Seria PV70

dzygit

New member
tabipg napisał:
To porównanie z plazmą pioneer nie ma sensu

zgadzam sie
powinny stac w jednej lini, bo nawet wyglada i jest ze af aparatu byl na pionku a nie na panasie.

Af i Dof jest wazny wiec dzieki za foty ale one moga sluzyc jako info a nie test.
To tyle od fotoamatora :D
Ale i tak wielkie dzieki za foty pv70 zamowiony.:p

Pozdrawiam wszystkich
Dariusz

edit
na ang forum sa bardzo zadowoleni z px70 i zdziwieni wielce ze w pl nie.
 
Ostatnia edycja:

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fotki to sobie można pooglądać ale są marną podstawą do jakiejkolwiek dyskusji i oceny. Nic nie zastąpi porównania w naturze i liczą się także odczucia subiektywne każdego indywidualnie.
 

Mabri

New member
Właśnie!
Zamiast analizowac zdjęcia wybierzcie się do najbliższego sklepu z ofertą Panasonica. Ja tak zrobiłem i mam wyrobione swoje zdanie, którego nie zmienią żadne fotki.
 

IAH

New member
alz napisał:
A spróbuj tak: wyjmij z tv kabel hdmi wyłącz z sieci nboxa włóż z powrotem hdmi i włącz do sieci nboxa
a tuner przestawiłeś na 1080i ??

Próbawałem już wszystkich możliwych sposobów, tuner rzecz jasna jest przestawiony na 1080i (nie jestem takim laikiem elektronicznym jekim mnie co niektórzy widzą-siedzę w branży 6 latek:cool: ).
Jednak poczekam na kabel 1m vivanco i napiszę czy pomogło.

pozdr.
IAH
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
bogge napisał:
przecież tamten telewizor stoi w głębi
Pozdrawiam

Nawet po tych zdjeciach widac ze pioneer deklasuje oba modele, jezeli stoi dalej to tym bardziej powinien byc mniej ostry a nie ostrzejszy :). Czy porownywanie do go tego modelu nie ma senu, bynajmniej, warto wiedziec co oferuja inne TV, pewnie z innej polki cenowej, przynajmniej wiadomo czemu drozszy i za co sie placi, za jakosc obrazu na pewno.

Sam aparat fot. nie ma tu nic do rzeczy, jak jest ustawiony, oba modele TV są sfotografowane na tym samym zdjeciu i przy tych samych warunkach, swiatlo dzienne tylko tutaj pomaga, kazde inne ustawienie TV mogloby spowodowac refleksy na ekranie.

Nie ma co bic piane, do SD rewelacji nie ma, w obu. Menu jak najbardziej sie moze podobac, cieszy oko, te z PV60 (PV45 tez) to jakby przygotowane na szybko tylko zeby bylo. Stylistyka i design PV70 przemawia za tym modelem. Martwia duze problemy z N, ale da sie to jakoś pogodzić jak pisze alz, tylko zabiegi sa dosc dziwne, krotkie kable, okreslonych firm. Pracownik MM takze pisal o problemach z N.

Cóż, w dalszym ciągu pozostaje obejrzeć na wlasne oczy i zdecydować według własnego odbioru i portfela.

Dygresja i zart panasonic moglby pomyslec o wersji polish editon. Jestemy cytowaniu i w Anglii i w Rosji. Niekoniecznie ze zlej strony, nawet jak ktos ze zdziwieniem pisze nieprawde ze w Polsce ma sie po trzy plazmy w domu (tygrys europy - kiedys wazna osobistosc w Polsce to przewidziala ;-)).

