Sharp BV9E

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Mam tego Sharpa i w PALu z kabla jestem b.zadowolony.
Oczywiście istnieja programy lepsze i gorsze, ale ogólnie jest b.dobrze,
DVD po hdmi jak dla mnie rewelacja. Divx równiez bardzo dobrze.
PC podłączałem po dsub i obraz był 1034x768 dobry. Bliżej nie tesowałem.
Specjalnie nie interesuje mnie ta współpraca
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Najlepiej postaw obok siebie i sprawdź z różnych źródeł .
Lub zapraszam do sklepu. Pokażę Ci wszystko krok po kroku.
BV 9 jest znacznie lepszy.
pozdrawiam
 

Przemcio73

New member
Dzięki za odpowiedzi. No cóż, chyba nie pozostaje nic innego jak prezentacja. Samsunga wziąłem bez i nie żałuję, ale z drugim tv to inna brożka:D Kiki, ja mieszkam na poł. naszej Ojczyzny (w Bielsku), więc trudno mi będzie do Ciebie podjechać (he he) - w tej chwili jestem niezmotoryzowany:( Dzięki gatar za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie: czy dobrze zrozumiałem, że NIE podłączałeś go przez dvi-hdmi? Nie wiem jak będzie wyglądać współpraca przez to łącze z komputerem. No i pozdrowienia dla forum pionka, ma się rozumieć;) Mam zamiar go kupić (696) i mam mały dylemat czy nie lepiej dołożyć do denona 1930.
pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
Przemcio73 napisał:
Dzięki gatar za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie: czy dobrze zrozumiałem, że NIE podłączałeś go przez dvi-hdmi? Nie wiem jak będzie wyglądać współpraca przez to łącze z komputerem. No i pozdrowienia dla forum pionka, ma się rozumieć;) Mam zamiar go kupić (696) i mam mały dylemat czy nie lepiej dołożyć do denona 1930.
pozdrawiam

Nie podłączałem przez dv-hdmi, ale jak kabelek znajdę to sprawdzę.
Pionek 696 jest dobry, za te pieniądze. Jesli jednak chcesz skorzystać z niego jako źródło dźwieku: SACD, DVD-Audio czy tez "zwykłe" stereo to dobry to on raczej nie będzie. Miałem DV-575 i także myślałem o 696 ale biorąc pod uwagę chec posłuchania audio kupiłem Samsunga HD950 (za 470 zł z przesyłką). Jak dla mnie dźwiek b.dobry, obraz również. Nie jestem audiofilem. :)
 

Przemcio73

New member
gatar napisał:
Nie podłączałem przez dv-hdmi, ale jak kabelek znajdę to sprawdzę.
Pionek 696 jest dobry, za te pieniądze. Jesli jednak chcesz skorzystać z niego jako źródło dźwieku: SACD, DVD-Audio czy tez "zwykłe" stereo to dobry to on raczej nie będzie. Miałem DV-575 i także myślałem o 696 ale biorąc pod uwagę chec posłuchania audio kupiłem Samsunga HD950 (za 470 zł z przesyłką). Jak dla mnie dźwiek b.dobry, obraz również. Nie jestem audiofilem. :)
No właśnie, masz rację (mam pionka 585) do stereo to on się nie nadaje. Zdradź tą tajemnicę gdzie kupiłeś samsunga 950 za 470 z przesyłką - też bym tak chciał:D Dzięki za rady i czekam, aż podepniesz sharpa pod hdmi. Daj znać. Dzisiaj wziąłem się za swojego samsunga - obraz pod dvi-hdmi żyleta:krol: W końcu samsung robi matryce do komputerów. Trochę musiałem pogrzebać w sterach (nvidia 7600).
pozdrawiam
P.S Coraz bardzie skłaniam się do sharpka;)
 

