Seria PV70

MacPaul

New member
doubleube napisał:
czy u Was takze filmy z DVD maja pasy na dole i u góry?
mam na auto a obraz sie nie powieksza
dodam ze strona startowa DVD(pioneer dv-380) jest na caly ekran
tak to juz jest?

Jeśli oglądasz fil w wymiarze kinowym - szersze niż 16-9 to tak musi byc.


Zawsze jednak możesz też poskakac po ustawieniach obrazu w TV i w DVD i zobaczyc roznice

pozdrawiam

Maciej
 

Marko_bang_bang

New member
Witam nosze sie z zamiarem kupna Panasonica TH50PY700 i mam pytanie w zwiazku z tym czytalem duzo na tym forum i gdzies kiefys widzialem (nie pamietam gdzie i nie moge znalesc) ze mozna sprawdzic licznik pracy godzin tego tv w sklepie poprzez ukryte menu, i tera sie pyam Was czy wiecie jak to zrobic???Z gory dzieki za odp!!:eek:k:
 

zbynio81

Member
Paski przy oglądaniu DVD

Mam podobny problem z paskami na górze i dole. Liwkiduję je za pomocą ZOOM1 troszke ucina klawalek górngo obrazu ale efekt jest warty tego-dosłownie minimum.
Dzwine to jest skoro telewizor PANASONIC 42 CALE PV7 MA PANORAMINCZY EKRAN.

MOZE WY ZNACIE INNE MOŻLIWOŚCI USUNIĘCIA CZARNYCH PASÓW?:eek:k:
 

Jarod

New member
NIe da się usunać czarnych pasów tak ma być !!!
Nie wszystkie filmy są w 16/9 nagrywane, gladiator np i chyba większośc teraz jest w formacie cinematic coś tam. Szerszy od 16/9 dlatego są pasy u góry i dołu.
Tokio drift ogladalem dzisiaj i też tak ma
 

skylab

New member
16/9

Troszkę mylicie pojęcia. 16/9 to stosunek szerokości do wysokości ekranu, tylko i wyłącznie. Natomiast filmy kinowe są nagrywane w różnych formatach np 2,35:1 1,85:1 1,78:1. w zależności od studia. Tak się składa, że 1,85:1 i 1,78:1 w całości wypełniają ekran 16/9. Stąd część filmów nadawanych w 16/9 ma paski a część nie.

Pozdrawiam
 

abey

New member
wczoraj stalem sie szczesliwym posiadaczem 37pv70 (niestey waf przekreslil szanse na 42') i mam pytanie w zwiazku z oprogramowaniem. kto/gdzie/jak moze je wymienic na nowsze? i czy nowe wersje oprogramowania zmieniaja cos znacznie?
 

zbynio81

Member
Lepiej nic nie wgywać samemu-mozesz utracic gwarancje. Nowsze oprogramowanie zapewne ma upgrade do lepszej współpracy z dekoderem N-ki. Jak wiadomo były i są z tym małe problemy
 

Balon14

New member
Proszę napisać dokładnie czym się różni Panasonic TH-42PV70P od Panasonica TH-42PV70PA?

Proszę o odpowiedź bo wymianie na nowy TV dostałem inny model Panasonica i nie daje mi to spokoju.
 

Andre5509

New member
pionowa linia (zielon)

imperator napisał:
Witam
W moim przypadku posiadam model PV45EH i pojawil sie wlasnie pionowy pasek jakies 3 tygodnie temu i po 1 dniu zniknal. Dziisaj przychodze z pracy a tu juz 2 paski pionowe. Mam pytanie czy to nadaje sie do naprawy czy tez wymianieja telewizor na nowy? Jezeli na nowy to po jakim czasie?

Model TH-42PV70P Time 1361:30 Count 0000625
zakupiony dnia 30-07-2007

I na moją plazmę zawitała ... pionowa linia - w serwisie oznajmiono, że mam przesłać TV DHL-em na ich koszt - będą wymieniać panel - zgroza !!!!
Proszę o opinię i rady - co wy na to ??
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Ta i czy gdyby dziś kupić taki tv to też za jakiś czas pasek zwita? Czy firma pomyś lała już o jakichś odpowiednich działaniach zapobiegawczych?
 

Mabri

New member
Andre5509 napisał:
Model TH-42PV70P Time 1361:30 Count 0000625
zakupiony dnia 30-07-2007

I na moją plazmę zawitała ... pionowa linia - w serwisie oznajmiono, że mam przesłać TV DHL-em na ich koszt - będą wymieniać panel - zgroza !!!!
Proszę o opinię i rady - co wy na to ??