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

Romanoff

New member
Warto się przyjżeć przedostatniej fotce i porównać kask skoczka na obu telewizorach.Porównajmy kolorystykę,warto zwrócić uwagę iż tam gdzie pv60 zlewa kolor kasku w ciemny,prawie czarny , tak na pv70 widać dokladnie iż jest on niebieski.Podobnie zwróćmy uwagę na "odcinek szyjny" skoczka-na pv60 jest wyraźnie ciemniejszy,na pv70 jakby więcej odcieni....Ale to tylko zdjęcia;)
Pozdrawiam
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wsółpraca urządzeń przez HDMI to temat rzeka i wszyscy wiedzą że to upierdliwy interface. W przypadku nki jeśli mamy zwykłego boxa to bezpieczniej użyć component. Nie widzę żadnej różnicy w obrazie między HDMI a component. Problem zaczyna się z rekorderem Nki i usługą VOD bo tutaj HDMI jest koniecznością. Dla pocieszenia można tylko dodać że mnóstwo telewizorów ma problemy z HDMI i trzeba naciskać Nkę aby przy następnej aktualizcji poprawiła współpracę z PV70
 
Ostatnia edycja:

shadow861

New member
subiektywna ocena

Jak dla mnie to PV70 jest wyraznie lepsza od pv60 i to widac na tych zdj.
Wystarczy sie dobrze przypatrzec kolory sa zywsze i bardziej wyraziste :)
 

szmalik

New member
(Cy)Gorg napisał:
Nawet po tych zdjeciach widac ze pioneer deklasuje oba modele, jezeli stoi dalej to tym bardziej powinien byc mniej ostry a nie ostrzejszy :). Czy porownywanie do go tego modelu nie ma senu, bynajmniej, warto wiedziec co oferuja inne TV, pewnie z innej polki cenowej, przynajmniej wiadomo czemu drozszy i za co sie placi, za jakosc obrazu na pewno.

Sam aparat fot. nie ma tu nic do rzeczy, jak jest ustawiony, oba modele TV są sfotografowane na tym samym zdjeciu i przy tych samych warunkach, swiatlo dzienne tylko tutaj pomaga, kazde inne ustawienie TV mogloby spowodowac refleksy na ekranie.

Nie ma co bic piane, do SD rewelacji nie ma, w obu. Menu jak najbardziej sie moze podobac, cieszy oko, te z PV60 (PV45 tez) to jakby przygotowane na szybko tylko zeby bylo. Stylistyka i design PV70 przemawia za tym modelem. Martwia duze problemy z N, ale da sie to jakoś pogodzić jak pisze alz, tylko zabiegi sa dosc dziwne, krotkie kable, okreslonych firm. Pracownik MM takze pisal o problemach z N.

Cóż, w dalszym ciągu pozostaje obejrzeć na wlasne oczy i zdecydować według własnego odbioru i portfela.

Dygresja i zart panasonic moglby pomyslec o wersji polish editon. Jestemy cytowaniu i w Anglii i w Rosji. Niekoniecznie ze zlej strony, nawet jak ktos ze zdziwieniem pisze nieprawde ze w Polsce ma sie po trzy plazmy w domu (tygrys europy - kiedys wazna osobistosc w Polsce to przewidziala ;-)).

Pzdr. (C)G

Nic bardziej mylnego. Właśnie Pionek stoi blizej okna i na nim bedzie ustawiany fokus z racji bieli. Zapewne ostrości tryb aparatu był ustawiony na średnioważony.
Aparat ma tutaj kluczowe znaczenie i chciałbym poznać model tego urządzenia - oba TV NIE SĄ ustawione w jednej lini i na jednakowym tle. To z góry czyni cały test nieobiektywnym.
Na zdjęciu widoczne są szumy - nie wiem czy to cyfrówka czy złudzenie optyczne. Obudowy i matryce odbiorników zlewają się w jednokoloworą, czarną mase - problemy z balansem bieli. Prosze zwrócić uwagę na pofałdowanie wszelkich prostych krawędzi zarówno TV jak i elementów sklepu.

