Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pips chyba nie masz racji gdyz ten ostatni kolega co ma problem to kupil wlasnie nie dawno 8007 i jest walniety, wiec wlasnie moze trafil na pierwsze egz.... tak czy siak juz do tej pory powinno byc to jakos zalatwione bo to jest irytujace ze to jest jak loteria z trafieniem na calkowicie dobry egz. tego modelu. Szybal dobrze ze juz tobie wszystko jest ok, bo Tobie to jak psu buda sie juz nalezy zebys nie mial problemow zadnych po tym co Ty juz doswiadeczyles z ta firma.
lolek
 

last_ninja

New member
Witam uprzejmie,

Masz rację , że to bardzo dobry telewizor , z jedną , małą uwagą : trzeba kupując go być roztropnym
kupującym tj. sprawdzić matrycę i elementy obrazu i dźwięku (domówić się z personelem sklepu , wbrew
pozorom można to już zrobić) , lub mieć łut szczęścia i nie kupować tego telewizora z "wczesnych dostaw".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

hmmm, z tym sprawdzeniem, to pewnie też nie wszędzie. Pojechałem do EURO (dalej kazdy wie jaka nazwa) z zamiarem kupna TV. Ponieważ poprzednio kupowałem TV przez Internet i się naciąłem (net nie działał, banding, wypalony pixel, 3x w serwisie, a i tak nie naprawili netu - w końcu oddali kase). Dialog, pomiędzy mną, a "sprzedawcą" (bo to dupa, a nie sprzedawca), wyglądał mniej-więcej tak (pominąłem zbęde elementy):

JA: chcę kupić TV - taki a siaki model, tyle cali, bla bla bla...
SPRZEDAWCA: bardzo nam miło, że wybrał Pan nasz sklep, a dlaczego akurat ten TV?
J: bo czytałem testy na internecie, opinie z forum, bla, bla, bla...
S: rozumiem... no dobrze, mamy taki TV, możemy podejść.
(podchodzimy do półki z TV, sporo ich tam bylo)
J: no, rzeczywiście obraz zachwyca, choć wiem, że to materiały pokazowe, ale nawet w mocno oświetlonym sklepie widać, że obraz jest bardzo ładny i dość naturalny
S: to bierze Pan?
J: jestem na niego zdecydowany, ale najpierw go chcę sprawdzić tu, na miejscu, czy mój egzemplarz z kartonu, będzie też tak ładnie "świecił" - pozbawiony ew.bandingu, czy wypalonych subpixeli/pixeli
S: nie ma takiej możliwości
J: ???
S: no po prostu nie ma. Dokonujemy oględzin tu na miejscu, czy nie ma uszkodzeń ZEWNĘTRZNYCH (!!!) i jeśli Pan akceptuje taki stan, to później nie ma możliwości zwrotu/reklamacji (czy jak to nazwał) że np. obudowa jest uszkodzona.
J: Panie, ten TV ma 55 cali - i mam sprawdzić, czy nie ma uszkodzeń zewnętrznych - a co z matrycą? Co jeśli w domu się okaże, że matryca jest uszkodzona, typu paski, lub coś gorszego. W końcu ten TV kosztuje ponad 6 tysięcy!
S: no to wtedy reklamacja - ale już nie u nas, ale u producenta.
J: a jak kupię przez Internet, to mam prawo do 10 dni go zwrócić...
S: i da Pan zarobić "ludziom w Warszawie" a nie nam...
J: no właśnie: chcę dać wam zarobić! Jeśli TV będzie OK po sprawdzeniu, od razu go biorę i płacę.
S: nie ma takiej możliwości...
J: aha, no to w takim razie dziękuję...
S: nie chce Pan?
J: chcę! Ale NIE MAM TAKIEJ MOŻLIWOŚCI! Dziękuję. Do widzenia!
 

kazimierz777

New member
WITAM jestem nowy na tym forum ,moje pytanko posiadam philipsa 46PFL3807 czy ktoś podpowie mi jak samemu skalibrować obraz?
Dziwi mnie tylko że, taka firma jak philips nie robią tego fabrycznie.
Pozdrawiam
 

Farbi

New member
pytam, ponieważ szukam informacji, czy różnica w cenie pomiędzy 9707 a 8007 odzwierciedla różnicę w jakości obrazu. Zaznaczam, że głownie będę korzystał z 2D. Dzięki za pomoc.
 

