Seria PV70

skylab

New member
czest napisał:
Witam Wszystkich!
Jestem pierwszy raz na forum, mam pośbę o pomoc. Od tygodnia mam plazme Panasonica 42 PV 70-kupiona w Multihome sklep internetowy) i mam problem z podłaczeniem aparatu cyfrowego , bądź kamery. Po podłaczeniu obraz jest czarno-biały i śnieży. Podłaczam to przez component. Wydaje mi sie,że sprawdziłem wszystkie warianty i nic to nie zmienia. Może robię to źle? Czy jest to usterka tego modelu? Oprócz tego wyczytałem, że można sprawdzic ile ta plazma juz pracowała( zdarzały sie przypadki że ktoś kupił nowa z dużym przebiegiem).Proszę o pomoc . Pozdrawiam i dzięki -krzychgregor!

Aparat/kamerę musisz podłączyć przez scart'a (euro).
Kilka stron wczesniej masz wyjasnione jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin.
Pozdrawiam
 

canis

New member
mastafoka napisał:
Prawdopodobnie panowie z lokalnego serwisu powiedzieli co wiedzieli i już. Wymiana jest oficjalnym stanowiskiem Pansonica (wiem bo w moim przypadku dzwoniono do Panasonica) a powód jest prosty koszty wymiany są praktycznie takie same jak nowej sztuki (mówimy tu o kosztach dla Panasonica)

Liczę na to, że masz rację ale panowie twierdzą, że pare tygodni temu wymieniali w tym modelu screen mimo ceny ponad 5 tyś. Oczywiście dam znać jak to się zakończy. Pozdrawiam
 

mmxrop

New member
Th42pv70p

Witam mam pytanie dotyczące awarii w serii panasonica TH42PV70P.
Przymierzałem sie do kupna - a ostatnio pojawia się coraz wiecej postów, o awarii tych modeli - mimo tego poszukiwałem tego modelu w sklepach w Bydgoszczy - nigdzie go nie było - trafiłem na koniec do Avansu gdzie sprzedawca poinformował mnie ze nie sprowadzają juz tego modelu poniweważ mieli 70 % zwrotów od klientów - podał ze była usterka w chłodzeniu.
Moze mi ktos wyjaśnić czy to prawda czy tylko ściema gościa z Avansa.
Dzieki z góry za wszelkie informacje.
Bo jezeli to prawda to jestem w punkie wyjścia - czyli co kupić ?
 

mastafoka

New member
Jeśli chodzi o Avans to wygląda na to ze w całym kraju zatrudniają ludzi z łapanki, w moim mieście pracownik tego wyśmienitego sklepu powiedział ze taki model nie istnieje, a w chłodzeniu to pewnie awarii uległo powietrze :p bo w tych TV nie ma mechanicznego sytemu chłodzenia.
 

smalec

New member
mmxrop napisał:
Witam mam pytanie dotyczące awarii w serii panasonica TH42PV70P.
Przymierzałem sie do kupna - a ostatnio pojawia się coraz wiecej postów, o awarii tych modeli - mimo tego poszukiwałem tego modelu w sklepach w Bydgoszczy - nigdzie go nie było - trafiłem na koniec do Avansu gdzie sprzedawca poinformował mnie ze nie sprowadzają juz tego modelu poniweważ mieli 70 % zwrotów od klientów - podał ze była usterka w chłodzeniu.
Moze mi ktos wyjaśnić czy to prawda czy tylko ściema gościa z Avansa.
Dzieki z góry za wszelkie informacje.
Bo jezeli to prawda to jestem w punkie wyjścia - czyli co kupić ?

Jak szukasz w Bydgoszczy, to polecam ci sklep www.elektropunkt.pl ul. Białogardzka 7. sam kupiłem tam 42PV700. Dowiezli do domu, wniesli, podłaczyli.
 

