Seria PV70

jtd

New member
Bez reklam
Spokojnie, pewnie ten Panas to taka kicha ze kiki nie moze sie pozbierac po kolejnych testach:eek: Przeciez zamowili sporo jego egzemplarzy i kto je teraz kupi :cool:
 

ArSoN_AS

New member
Dru napisał:
byłem dzisiaj w MediaMarkt, ale niestety 42PV70 stał jeszcze w kartonie. Koleś z obsługi powiedział, że nie miał gdzie go wcisnąć, ale pod wieczór miał spróbować, więc jutro jadę przekonać się czy faktycznie jest to tragedia jak niektórzy tutaj piszą :p.



Odwiedziłem i ja dzis tego blaszaka.Faktycznie stoi w kartone 42pv70p (godzina 18.07) chyba jednak nie mieli czasu go rozpakowac.Pytałem o cene 6tys bez 1pln.Poczekamy cierpliwie az go rozpakuja.P.s o 37 nawet nie wiedzieli ze taka istnieje.
 
Ostatnia edycja:

Dru

Moderator
ArSoN_AS napisał:
Dru napisał:
byłem dzisiaj w MediaMarkt, ale niestety 42PV70 stał jeszcze w kartonie. Koleś z obsługi powiedział, że nie miał gdzie go wcisnąć, ale pod wieczór miał spróbować, więc jutro jadę przekonać się czy faktycznie jest to tragedia jak niektórzy tutaj piszą :p.



Odwiedziłem i ja dzis tego blaszaka.Faktycznie stoi w kartone 42pv70p (godzina 18.07) chyba jednak nie mieli czasu go rozpakowac.Pytałem o cene 6tys bez 1pln.Poczekamy cierpliwie az go rozpakuja.P.s o 37 nawet nie wiedzieli ze taka istnieje.

faktycznie, masz rację, dzisiaj też byłem, trochę wcześniej od Ciebie i dalej PV70 stał w ogromnym kartonie. Na wszelki wypadek poprzymierzałem się do PV45/PV60 i muszę przyznać, że są niczego sobie (oczywiście mam na myśli obraz, nie obudowę ;)). Następny mój atak na MM chyba będzie w poniedziałek, bo jakoś nie wierzę żeby wcześniej go wystawili.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Golgota napisał:
Cos mi się wydaje że PV70 to braciszek PV45, zrobili black bo z silwer się ludziska śmieli.

Proszę tylko mi tutaj nie obrazac PV45, tak sie sklada ze tym braciszkiem nie jest, ma wejscia i z przodu i z tylu i jest jak na ta klase sprzetu caly srebny by nie mylic go z High-ENDEM w czarno-fortepianowym stylu ;).

Pzdr. (C)G
 
Czytając to wszystko to jestem trochę zawiedziony, gdyż bardzo liczyłem na ten model. Chyba zacznę szukać PV60, choć nie pasuje mi ten srebrny kolor, nie mówiąc o wężach. Mam dwa pytania:
1. Czy w cenie do 5500 zł można kupić plazmę innej firmy (hd ready), która będzie miała zbliżone parametry i jakość obrazu jak PV60 ?
2. Czy jest jeszcze jakieś miejsce w internecie (na polskich stronach), gdzie można przeczytać testy PV70, czy jesteśmy "skazani" na testy jednego człowieka ? Chodzi mi o inne źródło rzetelnej informacji.
 

jarzak

New member
Ciekawe c(G) co byś napisał, gdybyś kupił pionka.
Przecież ludziska wiedzą, że 45 to młodszy, ale i uboższy (brzydszy) brat 60-tki.
Dzisiaj też byłem w MM w Wawie na Ostrobramskiej i tam też niestety nie mieli 70-tki (chyba dowiedzieli się, że ma opinie niezbyt pochlebne...???!!!). Obejrzałem za to dokładnie panasy (45 i 60), pionki (427 i chyba 436). Stały obok nich LCD sharpa (XDiE i RD1E). Niestety muszę stwierdzić, że sharpy miały o niebi lepszy obraz, a w szczególności detale były lepiej widoczne (program Discovery HD).
 

