Sharp BV9E

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Sharp 32 BV 9 - wjeżdża jutro
Oczywiście sprawdzimy szczegółowo jutro jego mozliwości
Ilość ich jest mocno ograniczona.
Ale zgodnie z umową dla członków forum na specjalnych warunkach. Ci którzy się zapisali - wiedzą.
Info na priv.
Dane techniczne pokazują ,że to jeden z najlepszych telewizorów na rynku. Pierwszy telewizor Sharpa w kolorze czarnym / w Polsce/.
Tv Sharp 32" Ga 9 - też bedzie jutro.

pozdrawiam
 

Gatekeeper

New member
kiki napisał:
witam
Sharp 32 BV 9 - wjeżdża jutro
Oczywiście sprawdzimy szczegółowo jutro jego mozliwości
Ilość ich jest mocno ograniczona.
Ale zgodnie z umową dla członków forum na specjalnych warunkach. Ci którzy się zapisali - wiedzą.
Info na priv.
Dane techniczne pokazują ,że to jeden z najlepszych telewizorów na rynku. Pierwszy telewizor Sharpa w kolorze czarnym / w Polsce/.
Tv Sharp 32" Ga 9 - też bedzie jutro.

pozdrawiam


kiki,

jak tylko przeprowadzisz pierwsze testy - weź coś skrobnij :)
Napisz jakie ogólne wykonanie, jaki obraz (kolory, czerń, smużenie), jakie menu(wygląd, prowadzenie, ilość ustawień), jaki pilot.
Daj znać, czy jest możłiwość regulacji podświetlenia matrycy ?

Jeżeli testowałeś już SONY 32" V2000, to weź też napisz, jak wypada Sharp GA9E w porównaniu z V2000 ?

będę wdzięczny

pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp 32 BV 9 - już od poniedziałku.

witam
Dostawa przesunięta na poniedziałek.
TV 32 BV 9 dostepny na razie tylko w promocji z Cyfrą +
Kończą się zapisy na pierwszą turę - jeszcze dziś ostatnie zgłoszenia.
Dla członków forum jest juz mała pula.
Bo przydział już sie wyczerpuje.
Nastepna dostawa za miesiąc.

Czykamu jeszcze na dostawę 37 " Sharpa Full HD też z niecierpliwością.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp 32 BV 9

Przyjechały.
Uff. Wiele osób zapisanych w kolejce w skutek za wczesnego ukazania sie ulotki Cyfry + - odetchnęło.
Ale są - kilka osób pojawiło się po dobiór osobisty.
Karton chudy. Sposób montażu i pakowania jak serii p 70.
Wyjęty czarny matowy juz wywoływał duze wrażenie - jako ,że to pierwszy telewizor Sharpa na rynku polskim w takim kolorze /pilot równiez/
Na telewizorze również nowe napisy - które nam nic nie mówiły . Np matryca "Tru-d" - w opisie - do płynnego ruchu wideo.
Made in Japan.
Ale podłączenie do zwykłej anteny dachowej wywołało popłoch. Jakość która się ukazała na ekranie wzbudziła zadziwienie. Oczywiście to zadziwienie bardzo pozytywne. Kilka osób stwierdziło wręcz ,ze chyba nadszedł już czas przy tym telewizorze na zamianę CRT na LCD.
Świetne kolory, duza płynność / antena dachowa/ nawet z 2 metrów , czerń po zmniejszeniu jakości - super. Zadziwiajaca ostrość i wyrazistość obrazu.
Złącz - wszystkie w komplecie ; 2x HDMI, PC, 2 x eurozłacze , Komponent, komposit, s-vhs, słuchawkowe , audio wjściowe i wyjsciowe.
Nowe menu.
Z HDTV - jakość bez zmian. Obserwacja czasu reakcji i nowej matrycy na obrazach piłki nożnej - rewelacja . Nawet się nie jąka .
Czerń jest zaskakujaca.
Uwzgledniajac klasę cenową - wyrasta na mistrza .
Cena jest zastrzeżona jest tylko dla abonentów Cyfry + oraz członków forum. /5499 zł/
Zostało tylko kilka sztuk .
Następna dostawa za miesiąc.
 

