Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

psi1978

New member
prośba o pomoc

Witam,

Przeczytałem wszystkie wypowiedzi na forum (280), za które jestem wdzięczny.
Mam kilka pytań przed zakupem 42XD1E:
- czy nadal w sprzedaży są wadliwe modele z buczeniem, czy już je wymieniono
- czy podłaczając tv do pc, można skorzystać z głosników komputera przy oglądaniu telewizji? - mam dobre głośniki 5+1 i niie chcę wydawać pieniędzy na kino domowe.
- jakim kablem najlepiej podłączyć fonię z komputera a jakim obraz?
- jak chodzą gry na 42XD1E ?
- czy tv można zawiesić na ścianie?
- widziałem kilka opinii, że 42XD1E jest najsłabszy z serii XD1. czy jest tak wielka różnica pomiędzy nim a 46XD1E?

Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi, bo jestem laikiem w tych sprawach.
Pozdrawiam,
Marcin
 

shodan

New member
jarwisz, zainstalowałem dzisiaj dekoder HD Cyfry.
Z niecierpliwością włączyłem canal+ sport HD... i.... bez rewelacji.
Jakość nie powala na kolana, może mam coś z ustawieniami tv?

1. Obraz HD wyświetla się w formacie 4:3, a nie 16/9 - czy tak cyfra nadaje ten program?
2. Jaka jest możliwość manipulacji parametrami - co mogę pozmieniać, żeby obraz nie był "mdły"

Z góry dziękuję za pomoc..
 

shodan

New member
Aha, jeszcze jedno.
Wchodzę do menu TV/Połączenia/Ustawienia HDMI

I mam następujące opcje zablokowane (wyszarzone):
Typ sygnału: RGB
Matryca kolorów: ITU601
Zakres dynamiki: Normalnie

A potem jedyne opcje, które mogę zmienić:
Widok automatyczny: Wł/Wył
Wybór dźwięku: Cyfrowy/Analogowy

Tak ma być?
 

Glimmer Twins

New member
shodan napisał:
Aha, jeszcze jedno.
Wchodzę do menu TV/Połączenia/Ustawienia HDMI

I mam następujące opcje zablokowane (wyszarzone):
Typ sygnału: RGB
Matryca kolorów: ITU601
Zakres dynamiki: Normalnie

A potem jedyne opcje, które mogę zmienić:
Widok automatyczny: Wł/Wył
Wybór dźwięku: Cyfrowy/Analogowy

Tak ma być?



Z tego co zaobserwowałem u siebie nie możesz zmienić tych ustawień na aktywnym złaczu HDMI. Czyli, jeżeli używasz aktualnie EXT5 to nie możesz zmienić nic na nim ale możesz zmienić wymienione przez Ciebie ustawienia dla EXT6 (są aktywne) i odwrotnie.
 

Glimmer Twins

New member
TOMEK0306 napisał:
witam wszystkich i prosze o rade licze sie z zamiarem kupieNIA lcd I W GRE WCHODZA DZWIE FILMY SHARP LC-37XD1E I LOEWE 37'' i tak czytam wszystkie wypowiedzi i sam juz niewiem pomijam to buczenie bo jedni pisza ze im buczy a inni ze nie ale piszecie tez ze LOEWE ma zamontowane matryce wlasnie SHARPA a tam nic nie buczy i ogolnie jesy ok.
Bardziej za mna przemawia LOEWE bo mam juz dwa CRT tej firmy poczciweggo concept plusa i trzyletniego AWENTOSA i jetem bardzo zadowolony za SHARPEM przemawia FULL HD za LOEWE design tv i marka tv che uzywac ogolnie do wszystkiego mam kablowke multimedia i sat i ps2 (z niego ogladam filmy DVD) no i kupie ps3 jko odtwarzacz BR mam jeszcze pytanie w jaki sposob bede wiedzial w jakiej rozdzielczosci leci dany film czy kanal z satki czytv to rozpoznaje i informuje pozdrawiam i czekam na opinie