tomcom

New member
Miesiąc temu stałem się szczęśliwym posiadaczem dwoch telewizorow: plazmy Panasonic TH-37PV70P do salonu oraz LCD 26LC41 do sypialni, i powiem krotko: lcd nie umywa się do plazmy pod zadnym względem. plazmę ogląda się znakomicie, kolory naturalne i żywe, i nie zauważyłem żadnych duszkow i innych historii opisywanych tutaj, natomiast w lcd kolory sztuczne i nijakie. Przed zakupem trochę poczytałem to forum i przyznam że się trochę bałem plazmy ale teraz już nie. I jeszcze jedno: lcd ma dużo lepszą rozdzielczość niż plazma a obraz dużo gorszy, dlatego moim zdaniem przy tej klasię tv rozdzielczość ma drugorzędne znaczenie. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow:)
 

elop

New member
Od 9-miesięcy Posiadam 42pv70 Uważam że Był To Idealny Wybór ,przedtem Siedziałem Kilka Miesięcy Czytając Forum,sam Byłem Pełen Obaw.panasonic To Najlepszy Wybór To Moja Opinia.żadnych Wypaleń Czy Duszków.
 

marceliszpak

New member
42pv70 i dvi

Moze ktos podzieli się jak ma swoje tvpołączone z komputerem ? Czy po kablu HDMI jest oki ? Chcę podłaczyć kompa ale kablem 5m i chyba zdecyduje się właśnie na HDMI pomimo iż mam wejście VGA.
 

ruster

Member
Dostępność na rynku

Witam. Dzwoniłem do sklepów internetowych i niestety brak jest tych tv. Orientujecie się może czy jest jescze szansa że Panasonic rzuci partie na Polske przed świętami? Może znacie sklepy gdzie dostanę jescze i w miarę rozsądnej cenie? Czy ktoś coś wie na ten temat? Z góry dziękuje za odp.
 

ernane

New member
pytanie do uzytkownikow tylko PV7
czy macie jakies problemy z podlaczeniem kina,nki - chodzi mi o HDMI, szczegolnie dzwiek po hdmi, czytalem jakis czas temu watek, ale juz mi sie pomieszało co jest skopane w danym tv.
czy podlaczenie dvi<->hdmi jest w miare bezproblemowe i jak oceniacie działanie?
 
Ostatnia edycja:

Mystik

New member
elop napisał:
Od 9-miesięcy Posiadam 42pv70 Uważam że Był To Idealny Wybór ,przedtem Siedziałem Kilka Miesięcy Czytając Forum,sam Byłem Pełen Obaw.panasonic To Najlepszy Wybór To Moja Opinia.żadnych Wypaleń Czy Duszków.

Ja mam 42PV70 9 dni :).
Oczywiście kupiony w szale zakupów w MM. Po prostu mieli promocję na zakupy bez VAT-u.
Osobiście nie uważam, żeby ten telewizor był pozbawiony wad. W zasadzie, to mógłbym wymienić ich całe mnóstwo, ale jak to mówią, wszystko jest kwestią kompromisów.
Tak naprawdę to podobał mi się Pioneer, ale był 3x droższy :).

pozdrawiam

PS. A tak sobie obiecywałem prezentację itd. I co. Ano może następnym razem :).
 

Buti

New member
Pytanie do użytkowników 42 PV70

Witam.
Od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem telewizora panasonic lx70p, wybór padł po miesiącu wczytywania się w fora itd. Chcę kupić teraz plazmę. Moim faworytem był PV70p ale mam kilka obaw i jestem ciekaw czy potraficie je rozwiać.
1. Jak jest z gradacją odcieni kolorów? Czy przejścia są płynne, czy widać oddzielające sie odcienie w postaci pasów np. na niebieskim niebie. Pytam bo ktoś się na to uskarżał.
2. Czy przy szybkim ruchu jakiegoś dużego obiektu na pierwszym planie widać "pikselizację" - rozmazanie. Pytanie dotyczy sygnału z dekodera np. n-ki jak i sygnału z DVD.
3. Ostatnie pytanie to w zasadzie wywołanie III Wojny Światowej. Czy czerń jest niebieskawa czy posiada odcień szarości. Czy jest wystarczająco głęboka. Jedni twierdzą, że niebieskawa inni, że czarna i basta. Chba nie montują dwóch róznych matryc do tego tv?!
Będę wdzięczny za rzeczową informację. Dzięki z góry.
 

aniaaa

New member
zielony

Mam strasznie wielką prośbę-czy komuś udało się pozbyć tych strasznych zielonych cieni,krawędzi i rozbłysków-wydaje mi się,że te opowiastki ,że z czasem ten problem przechodzi to jednak nieprawda.Może ktoś zgłaszał ten problem serwisowi(na PV7 też widziałem ten sam problem).Oglądanie dynamicznego czarno-białego obrazu z zielonymi rozbłyskami to koszmar.
Serdecznie proszę o odpowiedź.
 

