Seria PV70

sancho

New member
PV70 a N-ka

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś napisał o PV70 + N-ka (zwykły sygnał nie programy HD). Cały czas się waham czy do N-ki kupować PV60 czy PV70. Tym bardziej, że jak czytam, są dużo większe problemy ze wpółpracą po HDMI z PV70.
 

Golgota

New member
slimak napisał:
Witam

Nie mam czasu pojechać do MM i zdjęcia od kiki dają mi na razie jedyną możliwość wstępnej oceny pv70.

PV70 ma bardzo podobną ostrość i detale obrazu (na ZDJĘCIACH) jak pv60, ale ma minimalnie głębszą czerń i ostrzejszą biel. Niestety odbywa się to kosztem szczegółów w ciemnych i jasnych detalach obrazu. Co do Pioneera, to niestety miał nie rozciągnięty obraz na całą wysokość ekranu. A to bardzo wpływa na ocenę ostrości i detali obrazu.

Pozdrawiam
Ślimak
A na czym t;) o oglądałes, że az tak dokładnie widzisz!?
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
sancho napisał:
Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś napisał o PV70 + N-ka (zwykły sygnał nie programy HD). Cały czas się waham czy do N-ki kupować PV60 czy PV70. Tym bardziej, że jak czytam, są dużo większe problemy ze wpółpracą po HDMI z PV70.
70 z N-ką chodzi elegancko, nie ma żadnych wad o których tu było pisane.
Generalnie obraz z Nboxa jest znacznie lepszej jakości niż z tunerów CP lub PC. Ale tak naprawdę to najlepszy obraz jest po kablu HDMI.
 

Golgota

New member
sancho napisał:
Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś napisał o PV70 + N-ka (zwykły sygnał nie programy HD). Cały czas się waham czy do N-ki kupować PV60 czy PV70. Tym bardziej, że jak czytam, są dużo większe problemy ze wpółpracą po HDMI z PV70.
A gdzie tak czytałeś, sygnał HDMI na PV70 jest zajebisty
 

GuzioR

New member
Witam.
Czy ten Panasonic 42PV-70P ma PIP? Bo nigdzie o tym nie jest napisane, a plazma w takiej cenie powinna go mieć...

pozdrawiam
 

sancho

New member
Jahhar napisał:
jednak jest pewne ale....
przy próbie podłączenia nboxa hdtv i nbox recordera brak odpowiedzi przy połączeniu hdmi...próbowaliśmy przewodów różnych producentów hama, 4world, Oehlbach.(oczywiście znany problem z HDCP? pytanie po której stronie leży wina)Myślę że zarówno Panowie z N-ki jak i Panasonica powinni się temu przyjrzeć.
i dalej

Jahhar napisał:
...Wyjaśniam iż stosowaliśmy przewody różnej długości i producentów od 1,5m Oehlbach to chyba nie jest druga liga:)??
wszystkie plazmy Panasa od pa 60 poprzez pv 60 pv 45 działały dwie sztuki pv70, którymi dysponujemy nie chciały współpracować z N-ką po hdmi...
Chciałbym poznać opinię ludzi posiadająch N-kę i Pv 70>>??
Czy moze my dysponujemy felernymi egzemplarzami czy rzeczywiście występuje u nich podobny problem???

i dalej
alz napisał:
N-ka idzie na kablu HDMI z tym że głos musi być podłączony osobno...
 

tabipg

New member
kiki napisał:
Jeśli się potwierdzi to modele PV 70 będziemy oddawać nawet poniżej zakupu dla fanów firmy.

Jak wiemy Testy wypadły fatalnie gorzej nie mogły tylko idiota mógłby kupić tą plazme, ale ja jestem masochistą najwyraźniej i chce ją kupić poniżej kosztów ZAKUPU:D A CO!
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba po raz pierwszy na tym forum się zdarzyło aby na jakiś telewizor wylano tyle pomyj co na PV70. Najwięcej do powiedzenia mieli ci którzy go na oczy nie widzieli i ze wszystkich forów w europie tylko tutaj stwierdzono że to bubel, co stawia to forum jako źródło nierzetelnych i tendencyjnych opinii. Wszystkim sceptykom polecam ten telewizor zwłaszcza w połączeniu z Nboxem i napewno się nie zawiodą.
Wszystkim małolatom którzy szukają felerów przy oglądaniu ekranu z 5 cm by za wszelką cenę napisać coś co ma ten telewixor postawić w złym świetle polecam blog np. Wierzejskiego bo to ten sam poziom dyskusji.
 

