Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

mdag

New member
Szczerze mówiąc narazie sam kombinuję. Każdy program jest inny, więc ciężko podać taką idealną receptę. Póki co narazie mam podświetlenie na 8, Kontrast 30-32, jaskrawość 0, kolor 4, barwa 2, ostrość 4.
 

czago

Banned
buli107 napisał:
Witam. Od czwartku mam 52XD1 i niestety "cicho" nie jest. Co do obrazu to jest ok. Ale niestety słychać buczenie, zwłaszcza w nocy gdy wszyscy już śpią. Czy przy poziomie głośności 0 powinna być absolutna cisza czy dopuszczalne jest buczenie ??? Na razie za wcześnie aby dokładnie to opisać. Lecz pierwsze wrażenia wskazują jednak że buczy. Pozdrawiam.

Kurczę, co jest z tym buczeniem? Czy Sharp naprawdę nie może sobie z tym poradzić? Ja sam szykuję się na kilka Sharpów, w tym być może na HD1, ale jak mają mi buczeć to zaczynam mieć wątpliwości czy w ogóle Sharp.
 

mdag

New member
czago napisał:
Kurczę, co jest z tym buczeniem? Czy Sharp naprawdę nie może sobie z tym poradzić?

Buczenie to przypadłość serii XD1E i faktycznie Sharp nie może sobie z tym poradzić.

czago napisał:
Ja sam szykuję się na kilka Sharpów, w tym być może na HD1, ale jak mają mi buczeć to zaczynam mieć wątpliwości czy w ogóle Sharp.

Spokojnie, buczenie to przypadlość XD1E, jeśli masz ochotę na HD1, XL1 to być może będzie ok. - musisz poczekać na pierwsze opinie użytkowników.
 

mirek74

New member
Sharp Lc42xd10e

nowy66 napisał:
Podczas zbliżających się targów IFA Sharp pokaże nową serię LCD - tym razem FullHD o rozmiarach 37-42-46-52 o nazwie XD1E, w sprzedaży pojawią się na początku października, po rozpoczeciu produkcji w Kameyama II (nowej fabryce Sharpa). Pojawiły się już nawet ceny tej serii - mam nadzieję, że się potwierdzą - i bedą to górne granice tych paneli:)

Więcej informacji znajdziecie nt cen TUTAJ . Kiedy te ceny u nas?

Materiał żródłowy (po włosku:D ) TUTAJ

pzdr
Witam
Widziałem w UK w Comecie, Sharpa LC 42XD10E, tak wiem nie 1E lecz 10E, ma zmieniony dół, nie ma tej listwy srebrnej. Co ciekawe na stronie cometa mają stare zdjęcie, lecz mam gazetkę reklamową i na niej jest nowy model, i takiego właśnie widziałem w sklepie.
Pod spodem jego fotka.
 

Attachments

  • DSC00634(1).JPG
    DSC00634(1).JPG
    74,8 KB · Wyś: 182

małpotarny

New member
Witam.
Miałem nadzieję, że buczenie to czas przeszły. Jak wynikało z kilku postów na forum. Zasadziłem się na 42 cale XD1. Czyżby nowy ból decyzji co wybrać? Może jednak nie wszystki buczą?
 

buli107

New member
Witam ponownie. Co do buczenia to słyszałem je wyraźnie drugiego dnia po kupnie. Przez następnych kilka dni albo go nie było albo nie zwróciłem na nie uwagi. Natomiast plazma Pioneera 4270 ( wziąłem ją razem z Sharpem ) cały czas buczy ( tak to nazywam ). Są to moje pierwsze odczucia, ale przecież kineskopowce też wydają dżwięk. Dlatego wcześniej pytałem:...czy Sharp 52xd1 i Pioneer 4270 przy poziomie dżwięku ZERO powinny być zupełnie ciche czy nie ? Czy jest to może kwestia ustawień ? Bo jeśli nie powinny buczeć, to bez względu na ustawienia ( tak mi się wydaje ). Faktem jest, że przy ogladaniu wraz z dżwiękiem , dżwięk to buczenie zagłusza, a przeciez oglądamy wraz z dżwiękiem. Problem tylko z ogladaniem nocnym, przy niskim poziomie dżwięku, wtedy to buczenie jest niezbyt przyjemne.Pozdrawiam.
 

buli107

New member
Wtorek, 6 rano, Sharp buczy, i to bez względu na ustawienia, w dzień przy poziomie głosu powyżej 10 nie słychać buczenia ( wiadomo, inne odgłosy zagłuszają buczenie ) natomiast przy "dookólnej" ciszy buczenie jest wyraźne i dokuczliwe.Obraz natomiast jest bez zarzutu. Jest to model Made in Japan seria 707. A więc zgłaszam do serwisu. Czytałem wcześniej, że serwisy lokalne nie są zbyt kompetentne. Czy można od razu do głównego w W-wie zgłosić ?
Pozostaje mi jeszcze sprawdzić plazme Pionka . Pozdrawiam.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Z jednej strony zazdroszczą Wam zakupu Sharpa ale i współczuję że nadal firma nie może sobie poradzić z " buczeniem " !!!!! Przecież wydając kilkanaście tys. klient powinien być zadowolony w 100% z towaru a nie tylko na 98 lub 99% !!!!!!! Obraz to nie wszystko !!!!!!!!! Mam nadzieję że Sharp uporał się z problemem w serii XL1 ??? Czekam na opinie pierwszych użytkowników !!!! Pozdrawiam :) :) :)
 

mdag

New member
buli107 napisał:
Czy jest to może kwestia ustawień ? Bo jeśli nie powinny buczeć, to bez względu na ustawienia ( tak mi się wydaje ). Faktem jest, że przy ogladaniu wraz z dżwiękiem , dżwięk to buczenie zagłusza, a przeciez oglądamy wraz z dżwiękiem. Problem tylko z ogladaniem nocnym, przy niskim poziomie dżwięku, wtedy to buczenie jest niezbyt przyjemne.Pozdrawiam.

ustawiałeś w menu obraz PODŚWIETLANIE na 8 ?
zobacz czy wtedy masz buczenie...
 

Thomy

New member
Musio1968 napisał:
Mam nadzieję że Sharp uporał się z problemem w serii XL1 ??? Czekam na opinie pierwszych użytkowników !!!! Pozdrawiam :) :) :)

Posiadam 46XL1 od ponad tygodnia, i mogę powiedzieć że nie ma żadnego buczenia. Sprawdzałem przy różnych ustawieniach przykładałem ucho do TV i cisza:)
 

Millwall

New member
Musio1968 napisał:
Z jednej strony zazdroszczą Wam zakupu Sharpa ale i współczuję że nadal firma nie może sobie poradzić z " buczeniem " !!!!! Przecież wydając kilkanaście tys. klient powinien być zadowolony w 100% z towaru a nie tylko na 98 lub 99% !!!!!!! Obraz to nie wszystko !!!!!!!!! Mam nadzieję że Sharp uporał się z problemem w serii XL1 ??? Czekam na opinie pierwszych użytkowników !!!! Pozdrawiam :) :) :)

Nie bądźmy śmieszni. W żadnym modelu nie może być mowy o buczeniu. Ja ostatnio też kupiłem 37XD1E, nie mam podświetlenia na 8-mce bo to dla mnie za dużo i nic nie buczy (odpukać), obraz z 2 metrów jest OK (oczywiście pikselki widać przy słabszym sygnale, ale oglądając program z 2 metrów nie ma to dla mnie znaczenia), mecze ogląda się bardzo dobrze. Nie jestem zboczony by zatrzymywać obraz lub przytknąć nos do ekranu, aby przekonać się czy piłka jest rozmyta. Jeśli tak jest (może jestem ślepy:grin: ) to mnie to wisi bo ogląda się świetnie. Byłem niesmowicie zaskoczony kontrastem, który jest o niebo wyższy niż w mojej plazmie, która na papierze ma 5 razy lepsze parametry.
Dla mnie dużą wadą tego modelu i zupełnym nieporozumieniem jest umieszczenie z tyłu gniazda wyjścia słuchawkowego, chyba że można podłaczyć je na stałe i jednocześnie nie wyłaczyć glosu w głośnikach telewizora. Nie miałem czasu na zabawę z kinem domowym bo rowiązaniem u mnie będzie pewnie rozprowadzanie głosu przez głośniki z kina domowego. Choć jak dobrze ustawić parametry, głos z głośników telewizora jest dla mnie OK - ważna uwaga: nie oglądam programów muzycznych typu MTV VIVA itd. więc Ci co je lubią oglądać lub raczej słuchać nie powinni brać mojej opini pod uwagę.


Pozdrawiam
 

GITAR

New member
....witam....mam pytanko....zastanawiam sie nad kupnem lcd 42 ...czytałem bardzo pozytywnych postów na temat sharpa42xd1e ale tez mowiąc szczerze duzo piszecie o jego wadachtz.buczeniu....czy w dalszym ciagu istnieje problem buczenia i jak on sprawuje sie z dekoderem cyfry +.....a moze ktos doradził by mi jakis inny telewizorek 42 ...generalnie bedzie słuzył do ogładania cyfry....zastanawiałem sie nad philipsem 9631d(plazmą) no ale te parametry sharpa...z góry dziekuje.......
 

trops55

Member
Thomy napisał:
Posiadam 46XL1 od ponad tygodnia, i mogę powiedzieć że nie ma żadnego buczenia. Sprawdzałem przy różnych ustawieniach przykładałem ucho do TV i cisza:)[/quote

Czy możesz potwierdzić, że ten TV posiada stop klatkę.

Ogladając zdięcia pilota nie zauważyłem na nim klawisza z tą funkcją.
 

buli107

New member
CDN na temat buczenia.
Z zażenowaniem stwierdzam, iż mój 52xd1 jednak nie buczy:) Jakież było moje zdziwienie, gdy po nocnych testach wyłączyłem tv a buczenie nadal było słyszalne.To tuner polsatu buczy !Wyłączyłem tuner, włączyłem ponownie Sharpa i cisza, wręcz absolutna.Uffff:)
Sporo czytałem tu na forum przed zakupem tv i siła sugestii wzięła górę. W tym momencie , po "zdjęciu" zarzutu buczenia z Sharpa stwierdzam, iż ten model to strzał w dziesiątkę zarówno jeśli chodzi o obraz jak i dżwięk.
Polecam.
 

Patrycjusz

New member
hahaha, nieźle się skołowałeś. Dzięki za jakiś pozytywny głos w sprawie buczenia. Bo stoje nadal przed dylematem zarzucenia sieci na XD1E i te ostatnio "wzburzone" głosy co do buczenia, zaczęły mnie utwierdzać w przekonaniu, że jednak nie jest wszystko tak pięknie.

Prośba do wszystkich wcześniej stwierdzających , że buczy:
SPRAWDŹCIE PROSZĘ CZY TO NIE BUCZY PRZYPADKIEM INNE URZĄDZENIE
np. tuner polsatu, mikser czy odkurzacz sąsiada zza ściany itd. Jestem ciekaw waszych opini, chociaż nie chce mi się wierzyć, że jesteśmy tu świadkiem zbiorowej sugestii buczenia.
pozdrawiam
 

nowy66

New member
Patrycjusz napisał:
....Bo stoje nadal przed dylematem zarzucenia sieci na XD1E i te ostatnio "wzburzone" głosy co do buczenia, zaczęły mnie utwierdzać w przekonaniu, że jednak nie jest wszystko tak pięknie.

...Jestem ciekaw waszych opini, chociaż nie chce mi się wierzyć, że jesteśmy tu świadkiem zbiorowej sugestii buczenia.
pozdrawiam

Po rozmowach u źródła mogę stwierdzić, że jeśli chodzi o buczenie w serii XD to sprawa wygląda tak : w modelu 37 - nie stwierdzono, w modelu 42 było i został zmieniony jakiś element i sprawa minęła, 46 - jest i był, w 52 - brak. Ja mam 46 i buczy w ustawieniach do oglądania a nie do "braku boczenia":( (czyli +8)

W wersji XL - różne opinie, najczęściej info, że brak problemów (tak dotyczy do bandingu jak i buczenia).

pzdr
 

mdag

New member
nowy66 napisał:
Po rozmowach u źródła mogę stwierdzić, że jeśli chodzi o buczenie w serii XD to sprawa wygląda tak : w modelu 37 - nie stwierdzono, w modelu 42 było i został zmieniony jakiś element i sprawa minęła, 46 - jest i był, w 52 - brak. Ja mam 46 i buczy w ustawieniach do oglądania a nie do "braku boczenia":( (czyli +8)
pzdr

ustawienie podświetlania na "+8" uważasz za niedobre do oglądania ?
Ja najczęściej tak oglądam i dla mnie jest dobrze, ale oczywiście to bardzo indywidualna sprawa. Oczywiście zdarza się że jakiś konkretny program jest ewidentnie za jasny wtedy trzeba trochę zjechać...

Możesz podać swoje ustawienia menu "obraz" ?
 

buli107

New member
Patrycjusz napisał:
hahaha, nieźle się skołowałeś. Dzięki za jakiś pozytywny głos w sprawie buczenia. Bo stoje nadal przed dylematem zarzucenia sieci na XD1E i te ostatnio "wzburzone" głosy co do buczenia, zaczęły mnie utwierdzać w przekonaniu, że jednak nie jest wszystko tak pięknie.
Dokładnie tak jak piszesz. Naczytałem sie o buczeniu i jak tylko je stwierdziłem sprawa jasna-sharp buczy. Nawet nie pomyślałem, że to buczy tuner. A jednak. A więc sugestie do kosza i samemu dokładnie na spokojnie sprawdzić a nie pisać pochopnie tak jak ja. Pozdrawiam.
 
Do góry