qlaka

New member
BV9E a PC

Witam
Przeczytałem bardzo dużo postów na tym forum na temat podłączenia sharpa lc-32bv9e do PC, jednak nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi.
Otóż instrukcja mówi, że po D-SUB można uzyskać rozdzielczość 1024x768.
Jednak moim zdaniem nie jest to satysfakcjonujące.
Stąd pytanie.
Czy komuś udało się osiagnąć rozdzielczość 1366x778 (1360x768) na sygnale z PC a jeżeli tak, to przy użyciu jakiego przewodu?
Dysponuję wolnym gniazdem DVI w karcie graficznej (ATI Radeon 9700 PRO).
Wiem, że komuś udało się w jakimś LCD osiągnąć zbliżony efekt (albo nawet dokładnie taki) przez modyfikację wpisów obsługiwanych przez kartę rozdzielczości. Czy to jedyny sposób i czy tu zadziała?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Nie korzystam z tego TV jako monitor, ale poczyniłem pewne próby.
Otóż po dsub-->dsub otrzymałem 1024x768 (instrukcja także tak podaje) rozciągniete na cały ekran. Jakość obrazu nienajlepsza. Żadnych regulacji nie przeprowadzałem. Podłączyłem dvi-->hdmi i tutaj uzyskałem max cały pulpit na TV 1768x992 (tyle uzyskałem po "przeskalowaniu" w pc z 1920x1080, inaczej pilpit sie "nie mieścił"). Ten obraz był jednak także nienajlepszy. Zszedłem w dół z rozdziałką i ładny obraz był przy 1216x684 (jw. z 1280 x720). Na tej ostatniej rozdziałce filmy hd były piękne. Wszystko to na W XP he , Geforce 7600gs ze sterami 91,31. Zapewne można jeszce coś poprawić, ale jak wspomniałem, nie korzystam w ten sposób z TV.
 

Marcin_s

Member
gatar napisał:
Witaj.
Nie korzystam z tego TV jako monitor, ale poczyniłem pewne próby.
Otóż po dsub-->dsub otrzymałem 1024x768 (instrukcja także tak podaje) rozciągniete na cały ekran. Jakość obrazu nienajlepsza. Żadnych regulacji nie przeprowadzałem. Podłączyłem dvi-->hdmi i tutaj uzyskałem max cały pulpit na TV 1768x992 (tyle uzyskałem po "przeskalowaniu" w pc z 1920x1080, inaczej pilpit sie "nie mieścił"). Ten obraz był jednak także nienajlepszy. Zszedłem w dół z rozdziałką i ładny obraz był przy 1216x684 (jw. z 1280 x720). Na tej ostatniej rozdziałce filmy hd były piękne. Wszystko to na W XP he , Geforce 7600gs ze sterami 91,31. Zapewne można jeszce coś poprawić, ale jak wspomniałem, nie korzystam w ten sposób z TV.
niedlugo bede testowal to z Macintoshem Pro... zdam relacje
 
Ostatnia edycja:

qlaka

New member
Czyli jakieś szanse są. Dzięki za rzeczową odpowiedź.
gatar napisał:
... Podłączyłem dvi-->hdmi i tutaj uzyskałem max cały pulpit na TV 1768x992 (tyle uzyskałem po "przeskalowaniu" w pc z 1920x1080, inaczej pilpit sie "nie mieścił")...
Czy w przypadku obcięcia pulpitu było ono duże czy może rzędu kilkunastu (kilkudziesięciu) pikseli? Dało by się ewentualnie obejrzeć film?
I jeszcze pytanie o kabel. Myślę, że korzystniej dla mnie będzie kupić kabel HDMI<->HDMI a do podpięcia pod DVI w komputerze, chciałbym użyć takiego np. adaptera. Mam nadzieję, że efekt będzie taki sam, jakby użyć kabla DVI->HDMI?
 

gatar

Active member
Bez reklam
qlaka napisał:
Czyli jakieś szanse są. Dzięki za rzeczową odpowiedź.
Czy w przypadku obcięcia pulpitu było ono duże czy może rzędu kilkunastu (kilkudziesięciu) pikseli? Dało by się ewentualnie obejrzeć film?
I jeszcze pytanie o kabel. Myślę, że korzystniej dla mnie będzie kupić kabel HDMI<->HDMI a do podpięcia pod DVI w komputerze, chciałbym użyć takiego np. adaptera. Mam nadzieję, że efekt będzie taki sam, jakby użyć kabla DVI->HDMI?

