Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

alvent

New member
Hmmm.... Czy faktycznie dla Was tak naprawdę ważne jest jaki jest pobór mocy urządzenia???.... Jakos nigdy nie zastanawiałem się przy kupnie sprzętu ( jakiegokolwiek) ile on pobiera. Ważniejsze dla mnie było to co potrafi.
W każdym razie zawsze możesz dziennie odbierać o 3 min 47 sekund mniej :p
 

hernu

New member
Marecky napisał:
Dowiedzialem sie od pewnego dyrektora MM, ze wstrzymano dostawy Sharpa, to co lezy na polkach to wszystko stary import. Nastepna dostawa 15 stycznia 2007 !!! Moze wtedy beda poprawione sztuki.

Powracam do tematu - teraz właśnie przeczytałem ten post (jest z 14.12.2006) i jeśli informacja jest prawdziwa, to jutro powinien nastąpić ten wielki dzień.

Jeśli coś wiecie o wyeliminowaniu bzyczenia w Sharpach, lub o nowej serii D92U (u nas chyba HD1) - piszcie
 

mikusiaczek

New member
hernu napisał:
Jeśli coś wiecie o wyeliminowaniu bzyczenia w Sharpach, lub o nowej serii D92U (u nas chyba HD1) - piszcie
Tja, jestem użytkownikiem 37XD1E od 3 tygodni i nie mam zastrzeżeń - nic nie buczy (co najwyżej N-rekorder to robi). Żadnego zwisu nie miałem, a co do obrazu to LuxTV HD i Discovery HD wymiatają. Oglądałem wiele TV z reklamówkami HD i jeżeli to nie wina sprzedawców podłączających zwykłym scartem to nie widziałem ładniejszego obrazu. Ale to oczywiście moja opinia - każda liszka swój ogonek chwali :)
 

marek1984

New member
mikusiaczek napisał:
Tja, jestem użytkownikiem 37XD1E od 3 tygodni i nie mam zastrzeżeń - nic nie buczy (co najwyżej N-rekorder to robi). Żadnego zwisu nie miałem, a co do obrazu to LuxTV HD i Discovery HD wymiatają. Oglądałem wiele TV z reklamówkami HD i jeżeli to nie wina sprzedawców podłączających zwykłym scartem to nie widziałem ładniejszego obrazu. Ale to oczywiście moja opinia - każda liszka swój ogonek chwali :)
Witaj,

Czyli jesteś zadowolony z N i XD1E? Ja słyszałem, że przy sygnale fullHD recordery się zawieszają itp... Pytanie mam również takie: czy XD1E ma natywna 1920x1080 dla każdego sygnału wchodzącego? Kupiłem w tym tygodniu 52XD1E i zamierzam kupić jakiś recorder dvd który daje upscaling sygnalu dvd do 1080 i nie wiem czy moge go podlaczyc np component do gniazda pc (przez dolaczony konwerter component->vga). Czy VGA w XD1E daje 1080p? Bo w instrukcji znalazlem jakas tabelke zgodnosci...
Dzięki!
 

Andrezej

New member
37" czy 42" xd1e

Witam , własnie sie zarejestrowałem do najbardziej interesującego i wiarygodnego forum o LCD . Piszę ponieważ chcę kupić sharpa serii xd1e lecz po przeczytaniu kilkudziesięciu postów jestem troche zakręcony. Więc zadam pytanie co kupić gdy cena jest taka sama 37" czy 42" dodam że mieszkam w Anglii i znalazłem w necie te dwa lcd po tej samej cenie. tj 1080funtów pozdrawiam
:?:
 
Ostatnia edycja:

mekrek

New member
Posiadam Sharpa 37xd1 od ponad miesiąca,również n .Do tej pory nie mam żadnych problemów z buczeniem ani zawieszaniem.Obraz hd z n jest naprawde rewelacyjny.Polecam ten lcd.
 

mekrek

New member
N mam od grudnia ,soft z 20 grudnia(nbox).Discovery hd,Luxe Tv hd,Anixe hd,Astra hdtv promo jest 1080i.Nsport też jest 1080i ale go niemam.
 

marek1984

New member
mekrek - podstawowa sprawa... masz nbox czy nbox recorder?

Czy ktoś ma XBOX'a 360 podłączonego do takiego Sharpa?? Interesuje mnie kabel i wejście którym to podajecie :) dzieki!
 

marek1984

New member
Mam problemy z podaniem 1080p po componencie przez zalaczona przejsciówke do vga (ext4). Poradzi ktos cos? Czy TV w ogole nie akceptuje 1080p po czyms innym niz hdmi?
 

Kilmar

New member
buczenie i zawieszanie

Witam

ponieważ 42xd1 mam juz 2 miesiące a w sprwie buczenia nic się nie zadziało, znowu napisałem maila do serwisu.

