Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

Ru$lan

New member
Drążąc temat 24hz - czy brak obsługi tego trybu dyskwalifikuje telewizor? Na zachodnich forach ludzie piszą, że zdecydowanie tak, ale już przy ocenie obrazu w tym trybie sami przyznają że nie widzą różnicy w porównaniu do standardowego 50/60hz. A więc czy 24hz to "must have" czy niekoniecznie?
 

zsz

New member
Ru$lan napisał:
Drążąc temat 24hz - czy brak obsługi tego trybu dyskwalifikuje telewizor? Na zachodnich forach ludzie piszą, że zdecydowanie tak, ale już przy ocenie obrazu w tym trybie sami przyznają że nie widzą różnicy w porównaniu do standardowego 50/60hz. A więc czy 24hz to "must have" czy niekoniecznie?
Z tego co wiem, jest to istotne w trybie odtwarzania filmów z odtwarzaczy Blu-ray. Wtedy każda klatka filmu odtwarzana jest pięciokrotnie. Tego nie ma chyba żaden inny tv prócz XL1. Dalsza różnica w stos. do XD1 to wejścia HDMI w specyfikacji 1.3
Pozdrawiam
 

Ru$lan

New member
zsz napisał:
Tego nie ma chyba żaden inny tv prócz XL1. Dalsza różnica w stos. do XD1 to wejścia HDMI w specyfikacji 1.3
Pozdrawiam

Z tego co znalazłem w necie to obsługę trybu 24hz ma większość nowych tv - Samsungi M87 i 86, Toshiba x3030, Sony D3000, LG LF66 i LG LY95.
Pytanie brzmi: co trace kupując Sharpa XD1E który nie obsługuje tego trybu ?

A i jeszcze jedno, czy w modelach XD1E dostępnych teraz na rynku wyeliminowano problem buczenia transformatora?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już dawno nie było żadnych skarg na buczenie. Sharp był świadom wady. I chyba się uporał.
Wg mnie nic nie tracisz.
 

nowy66

New member
zsz napisał:
Według artykułu w Audio-Wideo nie akceptuje. Robi to dopiero XL1. Co dziwniejsze wg tych danych nie robi tego również HD1.
Pozdrawiam

Wg użytkowników na francukim forum ani XD1 ani XL1 nie przyjmuje na wejściu 24 klatek (po podłączeniu BD - ciemność). Oba modele wykorzystują chip MIcronasa TruD, który to takiej możliwości nie ma. Dopiero model HD machip Micronasa TruD HD i zintegrowany system przyjmowania 1080/24 oraz 100Hz.

Według testów użytkowników różnica pomiedzy XD a XL to głównie 4ms/6ms, inny design (również pilota) i 100Hz.

Byłbym bardzo zdziwiony brakiem bandingu (choćby małego). Dlaczego? Bo 46"/52" sa robione w K2. Dlaczego XD mają a XL nie miałyby mieć - tym bardziej, że jst to raczej błąd mechaniczny (natrysku powłok/rolek)?

Buczenia nikt jeszcze nie zauważył - więc pewnie brak.

pzdr
 

Ru$lan

New member
OK a czy na dzień dzisiejszy warto "pchać sę" w kupno Sharpa 46XD1E za około 7 kzł czy za tą sumę można dostać coś ciekawszego? (w tym rozmiarze rzecz jasna )
 

JAN11

New member
46 XD1E nadal buczy

kiki napisał:
Już dawno nie było żadnych skarg na buczenie. Sharp był świadom wady. I chyba się uporał.
Wg mnie nic nie tracisz.
Jestem nowym na forum, chciałbym wszystkim piszącym podziękować za spostrzeżenia i opinnie na temat serii XD1E, bo to ułatwiło mi podjęcie decyzji w zakresie zakupu 46 xd1e. Dlatego teraz jestem zobowiązany podzielić się z innymi własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami już po zakupie tego telewizora.
Znałem wcześniej problem "buczenia", jednak podjąłem ryzyko i dokonałem zakupu tego telewizora w piątek 28.07.2007r ( wersja 705...). Moja opinia na ten temat:
1. problem dotyczy podświetlenia matrycy przez lampy, i tak:
- buczenie występuje w zakresie podświetlenia od - 8 do 7,
- buczenie ustaje przy podświetleniu 8 ale pojawia się w momencie zmiany programów.
2. miałem 2 odbiorniki w domu, ponieważ sklep umożliwił mi wymianę lcd - w obu identyczne buczenie - patrz pkt1.
3. w dniu dzisiejszym 31.07.2007r - jestem po rozmowie z centralnym serwisem sharpa przy Puławskiej w Warszawie, i tak:
- problem buczenia w lcd w dalszym ciągu dokładnie znany serwisowi, wymaga drobnej naprawy w serwisie i podobno ma ustąpić,
- buczenie w trakcie zmiany programów wymaga wgrania aktualnej wersji oprogramowania i również ma ustąpić.
4. Firma sharp zna dokładnie problemy z tą serią od ładnych kilku miesięcy, i tak:
- sama nie dokonała napraw w telewizorach, które jeszcze nie trafiły do sprzedaży - może wychodzi z założenia że klient nie zauważy wady i się "uda",
- problem pozostawia kupującemu - niech się martwi, zastanawiam się również jak można wiedzieć że sprzedaje się wadliwy produkt jako nowy i pełnowartościowy,
- pragnę zauważyć, że za ten telewizor zapłaciłem niemało - prawie 7 tyś. zł ( inni płacili jeszcze więcej ) i wymagam by towar był bez wad ale z postępowania sharpa wynika jednoznacznie, że lekceważy polskiego nabywcę a może innych w europie też tak traktuje. Szanująca się firma gdy zauważy wadę w swoim produkcie sama stara się dotrzeć do kupującego by dokonać wymiany towaru lub go naprawić czym mogłaby chociaż w części odbudować zaufanie swoich nabywców. Uważam, że trzeba o takich sytuacjach pisać by ostrzegać innych a z drugiej strony zmieniać istniejący - chory stan rzeczy.

