Sharp BV9E

gatar

Active member
Bez reklam
Tomfis--> cieszę sie, że nie przyjałes tego na poważnie.
"Funkcja truD - niwelacja drżeń i poprawa ostrości obrazu" tyle z sharp.pl.
Faktycznie ta funkcja "dodaje czystości i klarowności" obrazowi.
Są jednak uzytkownicy, którym to nie odpowiada.
Mi pasuje, ale 3D...jak sie uprę i mocną wytężę wyobraźnie to.........faktycznie coś jakby 3D.
 

Tomfis

New member
Gatar--->
I o to właśnie mi chodziło. Ja bardzo lubię właśnie taki obraz, który sprawia trochę wrażenie teatru TV. Chyba zdecyduję się na ten model i zamówię prezentację u Kikiego.
Dzięki.
Pozdrawiam!
 

cinek

Member
Sharp vs Samsung

Witam wszystkich to mój pierwszy wpis na forum.
Jestem "na kupnie" LCD 32` cena do 4k zł (dopuszczam nieznaczne przekroczenie budżetu).
Do tej pory moim faworytem był Samsung N71 i byłem na niego prawie zdecydowany, ale po przeczytaniu na forum że ma jakieś problemy z migotaniem w ciemnych scenach (problem z dopasowaniem ostrości czy coś) się trochę zraziłem.
Pod wpływem tego forum zainteresowałem się Sharpem BV9. Ogladałem w Saturnie obraz z HDTV (Discovery HD) i porównywałem z samsungiem Samsung jest nieco ostrzejszy i ma chyba bardziej czarną czerń i jaskrawe kolory, ale Sharp bardziej naturalny obraz trochę "plazmopodobny" i chyba mi to pasuje. Dodam że w sklepie nie zaobserwowałem tego efektu w Samsungu ale film był cały czas jasny...
icon7.gif

Tylko natrafiłem na następny problem tym razem dotyczacy Sharpa - chodzi o słabą ponoć współpracę z kompem (a planuje podłaczac do niego czasem notebooka żeby pograć na duzym ekranie).
Czy ktoś z szanownych posiadczy BV9 uzywał go do tego celu, dodam że notebook nie ma wyjśca DVI, tylko D-sub.

Pozdrawiam
 

Romanoff

New member
Tomfis napisał:
Gatar--->
I o to właśnie mi chodziło. Ja bardzo lubię właśnie taki obraz, który sprawia trochę wrażenie teatru TV. Chyba zdecyduję się na ten model i zamówię prezentację u Kikiego.
Dzięki.
Pozdrawiam!
Koniecznie sprawdź przed kupnem również Philipsa , np 32pf9541,32pf9531. To właśnie Philips wymyślił i pierwszy zastosował układy w ten sposób poprawiające obraz.Pixel Plus, Digital Natural Motion.Wrażenie głebi jest lepsze niz na jakimkolwiek innym tv, a przy tym zachowuje on świetną ostrość w przeciwieństwie do Sharpa.
Pozdrawiam
 

blady52

New member
mam bv9

od kilku dni mam sharpa 32" bv9, którego wybrałem po dośc długim czytaniu forum i po paru wizytach MM itp. dlaczego ten
1. bo sharp
2. 2hdmi
3. design i kolor/czarny/
4. niezła cena / pln4800/- teraz już taniej

Mam 'n-kę' i zwykłe dvd. Początkowo na eurozłączu obraz niezły, nie tylko discovery hd, ale i tvn mgm itd. Po kupieniu kabelka hdmi obraz piekny.
Ale mam dwa problemy;
1. dzwięk - czasem nie wystartuje /gdy za szybko po tv właczam dekoder/, nie mówiąc o krótkich zanikach w trakcie oglądania
2. obraz - pojawiają się na wszystkich kanałach błyski na ekranie w postaci jasnych poziomych linii do kilku cm .
tego zjawiska nie ma z dvd /dalej po euro/ więc podejrzewam, że to z ' n-ki'.

