Seria PV70

mkaw

New member
wiem, dzwoniłem do n-ki, mam najnowszy soft, ale nic z tego, nie chodzi :(, facet powiedział, że mają dużo takich telefonóe dotyczących Panasoniców i tego typu problemów, mówił, że cały czas coś będą zmieniać pod tym kątem, ale jak na razie nici z tego.
 

drzezi

New member
mkaw napisał:
witam szczęśliwych posiadaczy modelu PV70P, proszę o info, czy jest ktoś komu przechodzi dźwięk po hdmi z "n"-ki na tym modelu, nie chodzi mi o tryb dvi tylko hdmi.
Po hdmi dźwięk jest, tylko w boxie, dolby digital trzeba ustawić na NIE.
 

mkaw

New member
mam ustawione na NIE i nic, nie ma, czy jest jeszcze ktoś komu przechodzi dźwięk przy takim ustaiwieniu przez hdmi, może kabel kiepski, kupiłem w MM za 90 zł.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Nie, takie rzeczy to nie sprawa kabla - jakości kabla, no chyba że jest "przerwany" ale wątpię, bo by musiało być to bardzo pechowe przerwanie :D
 

mkaw

New member
obraz też nie wskakuje, na TV wyskakuje tylko napis hdmi i 1080 i raz na czas dźwięk, tylko w trybie dvi obraz od razu się pojawia, już sam nie wiem co o tym sądzić :-(.
 

PanMik

New member
Mam go

Wreszcie. Po długich wahaniach i przeczytaniu czego się dało kupiłem 42PV7. OOOgromny - na początku, teraz po 3 dniach już OK. Powoli stwierdzam, że nawet większe TV są OK :).
DVD po HDMI - obraz piękny, oczu nie można oderwać.
Kablówka (Multimedia) - no pozostawia wiele do życzenia, ale to już kwestia sygnału. Pozostaje przesiąść się na cyfrową - albo kablówkę albo satkę.
Licznik włączeń i czasu sprawdzony - wszystko gra.
Na razie jest super, oby tak dalej.
Pozdrawiam
 

zibciu

Member
Witam,
Jako kolejny posiadacz Panasa, muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony.
Na internetowej wyprzedaży Euro AGD udało się wyrwać 50PV70 za 5799zł. Na 20rat 0%. Dla mnie bomba.
Z telewizorka jestem bardzo zadowolony (na razie). Obraz z Aster daje radę. Z Xboxa ładnie. (Chociaż po Samsungu LE32R72B mam wrażenie, że ciemniejszy jest).
Ale po zapuszczeniu paru koncertów (dzwięk po kolumnach 5.1) wbiło mnie w kanapę. W końcu mogę powiedzieć, ze w pokoju czuje się "kino domowe"...
Pozdrawiam wszystkich użytkowników...
:eek:k:
 

mkaw

New member
hdmi z "n"-ki

wracajać do odbioru obrazu i dzwięku przez kabel hdmi (w trybie nki hdmi) to niestety nie jest to wina kabla ani dekodera. Byłem u kolegi ze swoim dekoderem i kablem. Podłączyliśmy to do plazmy LG i wszystko pięknie śmiga. Więc kabel i dekoder jest w porządku.
A tak przy okazji, posłuchałem i pooglądałem tego LG i się załamałem. Kolega ma model 42PX4R. Dźwięk w tym telewizorku po prostu powala. dynamika, soprany, basy, są oszałamiające. Przy tym dźwięku nie trzeba mieć kina domowego. Przy nim PV70 gra jak stary kaseciak. Jednak głśniki po bokach ekranu są lepszym rozwiązaniem. Słychać stereofonię. Natomiast w Panasie głośniki pod ekranem - porażka. Już żałuję że nie kupiłem PV700. Chociaż go nie słyszałem, ale podejrzewam że gra o niebo lepiej. Ma 2 głośniki niskotonowe i 2 wysokotonowe. No i system SRS. W PV70 brakuje mi wysokich tonów no i te glośniki pod ekranem nie dają żadnego efektu. Mam go 2 tygodnie i chętnie bym go sprzedał i wymienił na 700-kę. Może jest ktoś chętny kupić ?

Ktoś powie że można kino domowe podłączyć. Niby tak, ale to kolejny pilot, kolejne urządzenie do włączania przy zwykłym oglądaniu telewizji.

