Seria PV70

IAH

New member
alz napisał:
N-ka idzie na kablu HDMI z tym że głos musi być podłączony osobno.
W większości przypadków problem z podłączeniem przez HDMI leży w nędznej jakości kabli.
Do prób radzę stosować jak najkrótsze kable bo prawdopodobieństwo że nie będzie komunikacji z telewizorem jest mniejsze i rośnie wraz z długością kabla.
U mnie idzie na takim
http://allegro.pl/item177566009_hdmi_hdmi_1m_wysoka_jakosc_vivanco_made_in_germany.html


Witam,
Właśnie się zmagam z tym problemem. Podłączałem przewody różnych producentów i różnych długości (od 1,5 do 3m), fonię ustawiłem w TV na analog i ... ciągle NIC!!!!
Po przeczytanych wypowiedziach na tym forum odnoszę wrażenie, że jedni bez problemu podłączają n-kę przez HDMI (fonia analog) i im śmiga, a inni (m.in. ja :-x) mają z tym ogromny problem.

Alz, na pewno, ci śmiga n-ka na tym kablu? (pytam, gdyż akurat przez niego nie próbowałem)
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
IAH napisał:
Witam,
Właśnie się zmagam z tym problemem. Podłączałem przewody różnych producentów i różnych długości (od 1,5 do 3m), fonię ustawiłem w TV na analog i ... ciągle NIC!!!!
Po przeczytanych wypowiedziach na tym forum odnoszę wrażenie, że jedni bez problemu podłączają n-kę przez HDMI (fonia analog) i im śmiga, a inni (m.in. ja :-x) mają z tym ogromny problem.

Alz, na pewno, ci śmiga n-ka na tym kablu? (pytam, gdyż akurat przez niego nie próbowałem)
Na HDMI 1 m nka śmiga . W nboxie w ustawieniach telewizora wyłącz dolby digital.
 

Jerzyk

New member
Witam

Kiki, bardzp proszę o zdjęcia na adres j.adamiak@plusnet.pl
Byłem też wczoraj w Galerii Mokotów i widziałem wszystkie 3 panasy: 45, 60 i 70. Sygnał z kablówki/satelity bardzo słaby. Różnic w obrazie nie zauważyłem. Wszędzie byle jaki, zresztą żaden tam telewizor na tym sygnale nie grał lepiej. Na mój gust PV70 grał nie gorzej, jak nie lepiej niż inne.
 

bogge

New member
Do kolegi z nickiem J80FAB z angielskiego forum

Jak widzę kolega na bieżąco relacjonuje opinie wyrażane w tym temacie, również moją. Proszę jednak o uważne przytaczanie opinii i nieprzekręcanie faktów:

"He has compared the 42PV70 with his PV60 and his Pioneer 427 - not sure why he has 3 plasma TVs at home
uhoh.gif
"

Napisałem w swoim pierwszym poście, że zastanawiałem się nad kupnem Pioneera 427 i Panasonica 42PV70 - te dwa telewizory przyjechały do mnie na prezentację i były porównywane z PV60, nie posiadam trzech telewizorów plazmowych, lecz dwa - "stary" PV60, który powędrował do sypialni i nowy PV70, tak więc proszę kolegę o nie publikowanie nieprawdziwych treści na zagramanicznym forum - Please tell the truth, only truth :)



Pozdrawiam
 

IAH

New member
alz napisał:
Na HDMI 1 m nka śmiga . W nboxie w ustawieniach telewizora wyłącz dolby digital.

W tunerze dźwięk dolby mam wyłączony, jestem po teście - kabel HAMA 1m - nic, polecony Vivanco, tylko że 2m - nic - (w sklepie nie mieli 1m).
Zastanawiam się czy jak podłączę 1m (vivanco) to coś da.
Zaczynam podejrzewać, że może mam TV z jakieś wadliwej serii (mój numer to FW72205XXR, gdzie x to dwie ostatnie cyfry numeru). Alz, a jaki numer ma twój?
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
IAH napisał:
W tunerze dźwięk dolby mam wyłączony, jestem po teście - kabel HAMA 1m - nic, polecony Vivanco, tylko że 2m - nic - (w sklepie nie mieli 1m).
Zastanawiam się czy jak podłączę 1m (vivanco) to coś da.
Zaczynam podejrzewać, że może mam TV z jakieś wadliwej serii (mój numer to FW72205XXR, gdzie x to dwie ostatnie cyfry numeru). Alz, a jaki numer ma twój?
A spróbuj tak: wyjmij z tv kabel hdmi wyłącz z sieci nboxa włóż z powrotem hdmi i włącz do sieci nboxa
a tuner przestawiłeś na 1080i ??
 
Ostatnia edycja:

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
alz napisał:
a tuner przestawiłeś na 1080i ??

A niby dlaczego miałby ustawić na 1080i, czy PV70 nie obsługuje 720p.


kiki napisał:

Czy nie można umieścić tych zdjęć na forum lub umieścić na serwerze do downloadu plików (pełno tego). Z miłą chęcią bym je przejrzał ale niekoniecznie chcę by mój e-mail wisiał ogólnie dostępny dla całego świata.


Pzdr (C)G
 
Ostatnia edycja:

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
(Cy)Gorg napisał:
Z własnych doświadczeń, czy możesz napisać czy obraz na 1080i jest lepszy jakościowo niż sygnał na 720p, pytam o sygnał generowny przez tuner N-ki.

Pzdr (C)G
Nie zauważyłem różnicy w jakości. Tak nawiasem mówiąc jak postawiłem ten tv i porównałem z 32 calowym lcd LG w sąsiednim pokoju i mając na uwadze negatywne opinie czytane na tym forum można powiedzieć że przeżyłem szok w pozytywnym tego słowa znaczeniu a więc już nic nie kombinowałem i cieszę się nowym nabytkiem.
 

jtd

New member
Bez reklam
Jak mnie oczy nie myla to Pioneer nie potrafi przeformatowac obrazu z pseudo 16:9 z formatu 4:3 na 16:9 normalnego ? Widac to na pierwszym zdjeciu, czy to mozliwe ?
 

bogge

New member
Hmmm...

Być może niedowidzę, ale moim zdaniem PV60 na zdjęciach stoi prosto jak strzała, natomiast PV70 został przesunięty i stoi pod kątem - krzywo. Widać to na zdjęciach, a przynajmniej ja widzę. Jeżeli robione są zdjęcia celem porównania, to telewizory powinny być ustawione tak samo.
Dla mnie te zdjęcia nie są miarodajne, a porównanie na zdjęciach z Pioneerem już w ogóle nie rozumiem. Panowie, przecież tamten telewizor stoi w głębi, poza tym jak mamy miarodajnie odebrać wynik tych zdjęć, skoro tłem jest wystawa ze światłem dziennym? Pomijam już fakt, że nie wiadomo tak naprawdę jak została ustawiona ostrość na zdjęciu, a właściwie na którym z telewizorów?

Pozdrawiam
 
Do góry