Sharp 80LE657 warto?

Seba0406

New member
Hej ma ktoś z was ten model i powie coś o nim chciałem zamienić plazmę Samsunga 64E8000 na tego Sharpa będę oglądał tylko materiał 1080p z 4m będzie ok ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będzie bardzo ok.
Mam model 70" , wymieniłbym na 80 ale jeszcze nie przekonałem
żony. A dopiero 80" daje wrażenie przejścia na drugą stronę
 

Seba0406

New member
a to nie problem że to nie QUATRON
Kiki testowałeś ten model lub widziałeś go w akcji powiedz coś na jego temat
jak możesz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę to wystarczy jak poprosisz o prezentacje w domu.
Sam najlepiej się przekonasz.
Tu na forum mają ten model i są bardzo zadowoleni.
Musisz zadbać jedynie o dobry bitrate.
 

Seba0406

New member
Kiki kto ma ten model na forum ?
szukałem w sieci jakiś testów tego sharpa ale nic nie mogę znaleźć są jakieś ?
Obraz na tym sharpie z pliku MKV 1080p 10gb będzie ok ?
A co wy byście wybrali tego Sharpa czy Samsunga 75F6300 Samsung tańszy
3500zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung to nie ta klasa.
Skalowanie sygnału w wielkiej przekątnej naprawdę ma znaczenie!!!

Info co kto ma masz w podpisach.
Armanig ma 80" Sharpa , możesz go zapytać.
 

Seba0406

New member
ok jutro moja plazma będzie miała nowego właściciela
wiec trzeba podjąć decyzje co kupić
1.Sharp Sharp 80LE657 cena około 16000 nowy na 5 lat gwarancji
2.Samsung 75E8000 nowy ale odkupiony od osoby prywatnej cena około 17850
3.Sharp LC70UQ10KN nowy 5 lat gwarancji cena około 15290
Co wy byście wybrali ???
Chyba że powinienem jeszcze jakiś model brać pod uwagę
 
Ostatnia edycja:

Seba0406

New member
a jeszcze jedno mam teraz plazmę samsunga 64E8000 czy te model tv co podałem zagrają podobnie do tej plazmy zauważę różnicę w jakości obrazu
 

Seba0406

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? tak
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 64e8000
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? nc+
10.Jakie urządzenia ? ps3 pc vu solo2
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 33%
16.Preferencje co do marki ?
17.Preferencje co do wielkości ? 70 lub 80 cali może byc wiekszy
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pół na pół
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 16000 tyś
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez znaczenia
 

Seba0406

New member
zastanawiam się i teraz tylko myślę czy wybrać nowszy model 70 cali czy lepiej większy 80 cali ale starszy co wy byście zrobili czy będzie duża róznica w jakosći obrazu na tym 70 cali
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Juz Ci odpowiadalem na priv, nie Ty jeden masz takie dylematy.
Co ja bym zrobil, bralbym bez zastanowienia 80", ale to ja i to nie podlega zadnej dyskusji.
W Twoim przypadku, nie wiem. Ja moge pisac o sobie, mnie osobiscie zaden panel (mniejszy) nie interesuje. Bez znaczenia co by to mialo nie byc i jak wiele argumentow mialbym uslyszec, mi wystarczy tez poziom ktory mam i co najwazniejsze przekatna, ktora dla mnie jest kluczową sprawą. Zdanie na ten temat mam juz wyrobione od dawna.
Masz plazme 64", nawet model (prawie) ten co u mnie. Przy 70" zyskasz zaledwie 6", mimo ze kazdy cal na wage zlota, to sumarycznie nie poczujesz tu wiekszego skoku.
Nie mam tu na mysli jakosci, a wrazenia. Mnie jakosc w 80" zadawala, za to wrazenia kazdego dnia bezcenne.
Pamietaj o jednej rzeczy, 70" to jeszcze tv, a >80" to juz cos wiecej.
Przy 70" dostaniesz lepszy panel, ale to dalej bedzie "tylko" tv. Moze dla wielu to brzmi niedorzecznie, ale takie mam zdanie po tych wszystkich latach. Przy 80" zaczyna sie zabawa, inne wrazenia, odbior filmow, programow, nie wspominajac juz o graniu.
Przy 80" wyglada to zupelnie inaczej. To jest takie optimum dla mnie, nie czuje juz niedosytu, jestem przekonany ze przy 70" szukalbym juz czegos wiekszego, a zaczynalem od 21", goscilem wszystkie przekatne i dopiero 80" dala spokoj ducha.
Nie wyobrazam sobie juz nic mniejszego, a w Twoim przypadku (obecny 64" podobnie jak u mnie), cos czuje, ze po tygodniu (a byc moze po kilku msc.) bedziesz sie zastanawial, jakby to bylo na 80". Oby nie, bo chyba nie ma nic gorszego jak dylematy po zakupie.
Ja swojego zdania nie zmienie, wiem co jest dla mnie lepsze, do konkretnej odleglosci i materialow z jakich korzystam, rodzina podobne ma zdanie i nie byloby juz mowy o mniejszym tv, przyzwyczajenie zrobilo swoje. Istotne jest tez to, ze Ty sie przesiadasz z 64", a nie z 55", ale
jak nie masz cisnienia na skok w inny wymiar, to zostan przy 70".
 