Gatekeeper

New member
kiki,

super, na to czekałem !!! w końcu jakieś pierwsze reakcje na temat tego telewizora !
kiki, jeżeli możesz to sprawdź kilka rzeczy:
- czy jest manualna regulacja podświetlenia matrycy ?
- czy jest czujnik oświetlenia, samoistnie sterujący parametrami obrazu ?
- jak oceniasz wykonanie i ergonomie pilota ?
- dużo parametrów sterowania obrazem ? (regulacja składowych trójchromatycznych kolorów ?)
- ile trybów obrazu ? (movie, sport, custom. itd...) czy w każdym z trybów można ręcznie regulować parametry ?
- smużenie ? czy te 6ms to pic, czy faktycznie widać różnicę ?
- jak gra w porównaniu z SONY V2000 ?

- kiedy wjadą GA9E ? i jaka będzie cena ?


będę wdzięczny za obszerniejszy opis :)


pozdro
 

ttwardela

New member
A co z LC32 GA8E?

Witaj Kiki;

A czy masz jakieś porównanie do LC32GA8E? Zamówiłem i czekam na odbiór - są opóźnienia podobno ma być 19-go czerwca. Wiesz jak się on ma do testowanego przez Ciebie 32BV9?

Pozdrawiam

Tomasz Twardela
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
razem z kilkoma osobami , które odbierały ten telewizor z promocji Sharpa i Cyfry + , poświęciliśmy troche czasu na porównanie go z konkurencją.
Jakość znakomita ,obraz czysty i wyraźny. Pełne nasycenie kolorów , świetna płynność - nawet z 2 metrów przy sygnale z anteny dachowej . Stojące obok ekrany nie dały takiego obrazu mimo regulacji pilotem . A podłączenie wszystkich było po komponencie.
Nie uało mi sie dowiedzieć więcej szczegółów na temat nowej matrycy
TRU D , ale jakość tej serii nie pozostawia wątpliwości kto tu jest mistrzem. Ten telewizor dysponuje również bogatym menu, które zastrzeżone były do tej pory tylko w wyższych mdelach.
Stojący obok model Sony Braia 40 V 2000 do tej pory grał rewelacyjnie. ale gdy stanął obok nowy Sharp - jego jakość ,porównując obydwa modele spadła.
Oprócz tego design zadbany w detalach , prezentuje się znakomicie.
Ważne jest również ,że model jest produkowany w Japonii.
To daje poczucie perfekcji wykonania i długiego czasu pracy bez awarii.
pozdrawiam
 

Gatekeeper

New member
kiki,

ponawiam pytania:
- czy jest manualna regulacja podświetlenia matrycy ?
- czy jest czujnik oświetlenia, samoistnie sterujący parametrami obrazu ?
- jak oceniasz wykonanie i ergonomie pilota (pilot podświetlany?) ?
- dużo parametrów sterowania obrazem ? (regulacja składowych trójchromatycznych kolorów ?)
- ile trybów obrazu ? (movie, sport, custom. itd...) czy w każdym z trybów można ręcznie regulować parametry ?
- smużenie ? czy te 6ms to pic, czy faktycznie widać różnicę ?


