Seria TCL EC78: wyjątkowy obraz zasługuje na niesamowity dźwięk

miniu270582

New member
Panowie, napisałem wiadomość do TCL przez messengera. O dziwo odezwali się i poprosili o więcej szczegółów jakie mam zastrzeżenia. Opisałem kilka, między innymi to klatkowanie na animacjach (wkleiłem odnośnik do tego filmu na YT). Czekam na ich odpowiedź. Dam znać.
Swoją drogą, możecie też bombardować ich wiadomościami. Niech wiedzą, że jest nas sporo.

55EC780 v218
 

maciekmm

Member
Ja rowniez napisalem do nich na facebooku. Poprosili o wiecej szczegolow dotyczacych problemow.
Po ich wymienieniu nastapila cisza... Na moje pytanie czy dostane jakas odpowiedz nie odpisali juz nic... Wiadomosci widze ze zostaly odczytane. Zalosne...

TCL zapytalo sie mnie jakie problemy sa z v218... Napisalem o dolby atmos i problemach z HDMI . Nie wgrywalem v218 wiec nie moge napisac nic wiecej. Nie jest ono oficjalnie dostepne
 
Ostatnia edycja:

srssrs

New member
Panowie i jak na tą chwilę się sprawuje ten tv? bo widzę, ze są jakieś problemy i teraz pytanie do was czy warto go kupić na ten moment? chciałbym usłyszeć opinie użytkowników a nie Kikiego bo od niego już wiem, że on go poleca ale wy zgłaszanie problemy i do tego bardzo słaby kontakt z producentem daje do myślenia czy warto się pchać w ten tv... "TCL EC78 w wersji 55 lub 65". Drugi raz byście go kupili wiedząc , że będą błędy w oprogramowaniu i takie wyjdą "kwiatki"?
 

maciekmm

Member
Panowie i jak na tą chwilę się sprawuje ten tv? bo widzę, ze są jakieś problemy i teraz pytanie do was czy warto go kupić na ten moment? chciałbym usłyszeć opinie użytkowników a nie Kikiego bo od niego już wiem, że on go poleca ale wy zgłaszanie problemy i do tego bardzo słaby kontakt z producentem daje do myślenia czy warto się pchać w ten tv... "TCL EC78 w wersji 55 lub 65". Drugi raz byście go kupili wiedząc , że będą błędy w oprogramowaniu i takie wyjdą "kwiatki"?

Przed zakupem TV mialem zdanie "Tylko Sony albo Panasonic". TCL zapowiadal sie dobrze. W sklepie widzialem obraz z DC760 i spodobal mi sie. Postanowilem zaryzykowac i zamowic 55ec780.
Teraz tego zaluje. Obraz na 3 letnim Sony mojego ojca jest lepszy niz na 780tce...
Bardzo duzo nieprawidlowosci zwiazanych z softem... Niestety nie zapowiada sie by TCL je rozwiazal badz chcial rozwiazac... Do tego obsluga klienta ktora praktycznie nie istnieje...
Jesli ktos chce to niech ryzykuje. Ja zaluje bo Sony z androidem bylby lepszym wyborem (wg mnie)

Jedyne czym ten tv moze uwiesc to wyglad...
 

Pinto19

New member
Panowie i jak na tą chwilę się sprawuje ten tv? bo widzę, ze są jakieś problemy i teraz pytanie do was czy warto go kupić na ten moment? chciałbym usłyszeć opinie użytkowników a nie Kikiego bo od niego już wiem, że on go poleca ale wy zgłaszanie problemy i do tego bardzo słaby kontakt z producentem daje do myślenia czy warto się pchać w ten tv... "TCL EC78 w wersji 55 lub 65". Drugi raz byście go kupili wiedząc , że będą błędy w oprogramowaniu i takie wyjdą "kwiatki"?

Ja z kolei powiem że miałem dwa TCL w przeciągu ostatnich 3 miesięcy, pierwszy to był model 55DC760 z którym miałem od początku nie po drodze - spory vertical branding, gigantyczne wręcz problemy z softem - tv sam się włącza, pilot sam się rozparowywał, w dodatku korektor dźwięku, który trzeba było włączać po każdym uruchomieniu TV. To finalnie sprawiło że telewizor wylądował spowrotem w sklepie w ramach rękojmi. Obecnie mam model 55ec780 i w sumie byłoby super - wygląd, dźwięk, jakość obrazu, byłoby gdyby nie niedopracowany soft i nijakie wsparcie producenta... Tak jak sam zauważyłeś to telewizory dla cierpliwych i wytrwałych... :roll:
 

srssrs

New member
dzięki za odpowiedzi. Jak dopracują soft to się kiedyś może skuszę na tv od nich ;) a na ten moment biorę coś pewniejszego. pozdrawiam
 

maciekmm

Member
Wlasnie odpisali mi na facebooku po killu dosadniejszych zdaniach ze nie sa w stanie powiedziec kiedy pojawi sie nowy soft. Na migotania i przyciecia obrazu zalecili wylaczyc funkcje micro diming... Dla problemu z dolby atmos zalecili wybrac funkcje "WLACZ" w ustawieniach hdmi... Co to ma do niedzialajacego dolby atmos na Netflixie to nie wiem...
 

miniu270582

New member
Wlasnie odpisali mi na facebooku po killu dosadniejszych zdaniach ze nie sa w stanie powiedziec kiedy pojawi sie nowy soft. Na migotania i przyciecia obrazu zalecili wylaczyc funkcje micro diming... Dla problemu z dolby atmos zalecili wybrac funkcje "WLACZ" w ustawieniach hdmi... Co to ma do niedzialajacego dolby atmos na Netflixie to nie wiem...



Identyczną odpowiedź otrzymałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

maciekmm

Member
Wiec widzimy jakie maja podejscie do klienta. Nigdy wiecej zadnych wynalazkow...

Kolejne info od TCL "Dolby Atmos na Netflix jest dostępne dopiero od Androida 10. "
 
Ostatnia edycja:

Pinto19

New member
UWAGA UWAGA !!

Na stronie producenta po wejściu w nasz model TV, do pobrania jest najnowsza wersja softu v252 !!
Jestem teraz w pracy więc nie mam możliwości przetestować, ale brawo TCL za odzew w końcu :)
Ktoś chętny na sprawdzenie ? :)
 

maciekmm

Member
Niestety plik v252 wydaje sie byc uwalony... Ma tylko 293mb i nie mozna go rozpakowac. Czy ktos moze potwierdzic ? Czy update jest dostepny przez OTA z poziomu tv ?


Ps. Przed chwila dzwonilem do TCL i potwierdzili ze plik jest uszkodzony... Rece opadaja.
 
Ostatnia edycja:
Do góry