Sharp BV9E

areg

New member
No i ja stałem się posiadaczem 32BV9E :) a właściwie dostałem go od żony w prezencie na urodziny :)) Narazie jestem pod wrażeniem, że na zwykłej antenie można na LCD uzyskać tak dobry obraz. Wysokie oceny tego modelu jak najbardziej potwierdzam.

Pozdrawiam
areg
 

Przemcio73

New member
areg napisał:
No i ja stałem się posiadaczem 32BV9E :) a właściwie dostałem go od żony w prezencie na urodziny :)) Narazie jestem pod wrażeniem, że na zwykłej antenie można na LCD uzyskać tak dobry obraz. Wysokie oceny tego modelu jak najbardziej potwierdzam.

Pozdrawiam
areg
witam, może jakieś bliższe szczególy, tzn. współpraca z dvd, może komputerem itp.? Może jakaś hdtv? Podaj, proszę więcej szczegółów - do tej pory niewiele wiadomo o tym lcd. Zamierzam kupić 2 tv (mam r72) i nadal jestem w kropce który;)
pozdrawiam
 

areg

New member
Rozpakowałem go wczoraj i jedyne co to zdązyłem podlaczyć do anteny i DVD.
Tv docelowo będzie pracował na kablówce (za 3 tygodnie przeprowadzam sie do nowego M) ale jak narazie pozostaje mi antenka. I powiem że obraz nie jest wcale gorszy niż kineskopowiec 29" Philips. DVD (Yamaha) jak narazie tylko po Euro i pewnie może być lepiej na innych złączach bo nie jest idealnie. Jak pokombinuję z innymi źródłami to naewno napiszę.

Pozdr
areg
 

gatar

Active member
Bez reklam
Przemcio73 napisał:
witam, może jakieś bliższe szczególy, tzn. współpraca z dvd, może komputerem itp.? Może jakaś hdtv? Podaj, proszę więcej szczegółów - do tej pory niewiele wiadomo o tym lcd. Zamierzam kupić 2 tv (mam r72) i nadal jestem w kropce który;)
pozdrawiam
Poszukaj moich postów (nie tylko , oczywiście). Pisałem nieco o tym jak BV9 "gra" z róznymi sygnałami. Ogólnie oceniam go wysoko.
 

Przemcio73

New member
areg napisał:
Rozpakowałem go wczoraj i jedyne co to zdązyłem podlaczyć do anteny i DVD.
Tv docelowo będzie pracował na kablówce (za 3 tygodnie przeprowadzam sie do nowego M) ale jak narazie pozostaje mi antenka. I powiem że obraz nie jest wcale gorszy niż kineskopowiec 29" Philips. DVD (Yamaha) jak narazie tylko po Euro i pewnie może być lepiej na innych złączach bo nie jest idealnie. Jak pokombinuję z innymi źródłami to naewno napiszę.

Pozdr
areg
dzięki za info. czekam na Twoje dalsze "badanie" lcdeka.
pozdrawiam
 

Romanoff

New member
32calowe modele Sharpa oznaczone dziewiątkami ( wiec: GA9,BV9,GD9) to bardzo dobre telewizory. Przede wszystkim płynność ruchu( choć bywają sytuacje ze tv sie nie wyrabia i powstaje efekt szarpnięcia/przeskoku w obrazie).Niekiedy da sie rowniez zauważyć obrysowanie postaci/obiektów na pierwszym planie(zwłaszcza na tle skomplikowanego tła)-jednak płynność i głębia obrazu wiele wybacza.BArdzo wazną funkcją jest OPC czyli automatyczna regulacja podświetlenia matrycy(podświetlenia a nie jasności jak to w niektórych markach bywa).No i te 4/6ms.Zero smużenia.
Sygnał po VGA przyjmuja tak sobie(mam na mysli rozdz.),poprzez przejściówke VGA-Component mozna puścic 720p lub 1080i.
Największą wadą tych modeli jest mała w porównaniu do modeli Philipsa,JCV, czy też modelu GA8e ostrość/szczegółówość obrazu.Jest on jakby bardziej rozmyty, nie ma tej szczegółowości co np Philips 32pf9531/9541, czy chodźby 32pf7321(bardzo ziarnisty z kolei).Ale tak jak mówiłem płynność i napis na obudowie(Made in Japan)potrafią wiele wybaczyć.
Ogółnie jeden z lepszych tv 32"LCD choć sa lepsze.
 

lachal

New member
gatar napisał:
Witaj.
Mam tego Sharpa i w PALu z kabla jestem b.zadowolony.
Oczywiście istnieja programy lepsze i gorsze, ale ogólnie jest b.dobrze,
DVD po hdmi jak dla mnie rewelacja. Divx równiez bardzo dobrze.
PC podłączałem po dsub i obraz był 1034x768 dobry. Bliżej nie tesowałem.
Specjalnie nie interesuje mnie ta współpraca

Model BV9E posiadam od tygodnia i żeby się nie rozpisywać mogę potwierdzić słowa Kolegi w 100%. Choć DVD mam podłączone po S-Video, to też nie mam zastrzeżeń.

Prezentacja objęła także modele JVC x70 oraz Loewe Concept. Sharp w moich warunkach wypadł najlepiej. A-ha sygnał tv to UPC W-wa.

