Seria Sharp XD1E - FullHD wszystko o LC-37XD1E LC-42XD1E LC-46XD1E LC-52XD1E

modrzew

New member
MyKey napisał:
Nie bardzo rozumiem skąd te nerwy u KOLEGI ???
Chciałem jedynie 'aby forum kapkę ożyło' zainspirowany zresztą dosć ekscentrycznym ale w sumie sympatycznym przypadkiem 'odpowiedzi' na własny post...
Ale skoro tak to zostało odebrane postaram się niektóre rzeczy doprecyzować:

Hmm.. wydaje mi się, że w mojej wypowiedzi wystarczająco wyraźnie napisałem, co w takiej sytuacji wydało mi się być jedynym 'lekarstwem' na ewidentnie wadliwą matrycę (co podobno często się zdarza w 42'')...
Natomiast w dyskusji czy nawalił ten czy inny element, czy też może to wina softu - nie widziałem sensu, z prostej przyczyny - bez ingerencji fachowego serwisanta który i tak zdiagnozuje przyczynę jak i ew. sposób naprawy wg. mnie się nie obędzie... bo niby jak ?
Średnio sobie wyobrażam gmeranie 'użytkownika' ze śrubokrętem, potencjometrem i schematem :grin: w dłoni przy tego typu sprzęcie nawet jesli wiedziałby co nawaliło - ale może się mylę i nie doceniam zdolności manualnych KOLEGI...?

Zarzut niedoinformowania w kwestii znajomości dwóch chyba najbardziej oklepanych cytatów z dwóch chyba najbardziej popularnych polskich komedii - jest zarzutem cokolwiek naiwnym...
natomiast posądzenie, że nie zauważyłem żartobliwej ironii, żeby nie powiedziec 'rejsowatości' sytuacji - po prostu mi uwłacza : ) więc nie skomentuję : ))

Rozumiem że 'montypython'owa' w założeniach idea konkursu w którym wygraną jest.. wzmożony ruch na forum (sic; ) była poza skalą poczucia humoru lub nie znalazła zrozumienia - nie chwytam tylko skąd i apropos czego ten 'od czapy' tekst o telefonie ???

P.S. Naprawde chętnie bym się dowiedział (i pewnie nie tylko ja) jak zareagował serwis sharpa na tę sytuację, ale wygląda na to że nie dane mi/nam będzie...
bo mam niodparte wrażenie że KOLEGA po prostu chciał przyoszczędzic parę pln-ów i nie ma polskiej gwarancji - stąd frustracja...

Zgadłem ??? :p

Dajmy spokój. Nie ma sensu wymieniać się na uszczypliwości bo nie o to chodzi na tym forum.:-D [tym bardziej, że kolega ogląda zdaje się monty pynthona ("jak rozpoznawać drzewa z dużej odległości?")]:D
Trochę mnie poniosło, bo faktycznie jestem nieco sfrustrowany. Tego, że mam problem z matrycą sam się domyśliłem, a mój pierwszy post miał na celu zorientowanie się czy tylko ja jestem takim "farciarzem" czy też może ktoś również miał takie szczęście.:(
Gwarancje posiadam :p i z pewnością opiszę jak skończyła się sprawa - niestety to może potrwać - przede wszystkim dlatego, że nie mam za bardzo czasu śledzić forum na bieżąco.

Pozdrawiam. Tym razem wszystkich.:grin:
 

mdag

New member
nierównomierne podświetlanie ?

No i mam problem.
Jestem nowym posiadaczem 46XD1E i mógłbym napisać że szczęśliwym, bo obraz jest naprawdę rewelacyjny. O HD nie ma co pisać, bo to wiadomo, ale tv podłączony do nagrywarki DVD ze scalerem do 1080i gra po prostu pięknie. Nowy wymiar filmów, odświeżę sobie wiele filmów. Obraz SD z cyfry też świetny.

Ale jest wielki problem. Telewizor ma kilka wad.
Najważniejszą wród nich jest jasna, wyróżniająca się plama o rozmiarach na oko 35x35 cm na samym środku ekranu. Widoczne to jest głównie na czarnym lub bardzo ciemnym tle. Na mój rozum jest to złe podświetlenie matrycy. Czy myślę dobrze, nie wiem.Patrząc protopadle do ekrany widać to dość dobrze, ale pod kątem widać to już baaaardzo mocno. Nie mówię tu o wielkich kątach, wystarczy lekkie odchylenie głowy.
Widać to szczególnie przy przełączaniu kanałów cyfry, gdy obraz jest ciemny, ale także na ciemnych obszarach podczas ogłądania np filmów, programów itp. Widać to na cyfrze i na dvd.

