Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnio coraz częściej, wiesza mi się ten sprzęcik:( Słyszałem że są płyty do kalibracji telewizora, opłaca się coś takiego zakupić?
 

strzala

Member
Witam, czy ktoś się orientuje jak to jest z reklamami na youtube w tym telewizorze? Od kwietnia dosyć często oglądałem teledyski i nie było żadnych reklam, a w ostatni weekend zauważyłem, że czasami zaczęły się pojawiać przed niektórymi teledyskami(VEVO). Myślałem, że Philips zapłacił za specjalną licencję i dlatego nie było reklam. No chyba, że ta licencja była tylko nan rok, bo chyba ten TV pojawił się na rynku gdzieś tak w lipcu zeszłego roku? Muszę sprawdzić jak to teraz wygląda na TVN Player czy na Ipli, gdzie wcześniej też nie było reklam, ale ostatnio nic tam nie oglądałem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz reklamy też mi się pojawiają nawet a telefonie. To chyba zapowiadana rewolucja Youtube.
 

Wronsky

New member
A oto moje ustawienia, z zastrzeżeniem że są one moje i tylko mi one odpowiadają:
OBRAZ
Styl: isf noc
kontrast funkcji backlight: 58
kolor: 50
ostrość: 4
redukcja szumów: wyłącz
zmniejszenie ...: wyłącz
perfect natural... : średnie
clear lcd: wyłącz
ostrość...: wyłącz
doskonały: wyłacz
dynamiczne...: najlepszy obraz
czujnik światła wyłącz
gamma: 0
temperatura...: własne
osobista temperatura: czer 127, ziel 75, nieb 27, 0, 0, 0
kontrast wideo 87
jasność 50

Rany, na takich ustawieniach to raczej nie ma koloru białego, tylko ciepła żółć jak z żarówki ;)
 

Wronsky

New member
Mam pytanie do użytkowników tego tv, bo zauważyłem coś dziwnego, a może nie? własnie nie wiem, ale ciekawy jestem czy u was tez tak jest, mianowicie:
Po prawej stronie ramki tv miej więcej na środku tej ramki, z tv wydobywa się ciche bzyczenie, normalnie niby nie słyszalne, ale jak się przystawi ucho w to konkretne miejsce to wyrazie to słychać, i bzyczy, tam i tylko tam w zadnym innym miejscu ramki nie ma bzyczenia, pytanie dlaczego, i czy to normalne, czy wy tez tak macie, czy to jakaś nieprawidłowość?
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Odp .wyżej w moim nie bzyczy.
Mam pytanie po wgraniu aktualizacji jak rano załączam tv to włącza się od razu bez logo philips 1-2 sek i jest obraz jak zrobie test i wyłącze i zaraz włącze to startuje normalnie logo philips i obraz jest za ok 20sek.Co jest grane.(Nie wyłączam na guziku tv tylko na pilocie)
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Mam pytanie do użytkowników tego tv, bo zauważyłem coś dziwnego, a może nie? własnie nie wiem, ale ciekawy jestem czy u was tez tak jest, mianowicie:
Po prawej stronie ramki tv miej więcej na środku tej ramki, z tv wydobywa się ciche bzyczenie, normalnie niby nie słyszalne, ale jak się przystawi ucho w to konkretne miejsce to wyrazie to słychać, i bzyczy, tam i tylko tam w zadnym innym miejscu ramki nie ma bzyczenia, pytanie dlaczego, i czy to normalne, czy wy tez tak macie, czy to jakaś nieprawidłowość?

Nie, to nie powinno występować,podejrzewam że to bzyczy Ci jedna z lamp led,gdyż są one z boku skierowane do środka ekranu i dlatego też najczęściej występują w rogach ekranu jasne smugi podświetlające panel . Drugim powodem może to być nieprawidłowo działający wentylatorek,ale stawiałbym na tą pierwszą wadę.Uważam ze powinno się to zgłosić do serwisu.:x
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Odp .wyżej w moim nie bzyczy.
Mam pytanie po wgraniu aktualizacji jak rano załączam tv to włącza się od razu bez logo philips 1-2 sek i jest obraz jak zrobie test i wyłącze i zaraz włącze to startuje normalnie logo philips i obraz jest za ok 20sek.Co jest grane.(Nie wyłączam na guziku tv tylko na pilocie)

Przeczytaj sobie w instrukcji obsługi rozdział wyłączanie i włączanie telewizora - szybki start.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Przeczytaj sobie w instrukcji obsługi rozdział wyłączanie i włączanie telewizora - szybki start.