P.S. Na szczęście obraz w Panasie bije na głowę LG.
 

tompo

New member
A ja zawsze myślałem, że tv kupuje się po to by oglądać a nie słuchać ;)
A tak serio, to sam stoje przed dylematem, PV70 / PV700 / Q91 :grin:
 

jarek poznań

New member
Jesli mogę pomóc Ci w rozwiązaniu Twego dylematu to polecam pv700.
Jestem zadowolonym uzytkownikiem tego modelu,żadnych smużeń żadnych duszków i powidoków. Świetny dźwięk.
 

aniaaa

New member
motobartcompany napisał:
Jestem ciekaw czy ktoś z użytkowników tej plazmy pozbył się słynnych "zielonych krawędzi" ponoć znikają po dłuższym przebiegu plazmy?

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=504640


na avforums jest dużo wątków o tym defekcie i ponoć to zjawisko z czasem znika.

Moim zdaniem strasznie jest to upierdliwe i nie tylko pod xboxem 360, ale dosłownie widać to wszędzie, wystatrczy zapuścić epoke lodowcową 2 i na samym poczatku szybko poruszające się lodowce mają zielone krawędzie. Gdy damy stop klatke krawędzie są białe. Przed chwilą ogladałem film i na szybko poruszajacych się napisach an czarnym tle, krawędzie robią się zielone.

Nie wiem jak można pisać że ta plazma ma idealny odbiór... Mam nadzieję że z czasem się to unormuje bo nie lubie mieć za dużo koloru zielonego:eek:

ż
eby nie było, to samo wdziałem na plazmach pioniera.
No to jak-przepalił już ktoś swojego PV70 na tyle mocno,że zielone smugi i cienie to u niego tylko złe wspomnienie?Czy może jednak jest tak,że niestety bajeczkami są opowieści o tym,że z czasem to przechodzi.Na mojej plaźmie mam już ponad 1000h i ciągle jest tak samo(źle).Ostatnio oglądałem w sklepie PV70 i jednak opisywanej wady ani przez chwilę nie zaobserwowałem-niestety nie znam "przebiegu"tej plazmy.
 

Eskulap

New member
złudznie optyczne

A nie jest to przepadkiem złudzenie optyczne? Podobny efekt jest przy oglądaniu obrazu z projektora. Przy szybkim przesuwaniu wzroku pojawiają się kolorowe punkty i pasy (RGB).
 

aniaaa

New member
Rzecz w tym,że nawet statyczne napisy są częściowo zielone.Krawędź styku np.koszuli z marynarką człowieka,który stoi w miejscu jest STATYCZNIE zielona.Dramat zaczyna się wtedy kiedy taka osoba zacznie się przemieszczać ciągnąc ze sobą zieloną smugę.Zastanawia dlaczego model,który oglądałem w sklepie już tych defektów nie miał-jeśli uda mi się sprawdzić przepracowany czas tej plazmy to może sprawa się wyjaśni.:confused::confused::confused:
 

jjb

New member
Witam,

wspolczuje defektu nowego tv. Znajomy kupil TV w sklepie internetowym... po wlaczeniu byl bardzo niezadowolony z obrazu.. co dziwne wszytskei ustawienia byly na maxa. Po sprawdzeniu czasu pracy matrycy okazalo si eze chodzila ona ponad 500 godzin na takich ustawieniach (pewni ena wystawie). TV oczywiscie poszedl do wymiany.... nowy egzemplarz nie mial juz tych "efektow".

pozdrawiam
 

koart

New member
Użytkuje swój 42PV70 od pół roku jestem bardzo zadowolony z jakości tego tv(znakomita czerń, ostrość). Nie miałem z nim żadnych problemów(odpukać),jedyny mankament jaki zauważyłem to jest zmieniająca sie w górnym lewym rogu informacja(głownie tylko podczas ogladania meczów) o zmianie trybu wyświetlania obrazu. Mogli dać jakaś opcję żeby to się dało wyłączyć(może ktoś znalazł rozwiązanie?). Ogólnie polecam ten model
 

BaRiBaL

Member
Jest rozwiazanie - recznie wybierz na stale jakis tryb wyswietlania obrazu i nic Ci sie nie bedzie przestawialo.. Gdy jest na Auto to sie robi dyskoteka z przestawianiem formatu obrazu szczegolnie na reklamach :(

Co do zielonych krawedzi u mnie tez je widac ale wylacznie na PS3 w bardzo ciemnych lokacjach w grach przy szybkich ruchach, ew. w ciemnych badz czarno-bialych przerywnikach filmowych.
NIE widac tego w filmach blu-ray.
Osobiscie mi za bardzo nie przeszkadzaja, po prostu uwazam to za niedorobiony feature tej plazmy, da sie z tym zyc bez problemu - mam 42PV70.
 
Do góry