Seba0406

New member
armanig dziękuje za rady okazały się bardzo pomocne jestem już prawie pewien że chce 80 cali
tak jak myślałem że wielkość to podstawa tylko przeczytałem ten test nowego Sharpa i pomyślałem że fajnie mieć to prawie 4k i że zobaczę lepszą jakość obrazu przy dużej matrycy nawet podając sygnał 1080p I tu pytanie do Kikiego czy to duża różnica jest w jakości pytam z ciekawości:)
Kiki co ty byś wybrał? pytam z ciekawości:)
I jeszcze jedno pytanko czy już kupować czy może poczekać bo cena spanie bo weszły nowe modele.
armanig a stawiałeś kiedyś koło siebie plazme i tego Sharpa. Jak tak to co byś powiedział grały podobnie pytam bo tego Sharpa nigdzie nie mogę zobaczyć na żywo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
armanig a stawiałeś kiedyś koło siebie plazme i tego Sharpa. Jak tak to co byś powiedział grały podobnie pytam bo tego Sharpa nigdzie nie mogę zobaczyć na żywo.

Tak stawialem, nawet mam gdzies fotke. Jak uda mi sie odszukac, to wkleje.
Nie obiecuje, bo mam kilka dyskow i dogrzebac sie do czegos to wyzwanie.
Jakosc, hmm. Dla mnie ta plazma byla za ciemna, juz mnie to draznilo. Mam jeszcze Kuro i nie potrzebna mi byla nastepna, ale wieksza przekatna (64") mnie przekonala. Granie na plazmie tez mi nie sprawia przyjemnosci, pisalem o tym wielokrotnie, ale nie chce tutaj wdawac sie w dyskusje na temat wyzszosci jednej technologi nad druga, to sie nigdy dobrze nie konczy, a tego nam na forum nie potrzeba. Jestem zdania, ze kazdy sobie znajdzie dla siebie odpowiednia technologie.
Nie wiem na ile jestes wyznawca technologi PDP, jezeli podchodzisz chlodno do tematu i zdajesz sobie sprawe ze zadna z obecnych technologi nie jest idealna, to nie masz czego sie obawiac, natomiast jezeli jestes z tych uzytkownikow ktorzy w technologi LCD/LED widza same wady, a PDP jest uwazana przez Ciebie za ideal, to ja odpowiedzialnosci za Twoj wybor w zadnym wypadku nie biore.
W takim wypadku, jedyne co moglbym powiedziec, to nie, te tv nie graja "podobnie" :)
Przemysl dobrze temat, a moze zamow sobie prezentacje u Kiki, to jest pasjonat, w przeciwienstwie do innych mi sprzedawcow.
Ten Sharp 80" stoi na stadionie Narodowym, przy wejsciu na taras widokowy. Wyswietla reklamy i informacje, jak go zobaczylem na wysokim standzie, to sie wystraszylem, myslalem ze to 90-100", paradoksalnie w domu moj wydawal sie o wiele mniejszy, pewnie dlatego ze moj stoi dosyc nisko i nie robi takiego wrazenia.
Jak sie boisz, to moze wez tą 70" :)
Masz jeszcze 65" 4K w podobnych cenach, albo Oleda 55" za ciut wiecej :) ale tylko 80" przeniesie Cie w inny wymiar ogladania :)
 
Ostatnia edycja:

Seba0406

New member
Kiki na 80LE 857 niema funduszy:)

armanig widzę że podobnie myślimy mojej plazmy pozbyłem się bo wydawała mi się za ciemna zwłaszcza jak na ekranie pojawiało się dużo białego koloru i bzyczała jak transformator podobno niektórym nie bzyczy.A w dodatku 64 zaczęło być za mało.
Nie jestem zwolennikiem plazmy to była moja pierwsza i ostatnia:) chociaż kolor czarny miała super.
Ojciec ma Sony 65hx920 i podoba mi się jak on odbiera myślisz ze ten Sharp 80LE657 zagra podobnie jak Sony ojca?
Martwi mnie tylko jedno przy LCD boje się o martwe piksele przy tej wielkości jak by się trafił to będzie lipa. Armaning trafił ci się jakiś martwy piksel. A może ktoś wie jak to u Sharpa teraz jest z tym można to reklamować.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tego Soniaka mialem kupowac wlasnie zamiast tej plazmy, dla mnie o wiele lepszy wybor od tego Samsunga, a ze Sony mial w tamtym okresie chorą polityke cenową, to przytulilem 64".
Co do 80" i pikseli, to ja bym sie tym najmniej przejmowal. U mnie bynajmniej nie ma zadnych, swiecacych, czy tez martwych.
Jezeli chodzi o porownanie, to moim zdaniem nie da sie porownac tak skrajnie roznych przekatnych. Podstawa to dobry sygnal, odpowiednia regulacja (!) i kilka dni na oswojenie.
 
Do góry