Seria telewizorów firmy Philips 8007 na rok 2012 r. wielkości 40" , 46" i 55".

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam sie z Leonsjo przy tego typu tv nie miec kina domowego to zal.... a swoja droga zazdroszcze ci bo ja jeszcze ... co prawda juz nie dlugo ale jeszcze posiadam crt panasonica 36 calowego 100Hz i to jaki ten tv ma glosniki i dzwiek to philips ktory robi najlepsze glosniki w tv nie liczac loewe to philips chowa sie nie wiem ile razy w stosunku do tych glosnikow jakie ja mam w swoim tv, a nigdy mi nie wystraczylo to jako nawet namiastka kina domowego.... ale to dobrze nie bedziesz kasy wydwal na audio .... zona sie ucieszy :)
lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Zgadzam sie z Leonsjo przy tego typu tv nie miec kina domowego to zal.... a swoja droga zazdroszcze ci bo ja jeszcze ... co prawda juz nie dlugo ale jeszcze posiadam crt panasonica 36 calowego 100Hz i to jaki ten tv ma glosniki i dzwiek to philips ktory robi najlepsze glosniki w tv nie liczac loewe to philips chowa sie nie wiem ile razy w stosunku do tych glosnikow jakie ja mam w swoim tv, a nigdy mi nie wystraczylo to jako nawet namiastka kina domowego.... ale to dobrze nie bedziesz kasy wydwal na audio .... zona sie ucieszy :)
lolek

Witam uprzejmie,
A jaki system głośników ma Twój telewizor kineskopowy Panasonic i jaki jest to model telewizora firmy Panasonic ? Pochwal się .
Ja osobiście użytkuję jeszcze czasem telewizor kineskopowy firmy Philips model 28PW9617/58 z wbudowanym w telewizor woofer'em , 2 głośnikami szerokopasmowymi (wysoko/średnio tonowe)po lewej i prawej stronie ekranu telewizora, głośnikiem centralnym pod ekranem telewizora ,oraz dodatkowo w zestawie
telewizora są dwa głośniki bezprzewodowe ,jeden aktywny , a drugi jest pasywny połączony kablem do
głośnika aktywnego , który podłącza się przy pomocy kabla do gniazdka sieci . Głośniki te są rozstawione w pokoju za słuchaczem (widzem) i sterowane bezprzewodowo.Z tyłu telewizora zamontowany jest moduł nadajnika głośników bezprzewodowych z zintegrowanym kablem.
Razem daje to system DOLBY DIGITAL 5.1 :smile::smile::smile::smile::smile:. Model ten występuje również w wersji 32 cale.
Nie znam innego telewizora kineskopowego , który by oferował dźwięk DOLBY DIGITAL 5.1 , oprócz
telewizorów tej serii , o której piszę powyższym poście.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Canin1

New member
Źle zrozumieliście. Planuje dokupić kino ale dźwięk jaki tv oferuje pozwala ten zakup odłożyć w czasie. Fakt że brak mi basu ale... Jesteśmy na etapie urządzania mieszkania więc cieszę się że nie muszę na gwałt wydawać kasy.
Druga sprawa - nie zapominajcie że to blok jest. Po co mi sprzęt za pierdyliard złotych skoro nie wykorzystam jego potencjału. Ba, nawet nie zauważę... mam dość słabe ucho. Wystarczy mi woofer i średnie głośniki 5.1. Myślę że niedrogi sprzęt za 4-5 tyś to max. Dalej to sztuka dla sztuki. Będzie na pewno lepiej grał niż tv, ja będę zadowolony, sąsiedzi będą wyspani...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Hej Accu ja nie napisalem tej uwagi odnosnie innych kineskopowyh tylko w stosunku do led, lcd itp... ale mysle ze masz racje ze ten twoj tv to moze byc najlepszym tv jaki zostal wykonany pod wzgledem dzwieku i nie tylko... poniewaz jak ja kupowalem to mi sciagli go z Niemiec bo niestety ciezko bylo kupic u nas, a jak juz byl to np jedna szt. ktora byla wystawiona na sklepie... Ale faktycznie cos mowili mi CI goscie co mi sciagli moja kobylke ( okolo 50 kg ) o jakims tv i to co ty napisales ale max bylo 32 cale a ja chcialem wiekszy i zdecydowalem sie na panasonica TX-36PL35D i swoja droga zobacz Accu twoj philips dziala jeszcze bez zadnych napraw , u mnie tv dobrych juz kilka lat i tez dziala bez zadnej naprawy a teraz co sie dzieje ... masakra.... Ale fajnie by bylo posluchac takiego tv jak ty masz bo na pewno calkiem fajnie to brzmi :) A swoja droga masz szczescie bo twoj led rowniez ma najlepsze glosniki jakie kiedykolwiek philips zrobis w swoim tv... choc jakbym mialbyc szczery to kupujac teraz tv na dzwiek najmniej zwracam uwagi bo i tak leci kazdy film przez amplituner wiec nie zalezy mi na dobrym dzwieku, ale fajnie z drugiej strony byloby miec taki tv.... :) Jak bedziesz mial okazje posluchac u siebie tv loewe najwyzsza serie z podlaczonymi glosnikami to sobie posluchaj efekt tez jest swietny, tylko zeby nie ta cena gdzie za wszystko trzeba placic :) A teraz za poltora miesiaca bede odbieral tv i czlowiek kupuje z 5 letnia gwarancja :) zeby miec jakies zabezpieczenie.....
Ale reasumujac to nie ma co mowic philips ma najlepszy dzwiek z dostepnych teraz na rynku ledow ( oczywiscie nie wliczam loewe ) bo ten ma lepszy ale i drozszy jest znacznie...
lolek
Ps canin z tym sluchaniem w bloku to tak nie koniecznie jak mieszkalem w bloku - ja dawalem czadu w ciagu dnia i jakos zylem nikt tam do mnie nie przychodzil tylko przy zamknietych oknach i o odpowiednich godzinach... jak komus sie to nie podoba to wiesz zawsze mozna sobie zaminic mieszkanie na dom - tak jak ja to zrobilem ....Ale tak patrzac to czlowiek w bloku bylby bez zadnych praw i nie moglby nic objerzecw kinie domowym bo mieszka akurat w bloku ... Zreszta Kiki zapewne jezdzi po wielu mieszkaniach jak prezentuje tv i mysle ze w wielu tych mieszkaniach ludzie maja kina domowe i co niektorzy calkiem pokazne...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
jak mieszkalem w bloku - ja dawalem czadu w ciagu dnia i jakos zylem nikt tam do mnie nie przychodzil tylko przy zamknietych oknach i o odpowiednich godzinach... jak komus sie to nie podoba to wiesz zawsze mozna sobie zaminic mieszkanie na dom - tak jak ja to zrobilem

Lolek, nie rozbrajaj mnie :) Jakby to bylo takie hop siup, to podejrzewam ze nikt z nas nie dusilby sie w "kwadratach". Tez kiedys dawalem czadu, wstyd sie przyznawac jak sie gralo, ale z perspektywy czasu wiem ze to nie bylo do konca ok. Sa male dzieci, chorzy starsi ludzie, czy tez zwyczajne rodziny ktore chca odsapnac po pracy. Trzeba to uszanowac i zrozumiec. Raz na jakis czas przykrecic galke, pewnie, ale nie grac cala para, tylko dlatego ze ktos sobie kupil kino i ma w d... innych.
Ja nie wykorzystuje potencjalu swojego sprzetu, mieszkaja rodziny z dziecmi i nie bede lomotem stresowal roczne dziecko ktore chodzi spac o 19.00. Dla kinomaniaka to jest bol, ale co zrobic.
 

Tika

New member
Bez reklam
mam pytanie do użytkowników modelu 8007, czy w trybie Gra lub Komputer (kiedy jest podłączony PC za pomocą HDMI), obraz jest w całości czy też ucina kilka pikseli z prawej strony?(najlepiej sprawdzić to wyświetlając pulpit Windowsa)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig mowiac dawalem czadu nie mialem na mysli nonstop na full ale na tyle ze czulem kino czy muzyke..... I na pewno nie ma to porownania do najlepszego tv jaki jest na tym swiecie pod wzgledem dzwieku bo kazde kino domowe bedzi elepsze od glosnikow z tv... mysle ze sie z tym zgodzisz... A szanowanie ludzi jak najbardziej jest wskazane ale jak mieszkasz w bloku to wiesz jak jest kazdy wymaga od kogos ale nie koniecznie od siebie..... wiec po pewnym czasie tez czlowiekowi przechodzi moze nie do konca ale ..... A pewnie przeniesc sie do domu nie jest proste i nie mowie ze to sie robiz dnia na dzien choc w moim wypadku bylo to od pomyslenia do wykonania okolo 5 miesiecy wiec nie duzo czasu :) A wracajac do philipsa to ciekaw jestem jakie tv pod wzgledem dzwieku beda mialy philipsy bo tak jak sie czyta to wychodzi ze z roku na rok to sie pogarsza lekko.... A zdania nigdy nie zmienie ze seria jak sie nie myle 9704 ( ta co ma tv Accu i krisswas jest najlepsza seria pod tym wzgledem )
lolek
 

Tika

New member
Bez reklam
W opcjach grafiki możesz sobie ustawić żeby był obraz dopasowany w 100%

patrzyłam wszystkie skalowania (proporcje, pełny ekran i brak skalowania) i nic nie pomaga, w każdym z tych trybów jest ucięty obraz z prawej strony

a co do opcji przesuwania obrazu jest tylko dostępna na kablu VGA, przy korzystaniu z HDMI nie ma takiej opcji

wygląda na to, że tryb Gra i Komputer w modelu 6007 jest bezużyteczny, dlatego chciałam zapytać jak to wygląda w modelu 8007, czy jest to wina modelu czy też softu

P.S w sumie to bez trybu Gra lub Komputer można się obejść, wystarczy w trybie standardowym powyłączać dodatki i jest to samo
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
...bo kazde kino domowe będzie lepsze od glosnikow z tv... mysle ze sie z tym zgodzisz...
lolek

Witam,
zdziwisz się ale nie każde kino domowe , plastikowce mają tak dźwięk do bani, że absolutnie wolę dźwięk ze starej dobrej szkoły TV CRT, a i Philips 9664 się nie daje (jakość wysokich tonów ze wstęgowych przednich do tego 2 wooferki z tyłu- ogólna harmonia, przestrzeń, przepiękna średnica z szybkim punktowym basikiem) jak na LCD to TOP sound.
Czekam na nowe modele Sonego zobaczymy jak zabrzmi bo do tej pory to najgorszy dźwięk oczywiście z wielkiej trójki (Philips, Panasonic, Sony). Wyłamuje się drogi jak pierun Koreaniec LG 960V i wszystkie je stawia na baczność, dźwięk prawie jak w moim 9664 .

Pozdrawiam.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Delikatnie "rzecz ujmując" lekko przesadziłeś z tym "szybkim , punktowym basikiem" .:neutral:


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SDman

Banned
Witam uprzejmie,

Delikatnie "rzecz ujmując" lekko przesadziłeś z tym "szybkim , punktowym basikiem" .:neutral:


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Jak napisałem "basikiem" nie basem,
ten prawdziwy wydobywa się z Micromegi Amp + CD + niezłe kabelki, kondycjonery i oczywiście
Spendory SP1 .
Więc wiem co piszę i nie przesadzam. TV na dobrym materiale z blu czy Technisata HD K2 gra rewelacyjnie, nigdy bym tego na sucho-dudniące, plastikowo brzmiące kino nie zamienił.

pozdr.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja mialem na mysli najnizszy model kazdej firmy amplituner + kolumny a nie plastikowce.... dla mnie to nie jest kino ...... choc moj znajomy ma jakiegos platsikowca sonego za okolo bodajze 3 tys ( oczywiscie za komplet ) i powiem ze to nawet gra :) takze moze to plastikowiec nie rowny innemu ..... nie znam sie bo mnie takie kina domowe nie interesuja...
lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nie będę z Tobą polemizował , znam dźwięk z telewizora firmy Philips 42PFL9664H/12 i jego "basik"
jest moim , skromnym zdaniem "szczupły nawet jak jest podbity do maximum" , a przy dużej głośności
jest nieczysty .
Oczywiście ,że możesz mieć inne zdanie , ale trzeba starać się być w miarę obiektywny w ocenie
tego co posiadamy . System stereo masz w porządku i rozumiem , że korzystasz z wyjścia analogowego audio L/R , które ten telewizor posiada , aby wykorzystać Twój system stereo .
Z tego co pamiętam , ten model telewizora firmy Philips ma również wyjście audio cyfrowe-koncentryczne .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam uprzejmie,

Nie będę z Tobą polemizował , znam dźwięk z telewizora firmy Philips 42PFL9664H/12 i jego "basik"
jest moim , skromnym zdaniem "szczupły nawet jak jest podbity do maximum" , a przy dużej głośności
jest nieczysty .
Oczywiście ,że możesz mieć inne zdanie , ale trzeba starać się być w miarę obiektywny w ocenie
tego co posiadamy . System stereo masz w porządku i rozumiem , że korzystasz z wyjścia analogowego audio L/R , które ten telewizor posiada , aby wykorzystać Twój system stereo .
Z tego co pamiętam , ten model telewizora firmy Philips ma również wyjście audio cyfrowe-koncentryczne .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

No właśnie Ty znasz, a ja mam i jeżeli próbowałeś używać w tym TV basu podbitego choćby o jedną kreskę
to wybacz ale nie bardzo wiesz co to prawdziwy bas i jak go należy odbierać.

Philips 9664 zmiata dźwiękiem obecne Philipsy nawet te serii 9, szkoda, że nie rozwinięto
tego systemu , a przeniesiono do nogi.

TV nie mam podłączonego do stereo bo i poco ? :-D. Oczywiście kino "prawdziwe" mam i tam
Technisat HD K2 optykiem śmiga, razem z blu i Eagret`tem.


Pozdr.
 

accu

New member
Bez reklam
No właśnie Ty znasz, a ja mam i jeżeli próbowałeś używać w tym TV basu podbitego choćby o jedną kreskę
to wybacz ale nie bardzo wiesz co to prawdziwy bas i jak go należy odbierać.

Philips 9664 zmiata dźwiękiem obecne Philipsy nawet te serii 9, szkoda, że nie rozwinięto
tego systemu , a przeniesiono do nogi.

TV nie mam podłączonego do stereo bo i poco ? :-D. Oczywiście kino "prawdziwe" mam i tam
Technisat HD K2 optykiem śmiga, razem z blu i Eagret`tem.


Pozdr.
Witam uprzejmie,
Telewizor to nie wzmacniacz , gdzie tony wysokie i niskie ustawiamy w pozycji zerowej .(balansu)
Czasem jednak , zachodzi potrzeba lekkiego podbicia , lub obniżenia danego zakresu i wyspecjalizowane firmy audio jak np.Accuphase czy McIntosh stosują w swoich wzmacniaczach
możliwość skorzystania z takich opcji . Nie pisz mnie więc , że nie wiem co to prawdziwy bas ,
bo użytkuję na co dzień sprzęt audio jak kolumny Sonus Faber Grand Piano Home , które współpracują
ze wzmacniaczem zintegrowanym Accuphase E-213 i odtwarzaczami CD California Audio Labs ,
Yamaha CD-S2000 , czy Blu-ray Philips BDP9600/12. W dodatku wzmacniacz doposażyłem w opcjonalną kartę DAC-30 firmy Accuphase , więc mam cyfrowe połączenie coaxialem z moim
telewizorem firmy Philips 32PFL9705H/12 i nie potrzebuję innych .
Widzę ,że się nie orientujesz, ale telewizory firmy Philips serii 9705 również mają dwa woofery
z tyłu telewizora i dwa głośniki w dolnej części telewizora pod ekranem , więc przez 2,5 roku miałem
możność doskonale się z ich brzmieniem zapoznać.
Przyznaję Tobie rację , że pomysł umieszczania głośników w podstawie to był pomysł chybiony i w
tegorocznej serii 8008 , firma Philips na pewno umieszcza woofery i pozostałe głośniki w telewizorze
a nie w podstawie.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SDman

Banned
Przyznaję Tobie rację , że pomysł umieszczania głośników w podstawie to był pomysł chybiony i w
tegorocznej serii 8008 , firma Philips na pewno umieszcza woofery i pozostałe głośniki w telewizorze
a nie w podstawie.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

O jeżeli to pewne to czekam na Philipsa również. Po dyskusjach w salonie Sony ponoć dźwięk ma wrócić do gry w nowych TV Sonego. Obecna plastikowa podstawa to kpina dźwięk z niej jest prawie taki sam jak z wbudowanych w TV.
A swoja drogą wspomniany LG 960V (47" słuchałem) ma 5 głośników ten model jest świadectwem, że jak się chce to można. Choć ogólnie to model za drogi wg mnie.

Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Tak ten telewizor firmy LG , o którym piszesz , nie tylko ma dobry dźwięk , ale także obraz bez dwóch zdań .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie jest calkiem calkiem a po kalibracji jeszcze lepiej sie prezentuje.... ale biorac jego cene obecna to jest 9 tys + dokupic dodtakowa gwarancje ubzpieczyciela Hestii, a nie producencka na dodatkowe 3 lata to wychodzi okolo 11 tys. wiec ja osobiscie wole hx 955 bo taniej i gwarancja producencka + kilka innych zalet ktore dla mnie ma sony , ale jakby lg wychodzil juz z gwarancja powiedzmy na maxa 8500 to kto wie czy bym nie kupil lg :) a tak to czekam na soniaka :) Pozdro
lolek
 
Ostatnia edycja:
Do góry