Z jednej strony możemy ci tylko współczuć ale z drugiej gratulować nowego panela.
Poczytaj sobie na forum jak postępują serwisy innych firm.
 

koleszka

New member
70 czy 700? Szaro-budyniowa 70-tka

Cześć,
Potrzebuję telewizora głownie do oglądania kablówki i ew. DVD, czyli SD. W MM porównywałem Panasy TH-42PV7P, TH-37PV70PA, TH-42PV700P. Przy sygnale z DVD trudno znaleźć różnice pomiędzy telewizorami. Przy sygnale z kablówki 7P odpadł, bo spodenki nie nadążały za zawodnikiem a nie można wykluczyć, że telewizję będą oglądały dzieci… Najlepszy obraz miałby 70PA bo na 700P było widać nie równe pokrycie kolorem boiska do siatkówki. Taka kaszka - być może wynikało to z kiepskiej jakości sygnału ale może po prostu do SD 37 cali jest lepszym wyborem niż 42. No właśnie – miałby. TH-42PV700P o co najmniej klasę lepiej pokazywał kolor biały. Próbowałem skorygować TH-37PV70PA poprzez balans bieli (na zimny) i zabawę z kontrastem czy innymi opcjami, na próżno. Nasze zawodniczki wyglądały jakby nie prały swoich koszulek w Vizirze. Tak jakby nałożono szaro-budyniowy filtr. Otworzyłem menu serwisowe ale nie wiem czy można tam w jakiś sposób zmienić sposób wyświetlania bieli. Stąd moje pytania:
1. Czy są jakieś różnice techniczne pomiędzy 70 i 700 poza trzecim HDMI i podobno filtrem przeciwodblaskowym?
2. Czy spotkaliście się z szaro-budyniowm wyświetlaniem bieli w 70-tkach
3. Czy do SD polecacie 37 czy 42 cali?
4. W jaki sposób obsługiwać menu serwisowe, czy można tam coś przestawić?
5. A tak przy okazji czy ktoś wie jaka jest różnica pomiędzy modelami 70 i 700, których oznaczenia literowe to np:TH-42PX71, P, PA, TH-37PV71F?
Pozdrowienia,
Piotr
 

marh

New member
Witam!
Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, więc pozwole sobie wszystkich serdecznie przywitać!
A teraz do sedna. Od dłuższego czasu śledzę ten wątek, bo noszę się z zakupem tv TH-37PV7P albo TH-37PV70P. Najpierw moje małe i skromne spostrzeżenia> Byłem dziś w jedny ze sklepów w moim mieście i poprosiłem sprzedawcę o mały test: puszczenie sygnału z D-SUB mojego laptopa na 37pv70p, na jakąś Toshibe LCD z podobnego przedzialu cenowego i wypasionego Sharpa LCD z FullHD i b. wysokim kontrastem (oznaczeń tych dwóch TV nie pamiętam). Puszczałem demo jakiegoś filmiku w 720p - z dużą ilością ciemych scen (noc, stacja kolejowa, para i światła). Co zauważyłem:
- najlepiej z wyświetlaniem obrazu radziła sobie plazma - dużo widocznych szczegółów na ciemnych scenach, naturalne kolory - i to mnie cieszy ;-)
- niestety na plaźmie były widoczne przejścia tonalne (podświetlone kłeby dymu), na testowanych LCD byly one mniej widoczne, pomijając fakt, że ogolna jakośc obrazu jak dla mnie była dużo gorsza na LCD.

No i teraz pytania:
1. Czy takie przejścia tonalne mają prawo się pojawiać? czy zależy to od technologii, czy może od jakości sygnału i rodzaju wejścia?
2. Czy ktos może się jednoznacznie wypowiedzieć na temat praktycznych różnic pomiędzy TH-37PV7P, a TH-37PV70P? Bardziej chodzi mi o to co widać, niż o to co jest napisane w specyfikacji.
3. Czy dużo tracę na jakości sygnału jeżeli puszczę obraz z kompa (filmy DivX, czy filmy HD) przez component w porównaniu do sygnalu przez D-SUB? Czy ma to sens?

Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość, bom laik w temacie HDTV ;-)
 

tomeki

New member
Pomóżcie w wyborze tv

Najpierw opis sytuacyjny

Odległość oglądającego (głowy) od tv ok. 3,2 m, dzieciaki leżą na dywanie to nawet 1.5 m.
Obraz cyfrowego polsatu po euro złączu, z dvd po hdmi. Antena czasami - kiepska jakość.


Chcę kupić plazmę Panasonica.

Pierwsze pytanie - jaki rozmiar 37 czy 42?
Drugie pytanie - czy pv60 czy pv70? Obecnie najtańsza 37pv70 kosztuje 3500 zł, a 42pv70 ok. 3800 zł. Mam okazje kupić 37pv60 za 2700 zł lub 42pv60 za 3000 zł. Czyli zaoszczędziłbym 800 zł. Czy warto? Jakie są realne różnice pomiędzy 60 a 70?
 
Do góry