Polecam ten telewizorek
 

jar.cin

New member
Witam Wszystkich! Naczytałem się tu wielu pozytywnych opinii na temat SHARP-a LC32 BV9E i o ile do tej pory byłem sceptycznie do niego nastawiony ze względu na jego czarny kolor, tak teraz zaczynam doceniać jego zalety i piękno. Wszystko to oczywiście jeszcze przed zakupem, jednak ciągle mam wewnętrzne wątpliwości, czy lepszy byłby lepiej wyposażony LC32BV9E/GA9E, czy niższy model, ale 37" LC37BV8E/GA8E??? Tutaj niestety opinie na forum nie pomagają, a wręcz przeciwnie, im więcej się ich czyta, tym bardziej jest się nie zdecydowanym.
Interesuje mnie jeszcze, jakiego rodzaju piloty są do tych modeli bo wiem, że są ich dwa rodzaje. Są takie w kształcie packi, którą spokojnie można by zabijać muchy, albo używać jako skrobaczki do szyb, a są też nowsze, bardziej smukłe. Może to zabrzmi śmiesznie, ale wygląd pilota również ma dla mnie znaczenie bo w końcu to jest to narzędzie, które będę ogladał przez kilka następnych lat. Tak więc po co mam się wkurzać i pałać zamiarem wyrzucenia tego, jakże potrzebnego instrumentu, za okno.
Z góry dziękuję za rady i opinie. Pozdrawiam serdecznie, Marcin.
 

gatar

Active member
Bez reklam
No tak. Mam tego pilota/skrobaczkę :D Moim zdaniem nie jest zły, ani brzydki. Ładnie leży w dłoni i przyciski ma, chyba, zbyt małe ale w odpowiedniej odległości od siebie. Oczywiście te główne są wieksze i o innym kształcie. Porażka zaś jest pilot od Samsunga HD950. Taki sobie "klocek" z mnóstwem małych przycisków, położonych stanowczo za blisko siebie.
 

Przemcio73

New member
gatar napisał:
No tak. Mam tego pilota/skrobaczkę :D Moim zdaniem nie jest zły, ani brzydki. Ładnie leży w dłoni i przyciski ma, chyba, zbyt małe ale w odpowiedniej odległości od siebie. Oczywiście te główne są wieksze i o innym kształcie. Porażka zaś jest pilot od Samsunga HD950. Taki sobie "klocek" z mnóstwem małych przycisków, położonych stanowczo za blisko siebie.
Witam gatar, tak off topic;) - mój pilocik od denona 1930 jest ok.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
możesz dokupić uniwersalny pilot elektroniczny. Wyglad ma ja na XXI wiek.
Oczywiście jakośc obrazu nie zmienna.
pozdrawiam
 

tomaplus

New member
Jaka ta cena

Witam

Jestem nowy na forum ,ale bardzo zainteresowany zakupem BV9E. Gdzieś czytalem że u Ciebie kiki można kupić taniej niż w Niemczech tzn za ile bo ja znalazlem najtaniej 1079 Euro a w dużej ilości sklepach stoi ok 1200. Czy mozna do Ciebie kontakt...
 

klemens007

New member
Sharp32gd9e

Witam szanownych kolegów.Od soboty jestem szczęsliwym posiadaczem GD9E.Miał być BV9E ale żonie się kolor nie podobał -chciała srebrnego,ja nie.Poszlismy na kompromis-tytanowy GD9.Cena nie była najgorsza 5800pln.Ale ja nie o tym.Szczerze mówiąc nie miałem zbyt wiele czasu na ustawienie parametrów tv.Przejżałem instrukcję ,poustawiałem jasności,kontrasty,kolory itp. na programie TVN(ASTER CITY).Bez rewelacji ale duzo lepiej niż na innych.To co mi się nie podoba (moze to tylko mój model)to nienaturalny pierwszy plan:(.To znaczy obraz wyglada jak nagranie studyjne,teatr tv -krótko mówiąc nienaturalnie.Nawet filmy z DVD wygladaja co najmniej dziwnie.Z ustawień pilota niewiele moge zrobić chyba ze coś przeoczyłem.I tu moja prośba do szanownych kolegów-czy mógłby mi ktos podpowiedzieć jak go poustawiac żeby było ok.Żona jęczy że obraz kiepski,rozmyty i w ogóle jej się nie podoba.Do tej pory miałem trinitrona.Kolezka znalazł mi kiedyś kod do ustawień serwisowych i poustawiałem po swojemu i było ok.Moze z tym tv trzeba tak samo postapić.Sam nie wiem -pomóżcie bo zona jeszcze będzi kazała mi wyjeżdżać z nim z powrotem do sklepu:(:confused:
 

gatar

Active member
Bez reklam
Spróbuj wyłączyć "truD". Niektórym uzytkownikom może nie odpowiadać taki "sztuczny obraz studyjny". Z dvd po hdmi truD nie działa, przynajmnie w BV9.
Czy przed zakupem sprawdzałeś jak ten TV "gra" ?
 

kamcyk26

New member
Niestety na zadnym LCD (ustawienia tu nic nie pomoga) obraz SD nie nedzie taki ostry jak na CRT ... no ale chyba wiedziales o tym przed zakupem. Jedyne lekarstwo to ogladanie z odleglosci z ktorej to nie przeszkadza.
 
Do góry