- jaka spodziewana cena 32" GA9E ?


pozdro
 

Sirmak

New member
dla zainteresowanych sharp na swojej stronie umieścił w download center instrukcje pdf w PL

Gatekeeper
- czy jest manualna regulacja podświetlenia matrycy ?
Tak
- czy jest czujnik oświetlenia, samoistnie sterujący parametrami obrazu ?
Tak
- smużenie ? czy te 6ms to pic, czy faktycznie widać różnicę ?
nie widzę
oglądam z odległości ok 2,5m jakość z anteny tv i kablówki do przyjęcia
(żeby programy,filmy,i inne rzeczy nadawaliby z jakośćią reklam dla mnie byłoby to wystarczające) z tunera sat zależy od programu
 

Marcin_s

Member
Sirmak napisał:
dla zainteresowanych sharp na swojej stronie umieścił w download center instrukcje pdf w PL

Gatekeeper
- czy jest manualna regulacja podświetlenia matrycy ?
Tak
- czy jest czujnik oświetlenia, samoistnie sterujący parametrami obrazu ?
Tak
- smużenie ? czy te 6ms to pic, czy faktycznie widać różnicę ?
nie widzę
oglądam z odległości ok 2,5m jakość z anteny tv i kablówki do przyjęcia
(żeby programy,filmy,i inne rzeczy nadawaliby z jakośćią reklam dla mnie byłoby to wystarczające) z tunera sat zależy od programu
czym sie rozni Lc32bv9e i Lc32ga9e???
 

Gatekeeper

New member
Sirmak napisał:
dla zainteresowanych sharp na swojej stronie umieścił w download center instrukcje pdf w PL

Gatekeeper
- czy jest manualna regulacja podświetlenia matrycy ?
Tak
- czy jest czujnik oświetlenia, samoistnie sterujący parametrami obrazu ?
Tak
- smużenie ? czy te 6ms to pic, czy faktycznie widać różnicę ?
nie widzę
oglądam z odległości ok 2,5m jakość z anteny tv i kablówki do przyjęcia
(żeby programy,filmy,i inne rzeczy nadawaliby z jakośćią reklam dla mnie byłoby to wystarczające) z tunera sat zależy od programu


Sirmak,

czy mam rozumieć, że jesteś szczęśliwym posiadaczem Sharp'a GA9E albo BV9E ?? :)
Jeżeli tak, to daj znać bo trzeba będzie ten temat rozwinąć :grin:
Chyba nie muszę mówić, że w takim wypadku czekamy na reckę i jakieś foty.


pozdro
 

Gatekeeper

New member
pytanie do kikiego albo kogoś kto obcował już z GA9E/BV9E:

jakiego pilota używa nowa seria Sharp'a GA9E ? Pytam, bo dorwałem ostatnio na necie instrukcję do GA9E i tam na rysunkach jest ten stary pilot a'la skrobaczka do zamarzniętych szyb z serii GA6E, więc się lekko podłamałem :(

ten pilot jest wręcz okropny, więc mam nadzieję, że to tylko jakieś nieporozumienie/błąd w instrukcji


pozdro
 

Marcin_s

Member
Gatekeeper napisał:
pytanie do kikiego albo kogoś kto obcował już z GA9E/BV9E:

jakiego pilota używa nowa seria Sharp'a GA9E ? Pytam, bo dorwałem ostatnio na necie instrukcję do GA9E i tam na rysunkach jest ten stary pilot a'la skrobaczka do zamarzniętych szyb z serii GA6E, więc się lekko podłamałem :(

ten pilot jest wręcz okropny, więc mam nadzieję, że to tylko jakieś nieporozumienie/błąd w instrukcji


pozdro
na 99% jest to skrobaczka...
 

Gatekeeper

New member
Marcin_S,

skąd pewność ?.......a może jednak nie .........:(

jeżeli jednak jest to skrobaczka, to ja tego nie czaje....przecież P70 ma już nowe modele pilotów (takie podłużne) i te już wyglądają jako tako......więc czemu w lepszej wersji TV, jakim zapewne jest GA9E, dawać to gówno ??????

pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
32 Ga 9 przyjadą za trzy dni.
Więc je porównamy co do jakości. Spodziewana cena ok. 5699 zł internetowa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ta nowa matryca daje drugi plan i płynność dużą nawet z 2 metrów.
Gwarancja - Sharp Polska 2 lata
Posiada wyostrzanie obrazu - dlatego jakość rewelacyjna rzuca się w oczy pierwszym kontakcie.
 
Do góry