Sharp 2013-Jako pierwsi na rynku widzicie zdjęcia nowych serii Sharpa-LE 650 i LE750

T

Tgamer

Guest
Sharp 50le750 czy naprawde wyglada az tak tandetnie ? bylem dzisiaj w sklepie widzialem go i wydaje sie ok i jak w tym modelu z imput lag i obrazem czy jest w stanie wyswietlic zywy obraz jak w samsungu f6500 szukam 50 cali do 4300 a podoba mi sie obraz z f6500 tylko jest drozszy

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2
 

sikorb

New member
aki przywróć ustawienia fabryczne a potem musisz przeprowadzić konfiguracje języka itd


menu>dodatki>funkcje specjalne > powtórz pierwszą instalacje

Ja zakupiłem wczoraj model 652 telewizorek naprawde niczego sobie ,a przesiadłem się z plazmy samsunga

jak dotąd znalazłem jeden mankament brak sleep timera
Co do obudowy to góra ramki faktycznie troche faluje ale to tylko widać przy oświetleniu marketowym i jak tv stoi bardzo nisko w warunkach domowych niezauważalne.

Drugą wadą moim zdaniem jest budowa tyłu telewizora ,tzn na dole <buła> około 4cm a co za tym idzie mamy fajny płaski tv który musi odstawać minimum 5cm od sciany ,w przypadku uchwytu ściennego
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Drugą wadą moim zdaniem jest budowa tyłu telewizora ,tzn na dole <buła> około 4cm a co za tym idzie mamy fajny płaski tv który musi odstawać minimum 5cm od sciany ,w przypadku uchwytu ściennego

Witam,
"buła" większa lub mniejsza jest tendencją obecnie wszystkich producentów.
Oby to chociaż miało przełożenie na jakość dźwięku , niestety nie ma.
Jest też sporo osób (nie wieszają) aby mieć extra dźwięk z TV czyli jeszcze większe zgrubienie.

Pozdr.
 

aki1986

New member
Ja jestem troche jednak zawiedziony:/ Wcześniej Sony KDL46 W-4000 miał w mojej opini zajebiste kolory a jest to tv 5 letni, a tutaj wszystko jakby lekko wyblakłe:/
 

heniumon

New member
Sharp-LE650 i LE 750

gdzie mozna znaleć test Sharpa LE 750 ,bedzie test na HDForum >jak jest z obrazem tego telewizora w stosunku do innych marek.
 

dyniek

New member
Sikorb: Czyli ogólnie wrażenia ok? Pytam, bo nigdzie testu oczywiście nie ma(sharp embargo jakieś nakłąda, że nie można nigdzie znaleźć czy co..), a się przymierzam do niego.
 

sikorb

New member
Sorki ale ciężko mi pisać bo mnie przekierowuje do innego działu :(

Telewizor naprawdę mi się podoba mimo że przeszedłem z plazmy.

Nie mogę sie przyzwyczaić jak narazie do ostrości i jasności panela poprostu żarówa :D

Dzisiaj zauważyłem coś dziwnego

Jako że umnie tv działa 16h na dobę dzisiaj zona wyszła z domu tv zostawiła włączony ,wraca do domu tv off ,i tak dwa razy podczas nieobecnośći tv sie dwa razy wyłączył.

Co on ma jakiś czujnik ruchu czy jak ? :D:D:D

A dobra znalazłem w opisie czemu sie wyłącza :)

Wskazówka:po wyborze tryb domowy,telewizor automatycznie wyłącza się ze względu na oszczędność energi po 4 godzinach braku obsługi.

Niby fajne ale powinna być opcja off
 
Ostatnia edycja:

bob1969

Member
Bez reklam
Faktycznie niektóre nowe modele 50" różnych firm mają wyblakłe (a może właśnie naturalne?) kolory. Czyżby te same matryce?
 

aki1986

New member
Zle się wyrazielm może nie tyle szare co wyblakłe kolory i nie jestem wsrod domowników w tej opini samotny, kolory sa w mojej opini najzwyczajniej w swiecie słabe , wyblakłe .No i w ciągu 3 dni tv zaliczył 2 freezy:/
Wracam do Sony.
 

paeru

New member
Bez reklam
Faktycznie niektóre nowe modele 50" różnych firm mają wyblakłe (a może właśnie naturalne?) kolory. Czyżby te same matryce?

Jeszcze nie widziałem dobrze świecącej 50tki, niezależnie od producenta. A Sharp stoi na matrycy CMI, która ma beznadziejną czerwień i biel, dobrymi kątami też nie grzeszy.
 

sikorb

New member
nikolega wyskoczył jak filip...............
temat dotyczy sharpa 60 ,na ich własnej matrycy i sądząc po naklejce tak jest.

Moze powiem co do tych kolorów,wszyscy patrzycie na tv a nie na źródło a ja zrobiłem inny test sat

testowane na kanałach hd

dreambox 800hd -obraz plastikowy twarze raz zółte raz sinawe ,obraz prze kolorowany
nbox (enigma2) - obraz bardziej naturalny twarze naturalne kolory brzytwa ,czerwony bardzo soczysty żaden kolor nie dominuje
kathrein ufs922- podobnie jak w nbox

tak sprawa wygląda mips zawsze kulał z obrazem a sh4 zawsze miało ideał


wczoraj próbowałem wejść w menu serwisowe ale niestety nie udało się ,podał bym model matrycy bo pewnie jest
 

sikorb

New member
Znalazłem jeszcze jeden mankament a mianowicie brak zaawansowanych regulacji obrazu RGB i inne składniki.

szukam dwa dni i chyba kurcze nie ma opcji kalibracji jak w starszych sharpach 640/740
 

tiger1981

New member
Dedykowane ustawienia dynamiczny, standard i eco moim zdaniem nie są idealne. Jak macie skalibrowane wasze TV? Ustawień nie jest zbyt dużo, ale kombinacji i tak trochę będzie. Pochwalcie się swoją kalibracją ;)
 

sikorb

New member
Tiger własnie szukałem jakiś ustawień na necie ale kaplica,jeżeli chodzi o ustawienia z palca to wymiękam ,niby powinno być łatwiej bo nie ma ustawień zawansowanych ale jednak nie jest

mam problem z ustawieniami bo mam jakieś sine twarze :D
 

tiger1981

New member
Ja zrobiłem tak:
Mając wybrany tryb dynamiczny wszedłem w ustawienia i ustawiłem odpowiednio:

Adaptacja obrazu : użytkownika
Kontrast : 8
Jaskrawość : 9
Intensywność kolorów : 14
Podświetlenie : 92
Temperatura kolorów : Normalny
Ustawienie Formatu obrazu : 16:9
Ostrość : 4
Aktywne podświetlenie : Wył
Wygładzanie filmu (DMM) : Średnie
Cyfrowa redukcja szumów (DNC) : Średnia
Odcień skóry : 0
Wyłączenie filtra : Włącz
Tryb 4:3 : 16:9

Może wspólnie uda nam sie stuningować nasze TV, choć wiadomo że każdy z nas może mieć rózne preferencje. Mnie ewidentnie nie pasowała: mglistość oraz małe nasycenie kolorów.
 
Do góry