czy ktoś spotkał się z tymi problemami? O ile czytałem gdzieś na forum, że krótkie zaniki dźwięku sie zdarzają, to irytujące błyski chciałbym jak najszybciej usunąc. Liczę na Was:(
 

gatar

Active member
Bez reklam
blady52 napisał:
Ale mam dwa problemy;
1. dzwięk - czasem nie wystartuje /gdy za szybko po tv właczam dekoder/, nie mówiąc o krótkich zanikach w trakcie oglądania
2. obraz - pojawiają się na wszystkich kanałach błyski na ekranie w postaci jasnych poziomych linii do kilku cm .
tego zjawiska nie ma z dvd /dalej po euro/ więc podejrzewam, że to z ' n-ki'.

czy ktoś spotkał się z tymi problemami? O ile czytałem gdzieś na forum, że krótkie zaniki dźwięku sie zdarzają, to irytujące błyski chciałbym jak najszybciej usunąc. Liczę na Was:(

Witaj.
Nie mam N i .... nie mam tych problemów co Ty.
Prawdopodobnie winna jest N, a może hdmi. kabel lub samo złącze.
 

gatar

Active member
Bez reklam
cinek napisał:
Tylko natrafiłem na następny problem tym razem dotyczacy Sharpa - chodzi o słabą ponoć współpracę z kompem (a planuje podłaczac do niego czasem notebooka żeby pograć na duzym ekranie).
Czy ktoś z szanownych posiadczy BV9 uzywał go do tego celu, dodam że notebook nie ma wyjśca DVI, tylko D-sub.

Pozdrawiam

Witaj.
Po DSUBie udało mi sie uzyskac 1024x768 (i tak jest chyba w instrukcji) i obraz nienajlepszy.
Po DVI-HDMI 1280x720 i bardzo ładny obraz.
Może jakaś "przejśiówka" dsub-hdmi, o ile coś takiego jest?
 

artuz

New member
gatar napisał:
Witaj.
Po DSUBie udało mi sie uzyskac 1024x768 (i tak jest chyba w instrukcji) i obraz nienajlepszy.
Po DVI-HDMI 1280x720 i bardzo ładny obraz.
Może jakaś "przejśiówka" dsub-hdmi, o ile coś takiego jest?
A próbowałeś może rozdzielczości 1360x768? To jest praktycznie natywna rozdzielczość TV i gdyby się udało, to byłoby super. Bardzo mnie to ciekawi, bo myślę o tym TV, a współpraca z PC jest dla mnie ważna. Wkurza mnie trochę, że nie zrobili obsługi większej ilości rozdziałek przez D-SUB (w tym 1360x768) jak to jest w XD1E albo w Samsungu N71. Zainteresowałem się nawet nową serią RA1, RD1, ale tam jest dokładnie tak samo. Podłączając kompa przez HDMI tracimy jedno z 2 gniazd, a wystarczy mieć "n" oraz DVD po HDMI i już się robi problem ...
 

gatar

Active member
Bez reklam
artuz napisał:
A próbowałeś może rozdzielczości 1360x768? To jest praktycznie natywna rozdzielczość TV i gdyby się udało, to byłoby super.
Próbowałem, ale bez skutku.
Faktem jest, że nie za bardzo sie tym przejąłem.
Nie korzystam z TV LCD do PC.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
artuz napisał:
A próbowałeś może rozdzielczości 1360x768? To jest praktycznie natywna rozdzielczość TV i gdyby się udało, to byłoby super. Bardzo mnie to ciekawi, bo myślę o tym TV, a współpraca z PC jest dla mnie ważna. Wkurza mnie trochę, że nie zrobili obsługi większej ilości rozdziałek przez D-SUB (w tym 1360x768) jak to jest w XD1E albo w Samsungu N71. Zainteresowałem się nawet nową serią RA1, RD1, ale tam jest dokładnie tak samo. Podłączając kompa przez HDMI tracimy jedno z 2 gniazd, a wystarczy mieć "n" oraz DVD po HDMI i już się robi problem ...
A skąd wiesz ze w Ra1 i Rd1 jest tak samo? Widziales jakieś testy?
 

tomaplus

New member
Ach te niemieckie ceny...

