Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

hernu

New member
Na sąsiednim forum wyczytałem, że egzemplarze XD1 produkowane od lutego 2007 nie mają problemu z buczeniem.

Czy ktoś może potwierdzić te rewelacje ?
 

Golibroda

New member
Kilmar napisał:
Nie wypowiadam sie jednoznacznie ale jestem z Łodzi i o Plazma Center słyszałem więcej złego niz dobrego. Ogólnie nie polecam (w przypadku tego TV) importu. Mój TV idzie właśnie do wymiany a szczerze nie wyobrażam sobie reklamowania czegoś poza granicami Polski.
Jeśli róznica w cenie byłaby znaczna to ok, ale 500 pln przy cenie 8k to chyba nie ma sensu.

Witam
Czytam to forum od dłuższego czasu w poszukiwaniu TV..ale nie o tym chciałbym pisać tylko o Plazma Center. Jestem także z Łodzi i interesowałem się u Nich nagrywarka Pionka.
Na moje pytania o gwarancję uzyskiwałem odpowiedź, że jest to gwarancja Pionka ale towar należy oddać Plazma Center bo mają podpisaną "umowę" z Pionkiem. Jak zacząłem drążyć temat co to za serwis to pod naciskiem uzyskałem odpowiedź, że sprzet odwozą do Pionka ale poza granicami Polski.

I konkludujac - pewnie wszystkie ich gwarancje to gwarancje producenta realizowane poza granicami kraju a w takim przypadku z reklamacjami mogą byc duże problemy bo "koledzy" z Plazma Center wszystko wiedza najlepiej i bedzie ich trudno przekonać do innego zdania niz Ich własne.

Także zalecam ostrożność i wzmożoną czujność.

Pozdrawiam
P.
 

Kilmar

New member
Golibroda napisał:
pewnie wszystkie ich gwarancje to gwarancje producenta realizowane poza granicami kraju a w takim przypadku z reklamacjami mogą byc duże problemy bo "koledzy" z Plazma Center wszystko wiedza najlepiej i bedzie ich trudno przekonać do innego zdania niz Ich własne.

Także zalecam ostrożność i wzmożoną czujność.

aby zakończyć ten temat bo jest NTT - przed zakupem chciałem przyjechać do nich i zobaczyć 42xd1 - powiedzieli, ze maja ale najlepiej jakbym pojechal obejrzec sobie do MediaMarkt lub RTV AGD ;-))

pozdrwiam i przepraszam za "wtrynt" nie na temat
 

darek_k

New member
Kilmar napisał:
powiedzieli, ze maja ale najlepiej jakbym pojechal obejrzec sobie do MediaMarkt lub RTV AGD ;-))

pozdrwiam i przepraszam za "wtrynt" nie na temat

dobre, to za niedługo moga pójśc dalej i jak chcesz TV to dajesz im 1000 zł a oni podadzą adres sklepu w berlinie gdzie sam pojedziesz i kupisz (oczywiście w cenie mniejszej niz w MM)
 

marek1984

New member
Powiem Wam tak...
Ja mam 52XD1E i nie wiem co to buczenie, model jest chyba ze stycznia... bo wtedy go dostałem. A inna sprawa to... jak ogladacie filmy oczywiscie nie przy uzyciu glosnikow od tv bo kto, kogo stac na tv za ponad 15000 slucha dzwieku z glosniczkow z tv, to przeciez glosniki i subwoofer tak nap..... ze zadnego buczenia, nawet tego gowna - N recordera to nie slychac :)
Wiec zastanowcie sie dobrze, po co tyle halo z tym buczeniem...
A swoja droga to ja tez jestem perfekcjonista i nie lubie jak cos nie dziala tak jak powinno.
 

Kilmar

New member
marek1984 napisał:
Wiec zastanowcie sie dobrze, po co tyle halo z tym buczeniem...
A swoja droga to ja tez jestem perfekcjonista i nie lubie jak cos nie dziala tak jak powinno.

Tyle hałasu po to, że nie każdy ma trzystumetrowy dom i nie każdy może o pierwszej w nocy mieć włączony na maksa zestaw 5+1. Tym bardziej, że nie odczuwam potrzeby do oglądania np. Discovery albo Teraz my na czyms innym niż głośniki w TV. A nawet jeśli mi się to zdarza to i tak nie na tyle głośno, żeby zagłuszyć buczenie - BO JEST NOC.

A poza tym nie po to wydałem 8k a nie 4k na jakiegoś pułkownika z MM, żeby teraz mówić, że buczenie mogę zagłuszyć. Jasne - a jak chcę więcej cali to usiądę bliżej - będzie się wydawał większy ;-)))))

pozdrawiam
 

jso

New member
Mix-Media

Czy ktoś kupował coś w Mix-Media, tam TV LCD Sharp LC 46XD1E
jest najtańszy, jak oceniacie ten sklep.

Pozdrawiam !
 

jarek2410

New member
Data produkcji wg nr seryjnego 702xxxxxx.
A czy buczy? Powiem tak. Gdybym nie zwrócił na ten problem specjalnej uwagi to pewnie bym stwierdził że nie buczy. O ile w ciągu dnia próbowałem usłyszeć to buczenie to mimo najszczerszych chęci nie dałem rady (nawet przykładając ucho do tv) o tyle wieczorem a właściwie nocą gdy wszyscy smacznie spali i w domu panowała absolutna cisza i gdy mocno obniżyłem poziom głosu w telewizorze i podszedłem do odbiornika to jednak usłyszałem buczenie. Usłyszałem bo wszystkie zmysły miałem wytężone w tym celu. W normalnym układzie pewnie bym nie zwrócił na to uwagi. Telewizor buczy jak wiele (jak wszystkie ?) urządzeń elektronicznych które są pod napięciem. I to tyle o buczeniu.
Teraz kolej na wrażenia dotyczące obrazu. Ale to temat na na napisanie książki. Jaka to książka? Po prostu bajka :D
Pozdrawiam
 

hernu

New member
jarek2410 napisał:
Teraz kolej na wrażenia dotyczące obrazu. Ale to temat na na napisanie książki. Jaka to książka? Po prostu bajka :D
Pozdrawiam

- Jaki masz sygnał - może "n"-kę ?
- Jak wyglądają programy SD ?
- Jaka jest jakość dźwięku z głośniczków Sharpa ?
- Jaką uzyskujesz rozdzielczość z PC ?( Po VGA chyba 1280X1024, a po DVI-HDMI ???)


PS. Przed chwilą znalazłem 46xd1 na stronie digitalo.pl za 9499 zł. :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
za kilka dni ma być nowa absolutnie rewelacyjnie cena na ten model.
Czy buczy ? Jarek 2410 słusznie to ujął.
Na pięć osób jedna słyszy buczenie. Ale faktem jest również że np. JVC 46 Z70 - na tej samej matrycy nie wydaje żadnych dźwięków i pracuje w absolutnej ciszy.
Jakość z HD absolutnie rewelacyjna . Czy z SD będzie równie dobrze , sprawdzaj sam.
 

hernu

New member
kiki napisał:
za kilka dni ma być nowa absolutnie rewelacyjnie cena na ten model.


A więc te kilka dni jeszcze poczekam :)

Ponawiam pytanie: jaką rozdzielczość można uzyskać z PC po DVI-HDMI ???
Mam nadzieję że natywną.

I jeszcze jedna sprawa. Oglądałem dzisiaj 46XD1 w Saturnie i zwróciłem uwagę na to, że jeden z programów (chyba Discovery) wyświetlany był z pasami na górze i na dole, a ten sam program na stojącej obok plaźmie Pioneera wypełniał cały ekran. Pracownik stoiska RTV zmieniał ustawienia w Sharpie (chyba automatyczne dopasowanie), ale nic to nie pomogło. Czy Sharp nie potrafi rozciągnąć obrazu na cały ekran, pasy mogę podziwiać przecież na moim kineskopie 4/3
 
Ostatnia edycja:

MyKey

New member
dvi - hdmi

hernu napisał:
A więc te kilka dni jeszcze poczekam :)

Ponawiam pytanie: jaką rozdzielczość można uzyskać z PC po DVI-HDMI ???
Mam nadzieję że natywną.

Też miałem ten problem bo przedewszystkim ten TV ma mi służyc jako monitor - wiec 'obszperałem' forum i znalazłem:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=9113&highlight=d-sub+full+hd
wiec chyba każda karta mająca na pokładzie obsługę HDTV wyświetli 1920x1080 (ja mam radka 1900 który obsługuje 1080p)
Swoją drogą dzieki BoDex :blagam: good job !

Czy ktos z forumowiczów może empirycznie potwierdzic powyższe newsy ??? a może ktoś już pogrywa z radka 1900xtx ???
 

Tomex1

New member
Buczenie - Serwis Sharp

Witam Wszystkich,
dawno się tutaj nie wypowiadałem, ale ostatnie wydarzenia sprowokowały mnie do zabrania głosu w sprawie...
Krótka historia:
od 8 grudnia ubiegłego roku jestem szczęśliwym posiadaczem TV Sharp LCD 42XD1E. Zanim zdecydowałem się na jego zakup rozważyłem wszelkie za i przeciw i podjąłem ryzyko kupna mimo opinii na temat owego buczenia. Rozbroiłem pudło i... nr seryjny 611xxxxx więc ryzyko buczenia duże... a nawet pewne. Zawiesiłem na ścianie, podpiąłem TV SAT, DVD i... buczy. Skala podświetlenia od -8 do +8. Nie buczy tylko na -3 oraz na 7 i 8. Natychmiastowe zgłoszenie do SHARP Serwis. Grzecznie przyjęli zgłoszenie i kazali czekać. No i doczekałem się, w ostatni czwartek odwiedził mnie w domu, przemiły Pan z serwisu SHARPa. Zdjął TV ze ściany, odkręcił tylną część obudowy, coś tam posprawdzał, coś podokręcał... i buczenie ustało. Teraz nie ma mowy o jakimkolwiek buczeniu. Niech nikt sobie nie daje wmówić, że buczenia nie ma jak jest! Trzeba to poprostu zgłaszać do serwisu i mają obowiązek to naprawić, tym bardziej że już mają na to "lekarstwo". Dzisiaj z perspektywy tych kilku m-cy użytkowania sprzętu stwierdzam, że warto było. Nówka, Full HD w tej przekątnej i w tej cenie z innej "rozsądnej" firmy jest nieosiągalny. Dlatego polecam ten model.

Pozdrawiam
 

jacek315

New member
Mam ten sam model od miesiąca (produkcja ze stycznia br.).Potwierdzam opinię ,że to bardzo dobry telewizor. U mnie od początku nic nie buczy. Mam dekoder HD Cyfry. Jak dla mnie kanały SD są dobrej lub bardzo dobrej jakości. Odległośc oglądania około 4 do 4,5 m. Mecze i filmy HD ogląda się bardzo dobrze z plusem.Wydaje mi się jednak ,że tv ma jeszcze tutaj rezerwy.Być może to wina kabla hdmi ,którego kupiłem za niecale 30 zł. Czy sądzicie ,że lepszy kabel poprawi w zauważalny sposób obraz na cyfrze? Do kompa telewizora jeszcze nie podłączałem.
 

marek1984

New member
Sadze ze kabel to podstawa. Ja mam N i 52XD1E. Dziala b. dobrze. Podlaczalem tez Cyfre i wyglada syfiascie w porownaniu do N. Roznica pomiedzy Cyfra a N jest mniej wiecej taka jak pomiedzy kablem za 30zl a solidnym kablem za 249zl. Wiem bo probowalem. :] to tyle na ten temat. A przy sygnale 1080p (ani N, ani Cyfra ani zadna inna tv w europie, slyszalem ze jest kilka w japonii w fazie testow?, takiego sygnalu nie podaja) to jest roznica kolosalna w kablach.
 

marek1984

New member
MyKey napisał:
hernu napisał:
A więc te kilka dni jeszcze poczekam :)

Ponawiam pytanie: jaką rozdzielczość można uzyskać z PC po DVI-HDMI ???
Mam nadzieję że natywną.

Też miałem ten problem bo przedewszystkim ten TV ma mi służyc jako monitor - wiec 'obszperałem' forum i znalazłem:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=9113&highlight=d-sub+full+hd
wiec chyba każda karta mająca na pokładzie obsługę HDTV wyświetli 1920x1080 (ja mam radka 1900 który obsługuje 1080p)
Swoją drogą dzieki BoDex :blagam: good job !

Czy ktos z forumowiczów może empirycznie potwierdzic powyższe newsy ??? a może ktoś już pogrywa z radka 1900xtx ???

Ja potwierdzam ze mozna uzyskac 1080p.
 

Kilmar

New member
Tomex1 napisał:
Natychmiastowe zgłoszenie do SHARP Serwis. Grzecznie przyjęli zgłoszenie i kazali czekać. No i doczekałem się, w ostatni czwartek odwiedził mnie w domu, przemiły Pan z serwisu SHARPa. Zdjął TV ze ściany, odkręcił tylną część obudowy, coś tam posprawdzał, coś podokręcał... i buczenie ustało. Teraz nie ma mowy o jakimkolwiek buczeniu. Niech nikt sobie nie daje wmówić, że buczenia nie ma jak jest! Trzeba to poprostu zgłaszać do serwisu i mają obowiązek to naprawić, tym bardziej że już mają na to "lekarstwo".

No to jestes szczesliwy bo w moim buczalo (610xx....). Przyjechal serwis, zabral TV. Oddal. I nadal buczalo. Dodatkowo porysowali obudowe. Na szczescei sharp stanal na wysokosci zadania i wlasnie mi go wymieniaja na nowy. Zobaczymy czy w nowym tez bedzie buczalo.
Milo jednak wiedziec, ze mozna to naprawic. Tyle, ze jak widac nie w miescie Lodzi ;-)

pozdrawiam
 
Do góry