pozdrawiam wszystkich i piszcie jak najwięcej.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
JAN11 chyba ma rację !!!!!!!!!!

Jeśli Sharp zna problem dlaczego zwleka z usunięciem tego dokuczliwego problemu ??? A może " olewa " potencjalnych klientów, bo jak inaczej można wytłumaczyć zachowanie tego producenta !!!!!!! :) :) :)
 

DZIELNA6

New member
kiki napisał:
Będzie extra eksperyment.
Ale nie dostał jeszcze wszystkich zgód - ale zapowiada sie wyjątkowo.
Mowa o osobach które myślą o zakupie najnowszego telewizora lcd.
Rozmowy trwają - ale jest duża szansa , stąd ten wątek.
Tyle że trzeba poczekać do sierpnia - baner szokujacy .

kIKI kończy się 1 sierpień i co z tą promocją sHARPA na nowe modele lcd.:hmm:
 

modrzew

New member
jack71 napisał:
jeszcze o jednym drodzy klubowicze zapomnialem

Zauważylem a raczej uslyszalem,ze podczas stand by tv czyli tzw czuwania cos dosyc wyraznie piszczy,skrzeczy nie wiem jak to nazwac,tak jakby jakis silniczek caly czas chodzil.Co to moze byc,czy jakos reagowac w serwisie?.Po wylaczeniu tv na obudowie po chwili jest ok i w czasie gdy chodzi tez ok (probowalem przy sciszonym glosie)

Pzdr

Witam!
Zdaje się, że mamy ten sam telewizorek - mój też jest serii 703... made in Taiwan.
Jeśli chodzi o tuner to zmień koniecznie. Nie czytałem wprawdzie osobnego wątku o cyfrze+hd, ale ze swojego skromnego doświadczenia wiem, że różnica jest zasadnicza. Podczas poszukiwań telewizora testowałem tego sharpa w jednym sklepie - stary tuner cyfry podłączony przez euro i... na pewien czas porzuciłem myśl o kupnie tego telewizora. Krótko mówiąc było kiepsko. Przykład:na kanałach filmowych cyfry czoła na twarzach postaci żyły "własnym życiem" tzn. poruszały się niezależnie od reszty twarzy.
Nowy tuner nabyłem razem z telewizorem, podłączyłem przez hdmi i BEZ PORÓWNANIA. Oczywiście nie jest idealnie np. tvp3, tvp polonia - szkoda gadać. Ale np. raz leciał jakiś serial(?) na tvn7 i serio mysłałem, że leci w hd.:D
Mam teraz canal+filmhd i canal+sporthd i mam pewne subiektywne odczucie.
Wydaje mi się, że wcześniej, kiedy "dawkowali" hd w zasadzie tylko w piątki wieczorem plus liga angielska i inne od czasu do czasu, jakość obrazu była lepsza niż teraz, kiedy częściej puszczają programy w hd na nowych kanałach. Oczywiście wiem, że na tych kanałach program nie idzie cały czas w hd - zawsze sprawdzam - więc nie chodzi tu o programy "nie w hd". Ale być może moje oczy mnie zawodzą.
Co do samego telewizora to niestety po jakimś czasie użytkowania - na pewno nie od razu - pojawił się problem z pionowymi cienistymi paskami w środkowej części matrycy przy dynamicznych scenach - SERDECZNIE TEGO NIE ŻYCZĘ.
Po jakimś czasie pojawiło się też naprawdę cichutkie piszczenie kiedy telewizor jest wyłączony - słychać je jedynie w nocy i w dzień jeśli zbliży się do telewizora. Nie jest to jednak tak uciążliwe jak opisany wyżej problem.

Pozdrawiam i życzę miłej - I NICZYM NIEZAKŁÓCONEJ - eksloatacji.:D

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tak sie składa że dość sporo sprzedajemy serii XD1 i Xl1 . Mogę powiedzieć to co powiem z czystym sumieniem.
Nasi użytkownicy nie zgłaszali i nie zgłaszają nam żadnych uwag.
Na tej podstawie powstają nasze wnioski.
 

janpat

New member
kiki napisał:
jack71 - napisz na priv - dostaniesz kontakt do serwisu centralnego
oni z pewnościa nie zostawią Cię z problemem. Jeśli kupiłeś towar z gwarancją ogólnopolską.
czy to znaczy że moze być inna gwarancja na pół Polski lub na jedno województwo?
 

mdag

New member
Czy ktoś z użytkowników posiadających tv z serii XD1E próbował go podłączyć wejściem component do karty graficznej Ati z serii X1x00, a w szczególności X1900XT.
Karta ta posiada oprócz dwóch wyjść DVI, wyjście telewizyjne z przejściówką właśnie na component. Czy tv wyświetli pełną rozdzielczość ekranu ?

Według tego wątku :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=9113&highlight=d-sub+full+hd
można wywnioskować że obsłuży, ale chodzi mi o praktykę - czy ktoś z Was tak podłączał ?

O kartę należy być spokojnym bo specyfikacja to przewiduje, zresztą dodają przejściówką z 7 pinowego wyjścia tv na component. W specyfikacji karty można wyczytać:
  • Xilleon™ TV encoder for high quality analog output
  • YPrPb component output for direct drive of HDTV displays
Jeśli wyświetli to jak dużych różnic można się spodziewać pomiędzy połączeniami DVI -> HDMI (1080p), a wyjście tv -> component (1080i) ?

Czy długość kabla component (załóżmy 10m) ma negatywny wpływ na jakość obrazu ?
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Pytanie do Kikie-go ???

W końcu gdzie produkują Sharpy - Japonia czy Tajwan ??? Bo chyba producent wprowadza potencjalnych klientów w błąd, twierdząc że LCD są produkowane w Japonii ??? Pozdrawiam :) :) :)
Ps. Czy Sharp 46XL1 też buczy ???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miałem dwa zgłoszenia na buczenie serii XD i to na poczatku w pierwszej transzy zakupowej. Od tego czasu u nas nie zarzyło się - a przynajmniej nikt nie zgłosił takich zastrzeżeń.
Modele XL1- te które sprawdzałem przed wysłaniem - też nie mają takich braków.
Wszystkie które mamy / sprawdziłem/ , są z Japonii.
 

buli107

New member
Witam. Od czwartku mam 52XD1 i niestety "cicho" nie jest. Co do obrazu to jest ok. Ale niestety słychać buczenie, zwłaszcza w nocy gdy wszyscy już śpią. Czy przy poziomie głośności 0 powinna być absolutna cisza czy dopuszczalne jest buczenie ??? Na razie za wcześnie aby dokładnie to opisać. Lecz pierwsze wrażenia wskazują jednak że buczy. Pozdrawiam.
 

j3r2yk

New member
A ja mam dziwne pytanie. Jaki jest kontrast w 42XD1E? W większości sklepów podają 1200:1. Natomiast na stronie Sharp'a 2000:1... Jest to spora rozbieżność która może zaważyć na mojej decyzji, więc może jest ktoś kto wie jak jest napewno?

pozdrawiam
 

mdag

New member
buli107 napisał:
Witam. Od czwartku mam 52XD1 i niestety "cicho" nie jest. Co do obrazu to jest ok. Ale niestety słychać buczenie, zwłaszcza w nocy gdy wszyscy już śpią. Czy przy poziomie głośności 0 powinna być absolutna cisza czy dopuszczalne jest buczenie ??? Na razie za wcześnie aby dokładnie to opisać. Lecz pierwsze wrażenia wskazują jednak że buczy. Pozdrawiam.

Spróbuj nastawić podświetlanie na wartość 8, wtedy prawdopodobnie będziesz miał ciszę, czyli tak jak powinno być. Przy pozostałych wartościach podświetlenia czyli od -8 do +7 słychać buczenie. Wydaje mi się że minimalnie mniejsze jest także na -1, ale tylko minimalnie.
 

buli107

New member
Mdag, podaj wartości parametrów aby ustawić optymalny obraz ( wiem że to rzecz indywidualna ale jakoś brak mi czasu aby sie pobawić, skorzystałbym chętnie ze wskazówek, na indywidualne ustawienia przyjdzie jeszcze czas ). Na razie sygnał mam z polsatu cyfrowego i "zwykłego" dvd po euro. Mimo to obraz jest jak dla mnie ok.Pozdrawiam.
 
Do góry