Witam

Cena bardzo zachecajaca . Ja czekam kiedy u nas spadnie poniżej 4000 i od razu kupuje. Dawno się już zdecydowalem . Moze u KIKI-ego juz sie da dostac w dobrej cenie?

Tomek
 

dino123

New member
Użytkownik BV9E

Witam !
Co do ceny to znalazłem sklep z 15 letnim doświadczeniem na rynku polskim i ceną 4.200 PLN + 50 zł dostawa Masterlink.
TV - oryginal made in Japan - 2 lata gwarancji - czego chcieć więcej ?
Użytkuję go już 2 tygodnie i raczej jestem zadowolony ( znaczna przewaga plusów nad minusami ).
Jeśli macie pytania to śmiało...
W poprzednich postach padało pytanie co do jakości ...
Mogę powiedzieć, że jakość zależy silnie od sygnału jaki jest nadawany.
Na niektórych programach np Animal Planet jakość jest faktycznie nie najlepsza ( zamglone tylne plany , nieostra zieleń bez szczegółów itp.)
Ale są też programy, z których jestem bardzo zadowolony.
Filmy DVD po komponencie - progresiv - REWELACJA !!!
 
Ostatnia edycja:

wit502

New member
witam a jak wygląda sprawa smużenia na tym lcd np. sport dynamiczne sceny,dzięki z góry za odpowiedż-oczywiście wczasie oglądania z cyfry+ .
 

gatar

Active member
Bez reklam
wit502 napisał:
witam a jak wygląda sprawa smużenia na tym lcd np. sport dynamiczne sceny,dzięki z góry za odpowiedż-oczywiście wczasie oglądania z cyfry+ .
Witaj.
Nie mam C+, ale przy dobrym SD sygnale i z DVD smużenia nie zauważam.
Przy słabym sygnale SD jest, ale to Ciebie nie dotyczy, chyba.
 

eugens

New member
dino123 napisał:
Witam !
Co do ceny to znalazłem sklep z 15 letnim doświadczeniem na rynku polskim i ceną 4.200 PLN + 50 zł dostawa Masterlink.
TV - oryginal made in Japan - 2 lata gwarancji - czego chcieć więcej ?
Użytkuję go już 2 tygodnie i raczej jestem zadowolony ( znaczna przewaga plusów nad minusami ).
Jeśli macie pytania to śmiało...
W poprzednich postach padało pytanie co do jakości ...
Mogę powiedzieć, że jakość zależy silnie od sygnału jaki jest nadawany.
Na niektórych programach np Animal Planet jakość jest faktycznie nie najlepsza ( zamglone tylne plany , nieostra zieleń bez szczegółów itp.)
Ale są też programy, z których jestem bardzo zadowolony.
Filmy DVD po komponencie - progresiv - REWELACJA !!!
Podaj link do tego sklepu bo cena jest interesująca.
 

dino123

New member
BV9E - link do sklepu...

Pozdra !
W związku z dużym zainteresowaniem podaję link do sklepu :
http://www.rtv-i-agd.pl/produkt,,75,3520.html - ( w tej chwili cena najniższa - tj. 4200 PLN + 50 PLN przesyłka Masterlink).
Wystarczy przeglądać np. www.skapiec.pl - tam są linki do sklepów, które mają najtaniej. Oczywiście ranking sklepów co jakiś czas się zmienia ale zawsze warto przedźwonić i wypytać o szczegóły...
Pozdr...
 

tadolboss

Member
Cześć,
czy wersja 37BV9 jest równie dobra jak 32BV9 - czy być może są różnice matryc jak w przypadku 37Xd1 i 42 XD1.
Czy seria BV9 posiada "buczące" wiatraczki ?
Szczęśliwego Nowego Roku !!!
Pozdrawiam
 
Do góry