Niemniej gorszej jakości obrazu na PV70 nie można wiecznie tłumaczyć jakoscią zdjęć i szukac kolejnych usprawiedliwień !. Nie da się ukryć, że pionek wygrywa ten test. A tak na marginesie nie rozumie dlaczego "to proównanie nie ma sensu" ? - bo pionek jest droższy ?;)
 

Piotr_the

New member
pewnie, że jest droższy znacznie lepiej porównać z plazmą Samasuga :) i coś mi się wydaje że Samsung też wygra:)
 
Ostatnia edycja:

tabipg

New member
Dlaczego nie ma sensu porównywanie go z pionkiem?
To chyba oczywiste - cena.Jeśli chcecie już porównywać panasonica z pioneerem to poczekajcie na FHD.

Ok może faktycznie jest gorszy od pioneera ale nie ma między nimi tak kolosalnej różnicy i nikt tutaj nie dowodzi że pioneer to jest gorsza firma.Zresztą myślę że porównując PV70 do hitachi9700 też by wypadła gorzej, nie o to chodzi.
 

szmalik

New member
Wydawało mi się, że porówniuje sie produkty o wytwarzane w podobnej technologii i specyfikacji a nie cenowo :?:.
Zestawienie obok siebie pionka i panasa jest jak najbardziej trafione ato, że ten pierwszy jest droższy nie ma nic do rzeczy.
To tak jak porównywanie samochodów w swojej klasie - VW Passata mozną porównać ze Skodą Superb, Citroenem C5 i jaką Leganzą. Klasa podobna a ceny skrajnie inne.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Gdyby fotografie nie oddawały togo co było widać to by nie były zamieszczone, jest kilka zdjęć które właśnie nie wyszły i nie zostały one zamieszczone.

Najprostszym sposobem jest uczestniczenie podczas robienia zdjęć, ponieważ można przyjść i wykonywać testy razem ze mną. Z tego co się orientuję to kiki także jest otwarty na wszelkich gości.
 

tuja.tajos

New member
Witam wszystkich,

z uwagą śledzę tę ciekawą dyskusję o PV70. Zdjęcia z testu pokazują, że różnica między PV70 a PV60 jest bardzo subtelna. Z wątku o PV60 dowiedziałem się, że jest on prawie tak dobry jak Pioneer. Skąd więc taka różnica między PV70 a Pionieerem?


tuja
 
Ostatnia edycja:

doc38

New member
O ile na podstawie zamieszczonych zdjęć można silić się na porównania między PV60 a PV70, to wydaje się, że ten ostatni ma nieco lepsze kolory i nieco inną czerń (?). Niewielkie różnice można dostrzec w oddaniu szczegółów wyglądu skóry twarzy skoczka, niestety na niekorzyść nowego modelu. Na PV60 nieco dokładniej widać jego... krosty i zaskórniki.:D Innych różnic na zdjęciach nie dostrzegam. No, ale to tylko zdjęcia.

Mimo tego aspektu "kosmetologicznego" :) chyba zdecyduję się na PV70.
 
Ostatnia edycja:

tuja.tajos

New member
doc38 napisał:
O ile na podstawie zamieszczonych zdjęć można silić się na porównania między PV60 a PV70, to wydaje się, że ten ostatni ma nieco lepsze kolory i nieco inną czerń (?). Niewielkie różnice można dostrzec w oddaniu szczegółów wyglądu skóry twarzy skoczka, niestety na niekorzyść nowego modelu. Na PV60 nieco dokładniej widać jego... krosty i zaskórniki.:D Innych różnic na zdjęciach nie dostrzegam. No, ale to tylko zdjęcia.

Mimo tego aspektu "kosmetologicznego" :) chyba zdecyduję się na PV70.


No właśnie, też myślę by kupić PV70 ale niepokoi mnie ta różnica w ostrości obrazu pomiędzy nim a pionkiem.

tuja
 

adrianes

New member
BOGGE - napisz parę słów o wypalaniu PV70. Kiki w pierwszym porównaniu napisał, że przez kilka godzin gry na jednym kanale nie było żadnych śladów. Jak to jest u Ciebie ?? Jeżeli możesz, to porównaj go w tej kwestii z PV60.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry