Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

SDman

Banned
Dla mnie największym autorytetem jest ktoś kto najwięcej przebył ze swoim modelem - czyli SZYBAL.
I proszę trzymać się tematu.
Wypowiedzi niezgodne z treścią wątku i regulaminem będą kasowane.

Witam,
sory nie obraź się ale jakby ktoś posiadał ten telewizor NAJDŁUŻej "@SZYBAL absolutnie nie do Ciebie"
i oglądał tylko program 1TVP to też byłby dla Ciebie autorytetem ?
Zastanów się co piszesz ?

Forum jest stworzone aby czytać wszystko i wiedzieć, że przy zakupie tego TV może być czarno, kolorowo lub bezbarwnie i jak stara prawda głosi: "Dla każdego co innego".

Ja posiadam LCD Philipsa (od 2005r) jak Ty jeszcze o tej marce niezbyt się wypowiadałeś, cieszę się, że w końcu zmieniłeś zdanie bo wysokie modele tej firmy zawsze były w ścisłej czołówce

Tylko dlaczego nie mogę zdecydować się na kolejnego Philipsa w 55" ?

Pozdrawiam

PS.
Tak sobie myślę czemu producenci nie dają możliwości zakupu TV z super obrazem super dźwiękiem i i na tym się skupiają oczywiście super soft dopracowany na MAXa i bez aktualizacji.

Kto natomiast sobie życzy dokupuję dedykowany (choć w pełni kompatybilny między markami) super media smart player , który tylko tostów by nie potrafił piec ;).
Oczywiście aktualizacje co tydzień :D.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Leonsio - nie znam telewizorów żadnej firmy które są bezawaryjne.
Korzystam również z telewizorów w domu.
Szybal mimo długiej drogi jest najlepszym przykładem że telewizor mimi początkowych problemów i tak mu się najlepiej podobał. To on miał najdłużą przygodę w Polsce z tym modelem.


SDman - nie wkładaj mi wypowiedzi których nie mówiełm. Nie lkoloryzuj proszę.
 

play007

New member
Bez reklam
Nie zamieniłbym swojego Philipsa 9607 na żaden inny tv jakiejkolwiek firmy.Nie wyobrażam sobie po pół roku użytkowania tv marki Philips by oglądać film bez efektu Ambilight.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Leonsio - nie znam telewizorów żadnej firmy które są bezawaryjne.
Korzystam również z telewizorów w domu.
Szybal mimo długiej drogi jest najlepszym przykładem że telewizor mimi początkowych problemów i tak mu się najlepiej podobał. To on miał najdłużą przygodę w Polsce z tym modelem.


SDman - nie wkładaj mi wypowiedzi których nie mówiełm. Nie lkoloryzuj proszę.

Mówiłeś na 100% i czemu kasujesz posty ?
Wydaje mi się , że w ten sposób, tylko tracisz nie zyskujesz.
Przyznanie racji wielu użytkownikom boli ale jest szczere i lepiej by wpływało na tym forum na Twój obiektywizm.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pewnie, ze komuś się trafi ok egz. To jest git... Inaczej jest jak ktoś ma pecha... Tv wszystkie się psują ale patrzeć na sprzedaż philips a ich awaryjnosc to troszkę przy dużo tych problemów. A SZybal jest tego dobrym przykładem, dobrze że w chwili obecnej jest zadowolony.... A wiadomo że im mniej postow będzie kasowanych tym będzie lepiej dla wszystkich.
Lolek
 

Tika

New member
Bez reklam
Pewnie, ze komuś się trafi ok egz. To jest git... Inaczej jest jak ktoś ma pecha... Tv wszystkie się psują ale patrzeć na sprzedaż philips a ich awaryjnosc to troszkę przy dużo tych problemów. A SZybal jest tego dobrym przykładem, dobrze że w chwili obecnej jest zadowolony.... A wiadomo że im mniej postow będzie kasowanych tym będzie lepiej dla wszystkich.
Lolek

tu nie chodzi o pecha, tylko o niedopracowany soft, który występuje we wszystkich ubiegłorocznych modelach od serii 6 w górę, im z mniejszej ilości funkcji korzystasz tym mniejsza szansa na problemy z softem, jeśli ktoś używa tego TV tylko do oglądania telewizji do tego przez zewnętrzny tuner satelitarny, to nie dziwię się, że nie zauważa żadnych problemów i dla niego ten TV może być idealny :) choć w rzeczywistości taki nie jest ;)
 

play007

New member
Bez reklam
tu nie chodzi o pecha, tylko o niedopracowany soft, który występuje we wszystkich ubiegłorocznych modelach od serii 6 w górę, im z mniejszej ilości funkcji korzystasz tym mniejsza szansa na problemy z softem, jeśli ktoś używa tego TV tylko do oglądania telewizji do tego przez zewnętrzny tuner satelitarny, to nie dziwię się, że nie zauważa żadnych problemów i dla niego ten TV może być idealny :) choć w rzeczywistości taki nie jest ;)

Proszę wymień mi jakie to ma wady mój Philips serii 9 z softem .Korzystam z modułu ci a nie tunera zewnętrznego .Słucham....sam jestem ciekawy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja nie napisałem ze jest idealny czy bez wad, ma i dlatego ja wybrałem inny tv pomimo ze myslalem o philipsie..... choć ta plynnosc jaka generuje philips na chwile obecna jak dla mnie jest nie do przyjęcia... ale kto wie kiedyś może się to zmienić, a wtedy kto wie....
lolek
 

Canin1

New member
Witam,
Mineła chwila, pobawiłem się dłużej i co następuje- Do obrazu jak nie miałem zastrzeżeń tak nie mam nadal, po podpieciu kompa czy lapka pracuje się bardzo przyjemnie, żadnego ucinania obrazu czy innych problemów.
Obraz 3d - konwersja... no nie podoba mi się. widać sztuczność. nie korzystam z tego więc nawet się nad tym nie pochylam bo nie warto. materiały stricte 3d są super czy to filmy czy to gry. Nie jestem fanem 3d ale tu mi się obraz bardzo podoba. Z bratem usiedliśmy wieczorkiem do gry i po ponad 4 godz w okularach nie odczuwałem zmęczenia. Tyczy się to oglądania w zaciemnionym pomieszczeniu. Po odpaleniu w dzień nie daje rady. wszystko co jest poza ekranem miga jak szalone i wysiadam po 3 minutach. Nie mam punktu odniesienia więc to może norma. Też jako minusa tego nie moge potraktować. Jak już pisałem 3d to dla mnie dodatek który odpala się sporadycznie.
Dysk zewnętrzny - tu mam problem - przy niektórych próbkach (1 na 10) wyskakuje komunikat nieobsługiwany format audio. Zauważyłem że w jednym filmie nie wykrył mi odpowiedniej ścieżki dzwiękowej. Znalazł kanały audio z komentarzami reżysera w 2 językach ale właściwego podkładu filmu niet :( nie wiem w czym problem. Napisy srt i polskie znaki wygrzebuje ładnie więc jest to bardzo wygodne. Brakuje mi opcji zmiany wielkosci czcionki. Albo jej nie znalazłem. Dla moich rodziców czytanie było problematyczne i po 10 minutach przeskoczyłem na lektora. poza tym 2 pliki mkv niby wczuje ale nie otwiera. Pozostałe 100 plików w tym formacie widzi i odtwarza bez problemu. Może być to więc wina tych plików więc nie jetem w stanie obwiniać tv. Zdarzyło mi się tez dwukrotnie że pilot zgubił tv i trzeba było ponownie towarzystwo sparować.
Odnośnie awaryjności się nie wypowiem. Mój działa :p Ale podejrzewam że tu wszędzie się trafia na loterię czy to lg, czy phil czy soniak. Jeden padnie po 2 latach inny po 30 będzie działał

Ot na razie na takie duperele trafiłem i podtrzymuje swoje zachwyty z poprzednich postów ;) Nic co mogłoby podirytować nie mówiąc o zdenerwowaniu. Na razie uważam że to był idealny wybór. Przymierzam się do 46"-55" dla rodziców z tegorocznej serii 6 albo 7

ps. Kiki dziękuje za kabel. Dotarł w piątek.
 

jasssu

New member
W moim przypadku nawiększym powodem dla którego kupiłem telewizor Philipsa był Ambilght. Posiadam Philips serii 8 o przekątnej 40 cali i jestem bardzo zadowolony. Wyróżnia go przed wszystkim ten abilight, trzystronny, z podówjnym rzędem diod, wygląda to bardzo okazale, a najważniejsze, że działa. Podoba mi się również 3D, jest w technologii aktywnej, czyli inaczej migawkowej czyli jak się powszechnie uważa, lepszej, więc ten TV spełnił wszystkie moje oczekiwania.
 

Tika

New member
Bez reklam
Kiki Przyjalem do realizacji....
lolek

to nie było do Ciebie tylko do kolesia, który utracił konto i spamował w różnych wątkach ;)


sprawdź go jeszcze dokładnie, mój TV też na pierwszy rzut oka wydawał się ok ;)
póki nie włączysz trybu gry czy komputer (co do filmów jest raczej zbędne) to nic nie ucina, ale w gierkach możesz mieć lagi ;)
 
Ostatnia edycja:

Canin1

New member
@lolek powiem Ci że ten ambi budzi bardzo pozytywne odczucia. U mnie w rodzinie czy wśród znajomych nie było do tej pory tv z ambiligh'tem. Sam też byłem nastawiony mocno sceptycznie. Jeśli nie będę miał nieprzyjemnych przygód zostanę przy tej marce. Ambi robi na tyle potężne wrażenie że już 5 osób stwierdziło że ich kolejnym tv będzie philips. Obraz to rzecz gustu - jednym się podoba taki, innym siaki. Tak jak ja lubię dobry stek wołowy a mój brat się tylko krzywi bo woli schabowego. I co z tego że mięso wołowe uważa się za zdrowsze niż wieprzowinę. I co z tego że polędwica jest szlachetniejsza od schabu. :)

@Tika na pewno będę sprawdzał i rękę dam że jakieś znajdę. Nie ma produktów idealnych. Poza tym nie zawsze człowiek kupuje głową. Mam samochód solidny i niezawodny i go lubie ale... kocham maseratti mimo wszystkich licznych wad i na pewno tą solidność kiedyś zamienie :) Są rzeczy które się opłaca i które warto. A one często nie idą ze sobą w parze ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam dokladnie kolego Canin ambilight robi wrazenie pomimo ze niektorzy sceptycznie do tego podchodza - mi sie podoba ale to nie moze byc przynajmniej dla mnie niemalze glowne kryterium tv ..... bo to tylko gadzet tak naprawde, a ze fajny to inna inszysc :)
lolek
 

strzala

Member
Mam pytanie dotyczące wieszania na ścianie tego telewizora. Ze względu na głośniki w podstawie jest konieczne jej użycie do zawieszenia. Według instrukcji użycie jedynie podstawy stworzy mocowanie stałe i telewizor będzie się znajdował 3cm od ściany. Użycie podstawy wraz z szyjką stworzy połączenie obrotowe z telewizorem wiszącym 7cm od ściany. Zastanawiam się w jakim zakresie to drugie połączenie jest obrotowe(regulowane?). Drugie pytanie, czy te 3cm lub 7cm to nie jest za mało dla efektywnego działania ambilight? Jaka w ogóle jest idealna odległość telewizora od ściany dla tej funkcji. Ewentualnie, czy po zastosowaniu pierwszej wersji zawieszenia jest możliwe zastosowanie dodatkowo klasycznego uchwytu? W sumie to mam już taki zakupiony, bo byłem zdecydowany na inny model TV i teraz się zastanawiam, czy go nie oddać.
Wczoraj miałem okazję pobawić się trochę 46pfl8007k w Mediaexpert we Wrocławiu. Trochę testowałem to słynne wolno działające menu i dla mnie wcale nie było za wolne. Obecnie ten model można kupić w kilku sklepach za ok. 4900zł i to jest raczej atrakcyjna cena? Chyba zdecyduję się na jego kupno.
 
Ostatnia edycja:

Tika

New member
Bez reklam
dokładnie poczytaj o tym, TV, soft jest mocno zabugowany, w sklepie co najwyżej możesz sprawdzić pobieżnie, dopiero w domu się przekonasz co i jak, żeby potem nie było rozczarowania ;)
wolne menu w tym TV to pikuś ;)
 

strzala

Member
dokładnie poczytaj o tym, TV, soft jest mocno zabugowany, w sklepie co najwyżej możesz sprawdzić pobieżnie, dopiero w domu się przekonasz co i jak, żeby potem nie było rozczarowania ;)
wolne menu w tym TV to pikuś ;)

Trochę poczytałem i widziałem sporo Twoich wpisów. Jeśli mnie pamięć nie myli, to większość z nich dotyczyła właśnie wolnego menu. Dlatego teraz nie za bardzo rozumiem, czemu piszesz, że to pikuś:hihi:
 

Tika

New member
Bez reklam
Trochę poczytałem i widziałem sporo Twoich wpisów. Jeśli mnie pamięć nie myli, to większość z nich dotyczyła właśnie wolnego menu. Dlatego teraz nie za bardzo rozumiem, czemu piszesz, że to pikuś:hihi:

uwierz mi wolne menu to nie jest problem tego TV, są inne denerwujące błędy o których pisałam ja i nie tylko, jedni ich nie widzą, bo nie korzystają z tych funkcji a inni są dość mocno poirytowani, rozważ sam przed zakupem czy warto, oficjalne forum Philipsa aż pęka w wszach od różnych wpisów, tam przynajmniej nikt nie kasuje niewygodnych dla siebie postów ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry