Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

shodan

New member
Ja też swieżo nabyłem 37XD1E. Buczenia nie słychać, jest cichutki.
Walczę trochę z ustawieniem optymalnych parametrów obrazu - na razie mam dziwny efekt - wszystkie filmy na DVD wyglądają, jakby były kręcone w teatrze telewizji - jest taka nienaturalna poświata. Czy ktoś znalazł optymalne ustawienia obrazu dla tego modelu?

pozdr!
 

herni

New member
Co z 37xd1e ?

Witam wszystkich forumowiczów. Już od miesiąca czekam na zamówiony w sklepie internetowym 37xd1e, pozostałe modele są dostępne. Sprawdzałem w kilku sklepach :-(
Czy coś wiadomo szanownym forumowiczom w tej sprawie :?:
 
T

TESTER

Guest
A jakie HDMI ma ten telewizorek 1.2 albo 1.3? chodzi mi o Sharpa 46 XD 1E
 

jacek315

New member
Sharp42XD1

Witam.Jestem właścicielem Sharpa 42 XD1 od 6 dni ,podzielę się swoją opinią na jego temat.Podpięty jest do nowego dekodera HD Cyfry+ kablem skart i kablem HDMI.Kablowej tv nie posiadam. Przewody kosztowały 29 zł i 39 zł. Od razu powiem ,że popełniłem błąd z kablami, bo zapomniałem o mojej zasadzie ,że jestem za biedny aby kupowac rzeczy tanie.Po prostu trzeba nabyć coś z wyższej jeśli nie z górnej półki.Czeka mnie więc następny zakup. Z tabliczki z tyłu na telewizorze przeczytałem ,że został wyprodukowany 17 stycznia 2007r, na Tajwanie.Lekkie zaskoczenie ,bo spodziewałem sie ,że był składany w Japonii,ale to drobiazg. Ogledziny wstępne odbiornika wypadły b. dobrze.Designe , jak dla mnie ciekawy, wpada w oko i może sie podobac jako mebel.Obsługa bardzo prosta , pilot jak to pilot, zwyczajny i spelnia swoje funkcje.Menu dość rozbudowane , czytelne z możliwością wielu ustawień ,których jeszcze wszystkich nie testowałem.Dodaję ,że telewizję oglądam z odległości 4,5 m. Pierwsze uruchomienie telewizora w domu po kablu skart.Świeci mocno i czysto, intensywne kolory, dobry kontrast i ostrość. Podchodze na odległość 2 m. i jest leciutka pikseloza.Bawie się kanałami.Na kanalach filmowych jest wrażenie ,że wszystkie filmy były kręcone w jakimś studiu w sztucznym plenerze, jakby brakowało głębi.Widoczne z bliska na każdym kanale ząbkowanie krawędzi.Sprawa czerni i bieli.Nie mierzyłem ilości czerni w czerni lub bieli w bieli.Jak dla mnie w tym telewizorze jest tyle czerni ile trzeba a bieli nawet więcej niz trzeba.Pewnie plazmy mają czarnego więcej, ale nie jestem wideofilem.Pora na kabel HDMI (39 zł.).Odpowiednie zmiany ustawienia w dekoderze i....ogromna róznica na korzyść.Wszystkie niedoskonałaści z kabla skart odchodzą jak ręka odjął.Nie ma już ząbkowania, żadnej pikselozy, brak efektu rozmytych twarzy i to wszystko sie dzieje na wszystkich kanałach. Obraz jest , jak dla mnie, doskonały albo bardzo dobry ! Filmy odzyskały już swoją głebię. Ciekawe co będzie jak kupię lepszy kabel HDMI.Pora na sport.Tu największa obawa jak matryca poradzi sobie z szybkimi scenami. Leci tenis , potem piłka nożna (Eurosport).Jest dobrze.W końcu widzę piłeczkę tenisową na korcie w trakcie jej lotu.Efektu smużenia w zasadzie nie ma , a jeśli jest to naprawdę minimalny i wcale mi nie przeszkadza.Na kanale sportowym HD, to wiadomo - bajka. Przysłuchuję sie czy telewizor buczy.Nic, absolutna cisza.Uff, tyle o tym pisali, chyba już tę wadę wyeliminowali albo miałem szczęście.Nie ma też bandingu, żadnych pasów przebiegajacych przez ekran i żadnych zakłoceń. Leci program w HD Bob Geldolf w Afryce.Jakość, jak dla mnie , doskonała, choć sceptycy powiedzą ,że przy tym sygnale jaki daje cyfra to nie hd , ale co najwyżej poł HD.Podczas zbliżeń widać pojedyncze pory na twarzy i włoski zarostu Geldolfa. Jeśli chodzi o dzwięk.Jest po prostu zwyczajny i w zupełności wystarczy do oglądania codziennego telewizji. Dla wymagających pozostaje podłączenie do kina domowego, a wtedy...wiadomo. Podpinam skartem swoje stare DVD , ktore nie ma ani HDMI ani komponenta.Obraz również bardzo dobry,ale wiem ,że lepszy model i porządny kabel HDMI czy komponent sprawi ,że pokaże sharp co tutaj potrafi.Ogólne wrażenie:telewizor , jak na razie, sprawuje sie wyśmienicie i jest wart swojej ceny (kupiłem za 8.000zł.w zwyczajnym sklepie w swoim mieście).Na koniec sprawa zniekształceń obrazu we wszystkich telewizorach panoramicznych na kanałach telewizyjnych.Trochę sie tego obawiałem i zwlekałem z wymiana starego kineskopu na panoramę.Powiem tak,są znieksztalcenia (pogrubienie)widoczne zwłaszcza podczas zbliżeń postaci, ale to kwestia przyzwyczajenia i akceptacji na zasadzie coś za coś.Kosztem wilekości ekranu mozna oczywiście zoomować obraz do rzeczywistych rozmiarów modelki czy spikera,ale ja juz po kilku dniach tego nie robię.Żona też jest zadowolona, bo pozbywa sie kompleksów patrząc na Claudię Shifer czy inna Naomi.
 

shodan

New member
jacek315 napisał:
.Odpowiednie zmiany ustawienia w dekoderze i....ogromna róznica na korzyść.Wszystkie niedoskonałaści z kabla skart odchodzą jak ręka odjął.Nie ma już ząbkowania, żadnej pikselozy, brak efektu rozmytych twarzy i to wszystko sie dzieje na wszystkich kanałach. Obraz jest , jak dla mnie, doskonały albo bardzo dobry ! Filmy odzyskały już swoją głebię.
Jacek, bardzo ciekawa wypowiedź, dzięki.
Czy możesz napisać coś więcej o tych optymalnych ustawieniach w dekoderze?

Ja w dalszym ciągu nie mogę dojść do ładu z ustawieniami mojego 37XD1E, mam ten sam efekt studia w sztucznym plenerze, albo jak to nazywam - teatru telewizji.. i nie za bardzo wiem jak ten efekt usunąć.

Mam jeszcze jeden kłopot - kupiłem kabel komponent i po podłączeniu DVD cały obraz wyświetla się na czerwono - czy ktoś mi może poradzić dlaczego tak jest? Próbowałem grzebać w ustawieniach i nic..
 

jacek315

New member
Odpowiedz Shodanowi.

Jacek, bardzo ciekawa wypowiedź, dzięki.
Czy możesz napisać coś więcej o tych optymalnych ustawieniach w dekoderze?
Mam nowy dekoder Hd Philipsa.Chociaż jest tutaj dość mocno krytykowany ja nie mam specjalnie do niego zastrzeżeń.Nie wiem jakim dysponujesz dekoderem,ale jesli takim samym jak ja ,to podpiąłem go do telewizora na wejściu exit 5 kablem HDMI.W dekoderze cyfry zmieniłem ustawienia z SD na HD 720p,tryb pracy na HDMI i sygnał wizyjny na RGB.W telewizorze zostawiłem tryb standard (dynamic załączam tylko na sport),w menu po wejściu w ustawieniach HDMI zapisałem pozycję RGB, obraz na czerń włączona, temp. kolorów średnia i DNR niski. Tak jak wcześniej napisałem naprawdę trudno mieć do obrazu jakiekolwiek zastrzeżenia.Filmy są takie jak być powinny bez tej teatralnej głębi.Jeżeli dysponujesz starym dekoderem cyfry to zmień jedynie w nim ustawienie z Pal na RGB, podepnij dobrym scartem i popróbuj na obu wyjściach.Gdyby to nie pomogło , to jak się wydaje czas na wymianę dekodera.Dodaje ,że siłę sygnału mam na 4 w skali 1-5.
 

shodan

New member
jacek315 napisał:
Mam nowy dekoder Hd Philipsa.Chociaż jest tutaj dość mocno krytykowany ja nie mam specjalnie do niego zastrzeżeń.Nie wiem jakim dysponujesz dekoderem,ale jesli takim samym jak ja ,to podpiąłem go do telewizora na wejściu exit 5 kablem HDMI.W dekoderze cyfry zmieniłem ustawienia z SD na HD 720p,tryb pracy na HDMI i sygnał wizyjny na RGB.W telewizorze zostawiłem tryb standard (dynamic załączam tylko na sport),w menu po wejściu w ustawieniach HDMI zapisałem pozycję RGB, obraz na czerń włączona, temp. kolorów średnia i DNR niski. Tak jak wcześniej napisałem naprawdę trudno mieć do obrazu jakiekolwiek zastrzeżenia.Filmy są takie jak być powinny bez tej teatralnej głębi.Jeżeli dysponujesz starym dekoderem cyfry to zmień jedynie w nim ustawienie z Pal na RGB, podepnij dobrym scartem i popróbuj na obu wyjściach.Gdyby to nie pomogło , to jak się wydaje czas na wymianę dekodera.Dodaje ,że siłę sygnału mam na 4 w skali 1-5.
Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze starego Philipsa Cyfry, ale przymierzam się do wymiany na HD. Na razie walczę z podłączeniem urządzeń - Ext 1 po podłączeniu SCART dekodera i przestawieniu na RGB - obraz się robi cały zielony.. Jak podłączę DVD komponentem po Ext 4 (za pośrednictwem tej seryjnej przejściówki, która była w paczce z telewizorem) obraz się robi czerwony. Aż sie boje pomyśleć co będzie po podłączeniu HDMI.. Albo coś mam zepsute, albo jakoś nie mogę ogarnąć ustawień połączeń - a instrukcja niestety nie pomaga w rozwiązaniu problemu. Ktoś mi pomoże??
 

jarwisz

New member
Bez reklam
shodan napisał:
Aż sie boje pomyśleć co będzie po podłączeniu HDMI.. Albo coś mam zepsute, albo jakoś nie mogę ogarnąć ustawień połączeń - a instrukcja niestety nie pomaga w rozwiązaniu problemu. Ktoś mi pomoże??

najprawdopodobnie masz walnięty odbiornik cyfry
co jak co ale wszystkie wejścia w Sharpach działają bez zarzutu
przyczyny szukaj w ustawieniach philipsa
pozd
 

shodan

New member
jarwisz napisał:
najprawdopodobnie masz walnięty odbiornik cyfry
co jak co ale wszystkie wejścia w Sharpach działają bez zarzutu
przyczyny szukaj w ustawieniach philipsa
pozd

Philips mnie tak bardzo nie męczy, bo za chwilę wymienię go na HD.
Ale podłączyłem chciałem podłączyć DVD po komponencie. Seryjnie do TV załączona jest taka przejściówka z komponentu na taki szerszy port (Ext 4). Czy to możliwe, że ona jakoś zakłóca sygnał komponentu? Ktoś używa tej przejściówki i jest OK?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ja mam połączoną nagrywarkę przez component+przejściówka i jest OK
sprawdz czy dobrze powsadzałeś kabelki - kolory są ważne

pozd
 

shodan

New member
jarwisz napisał:
ja mam połączoną nagrywarkę przez component+przejściówka i jest OK
sprawdz czy dobrze powsadzałeś kabelki - kolory są ważne

pozd

Sprawdziłem jeszcze raz, podłączenie jest OK, a obraz po przełączeniu na Ext 4 wyświetla się na zielono.
Jakieś inne sugestie? Co mogę jeszcze sprawdzić?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
prawdopodobnie wina kabla

ale sprawdz jeszcze w ustawieniach LCD

połączenia -> wybór sygnału -> EXT4
co tu masz ustawione :
component czy PC/RGB/
i jak coś to zmień wyłączając po tym LCD i dekodera z sieci
pozd
 

shodan

New member
jarwisz napisał:
prawdopodobnie wina kabla

ale sprawdz jeszcze w ustawieniach LCD

połączenia -> wybór sygnału -> EXT4
co tu masz ustawione :
component czy PC/RGB/
i jak coś to zmień wyłączając po tym LCD i dekodera z sieci
pozd

jarwisz, dzięki wielkie za rady, udało mi się problem wyeliminować.
Okazało się, że w moim DVD (Koda) jest Menu, do którego można wejść tylko, gdy nie odtwarza w danym momencie płyty!! I tam znalazłem opcję DVD out - component, po przestawieniu działa doskonale :)

Jeszcze raz dzięki wielkie wszystkim, którzy starali się pomóc.

pozdr!
 

rafal11998

New member
32sa1e

Chciałem zadac pytanie posiadaczom lub dobrze poinformowanym, czy w modelu sharp 32sa1e jest gniazdo PC-IN bo na różnych stronach są różne informacje i na jednych piszą że jest a na innych że nie i tu własnie moja prośba o pomoc z góry dziękuję.
 

TOMEK0306

New member
sharp czy loewe

witam wszystkich i prosze o rade licze sie z zamiarem kupieNIA lcd I W GRE WCHODZA DZWIE FILMY SHARP LC-37XD1E I LOEWE 37'' i tak czytam wszystkie wypowiedzi i sam juz niewiem pomijam to buczenie bo jedni pisza ze im buczy a inni ze nie ale piszecie tez ze LOEWE ma zamontowane matryce wlasnie SHARPA a tam nic nie buczy i ogolnie jesy ok.
Bardziej za mna przemawia LOEWE bo mam juz dwa CRT tej firmy poczciweggo concept plusa i trzyletniego AWENTOSA i jetem bardzo zadowolony za SHARPEM przemawia FULL HD za LOEWE design tv i marka tv che uzywac ogolnie do wszystkiego mam kablowke multimedia i sat i ps2 (z niego ogladam filmy DVD) no i kupie ps3 jko odtwarzacz BR mam jeszcze pytanie w jaki sposob bede wiedzial w jakiej rozdzielczosci leci dany film czy kanal z satki czytv to rozpoznaje i informuje pozdrawiam i czekam na opinie
 

jarwisz

New member
Bez reklam
do twego zestawu bardziej pasuje niestety LOEWE gdyż trudno Cię będzie przekonać do innej firmy skoro ta Ci się podoba.Ogólnie do wszystkiego lepszy jest HD Ready taki jak Loewe ale pamiętaj kupujesz PS3 ....a tam jest jakość...tak więc abyś nie żałował.

pozd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zależy jaką masz odległość od ekranu ?
Do wykorzystania posiadanego sygnału zdecydowanie lepszym wyborem jest Loewe - nawet jeśli będzie PS 3/ przy większych odległościach od ekranu/.
Masz obecnie do wyboru 37" Modus i 37 Xelos i oczywiście wyzsze modele.
Musisz jedynie pamiętać że do Loewe wymagany jest dobry sygnał , wówczas jakość - rewelacja.
pozdrawiam
 

TOMEK0306

New member
witam @jarwisz tu niebede sie kierowal sentymentem i napewno dam sie przekonac nawet do innej firmy tylko jak czytam to i inne forum to patrzac na opinie czy 720p czy FULL HD to dalej jestem posrodku i niewiem jak do tego podejść przeciez tak naprawde to w naszym kraju to jeszcze dlugo zanim sie ten system rozwinie a ja i wiekszosc tu obecnych bedzie ogladalo SD z kabla lub satelity tu za przemawia SHARP 2xHDMI jedno do PS3 drugie do... noo wlasnie na zapas moze do satki w przyszlosci
@kiki ogladal bede chyba ze standartowej odleglosco 3-4 m
no alw panowie nieznam dalej odpowiedzi co z tymi matrycami dalej SHARP ma problemy a co u LOEWE czy tam sa tez jakies problemy z buczeniem i itp.pozdrawiam


ps. panowie pozatym dalej niewiem jak rozroznic sygnal w sklepie wiecie jaka jest wiedza sprzedawcoe na ten temat mnie interesuje czy tv informuje ze na np. matrycy 1366x768 wyswietlany jest obraz 1080i lub 1080p przeskalowany wlasnie do 720p czy na matrycy FULL HD leci wlasnie obraz 10080 czy 720 bo jak pytam w sklepie to u nich na wszystkim leci FULL HD tylko jak pytam skad jest nadawany sygnal to mowia ze plyta demonstracyjna nagrana dvd mozecie mi to wytlumaczyc lub odeslaac po odpowiedz gdzies indziej
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
drugi HDMI użyjesz przecież do DVD

a propos info o jakości sygnału
1.naciskasz klawisz info i masz naumer kanału i rozdzielczość na górneym niebieskim pasku
2. sposób łatwiejszy - przełączasz kanały np z EXT 1 na EXT2 i zaraz po przełączeniu jest na górze to info o rozdzielczości
 
Do góry