Farbi

New member
Cześć,
w związku z tym, że nigdzie nie możną obejrzeć "na żywo" modelu tv 9707,
czy może mi ktoś powiedzieć jakiej szerokości jest ta srebrna ramka, to taka sam szerokość jak w modelu 8007 ? Z góry dzięki
Pozdrawiam
 

Farbi

New member
pytam, ponieważ szukam informacji, czy różnica w cenie pomiędzy 9707 a 8007 odzwierciedla różnicę w jakości obrazu. Zaznaczam, że głownie będę korzystał z 2D. Dzięki za pomoc.
Cześć,
w związku z tym, że nigdzie nie możną obejrzeć "na żywo" modelu tv 9707,
czy może mi ktoś powiedzieć jakiej szerokości jest ta srebrna ramka, to taka sam szerokość jak w modelu 8007 ? Z góry dzięki
Pozdrawiam
 

Canin1

New member
Udało się wreszcie przebrnąć przez te 220 stron :) byłem nastawiony na samsunga es8000 do momentu gdy kiki mnie poinformował o tym tv. jestem prawie pewien że chce mieć 8007 w 55". wciąż się trochę boje awaryjności ale prawie to przełamałem. pozostaje mi poszukać sklepu w którym pozwolą mi potestować i ew podmienić gdyby coś nie teges było.
 

kasia1

New member
Witam ,wypróbowanie w sklepie nic nieda,mój egzemplarz pograł dwa dni i tyle się nacieszyłem jakością philipsa,trzy tygodnie pobytu w serwisie w radomiu i dalej telewizora nie widać i nie słychać porażka.
Serwis też do bani ,cały czas spławiają klienta ,a patrząc na status naprawy to nic się nie zmienia dopuki się ich nie popędzi telefonicznie .
 

szybal

Banned
Witam ,wypróbowanie w sklepie nic nieda,mój egzemplarz pograł dwa dni i tyle się nacieszyłem jakością philipsa,trzy tygodnie pobytu w serwisie w radomiu i dalej telewizora nie widać i nie słychać porażka.
Serwis też do bani ,cały czas spławiają klienta ,a patrząc na status naprawy to nic się nie zmienia dopuki się ich nie popędzi telefonicznie .
Ja akurat co do serwisu się nie zgadzam wymieniałem kilka egzemplarzy i zawsze było szybko i profesjonalnie.
 

kasia1

New member
Ja akurat co do serwisu się nie zgadzam wymieniałem kilka egzemplarzy i zawsze było szybko i profesjonalnie.

Możliwe że uzależnione to jest od rodzaju usterki,w moim egzemplarzu wymienili płyte główną ,naprawa od momentu zgłoszenia ,do momentu odbioru sprawnego telewizora to trzy tygodnie,dla jednego może to być zadowalający termin a dla kogoś innego nie.
 

Canin1

New member
Klamka zapadła. Za ok 3 tyg będę już w kraju i umówię się z kikim. Cene ma bardzo konkurencyjną więc na 95% biorę od niego.
Co do serwisu to z tego co czytam niezależnie od firmy i kwoty zawsze jest loteria. Podobnie w serwisie i jest się traktowanym jak intruz i loteria. Takie mamy realia. Wyżej dupy się nie podskoczy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mozesz miec racje ze maja wiecej napraw i stad tyle sie czeka na zrobienie tv .... ale faktem jest ze jak ty Szybal miales swoj tv serii 8 to mialo pewnie tych tv 5 osob na krzyz jak nie jedyny :) a znowu serie 9 tez za duzo osob to nie ma w Polsce... wazne ze teraz jestes zadowolony :)
lolek
 
Do góry