego dizajn. Po prostu cała reszta AV razem z mebelkami jest czarna. I ten fakt sprawe załatwił. Nie żałuję. Co nie znaczy, że mając Panasonica żałowałbym.
 

pedro1972

New member
no właśnie, u mnie sprzęt również w czerni .. i wszystko mam Technics-Panasonic :) taki mam trochę odchył i sentyment do tej marki ... no ale wygląd BV 9 powala na kolana ... cały czarny, mmmmmm miodzio...
jednak wiadomo, że najważniejszy odbiór...
 

Glaca

New member
jezeli bedziesz sie decydowal na Sharpa i bedziesz myslal o podlaczaniu jakichkolwiek urzadzen przez HDMI sprawdz przed zakupem czy sharp bedzie chcial wspolpracowac z tym urzadzenim... unikniesz przykrych niespodzianek i wymiany sprzetu jak ja...
 

gatar

Active member
Bez reklam
Glaca napisał:
jezeli bedziesz sie decydowal na Sharpa i bedziesz myslal o podlaczaniu jakichkolwiek urzadzen przez HDMI sprawdz przed zakupem czy sharp bedzie chcial wspolpracowac z tym urzadzenim... unikniesz przykrych niespodzianek i wymiany sprzetu jak ja...
Witaj.
U Ciebie chyba wina była po stronie KD Samsunga. Chyba BV9 nie wymieniłeś?
Mój BV9 z Samsungiem HD950 i i obecnie z Denonem 1930 po hdmi pracuje bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

shaqal

New member
Witam wszystkich.

czytałem Wasze forum przez blisko 2 miesiące zanim zdecydowałem się na zakup lcd BV9E. Ponieważ jakość z tv kablowej nie była zadowalająca zdecydowałem sie na podłączenie 'n'ki jako uzupełnienia do mojej kablówki.
Co miało miejsce w dniu wczorajszym.

1. LCD podłączony jest z dekoderem poprzez HDMI - nie ma problemów z obrazem ani z dźwiękiem.

2. Po uruchomieniu zaktualizowałem najnowsza wersję oprogramowania.

Pytania moje kieruje do osób posiadających ten sam LCD:

- nie działa podgłaśnianie na pilocie od 'n' (mimo najnowszego softu), zjeżdzając natomiast z siłą głosu do zera dzwięk się da wyłączyć - niestety jego siłę trzeba ustawiac pilotem to tv - czy z Was ktoś ma taki problem? - konsultant z 'n' konsultował się przez 10 min z kims u siebie po czym stwierdził, że jak jest najnowszy soft to powinienem wymienic dekoder ... :)

- czy ktoś z Was ma też wrażenie że sygnał z 'n' na kanałach SD jest delikatnie mówiąc niezadowalający ? - wygląda tak samo lub nawet troche gorzej niż na zywkłej kablówce (TVP1, TVP2, TVN, itd ) - gdzieś czytałem, że wina może być po stronie połączenia poprzez HDMI gdzie nie działaja polepszacze obrazu - typu TruD i zalecają podłączenie poprzez component, ktoś z Was próbował tak robic i może podzielic się czy była jakaś poprawa?
 

Glaca

New member
gatar napisał:
Witaj.
U Ciebie chyba wina była po stronie KD Samsunga.

jak to ujal pan w serwisie Sharpa - kazdy bedzie bronil swoich racji... pytanie czy wina jest po stronie Sharpa czy Samsunga pozostalo bez odpowiedzi.

wykonalem w sklepie w ktorym kupilem BV9E test... dvd po hdmi sharpa z lcd sharpa dzialalo, a z dvd technicsa juz nie (no i oczywiscie z samsungiem tez nie)


gatar napisał:
Chyba BV9 nie wymieniłeś?

wymienilem na Samsunga N71 i... mam lepszy obraz niz na BV9E, nie wspominajac juz o tym, ze nie ma problemow z komunikacja sprzetu...

ogolnie jestem o wiele bardziej zadowolony z Samsunga niz Sharpa.

Zeby jednak nie bylo niedomowien. Jest to moja subiektywna ocena. Byc moze w innej konfiguracji (np. N-ka a nie C+) Sharp spisywalby sie lepiej.

Wychodzi na to, ze jednak prezentacja w domu klienta ktora KIKI oferuje moze zmienic bardzo wiele. Gdybym sie na nia zdecydowal zaoszczedzilbym sobie czasu i nerwow :)

pozdrawam
G
 

witc

Klub HDTV.com.pl
VIP
simonb1 napisał:
Proszę o pomoc w wyborze LCD.
Który byście wybrali: SHARP LC-32BV9E czy SONY BRAVIA KDL-32S2010 :?:
Po ostatnich obniżkach cen kupiłem SONY BRAVIA KDL-32V2500, jest SUPER, polecam.
 

dieseltdi

New member
Ja od października byłem zdecydowany na v2500,ale jednak kupiłem n71bx.
Dźwięk sony ma lepszy ale więcej korzyści nie widziałem,a cena 3300 do końca mnie przekonała,jestem naprawde zadowolony.
Pozdrawiam
 

pooh

New member
Czy na ten telewizor (albo i na inne Sharpy) macie podstęplowaną gwarancję itd., czy macie ją tylko na podstawie faktury?
 
Do góry