Mam Sharpa 37 XD1 i jestem w pełni zadowolony. Co do kwestii 720 czy full HD, dorzuce może tylko, że LCD można używać do oglądania zdjęć cyfrowych z wakacji. Jest to doskonałe narzędzie do tego, można zapomnieć o albumach rodzinnych. I tu znacznie bardziej przyda się full HD.
Oglądam zdjęcia na Sharpie z płytki odtwarzanej na XBOX 360. Absolutna rewalacja jeżeli chodzi o obraz. Foto Lab już na mnie nie zarobi.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
@shodan - niestety nie mam dekodera cyfry więc sie nie wypowiem

@psi1978 - ad.1 - niestety nadal są - spróbuj doczytać coś o numerach fabrycznych od których należy kupować /gdzieś o tym było/
ad.2 - oczywiście żw można /przeciez na LCD nasz tylko obraz/
ad.3 - obraz to DVI-HDMI a dżwięk do amplitunera - najlepiej
ad.4 - nie wiem,nie mam ale nikt się nie skarży
ad.5 - nie wiem,nie mam ale chyba tak
ad.6 - jest najsłabszy - ale bez przesady - jest lepszy do wielu innych LCD

pozd
 

jacek315

New member
Odpowiedz Shodanowi

Obraz na kanale cyfra sport hd jeśli nie jest nadawany akurat sygnał HDTV zawsze bedzie 4:3 czyli z pasami po prawej i lewej.Dopiero jesli obraz jest nadawany w wysokiej rozdzielczości (sobota i niedziela jak są mecze ligowe) zobaczysz obraz w całej krasie. Nie próbowałem ,ale chyba jesli puścisz ten kanał przez scart może będzie możliwe jego zoomowanie.Odnośnie jakości obrazu cyfra sport , to u mnie , nawet jeżeli leci sygnał nie HD , to obraz jest dobry.W pozostały zakresie potwierdzam co napisał Glimmer.Uaktywnić i zmienić nieaktywne parametry w HDMI w tv chyba można dopiero po odłączeniu , na ten czas, przewodu z wejścia ,w tym wypadku EXIT 5.Sam tego nie testowałem ,ale poprobuj.
 

psi1978

New member
dziękuję za odpowiedź

:D Bardzo dziękuję Shogan za odpowiedzi, pomogą mi podjąc decyzję.
Kolega kupił ten model i n-tv chodzi świetnie natomiast cyfra kiepsko.
Ja jeszcze chciałbym się dowiedzieć jakie są wymagania karty graficznej żeby obraz z komputera dobrze wyglądał na 42XD1E.
Dzięki i pozdrawiam,
 

Kilmar

New member
Witam

chyba w końcu (przynajmnej tymczasowo;) ) zakoncza sie moje problemy z TV. Po dlugich utarczkach z serwisem Sharpa w Łodzi - (RAGZ - ABSOLUTNIE NIE POLECAM - BARDZO NIEPROFESJONALNA FIRMA - OMIJAJCIE JĄ SZEROKIM ŁUKIEM) Sharp Polska stanął na wysokości zadania i wydał mi dokument uprawniający mnie do wymiany TV.
Co "dziwne" TV mam sobie wymienic w sklepie. Niestety sklep nie ma 42 i co teraz????
Nie wiem czy mam walczyc dalej czy kupic cos innego
Poza tym sklep za szzcesliwy nie jest, ze musi oddac mi kase bo pewnie straci tez swoj zysk????

pozdrawiam
 

jasiuq1

New member
46xd1e

Witajce Szanowni Klubowicze
od wczoraj jestem posiadaczem wspomnianego w temacie tv i mam klika pytan/uwag.
Moj tv jest chyba z lutego br i nic nie buczy i bandingu tez nie widze.A dzwik z malutkich glosniczkow jest moim zdaniem wystarczajacy a biorac pod uwage ich rozmiar i w zasadzie brak pudla rezonansowego wrecz zaskakujaca dobry.
Ale jest kilka spraw ktore mnie wkurw.... nieziemsko.
Jedna z nich jest (chyba ze sie myle, a moze to tak ma byc) brak mozliwosci wyswietlania w pelnej rozdzielczosci 1920x1080 obrazu z kompa po vga.
Najwiekszy moj problem/ pytanie do was koledzy to fatalna jakosc obrazu sd. korzystam z tunera cyfry i nie moge pojac jakim cudem obraz z tvn - wejscie smoka - film 2 lata starszy ode mnie - odbieram lepiej niz chyba kazdy inny film z canal+. Ziarno jak diabli ale duzo mniejsza pixeloza i ostrosc. Jakiekolwiek ciemniejsze sceny przykladowo z calal + doprowadzaja mnie do szalu. czuje sie jakbym ogladal divixa skompresowanego do 150MB a postacie bedace w ruchu pozostaiwja za soba cos na ksztalt "odbic" w starym telewizorze z kiepsko ustawiona antena.
inna rozmowa jesli chodzi o obraz z dvd po komponencie - wypas!
nawet te 1360 x 720 z laptopa jest fantastyczne.

Doradzcie prosze o co chodzi z ta cyfra? czemu tak zle? wszystkie funkcje poprawy obrazu przetestowalem nic nie pomaga, funkcja action jest dla mnie nie do przyjecia - obraza po prostu mruga.
Czy jestem skazany na tuner hd i tel kilka programow w hd i uzywanie innych telewizorow do hd i do "zwyklej" telewizji?

Niech nikt mnie zle nie zrozumie - telewizor jest wypas i mysle ze dokonalem najlepszego na dzis wyboru.
 

psi1978

New member
odpowiedz na temat cyfry+

Witam,

Moj kolega miesiac temu kupil ten sam model co Ty.
Mial cyfre i mowil ze straszna kaszana - to samo co Ty.
Natomiast po zainstalowaniu n-ki humor mu sie poprawil, wszystko wyglada dobrze (stare kanaly) a jest tez wiecej programow HD.
Moze to jest rozwiazanie.

Ja z kolei zamierzam kupic 42xd1 i chcialbym uzyskac info o karcie graficznej, która obsłuży rozdzielczość 1920 x 1080.
Ciekawi mnie też jak chodzą i wyglądają gry na tym tv.

Pozdrawiam,
Marcin
 

jasiuq1

New member
re

obraz z anteny tez kaszanka i potwierdzam sprawe kata patrzenia - beznadzieja - tzn powyzej na oko 30 stopni obraz jasniejszy lekko rozowy (czyli kanapa na srodku i dwa fotele po bokach - jest jeszcze ok a cos dalej na boki to juz beret).
co do gier z pcta to hdmi musisz miec, po vga nie wiem czemu ale widzi jako rgb i wyswietli max 1360x720 czyli w pelnym ekranie obraz jest przeskalowany, no i zadne zaawansowane ustawienia do obrazu nie sa aktywne.
 

jacekkdf

New member
jasiuq1 napisał:
obraz z anteny tez kaszanka i potwierdzam sprawe kata patrzenia - beznadzieja - tzn powyzej na oko 30 stopni obraz jasniejszy lekko rozowy (czyli kanapa na srodku i dwa fotele po bokach - jest jeszcze ok a cos dalej na boki to juz beret).
co do gier z pcta to hdmi musisz miec, po vga nie wiem czemu ale widzi jako rgb i wyswietli max 1360x720 czyli w pelnym ekranie obraz jest przeskalowany, no i zadne zaawansowane ustawienia do obrazu nie sa aktywne.


testowalem x1 z karta 1600 ati z wyjsciem dvi , podpiety do tv kablem dvi - hdmi

sharp przyjmuje kazda rozdzialke bez problemu na nowych sterownikach ati 7.2

obraz z kompa owszem szczegolowy ale dalej o tym mozna pocztyac w porownaniu z plazma pioneera http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12001&highlight=vis
 

Baumi

New member
jasiuq1 napisał:
Witajce Szanowni Klubowicze
od wczoraj jestem posiadaczem wspomnianego w temacie tv i mam klika pytan/uwag.
Moj tv jest chyba z lutego br i nic nie buczy i bandingu tez nie widze.A dzwik z malutkich glosniczkow jest moim zdaniem wystarczajacy a biorac pod uwage ich rozmiar i w zasadzie brak pudla rezonansowego wrecz zaskakujaca dobry.
Ale jest kilka spraw ktore mnie wkurw.... nieziemsko.
Jedna z nich jest (chyba ze sie myle, a moze to tak ma byc) brak mozliwosci wyswietlania w pelnej rozdzielczosci 1920x1080 obrazu z kompa po vga.
Najwiekszy moj problem/ pytanie do was koledzy to fatalna jakosc obrazu sd. korzystam z tunera cyfry i nie moge pojac jakim cudem obraz z tvn - wejscie smoka - film 2 lata starszy ode mnie - odbieram lepiej niz chyba kazdy inny film z canal+. Ziarno jak diabli ale duzo mniejsza pixeloza i ostrosc. Jakiekolwiek ciemniejsze sceny przykladowo z calal + doprowadzaja mnie do szalu. czuje sie jakbym ogladal divixa skompresowanego do 150MB a postacie bedace w ruchu pozostaiwja za soba cos na ksztalt "odbic" w starym telewizorze z kiepsko ustawiona antena.
inna rozmowa jesli chodzi o obraz z dvd po komponencie - wypas!
nawet te 1360 x 720 z laptopa jest fantastyczne.

Doradzcie prosze o co chodzi z ta cyfra? czemu tak zle? wszystkie funkcje poprawy obrazu przetestowalem nic nie pomaga, funkcja action jest dla mnie nie do przyjecia - obraza po prostu mruga.
Czy jestem skazany na tuner hd i tel kilka programow w hd i uzywanie innych telewizorow do hd i do "zwyklej" telewizji?

Niech nikt mnie zle nie zrozumie - telewizor jest wypas i mysle ze dokonalem najlepszego na dzis wyboru.
Ja kilka tygodni temu kupiłem 37'' XD1E i miałem to samo z tunera Cyfry (smugżenie na ciemnych scenach). Po wymianie korespondencji z centralnym serwisem Sharpa zalecili wgranie nowego softu i reset. Na razie TV jest jeszcze w serwisie. Jak cos pomoże to dam znac.
 

zbikac

New member
Sharp Xd1e

Po przestudiowaniu wszystkich postów wczoraj zaryzykowałem i nabyłem 37XD1E.Widać miałem szczęście bo obraz z n-ki i Cyfry HD jest żyleta(poprzednio oglądałem na SONY VEGA 29 i różnica wręcz poraża)Pozdrawiam klubowiczów i zachęcam do zakupu.
 

vidoc

New member
46xd1e - po serwisie

Witam wszystkich!

Zakończyłem drążenie tematu wad 46xd1e.
Wnioski są następujące:
Bandig, czyli te pasy poziome występują niemal we wszystkich nmatrycach tego modelu - niekiedy mniej lub bardziej widoczne. Najgorsze są te, które mają ostre przejście - trochę to denerwuje, ale tylko, gdy to szczególnie śledzimy.
Druga sprawa, to buczenie - brzęcza wszystkie, jedne mniej, drugie więcej.
Można to zlekceważyć lub przyzwyczaić się, ale firma powinna to porawić.
Na nowym sofcie telewizor nie zwiesza się, więc nie jest żle.
Dźwięk z głośników jest do zaakceptowania, bo kupując tak duży ekran bierzemy go raczej do kina domowego, a nie do słuchania muzyki poważnej.
No i najważniejsza sprawa: Przyznano mi możliwość zwrotu gotówki lub wymiany na inny egzemplarz.
Centalalny Serwis Sharp rulez! Obsługa i podejście - po prostu rewelacja.
Wybrałem wymianę, bo na rynku na razie nie widzę lepszego dla mnie modelu. Wszystkie opisane wcześniej wady rekompensuje rewelacyjny obraz, do którego mogą dążyć konkurenci Sharpa.
Kupując taki telewizor dobrze jest mieć świadomość o jego wadach, ale raczej zakupu dokonuje się nie na zasadzie: który ma najmniej wad, a na zasadzie, który nam odpowiada i wtedy musimy stosować kompromisy.