Golgota

New member
tabipg napisał:
kiki napisał:
Jeśli się potwierdzi to modele PV 70 będziemy oddawać nawet poniżej zakupu dla fanów firmy.

Jak wiemy Testy wypadły fatalnie gorzej nie mogły tylko idiota mógłby kupić tą plazme, ale ja jestem masochistą najwyraźniej i chce ją kupić poniżej kosztów ZAKUPU:D A CO!
A gdzie !?
Jestem takim samym iodiotą jak Ty
Pozdrawiam:D
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie jest zły pomysł aby kupić te telewixory poniżej kosztów zakupu.
Jak handlowcy pozbędą się 45 i 60 w cudowny sposób 70 staną się super sprzętem i bedzie okazja zarobić.Tylko puki co żaden nie chce się pozbyć tych telewixorów po kosztach.:lol:
Może kiki się ich pozbędzie??
 

doc38

New member
Witam :)

Czytam to forum od kilku tygodni, jednak dopiero teraz odważyłem się napisać. Moja wiedza w tym temacie jest bardziej teoretyczna niż praktyczna, więc proszę Was o wyrozumiałość. Zamierzam kupić 42-calowy telewizor plazmowy. Po lekturze m.in. tego forum wybór ograniczyłem do modelu Panasonic PV60 i PV70. Pierwszy z nich widziałem a akcji, obraz bardzo mi się podobał, tylko ten wygląd... Mieszkam w małym mieście, nie miałem możliwości porównać go do nowego modelu (wciąż nie mają go w sklepach). Prawie w ciemno zdecydowałem się na PV70, ale testy Kikiego nieco ostudziły mój zapał. Dlatego, tak jak większość z tu obecnych, z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy testów. Tu jednak nasuwa się pewna uwaga. Kiedyś żywo interesowałem się sprzętem stereo. Czytając prasę branżową zauważyłem pewną kardynalną zasadę. Przy bezpośredniej ocenie konkretnego produktu nie dokonuje się porównań ze sprzętem z innych klas i półek cenowych. Stąd moje duże zaskoczenie obejrzanymi na forum zdjęciami porównującymi PV70 do plazmy Pioneer...

A więc Kiki - czekamy. :)

P.S. Wielka prośba do Kikiego - czy mógłbyś mi podesłać fotki porównujące obraz PV60 i PV70? Mój adres: encephalitis@wp.pl
 

airjack

New member
Przegladałem zdjęcia od Kikiego. Moja ocena:
W porównaniu z PV60 oglądając zdjęcia w zbiżeniu, czyli w rozdziałce w której przesłane zostały zdjęcia lepszy obraz jest na PV60. W 70 obraz jest jakby rozmyty, szczególnie widać to na tabeli wyników z skoków. Tak jest na każdym zdjęciu. Natomiast jak się zmniejszy zdjęcie tak, żeby mieściło się na ekranie przy rozdziałce 1280x1024 (taką mam ustawioną) to ładniejszy obraz jest na PV70 (żona od razu to stwierdziła nie wiedząc, który to PV70). W tym przypadku ładniejszy = cieplejsze kolory, wyrazistość jest porównywalna. Każdy musi sam ocenić, który tv jest lepszy z odległości z której będzoe go oglądał. Patrzenie na tv z paru centymetrów nie ma sensu, bo kto tak oglada. Niech sobie z bliska wyglada jak koszmar, ale jak z 3, 5 metra będzie ok. to mi to pasuje. Różnice moim zdaniem nie są aż takie wyraziste, żebym nie wolał kupić PV70 z ładniejszą obudową zakładając, że cena będzie ta sama. To każdy musi ocenic indywidualnie.
Jeśli chodzi o porównanie do Pionka to różnicę klas widać ewidentnie, jesli kogos stać dopłacić to nie ma się nad czym zastanawiać, w porównaniu do PV60 też wygląda o wiele lepiej.
Przypominam, że to jest moja własna ocena nadesłanych zdjęć.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

