Seria PV70

tomek72

New member
kabel komponent

Witam,
mam, pytanie czy którys z posiadaczy PV70 (ja mam 37) miał kłopoty z dźwiękiem po kablu COMPONENT? U mnie ani z DVD ani z N-boxa nie idzie, a niestety mam juz zajęte wejście audio w Tv z uwagi na znane problemy na linii n-box - PV70 po łaczu HDMI.
pozdrwiam
 

robboj

New member
tomek72 napisał:
Witam,
mam, pytanie czy którys z posiadaczy PV70 (ja mam 37) miał kłopoty z dźwiękiem po kablu COMPONENT? U mnie ani z DVD ani z N-boxa nie idzie, a niestety mam juz zajęte wejście audio w Tv z uwagi na znane problemy na linii n-box - PV70 po łaczu HDMI.
pozdrwiam

COMPONENT nie przesyla dzwieku !!!
 

tomek72

New member
robboj napisał:
COMPONENT nie przesyla dzwieku !!!
dzieki za szybka odpowiedź, ale czy w mojej sytuacji (zajęte wejście audio w TV z uwagi na brak dźwieku po HDMI z n-box) jest szansa na praktyczne wykorzystanie tego kabla do DVD (wychodzi mi że tv ma za mało wejść audio)
pozdrawiam
 

robboj

New member
tomek72 napisał:
dzieki za szybka odpowiedź, ale czy w mojej sytuacji (zajęte wejście audio w TV z uwagi na brak dźwieku po HDMI z n-box) jest szansa na praktyczne wykorzystanie tego kabla do DVD (wychodzi mi że tv ma za mało wejść audio)
pozdrawiam

mozesz podlaczyc kablem euro scart - wtedy bedziesz mial dzwiek
przy podlaczeniu tv za pomoca kabla component niestety dzwiek musisz puscic albo chinczami do tv (jak piszesz te wejscie w tv masz zajete) lub optykiem przez ampli
 

max008

New member
motobartcompany napisał:
Adi >

ja takich "cyknięć" nie mam.

Ja takie cyknięcia mialem w pierwszym dniu ogladania (telewizor stal na ziemi i byl wlaczony) potem przenioslem go na swoje miejsce na polce i cykniecia zniknely. Ale one byly denerwujące, cale szczesicie ze juz ich nie ma.

Po 2 tygodniach ogladania moge smialo stwierdzic ze telewizor strasznie mnie sie podoba.

Teraz chce dokupic DMR-ES15. zaraz bede czytal czy sie oplaca.

pozdrawiam
 

Piotrbim

New member
To mój pierwszy post w którym pragnę się podzielić z szanownymi forumowiczami swoim odczuciem w kwesti oceny PV70. Kupiłem go dwa tygodnie temu porównując po drodze wiele różnych modeli z poziomu cenowego 4 tys- 7 tys. w tym lcd Sony jak i plazmy Samsung'a, LG, Pioneer'a no i Panasonic'a. W między czasie przeczytałem wiele uwag krytycznych ( m in. na tym forum) pod adresem PV70P i sporo ocen pochlebnych pod adresem Pioneer'ów i Samsung'ów. Przy wyborze kierowałem się jednak własną subiektywną oceną aktualnie oglądanego obrazu na porównywanych modelach oraz nadrzedną zasadą- stosunku jakości do ceny. Dodatkowo w wyborze pomogła wysoka ocena Panasonic'a w teście porównawczym na brytyjskim forum - http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TH42PX70/ - gdzie porównano następujące modele TV ; Sony KDL40W2000, SHARP LC 42XD1E, Samsung LE40F71BX, Pioneer PDP4270XD oraz Panasonic TH 42PX70 gdzie ocenę rekomendującą tzw;
recommended.gif
uzyskał właśnie Panasonic.
Teraz parę słów o wrażeniach wzrokowych w domu. Mam płytki testowe Sony'ego i Panasonic'a i obraz który uzyskałem po odpowiednim ustawieniu parametrów w pełni mnie zadowala. Ponadto uważam że jakość jaką oferuje ten model na sygnale z C+ na kablu HDMI jest w zupełności wystarczający nawet dla wymagających widzów a filmy z DVD - po HDMi 1080p - powinny każdego utwierdzić w przekonaniu że dokonał dobrego wyboru.
 
Ostatnia edycja:

doc38

New member
Niestety w moim 42PV70 również owe "cyknięcia" (kliknięcia) się pojawiły. Występują co kilka minut, częściej w jasnych scenach (może są spowodowane jakimiś naprężeniami termicznymi w obudowie?). Przypominają trochę dźwięk, który słychać w momencie wybudzania telewizora z trybu stand-by. Poza tym obraz i dźwięk są w porządku. Zastanawiam się, czy nie skontaktować się z serwisem. O tym samym problemie napisał ktoś na avforums:

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=526663

Pozdrawiam :)
 

kolek

New member
Panas 60 - rozdzielczosc 1024 x 768

czy może mi ktoś światły wyjaśnić, czy powyższa rozdzielczość jest HD (HD-Ready?) czy też nie? Z prostego równania z jedną niewiadomą (16 x 9 vs. 720 x iks) wynika, że iks powinien wynieść 1280. A tu tylko 1024. No więc jak? Czy seria PV60 jest więc HD-Ready czy nie?
 