Poza tym jest kilka drobniejszych spraw, występuje jakaś dziwna jakby skaza na ekranie, widoczna na jasnych tłach, myślałem że może to brud, ale jednak nie. Praktycznie niewidoczne podczas normalnego oglądania.
Jest lekkie buczenie, słyszalne przy niskim poziomie głośności, tak poniżej 8. Da się przeżyć. Znalazłem też kilka walniętych (sub?)pixeli, ale to jest widoczne z nosem przy ekranie.

Dzisiaj dzwonię do serwisu Sharpa - głównie w tej pierwszej sprawie. Mam jednak do Was pytanie.
Jak odbywa się realizacja gwarancji ? Trzeba tv pakować i wysyłać, wystarczy dowieźć do jakigoś punktu, czy może ktoś przyjedzie i rozezna się w problemie ?
 

mdag

New member
Poniżej zdjęcia opisanego powyżej problemu,
Foto bardzo słabej jakości, bo nie mam teraz pod ręką aparatu, ale widać w czym problem, zdjęcia robione pod lekkim kątem.
 

Attachments

  • foto_1.jpg
    foto_1.jpg
    43,1 KB · Wyś: 552
  • foto_2.jpg
    foto_2.jpg
    64,3 KB · Wyś: 431

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Na moje oko jest to uszkodzona w transporcie matryca, i nadawać się będzie do wymiany.

:krol:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wyglada że uszkodzona matryca w transporcie. Demonstrowali nam jak to się dzieje. Taka wada powstaje gdy telewizor w kartonie padnie na brzuch lub na plecy na twarde podłoże.
Gdzie kupiłeś telewizor?
Bo sprawa wcale nie jest prosta.
Możesz pisać na priv
 

trops55

Member
mdag napisał:
No i mam problem.
Jestem nowym posiadaczem 46XD1E i mógłbym napisać że szczęśliwym, bo obraz jest naprawdę rewelacyjny. O HD nie ma co pisać, bo to wiadomo, ale tv podłączony do nagrywarki DVD ze scalerem do 1080i gra po prostu pięknie. Nowy wymiar filmów, odświeżę sobie wiele filmów. Obraz SD z cyfry też świetny.

Ale jest wielki problem. Telewizor ma kilka wad.
Najważniejszą wród nich jest jasna, wyróżniająca się plama o rozmiarach na oko 35x35 cm na samym środku ekranu. Widoczne to jest głównie na czarnym lub bardzo ciemnym tle. Na mój rozum jest to złe podświetlenie matrycy. Czy myślę dobrze, nie wiem.Patrząc protopadle do ekrany widać to dość dobrze, ale pod kątem widać to już baaaardzo mocno. Nie mówię tu o wielkich kątach, wystarczy lekkie odchylenie głowy.
Widać to szczególnie przy przełączaniu kanałów cyfry, gdy obraz jest ciemny, ale także na ciemnych obszarach podczas ogłądania np filmów, programów itp. Widać to na cyfrze i na dvd.

Poza tym jest kilka drobniejszych spraw, występuje jakaś dziwna jakby skaza na ekranie, widoczna na jasnych tłach, myślałem że może to brud, ale jednak nie. Praktycznie niewidoczne podczas normalnego oglądania.
Jest lekkie buczenie, słyszalne przy niskim poziomie głośności, tak poniżej 8. Da się przeżyć. Znalazłem też kilka walniętych (sub?)pixeli, ale to jest widoczne z nosem przy ekranie.

Dzisiaj dzwonię do serwisu Sharpa - głównie w tej pierwszej sprawie. Mam jednak do Was pytanie.
Jak odbywa się realizacja gwarancji ? Trzeba tv pakować i wysyłać, wystarczy dowieźć do jakigoś punktu, czy może ktoś przyjedzie i rozezna się w problemie ?