Dru

Moderator
piotrh1975 napisał:
Czytając to wszystko to jestem trochę zawiedziony, gdyż bardzo liczyłem na ten model. Chyba zacznę szukać PV60, choć nie pasuje mi ten srebrny kolor, nie mówiąc o wężach. Mam dwa pytania:
1. Czy w cenie do 5500 zł można kupić plazmę innej firmy (hd ready), która będzie miała zbliżone parametry i jakość obrazu jak PV60 ?
2. Czy jest jeszcze jakieś miejsce w internecie (na polskich stronach), gdzie można przeczytać testy PV70, czy jesteśmy "skazani" na testy jednego człowieka ? Chodzi mi o inne źródło rzetelnej informacji.
musiałbyś wejść na anglojęzyczne forum www.avforums.com i tam poczytać. Ludzie tam też się zmagają z wężami, oprogramowaniem itd. Tyle, że oni w 95% mają sygnał puszczony cyfrowo, czyli odwrotnie jak u nas :p
 

wwmm

New member
X70

Panowie, wczoraj pojawił(a) się 70 w MM Radom, i... za chwilę cenę 5999 zakryła karteczka REZERWACJA...., TV grał na komponencie....nawet ładnie, tylko że, na sygnale z "PANASONIC BOX super lux czarna skrzynka FULL HD", ja osobiście czekam na 37", jak nie będzie dobrych opinii o jakości tego TV, odkładam zakup na 1,2 lata ( pełne HD 37 or 42 ), mój SONY 27" (lat 17) na CP gra nadal bardzo ładnie...;
Pozdrawiam, Wojtek , Radom
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
porównanie Panasonica PV 70 do plazmy Pioneera było nie zamierzone. Otóż przyjechały nowe plazmy Panasonica na które sporo osób czekało. Porównałem akurat do Pioneera bo stał obok .
Szczerze mówiąc nie przypuszczałem że będzie taka różnica.
Dla usprawiedliwienia plazmy Panasonica - nie powinno się go porównywać do plazm w wyższych klasach cenowych.
Dla usprawiedliwienia mojego - poprzedni model , czyli PV 60 stał wcześniej obok Pioneera i różnice w palu były niewielkie.
Druga część porównania i to szczegółowa jutro z wieloma ekranami.

Dziś dużo czasu poświęciliśmy współpracy najbardziej oczekiwanego dziś produktu - Sony PS 3
http://hdtv.com.pl/modules.php?op=m...=article&sid=1478&mode=thread&order=0&thold=0
z LCD full hd JVC, plazmy Pioneera .
Jutro sporo zdjęć - do wglądu i znacznie więcej pierwszych wrażeń .
pozdrawiam
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
piotrh1975 napisał:
czy jesteśmy "skazani" na testy jednego człowieka?

Nikt z nas nie jest skazany a testy jednego czlowieka (w rzetelnosc nie watpie, nikt inny jak tylko kiki moglby go chwalic pod niebiosa) wiele osob same poszlo do MM by te sytuacje zobaczyc na wlasne oczy, porownac i ocenic i ewentulanie kupic model PV70.

Co do pytania za 5,4k (cena z allegro) masz HITACHI 42PD8600.

jarzak napisał:
Ciekawe C(G) co byś napisał, gdybyś kupił pionka.


Swoja wypowiedz napisalem z przymrozonym okiem. Nikt tutaj nie ukrywa ja tez, ze PV45 to low-end, moze na tej polce potrafi sie jeszcze troche wyroznic, niekoniecznie kolorem obudowy.

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

wwmm

New member
Tv

KIKI, czekam na testy, mam nadzieję że 37" też będzie przewidziana w testach.....(oczywiście jak się pojawi u Ciebie LIVE ...)
 

ThYX

New member
ein napisał:
Obrazek maly, kompresja - oczywiscie masz racje, tylko ze niestety dla PV70 obok stoi Pionek. I to wystarczy zeby zobaczyc GIGANTYCZNA roznice w jakosci wyswietlanego obrazu. Nie mow ze nie widzisz...

Co do pikselozy - bylem w MM i choc czasu brakowalo zobaczylem starego i nowego Panasa na tym samym zrodle sygnalu (szlo demo z plyty - podlaczone rgb/szczota bezposrednio z odtwarzaczem). Coz - moge tylko potwierdzic co napisal kiki. Naprawde slabizna. No i potwierdza sie co napisalem powyzej - dostrzegalne makrobloki, brak przejsc, wypalenia, zabkowanie i brak ostrosci.

Pisałem tylko o pikselozie którą chyba TYLKO TY WIDZISZ na tych małych zdjęciach. Oczywiście jakośc zdjeć przemawia na korzyśc pioneera ale ty pisałeś że PV70 ma pikseloze a tego NA PEWNO NA TYCH ZDJĘCIACH NIE WIDAĆ.
 

seat98

New member
Jak narazie z tego co widać to jeszcze czas na wymianę CRT na plazmę lub
lcd.Technologia paneli dopiero się zaczęła rozwijać, ponieważ jest duże zapotrzebowanie na rynku A/V.Jeszcze 10 lat temu plazmy 42" kosztowały
70000zł o miernej jakości a teraz 10 razy taniej a przy tym jaka jakość,tak że
nie trzeba być w gorącej wodzie kompanym i nie poddawać się emocjom.
Panasonic teraz buduje nową fabrykę paneli tak że to tylko kwestia czasu
aby pojawiło się na rynku coś co rozmyje wszelkie wątpliwości kto tu jest graczem pierwszoplanowym.
 

tabipg

New member
Ten model występuje na rynku niemieckim i tu rodzi się pytanie czy PV70 to jest ten sam model co PV71F ewentualnie czym się różnią bo z tej lakonicznej informacji trudno cokolwiek wywnioskować.
 

jha

Member
dylematy...

witam wszystkich,
od ładnych paru m-cy czytam forum...a dzisiaj mój pierwszy post

w skrócie: w grudniu 2006 byłem zdecydowany kupić 42PV60, jednak posty o pojawiających się "wężach" w tym modelu dosyć mocno przytłumiły mój entuzjazm [..a już miałem kliknąć na "kupuję" ;) ] i decyzję o zakupie odłożyłem więc do czasu wyjaśnienia problemów panasonica. Jak wiadomo, problem modelu 42PV60 został już rozwiązany ale...na horyzoncie jest 42PV70 no i kolejny mętlik w głowie ;) Nowy design panasonica bardzo mi się podoba (42PV60 ujdzie w tłoku a 42PV45 dla mnie odpada na dzień dobry) jednak pierwsze posty kikiego trochę mnie zdołowały... :(

...chcąc nie chcąc (a może chcąc) wybrałem się do MM by przekonać się na własne oczy. Moje pierwsze wrażenia: czarna obudowa jest rewelacyjna! - obok stał 42PV45 i pioneer...chyba 427XD za 8k - naprawdę robi wrażenie, a czarny mat o niebo wypada lepiej niż połysk pioneera (no i wbrew wcześniejszym sugestiom jest równiutka, bez żadnych fałd). Na wszystkich tv leciał discoveryHD i...dla mnie 42PV70 pobił wszystkie stojące obok modele! kolory, ostrość zostawiły w tyle nawet pionka. Wadą nowego panasonica jest brak wejść z boku panelu, co przy montażu ściennym może być dużym utrudnieniem.

Tak więc po pierwszym podejściu: jestem bliski decyzji na zakup 42PV70. Mam nadzieję, że kolejne testy kikiego oraz wrażenia użytkowników rozwieją moje wątpliwości (np. odbiór z UPC). Nie zostaje nic innego jak śledzić uważnie forum hdtv.

pozdrawiam wszystkich

ps.jako alternatywę dla panasonica mam hitachi 42PD8700 w cenie ok.6k pln

ps2. tak czy inaczej chyba się skończy prezentacją w domu ;)
 

ein

New member
ThYX napisał:
Pisałem tylko o pikselozie którą chyba TYLKO TY WIDZISZ na tych małych zdjęciach. Oczywiście jakośc zdjeć przemawia na korzyśc pioneera ale ty pisałeś że PV70 ma pikseloze a tego NA PEWNO NA TYCH ZDJĘCIACH NIE WIDAĆ.

Ale nie musisz krzyczec. Przyznalem racje (na glownej sa wieksze zdjecia i efekt jest lepiej widoczny), choc i tak wyszlo na moje - widzialem telewizor w akcji (jak pisalem) i obraz SD jest bardzo slaby w mojej opinii (dzisiaj via antena). Zabkownie krawedzi, brak ostrosci i okropne przejscia tonalne - z bliska wyglada to jak pikselozowa kasza. Fuj!
Oby to byla wina softu, nie matrycy... bo inaczej Panas z nowym G10 sie skonczyl / stoczyl w moich oczach.
 
Do góry