2_D

New member
Witam
Czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się jakie wymiary mają stoliki dedykowane ww. plazmom np.: TY-S37PX70WK
W szczególnosci chodzi mi o szerokość i wysokość poszczególnych półek
Pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13408&page=8 -
Piotrbim -sprawdź sam modele PV 700 . Tu nie ma czarów. Dziś przesiedziałem dobre kilka godzin aby ustawić najlepszy obraz - bojętnie jak - tylko miał się zblizyć w jakości do Pioneera.
O ile czerń da się prawie ustawić - choć kosztem kolejnych zmian w menu gdy zmieni się obraz , to ostrosci ja nie umiałem tak ustawić .
A grzebałem w całym menu Panasonica - na co mam setki zdjęć . A najlepiej sprawdzić na własne oczy , telewizory stoją na sklepie i czekają.

Kolek - to jest rozdzielczość hd ready.
px.gif




TY-S37PX70WK
TY-S42PX70WK.jpg
px.gif
break.gif

Stolik do modelu TH-37PV70
break.gif

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 929 x 614 x 493 mm
break.gif

Masa: 18 kg

Tu masz wymiary - a cena 1799 zł
Czyli wysokość półek wychodzi - 20 cm
Głębokość zawsze pasująca na sprzęt panasonica czyli ponad 40 cm
 
Ostatnia edycja:

Adi

New member
doc38 napisał:
Niestety w moim 42PV70 również owe "cyknięcia" (kliknięcia) się pojawiły. Występują co kilka minut, częściej w jasnych scenach (może są spowodowane jakimiś naprężeniami termicznymi w obudowie?). Przypominają trochę dźwięk, który słychać w momencie wybudzania telewizora z trybu stand-by. Poza tym obraz i dźwięk są w porządku. Zastanawiam się, czy nie skontaktować się z serwisem. O tym samym problemie napisał ktoś na avforums:

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=526663

Pozdrawiam :)

Dokładnie takie same mialem (opisywalem juz wczesniej na forum). Tydzien temu dalem do serwisu i technicy go sprawdzaja. Termin oddania mam na koniec tego tygodnia. Ciekawe czy juz sie owych "cykniec" pozbyli i ciekwe kosztem czego (co w nim wylaczyli). Jak myslicie, czy w serwisach usuwajac usterke, wstrzymuja jakis uklad, ktorego brak moge nigdy nie dostrzec? Ciekawe, czy dbaja o niego jak o swoje? Szczerze powiem, ze jak Go pakowali do kartonu (dla przyp. po Samsungu) i tylko oblozyli styropianem by sie nie ruszalo i jak go ladowali do samochodu....to az mnie serce bolalo...ach...oddajcie moj telewizor!!!
 

doc38

New member
Oby ten objaw nie wynikał z samej konstrukcji obudowy telewizora, która być może "pracuje" pod wpływem ciepła. Wtedy szanse na usunięcie usterki byłyby raczej małe. Daj znać, proszę, gdy Twoja plazma wróci z serwisu. Będę wiedział jak postępować dalej.

Ppozdrawiam :)
 

mustang

New member
No i mam:) 42PV700 i musze powiedziec, ze objawy pokazane prze kikiego jakos u mnie nie wystepuja (slepy nie jestem ;) ), czarne jest czarne, biale jest biale, obraz ostry, nawet przesuwajace sie napisy. Podlaczona mam cyfre+ po scar'cie (stary dekoder, musze zmienic na hd i podlaczyc przez hdmi). Wczoraj praktycznie od godziny 15 do 1 w nocy nie odrywalem sie od tv tylko go testowalem. W sumie ze wszystkich kombinacji ustawilem go na tryb kinowy i jest super i wole nie stresowac sie pionkiem, bo przede wszystkim to nie ta klasa no i poziom cenowy, wiec ciesze oko swoim panasem i jestem baaardzo zadowolony. Co do cykania u mnie na szczescie nie wystepuje (na razie ;)
 

mr_wtyczka

New member
Witam

Możesz trochę więcej napisac jak sprawuje się telewizorek na kanałach z C+, szczególnie na tych ze słabszym sygnałem np. TVP1 i 2, TV4 i inne? Też jestem przed zakupem plazmy, praktycznie tylko i wyłącznie odbiór będzie na C+ i Cyfrowy Polsat. Początkowo byłem zwollenikiem Panasa, jednak testy Kikiego wprowadziły mnie w zakłopotanie, i praktycznie znalazłem sięw punkcie wyjścia.

Tak na koniec wczoraj przeszedłem się po jednym z większych sklepów RTV i z podłączonych tam TV najładniej grał... PANASONITH42 PV. I bądź tu mądry :)http://www.topmarket.pl/telewizory_plazmowe/PANASONIC_TH_42_PV_45_EH.php
 

Robert_em

New member
Nie sugeruj się "testem" jednej osoby, tylko sam zaufaj sobie i swoim oczom i jeśli jak sam twierdzisz Panasonic gra najlepiej, to czego szukać dalej?
Ja też zakupiłem 42PV70P wbrew opiniom Kikiego i jestem super zadowolony. Oglądam głównie Cyfrę ze starego tunera po scarcie i nawet na TVP1 i TVP2 jest naprawdę super! Ba! Polsat mam z anteny dachowej i też bez problemu da się oglądać nawet z 1,5m.
Szczerze polecam!

Pozdrowionka.
 

Dru

Moderator
a mnie głównie interesuje na jakim formatowaniu obrazu najczęściej oglądacie programy nadawane w formacie 4/3?
 
Ostatnia edycja:

mustang

New member
Dru napisał:
a mnie głównie interesuje na jakim formatowaniu obrazu najczęściej oglądacie programy nadawane w formacie 4/3?

Ja na stale zalaczylem 16/9, bo na auto to wk... mnie ciagle zmienianie sie formatu (samoczynne).
 
Do góry