Teraz kilka słów o oglądaniu HD Cyfry: Panowie z Cyfry proszę się puknąć w czoło i zastanowić, co to ma być -myślę o skalowanym obrazie jaki nadajecie, bo jego jakość jest beznadziejna. A jeszcze chcecie za to pieniądze... ubaw po pachy, aha i zacznijcie wreszcie nadawać napisy zgodnie z normami międzynarodowymi...
Wychodzi na to, że będziecie musieli zainwestować więcej w sprzęt.
N-ka jest trochę lepsza, ale bez przesady -wiele do życzenia.
Dedykowane dekodery, zawieszanie, przerywania transmisji, wszystko świadczy o tym,że to jeszcze powijaki. Myślę, że dwa latka i będzie już u wszystkich jako tako dobrze, a na razie niech wszyscy się uczą co to HD i jakie powinno być, bo w Polsce niewielu takich ludzi...
Lepszy obraz nadają w zwykłej rozdzielczości Niemcy na Prosieben, niż Wy w HD.
Fajnie się ogląda na telewizorach do 42 cali, później jest gorzej.
I tu też kwestia podejścia, na co będziemy zwracać uwagę.

Tyle przygody z XD1E.

Pozdrawiam
vidoc
 

Jarekm51

New member
Hej! Kupował ktoś może 42 xd1e w Allegro za 7499 pln- jest taka jedna oferta, bo przymierzam się do kupna i przydałyby się referencje,albo ich brak. Mam pytanie, czy ma ten tv moduł cl i czy dvb-t odbierze mpeg-2, a jeszcze lepiej mpeg-4 do telewizji cyfrowej. Pozdrawiam!
 

mmmario

New member
To jest oferta firmy Plazma Center z Łodzi. Jest na ten tv gwarancja sharpa (nie Sharp Polska) i jak coś się z nim dzieje to odsyła się go do nich do Łodzi i i oni podobno oddają go do serwisu sharpa w Łodzi... (tak przynajmniej mówią). Można też kupić tv od Sharp Polska o 500 zł drożej. Sam się zastanawiam... Wydaje mi się, ze skoro z tym tv było tyle problemów to chyba lepiej wydac te 500 zł więcej... i w razie problemów wszystko jest na miejscu. Jak sprawdzić po numerze seryjnym kiedy zostały dany egzemplarz wyprodukowany?
 

Kilmar

New member
Nie wypowiadam sie jednoznacznie ale jestem z Łodzi i o Plazma Center słyszałem więcej złego niz dobrego. Ogólnie nie polecam (w przypadku tego TV) importu. Mój TV idzie właśnie do wymiany a szczerze nie wyobrażam sobie reklamowania czegoś poza granicami Polski.
Jeśli róznica w cenie byłaby znaczna to ok, ale 500 pln przy cenie 8k to chyba nie ma sensu.
 

MyKey

New member
jacekkdf napisał:
testowalem x1 z karta 1600 ati z wyjsciem dvi , podpiety do tv kablem dvi - hdmi
jacekkdf napisał:
sharp przyjmuje kazda rozdzialke bez problemu na nowych sterownikach ati 7.2

obraz z kompa owszem szczegolowy ale dalej o tym mozna pocztyac w porownaniu z plazma pioneera

Mam pytanie. A nawet kilka.. Napisałeś że xd1 przyjmuje każdą rozdziałkę - czyli że bez problemu wyświetlę z radka1900 po dvi/hdmi - 1920x1080 ? Drugie pytanko - podajesz link porównawczy do plazm pioneera - z kontekstu zrozumiałem ze wg. Ciebie obraz z pionka jest co najmniej porównywalny (rozumiem ze chodziło m.in. też o obraz wyświetlany z PC albo innego żródła bedącego w stanie wysłac 1080p) z xd1 ? A skoro tak to nie bardzo łapię jak obraz pionka w rozdzielczości 1024x768 moze byc porównywalny albo lepszy niz z 46xd1e w 1920x1080 przy 4ms matrycy ?? A swoją drogą to jakim cudem plazma pioneera przy podanej rozdzielczosci 1024x768 wyświetla go w formacie 16:9 ? Przeciez ta rozdzielczosc to rozdzielczosc formatu 4:3... Przeskalowuje go ?
 
Do góry