Napisz na priva. Miałem problemy tylko z buczeniem. po reklamacji mam zwrócono mi kasę.
 

mdag

New member
kiki napisał:
Wyglada że uszkodzona matryca w transporcie. Demonstrowali nam jak to się dzieje. Taka wada powstaje gdy telewizor w kartonie padnie na brzuch lub na plecy na twarde podłoże.
Gdzie kupiłeś telewizor?
Bo sprawa wcale nie jest prosta.
Możesz pisać na priv

Telewizor kupiłem w Agito.pl, gwarancja Sharp Polska.
Karton oczywiście w normalnym stanie, zero śladów że coś mogło się wydarzyć. Dzwoniłem do Sharpa, w poniedziałek mam wysłać maila z opisem i zdjęciami problemu.

Kiki, dlaczego sprawa może być trudna ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie to samo co buczenie.
Buczenie to wada fabryczna - o czym producent wiedział. A uszkedzenia mechaniczne i fizyczne podlegają regresji reklamacyjnej do przewoźnika
ale na świeżo. Bo musisz żądać odszkodowania od spedycji. Teraz im niczego nie udowodnisz. Wiem bo byłem na szkoleniu.
 

mdag

New member
kiki napisał:
To nie to samo co buczenie.
Buczenie to wada fabryczna - o czym producent wiedział. A uszkedzenia mechaniczne i fizyczne podlegają regresji reklamacyjnej do przewoźnika
ale na świeżo. Bo musisz żądać odszkodowania od spedycji. Teraz im niczego nie udowodnisz. Wiem bo byłem na szkoleniu.

Tak, tylko jak wspomniałem, karton jest w należytym stanie, telewizor oryginalnie zapakowany, więc ciężko się czepiać przewoźnika. Dopiero po włączeniu okazało się że posiada wadę.

P.S. Buczenie też występuje przy niskim poziomie głośności.
 

trops55

Member
mdag napisał:
Tak, tylko jak wspomniałem, karton jest w należytym stanie, telewizor oryginalnie zapakowany, więc ciężko się czepiać przewoźnika. Dopiero po włączeniu okazało się że posiada wadę.

P.S. Buczenie też występuje przy niskim poziomie głośności.

Sam sobie utrudniasz życie. Jeżeli chcesz się pozbyć tv, to reklamuj samo buczenie ( a to jest wada fabryczna) i nic nie wspominaj o złym podświetleniu matrycy.
 

Patrycjusz

New member
Witam. Co jest z tym buczeniem w 46XD1E. Czy ta wada fabryczna dotyczy każdego egzemplarza? Pytam bo noszę się z zamiarem zakupu 46, ale to buczenie lekko mnie stopuje.
pozdrawiam:)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Patrycjusz napisał:
Witam. Co jest z tym buczeniem w 46XD1E. Czy ta wada fabryczna dotyczy każdego egzemplarza? Pytam bo noszę się z zamiarem zakupu 46, ale to buczenie lekko mnie stopuje.
pozdrawiam:)

to jest wada fabryczna ale w nowych seriach już nie występuje
 

Patrycjusz

New member
no to się lekko uspokoiłem, dzięki za szybką odpowiedź. Nowe serie tzn. masz na myśli nowe serie XD1E czy następcy? (XL1E itp.) Przy okazji- czy do 46xd1e można skombinować jakąś obrotową podstawkę, czy zdany jestem tylko na nieruchomą "nogę"
 

trops55

Member
Patrycjusz napisał:
Witam. Co jest z tym buczeniem w 46XD1E. Czy ta wada fabryczna dotyczy każdego egzemplarza? Pytam bo noszę się z zamiarem zakupu 46, ale to buczenie lekko mnie stopuje.
pozdrawiam:)

Modele 46xd1e od lutego 2007 nie mają tej przypadłości. Info z Sharp Polska.
Datę produkcji poznasz po pierwszych trzech cyfrach nr. seryjnego np. 702, gdzie: 7 to rok, a 02 to miesiąc .
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kiki napisał:
Ma być specjalna akcja Sharpa na telewizory full hd - ale rozmowy jeszcze trwają !!!

za dużo to z siebie nie wycisnąłeś tych informacji.Może jakieś szczegóły np.czego można się spodziewać etc..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będzie extra eksperyment.
Ale nie dostał jeszcze wszystkich zgód - ale zapowiada sie wyjątkowo.
Mowa o osobach które myślą o zakupie najnowszego telewizora lcd.
Rozmowy trwają - ale jest duża szansa , stąd ten wątek.
Tyle że trzeba poczekać do sierpnia - baner szokujacy .
 
Do góry