selk

New member
Witam
Od dziś ja takze stałem się uzytkowmikiem (czy zadowolonym to sie zobaczy) Panasonic PV70PE oraz onkyo TX-SR605B.
TV jeszcze nie rozpakowany onkyo juz pracuje - baaardzo mi się podoba.
Na razie programowałem go bez menu ekranowego.
Zachwycony jestem tunerem - jego czułością- nawet nie słyszałem nigdy o takich stacjach radiowych w moim miescie Łodzi jakie złapał tuner amplitunera
Strojenie bajka - wykonanie perfekcyjne żadnej tandety, brzmienie na moich małych denonach bardzo dobre - brak jeszcze basu ale za chwile przyjdzie wzmacniacz do suba i mam nadzieję beda tez basy :eek:)
 

canis

New member
canis napisał:
Witam Wszyskich. Trszkę mi głupio, że się wcześniej nie odzywałem ale może to i dobrze bo do 05.11 tylko bym chwalił TH-42PV70.
Telewizorek kupiłem 30.03 linie pojawiły się 05.11 serwis przyjechał 08.11 no i tutaj drugi Zonk ( pirwszy to te linie ) będą naprawiać !!!! Mam nadzieję, że centrala panasonica uświadomi serwis olsztyński, iż problem jest zdiagnozowany i ustrka kwalifikuje telewizor do wymiany.:(

Dzisiaj przywieźli mi nowy telewizor. Sprawdziłem liczniki, czas 0 , uruchomień 1. Niby wszystko Ok ale ta marka miała być bezawaryjna.
 

Buti

New member
Właściwie mój budżet jest ograniczony i pozwala na wybór pomiędzy samsungiem seri q91H i panasem pv70P lub pv71f. Proszę użytkowników o swoje uwagi w odniesieniu do moich poprzednich pytań. O droższym sprzęcie zapominam.
Pozdro
 

Malkontent

New member
DVI-HDMI komp?

Witam, przymierzam sie do zakupu 37PV7 lub 42PV7. Wybralem ten model ze wzgledu na budzet i dlatego ze modele PV70 ostatnio troche zdrozaly (byly za 3.2k, sa za minimum 3.6k za 37". PV7 nie posiada jednak wejscia PC, ktore moze mi sie przydac za jakis czas.

W zwiazku z tym mam pytanie, czy nie mozna polaczyc karty graficznej komputera (DVI) z tym TV, za pomoca kabla DVI-HDMI? Czy musze doplacic ok. 700zl za komfort posiadania wejscia PC? :roll:

Z gory dziekuje za fachowa pomoc.

Pozdrawiam, Andrzej
 

WojtekBie

New member
Dylematu ciąg dalszy

Witam po raz pierwszy na tej liście.
Od jakiegoś czasu czytam i śledzę wątki o różnych telewizorach plazmowych. Chcę kupić 42". Miałem 3 faworytów: Q91, LG-PT81 i PV70 lub PV7. Wybór padł na Panasonica. Nie specjalnie mi zależy na 2 wejściach HDMI ale np. wejście D-SUB czasem mogłoby się przydać. Sprawdzałem strony słowackie i czytałem posty, pytałem sprzedawców w wielu sklepach i dostałem folder "Panasonic Audio/wideo 2007/2008" w którym jest informacja, że PV7 ma 3072 odcienie szarości. Pamiętam, że czytając któryś wątek na tej grupie była informacja, że PV70 ma lepsze głośniki (jakieś bambusowe). Chcać potwierdzić te informacje zadzwoniłem dziś do infolinii Panasonic Polska.
Facet, który wydawał się mieć pełną wiedzę o produktach stwierdził kategorycznie, że modele PV7 na Polskę mają 3072 stopnie szarości. Ponadto na moje pytanie o głośniki w PV70 i PV7 (po konsultacji z kolegą od fonii) powiedział, że są takie same w obu modelach. :hmm:
Co o tym myśleć?
Jeśli to prawda to kupię PV7.
Pomocy!
 
Do góry