doc38

New member
Najbardziej interesuje mnie, czy są jakieś zasadnicze różnice w jakości obrazu pomiędzy PV60 i PV70 konkretnie na sygnale SD i HD z nboxa, a nie ze zwykłej anteny dachowej. Telewizor będzie stał w odległości 3,5 metra od oglądającego.
Wszystko wskazuje na to, że jednak będę musiał zatankować bak do pełna i wyruszyć w podróż do jakiejś większej miejscowości celem osobistego dokonania porównań. Tylko kiedy znaleźć na to czas, ech... :(
 

bogge

New member
hmm

Witam,

Mój pierwszy post i podziękowania dla wszystkich przedmówców, za ciekawe opinie i tematy na forum

Mam ten telewizor (42, PV70) od 3 dni, podłączony jest do Cyfry+ i platformy n, nie mam żadnego powodu do narzekania, brak jest węży, czy też innego robactwa, nie zgodzę się, że telewizor jest gorszy od Pioneera, czy też wczesniejszej wersji PV60, moim zdaniem jest lepszy, co potwierdza małżonka, która nie przykłada wagi do telewizji, co więcej, po podłączeniu nowego nabytku stwierdziła że kolory i generalnie jakość oglądanego programu na ekranie TV jest lepsza. Porównałem ten telewizor z moim PV60 i Pioneerem PDP-427, testy w domu, tak więc nie latałem jak szalony po sklepach. Zarówno ja, kolega, jak i sprzedawca wspólnie orzekliśmy, że jakość tego TV wspólnie z ceną jest wzorcowa. Sprzedawcy zależało na sprzedaży Pioneera (wiadomo, droższy, i lepiej wyjdzie na prowizji) ale bez mrugnięcia przyznał, że PV70 gra tak samo, jeśli nie lepiej niż Pioneer.

PV60 odpadł od razu po podłączeniu Cyfry i n-ki, lepiej wypadł Pioneer, ale był on porównywalny, ale nie lepszy od PV70. Sprawdzałem obydwa odbiorniki z sygnałów z platform (po HDMI), jak i DVD (po komponencie). Tryb normalny, bez "dynamicznego".

Obraz generalnie z racji upscalowania lepszy z n-ki, choć sygnał TVP2 (test na meczu Polska - Azerbejdżan) jest chyba lepszy z Cyfry, ale byc może to wyłącznie moje odczucie. Fakt, że oglądało się mecz fatalnie na wszystkich odbiornikach, oprócz poczciwego CRT. Nie testowałem telewizora ze zwykłej anteny, bo takowej po prostu nie posiadam. Moim zdaniem jest nieco szalonym pomysłem wydawac kilkanaście tysięcy na telewizor, a żałować pieniędzy na którąś z dostępnych platform w Polsce.

Jednym słowem, nie rozumiem tej nagonki na ten TV, co więcej, byłem również w MM i tam stał ten telewizor podpiety do kablówki wraz z plazmą PV60, LG Time Machine i jakimś Samsungiem - PV70 wygrywał jakością obrazu z każdym z nich - na wszystkich obraz wyglądał kiszkowo, ale ten z PV70 był najładniejszy.

Reasumując, dobry odbiornik za dobrą cenę.

P.S.
Nie jestem sprzedawcą ww telewizora, co więcej, po rozmowie ze sprzedawcą mogę go zwrócić do 7 dni bez słowa, jeśli mi się nie spodoba i wymienić na dowolny inny. Nie wydaje mi sie jednak, abym to robił, zwłaszcza że małżonce podoba się czerń ramki ;)


Pozdrawiam
 

doc38

New member
Airjack i Bogge - dziękuję za ważny głos w dyskusji. Uczestnicy avforums odnieśli się, delikatnie mówiąc, z dużą rezerwą wobec zamieszczonych u nas zdjęć porównujących PV70 i Pioneera... No i mam mętlik w głowie.
 
Do góry