Kilmar napisał:
chciałbym wiedzieć jak ma się sprawa odno*nie "buczenia" TV oraz jaka jest możliwo*ć wymiany softu (zawieszanie)
Sharp napisał:
1. zawieszanie - zmiana softu rozwiązuje problem - prosze podac miasto podam namiary na serwis
2. buczenie - pytanie co buczy? czę*ć mamy już rozwiązane czę*ć czekamy na częsci
Myślę sobie "dobra nasza, coś się dzieje".Podałem miasto +...
Kilmar napisał:
Tak jak napisałem poniżej {w poprzednich mailach}
Buczą (z tego co wiem) "świetlówki" od podświetlenia matrycy przy ustawieniach podświetlenia (zakres od -3 do +5)
A tymczasem...
Sharp napisał:
To co Pan opisuje zdarza się ale tylko w 46" - i wciąż czekamy na pełne rozwiązanie problemu przez Japonię. Tak czy inaczej spróbujemy rozwiązania które zaraz podeslę do serwisu.
Troszkę mi ręce opadły No bo ja nie wiem jak u innych ale u mnie buczy.
Więc albo Sharp nie zna problemów swoich własnych TV albo mam 46" a myślę że tylko 42".
Proszę o info od innych posiadaczy innych niż 46" czy też mają buczenie.

I z ostatniej chwili mail kończący "wymianę"
Sharp napisał:
Oczywiście, że to Pan ma TV nie ja, więc nie będę próbował Panu wmawiać, że czegos nie ma, nie widząc TV na własne oczy.

Skąd moje watpliwości.
Generalnie, wszystkie jak na razie przypadki które do nas/serwisów/ dotychczas dotarły gdzie klient skarży się na buczenie w 42" pochodziły albo z zasilaczy (na które teraz czekam) albo z głośników (gdzie wymiana jednego rezystora rozwiązuje problem) - i licze że to drugie jest u Pana.
Z kolei to co opisują właściciele 46" to buczenie przetwornic świetlówek - z tym mamy problem tzn wciąż czekamy na kompleksowe rozwiązanie.

Tak czy inaczej wizyta serwisu powinna rozwiązać problem albo go wyjasnić.

pozdrawiam
 

marek1984

New member
Witam,

Ja posiadam 52XD1E i nie wiem o co chodzi z tym buczeniem. Bylbym wdzieczny jesli byscie mnie w to wprowadzili zebym sprawdzil czy mój cos nie buczy :) Kiedy wam buczy, w ktorym miejscu TV, jak glosno itp :) Jak mi tez buczy to bede musial kogos opier..... :)

Dzieki!
 

bleys2000

New member
XD1E - tryby zgodności z PC

Ściągnąłem z internetu instrukcje obslugi TV i zszokowala mnie jedna informacja: tryby zgodnosci dla tej serii koncza sie na WXGA i SXGA. Czy mam przez to rozumiec, ze karta graficzna, ktora moze wyswietlac sygnal HD i wieksze (ATI AIW 1800XL) na tych telewizorach bedzie mogla pracowac ledwo z rozdzielczoscia WXGA, bo wyzszej telewizor nie wyswietli? :confused:
Ja rozumiem, ze w chwili obecnej jest ledwo kilkanascie tytulów gier umozliwiajacych granie w trybie fullHD, ale takie okrajanie mozliwosci telewizora wydaje mi sie az nieprawdopodobne. Zwlaszcza ze komputery HTPC staja sie coraz popularniejsze. Czy ktos na forum probowal podlaczyc komputer do tych telewizorów i mógłby podzielić się doświadczeniami? Jakie telewizory full HD 37 cali na rynku nie maja takiego dziwnego ograniczenia?

Pozdrawiam

Marek
 

Baumi

New member
cześć, ja po raz pierwszy na formu więc witam wszystkich serdecznie. Od kilkunastu dni mam Sharpa LC37XD1E i powiem szczerze, że jestem odrobine rozczarowany. Niektóre filmy (w programach publicystycznych, sporcie kanałach muzycznych ten efekt nie wystepuje), szczególnie w ciemnych scenach ze zbliżeniem twarzy smużą niemiłosiernie, nie da się oglądać, jakieś dziwne cienie ciągną się przy szybkich ruchach postaci. Co dziwne nie ma reguły, że na danym kanale wszystkie filmy czy programy są z tym (d)efektem. Sygnał mam z dekodera cyfry, niezły poziom ok 4,5, wymieniłem juz kable SCART na Profigold i znaczącej poprawy nie widzę. Efekt jak był tak jest. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym? Co może być przyczyną?
 

Glimmer Twins

New member
Baumi napisał:
cześć, ja po raz pierwszy na formu więc witam wszystkich serdecznie. Od kilkunastu dni mam Sharpa LC37XD1E i powiem szczerze, że jestem odrobine rozczarowany. Niektóre filmy (w programach publicystycznych, sporcie kanałach muzycznych ten efekt nie wystepuje), szczególnie w ciemnych scenach ze zbliżeniem twarzy smużą niemiłosiernie, nie da się oglądać, jakieś dziwne cienie ciągną się przy szybkich ruchach postaci. Co dziwne nie ma reguły, że na danym kanale wszystkie filmy czy programy są z tym (d)efektem. Sygnał mam z dekodera cyfry, niezły poziom ok 4,5, wymieniłem juz kable SCART na Profigold i znaczącej poprawy nie widzę. Efekt jak był tak jest. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym? Co może być przyczyną?