Lekturka pomogła .Ale dlaczego nie mogłem sam do tego dojść ? dlatego że w moim tv po aktualizacji w opcjach menu>ustawienia ogólne> zamiast "szybki start " pisze: "Skrócona instrukcja obsługi". dalej już jest dobrze :Aktywacja ,Opóżnienie trybu gotowosci,Ramy czasowe1,2,3,4.
 

Wronsky

New member
Nie, to nie powinno występować,podejrzewam że to bzyczy Ci jedna z lamp led,gdyż są one z boku skierowane do środka ekranu i dlatego też najczęściej występują w rogach ekranu jasne smugi podświetlające panel . Drugim powodem może to być nieprawidłowo działający wentylatorek,ale stawiałbym na tą pierwszą wadę.Uważam ze powinno się to zgłosić do serwisu.:x

hmmm...nie sadze ze to lampa led, jeśli już to dioda ale sama ona raczej tez nie bzyczy ewentualnie sterowanie do niej, wentylatorek to juz zupełnie mnie zadziwiłeś ;) Gdzie ty tam masz wentylatorek?
Tak czy siak nie wpływa to na tą chwile na działanie telewizora i podejrzewam ze nikt bez wnikliwych dokładnych oględzinach i wsłuchiwaniach się nie stwierdził by tego, ok tez uważam ze nie powinno tego być, ale ważniejszą kwestą w tym momencie jest to czy to bzyczenie może mieć wpływ na działanie i trwałość, ewentualnie uszkodzenie czegoś wcześniej niż miało by to miejsce przy elemencie nie bzyczącym, czy to taka nie prawidłowość na która i serwis machnie ręką ze to nie jest nic złego, jak to jest z notorycznie i w większości laptopów bzycząco- piszczące cewki które są standardem, a nie powinno tego tez być.
Przysłuchałem sie tez 2 egzemplarzom, jeden philips 8007 i jeden 8008 w sklepie i w tym 2 przypadku tez było takie bzyczenie, dokładnie w tym samym miejscu co u mnie....
 

vienna1980

Member
Bez reklam
hmmm...nie sadze ze to lampa led, jeśli już to dioda ale sama ona raczej tez nie bzyczy ewentualnie sterowanie do niej, wentylatorek to juz zupełnie mnie zadziwiłeś ;) Gdzie ty tam masz wentylatorek?
Tak czy siak nie wpływa to na tą chwile na działanie telewizora i podejrzewam ze nikt bez wnikliwych dokładnych oględzinach i wsłuchiwaniach się nie stwierdził by tego, ok tez uważam ze nie powinno tego być, ale ważniejszą kwestą w tym momencie jest to czy to bzyczenie może mieć wpływ na działanie i trwałość, ewentualnie uszkodzenie czegoś wcześniej niż miało by to miejsce przy elemencie nie bzyczącym, czy to taka nie prawidłowość na która i serwis machnie ręką ze to nie jest nic złego, jak to jest z notorycznie i w większości laptopów bzycząco- piszczące cewki które są standardem, a nie powinno tego tez być.
Przysłuchałem sie tez 2 egzemplarzom, jeden philips 8007 i jeden 8008 w sklepie i w tym 2 przypadku tez było takie bzyczenie, dokładnie w tym samym miejscu co u mnie....

Wentylatorki występują w telewizorach Lcd,gdyż gdyby ich nie było telewizory nagrzewały by się bardzo mocno,kiedyś gdy telewizory były grubsze to nie nagrzewały się tak jak teraz te cienkie się nagrzewają.Przykładem może być Samsung seria F8000 który po kilku godzinach pracy jest bardzo gorący.A oto jak wygląda wentylatorek do telewizorów lcd Wentylator do telewizora Samsung
Sprawdź jeszcze na jaki tryb masz ustawiony telewizor,gdyż obiło mi się kiedyś ze podobno w trybie oszczędnym niektóre telewizory potrafią bzyczeć.
 

Wronsky

New member
Wentylatorki występują w telewizorach Lcd,gdyż gdyby ich nie było telewizory nagrzewały by się bardzo mocno,kiedyś gdy telewizory były grubsze to nie nagrzewały się tak jak teraz te cienkie się nagrzewają.Przykładem może być Samsung seria F8000 który po kilku godzinach pracy jest bardzo gorący.A oto jak wygląda wentylatorek do telewizorów lcd Wentylator do telewizora Samsung
Sprawdź jeszcze na jaki tryb masz ustawiony telewizor,gdyż obiło mi się kiedyś ze podobno w trybie oszczędnym niektóre telewizory potrafią bzyczeć.

Ok, jak się nigdy nie spotkałem z wentylatorem w lcd, w plazmach tak, zresztą tu na pewno czegoś takiego nie ma, a tryb oszczędny to to samo co ręczne zmniejszenie podświetlenia ledów, i to raczej nie ma wpływu, zresztą mało kto chyba używa podświetlenia na 100% a swoja droga to od ustawienia własnie tego parametru ledy nagrzewają sie mniej lub bardziej, jak macałem w sklepie i samsunga F8000 i Philipsa 8007 były bardzo gorące, w philipsie wręcz parzyła ramka i trochę sie tego obawiałem, ale w domowych warunkach ani sam f8000 ani ten phil nie nagrzewa mi sie nawet w połowie tak jak w sklepie ale to tylko kwestia ustawień podświetlenia i wygaszania.
 

strzala

Member
Ten model w ogóle nie obsługuje napisów w formacie txt a jedynie srt. Niestety te napisy działają tylko przy odtwarzaniu z usb, a po sieci nie działają. Wydawało mi się, że jest to problem samego standardu DLNA a nie telewizora. Jednak ktoś na tym forum uświadomił mnie, że w odbiornikach innych marek nie ma z tym problemu, więc jednak jest to wina oprogramowania dla tego telewizora.
 

VIRUS254

Member
jak sprawuje wam się 8007 ??
wady i zalety??
matryca nie jest jak lustro?? może dobry człowiek wrzuci fotkę matrycy/tv w dzień??
 
Ostatnia edycja:

sznels

New member
Mam od dziś model 46 cali...

I mam problem z pionowymi pasami przy jednolitym tle..
Zgłaszać do naprawy czy popróbować coś z ustawieniami ?
 

phil7008

New member
Bez reklam
Ten model w ogóle nie obsługuje napisów w formacie txt a jedynie srt. Niestety te napisy działają tylko przy odtwarzaniu z usb, a po sieci nie działają. Wydawało mi się, że jest to problem samego standardu DLNA a nie telewizora. Jednak ktoś na tym forum uświadomił mnie, że w odbiornikach innych marek nie ma z tym problemu, więc jednak jest to wina oprogramowania dla tego telewizora.

Problem lezy i po stronie tv i ustawien dlna.
Tv, dlatego ze nie obsluguje napisow w muxowanych w film czyli jako dodatkowa sciezka obok audio i video,jest to samo na serii z 2013 z tego co czytalem to samsung czy lg nie maja z tym zadnego problemu.
do odtwarzania napisow niezbedne jest transkodowanie pliku video ,dobrze radzi sobie z tym PS3 media serwer i uniwersal media serwer (oba maja problemy z przewijaniem) ,czasem zadziala nawet serviio on tych problemow niema ale u mnie nie otwarza wszystkich plikow mimo ze to wszystko matroska ,niewiem czym jest to spowodowane
Pozdro
 

phil7008

New member
Bez reklam
po co serwis ? wymien w sklepie na nastepny, kupiles uszkodzony to masz prawo wymienic na inny ,chyba ze chcesz naprawiac nowke ze sklepu.Ja mialem podobna przygode po przywiezieniu tv do domu i rozpakowaniu pionowy pasek przez srodek ekranu na nastepny dzien wymiana na inny ;) wyszlo mi to na zdrowie bo tamten mial "chmurki"
 
Do góry