"Obcięcie" było wieksze niz kilka pikseli. Pasem zadań windowsa widoczny był w 1/4-1/3 swojej grubości. Po szerokości obrazu proporcjonalnie więcej. Film obejrzec można, ale ew. napisy mogłyby być lekko przycięte.
Przejściówka powinna sie sprawdzić. Droga nie jest.
 

qlaka

New member
To można w sumie powiedzieć, że jest dobrze.
W tej chwili na TV Thomsona 21', żeby wykorzystać pełną powierzchnię ekranu TV, też włączam w karcie graficznej overscan i efekt jest podobny. Obraz jest na pełnym ekranie telewioza ale krawędzie wyświetlanego obrazu na TV nie są juz widoczne. Ale to już jest do zaakceptowania (obcięcie jest minimalne). Spotkałem się z opianiami, że to nawet korzystne, ze względu na znikształcenia obrazu przy krawędziach właśnie.
Wielkie dzięki za info.

Zaczekam jeszcze na info o nowym Panasonicu TX-32LX600P i podejmę dezycję, który TV kupić. Podobno panel typu IPS w tym Panasonicu, to najlepszy rodzaj panelu LCD, ze stosowanych obecnie w TV.
 

PRL

New member
Wracając do SHARPA 32 BV9

Wg mnie jest super. Mam taki od 2 tygodni chodzi bardzo dobrze na drucie elektrycznym (zwykła pętla) zupełnie poważnie mówiąc. Mam zamiar podłączyć do tego jakąś cyfrówkę pewnie "n" i wtedy telewizor pokaże co potrafi na 100% ale i tak po 21" CTR GRUNDIG jest super i to bez anteny na drucie :) polecam. A do tego w wersji BV jest po prostu piękny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w Bielsku robiliśmy prezentacje kilka razy - ostatnie w czwartek i piątek , więc odległość nie jest problemem.
Większym problemem jest dostępność - większe jest zapotrzebowanie niż dostępność dostaw.
W kilku miejscach są opisy użytkowników tego modelu.
Mozesz kupować bez obaw.
http://www.max24.pl/?a=sklep.view&p=Sharp_LC-32BV9E&produkt=15803
Cena raczej wysoka - pamiętajac że dla członków forum jest znacznie niższa.
pozdrawiam
 

Przemcio73

New member
kiki napisał:
witam
w Bielsku robiliśmy prezentacje kilka razy - ostatnie w czwartek i piątek , więc odległość nie jest problemem.
Większym problemem jest dostępność - większe jest zapotrzebowanie niż dostępność dostaw.
W kilku miejscach są opisy użytkowników tego modelu.
Mozesz kupować bez obaw.
http://www.max24.pl/?a=sklep.view&p=Sharp_LC-32BV9E&produkt=15803
Cena raczej wysoka - pamiętajac że dla członków forum jest znacznie niższa.
pozdrawiam
Witam. Dzięki za odpowiedź. Nie miałem ostatnio czasu na myślenie o zakupie lcdeka - właśnie wróciłem z Pragi, gdzie miałem inne atrakcje. :D Nadal kiki "zbieram" odpowiednią sumkę na 2 lcd - może już tym razem nie 32, ale 37 cali;-) Dam Ci znać na gg kiedy nadejdzie ten dzień. Jeśli możesz kiki to daj znać jaka u Ciebie cena na tego sharpa.
pozdrawiam (lekko zmęczony:wink: )
 

klemens007

New member
Bv9e-gd93

Witam szanownych kolegów.Czy mógłbymi ktos podać wyrażna róznicę w ww. modelach to jest 32BV9E i GD9E.Różnica w cenie to 1000pln i czy warto dopłacić do GD9 .Dziekuje i pozdrawiam.
 

imalas

New member
BV9E...czarny bez tunera DVB-T
GD9E......srebrny z tunerem
nie warto dopłacać( generalnie brak naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce)!. różnica za duża, powinna być ok.:bober: 400zł
 

Elmo king

New member
sparda111 napisał:
A czy ktos testowal juz ten model sharpa z nowa telewizja n oraz - co mnie baaardzo interesuje - z konsola xbox360?
Witam, ja też do tej pory nie znalazłem, żadnej informacji jak sprawuje się sharp bv9/ga9 z "n"-ką, zwłaszcza po złączu hdmi. Z utęsknieniem czekam na jakąś informację w tej kwestii. To jedno zapytanie.
Drugie pytanko dotyczy porównania tych modeli sharpa z nowym panasonic LX600. Jak do tej pory nie znalazłem żadnego porównania bezpośredniego tych modeli. Z góry będę wdzięczny za jakieś informacje
 
Do góry