Mam to samo i to jest normalne. Niestety musisz to zaakceptować. Tak sie będzie działo na kanałach SD które kiepsko nadają. To jest LCD full HD i głównie do takiego sygnału został stworzony. Też oglądam obraz SD z Cyfry i N-ki i uważam że i tak ten TV bardzo dobrze sobie radzi z sygnałem SD. Widziałem gorsze przypadki.
Trzeba obiektywnie stwierdzić, że wielu kolegów na tym forum wspominało że jeżeli ogląda się głownie kanały z sygnałem standardowym to trzeba rozważyć zakup tv innego niż full HD (720 lub plazma).
 

Glimmer Twins

New member
marek1984 napisał:
Witam,

Ja posiadam 52XD1E i nie wiem o co chodzi z tym buczeniem. Bylbym wdzieczny jesli byscie mnie w to wprowadzili zebym sprawdzil czy mój cos nie buczy :) Kiedy wam buczy, w ktorym miejscu TV, jak glosno itp :) Jak mi tez buczy to bede musial kogos opier..... :)

Dzieki!

37" XD1E też nie buczy. Cisza absolutna. Problem chyba dotyczy tylko 42 i 46".
 

Hotest

New member
bleys2000 napisał:
Czy ktos na forum probowal podlaczyc komputer do tych telewizorów i mógłby podzielić się doświadczeniami? Jakie telewizory full HD 37 cali na rynku nie maja takiego dziwnego ograniczenia?

NIedawno stale przed wyborem XD1 czy F71 Samsunga i zdecydowalem sie na Samsunga. Po zlaczu VGA idzie w pelnym pieknym FullHD. Niestety min. to 40" ale cena ta sama co za Sharpa 37. Pozdrawiam
 

uglti

New member
Sharp lc37xd1e

Witam Szanownych Panów.

Mam do Was takie pytanie. Niedawno zakupiłem w/w LCD, tylko że zrobiłem to oczywiście przez Internet. I wszystko by było ok gdyby nie to że minęło już 2 tygodnie i TV jeszcze nie dojechał. W związku z tym telefony i maile do sklepu. Ogólnie w odpowiedzi poinformowano mnie że ten TV nie jest dostępny:-/. Nie zraziło mnie to za bardzo i chciałem zamówić w innym sklepie. Obdzwoniłem chyba z 10 sklepów i w każdym na moje zapytanie, w jakim czasie odbiornik będę miał na miejscu tzn. w domu udzielano mi jednej odpowiedzi. Mianowicie:

NIE WIEMY - może 2 może 3, a może 4 tygodnie. Podobno TV jest niedostępny i nie wiadomo dlaczego.

Pytanie jaki mi sie nasunęło to:

Czy może któryś z Was Szanownych kolegów wie co się dzieje z tym modelem Sharpa, że jest on niedostępny? Bo z tego co się dowiedziałem to np 42" są dostępne od ręki model 37ge1e również.

Z góry dziękuję z odp,
 

moldi

New member
uglti napisał:
Witam Szanownych Panów.

Mam do Was takie pytanie. Niedawno zakupiłem w/w LCD, tylko żezrobiłem to oczywiście przez Internet. I wszystko by było ok gdyby nieto że minęło już 2 tygodnie i TV jeszcze nie dojechał. W związku z tymtelefony i maile do sklepu. Ogólnie w odpowiedzi poinformowano mnie żeten TV nie jest dostępny:-/. Nie zraziło mnie to za bardzo i chciałemzamówić w innym sklepie. Obdzwoniłem chyba z 10 sklepów i w każdym namoje zapytanie, w jakim czasie odbiornik będę miał na miejscu tzn. wdomu udzielano mi jednej odpowiedzi. Mianowicie:

NIE WIEMY - może 2 może 3, a może 4 tygodnie. Podobno TV jest niedostępny i nie wiadomo dlaczego.

Pytanie jaki mi sie nasunęło to:

Czy może któryś z Was Szanownych kolegów wie co się dzieje z tymmodelem Sharpa, że jest on niedostępny? Bo z tego co się dowiedziałemto np 42" są dostępne od ręki model 37ge1e również.

Z góry dziękuję z odp,


ja tez zamierzam zakupic ten model i dzis w sklepie (juka) pan sprzedajacy poinformowal mnie ze 42 ma od reki a 37 w przyszla srodegdyz wtedy ma przybyc nowy transport z Niemiec. Modele te mialybyc poczatkowo w poprzednim transporcie ( polowa stycznia ) ale pryszly 42 a 37 braklo wiec trzeba jeszcze wytrzymac. pozdro
 
Do góry