Seria PV70

Robert_em

New member
Witam!

Hmm... Ja już od tygodnia mam 42PV70, ale niestety nadal stoi nierozpakowany w kartonie :(
Kończę wykańczać mieszkanie i w poniedziałe się wprowadzam, więc nareszcie sobie pooglądam!

@Dru ja też mam ścianę z płyt karton-gips i zamierzam powiesić na niej moją 42ke. Taka ściana ma co ok. 40cm (30-50 - zależy od fachowca co to stawiał ;)) profil metalowy celem wzmocnienia konstrukcji. Płyta od uchwytu ściennego (tego z Allegro za 125 lub 139) ma 85cm, więc śmiało można go przykręcić właśnie do tych profili i wtedy spaść nie ma prawa!
Na razie z braku czasu muszę ustawić go na stoliku, ale zaraz po wielkiej Majówce, zabieram się za wieszanie, więc podzielę się wrażeniami.

Pozdrowionka.
 

aLien01

New member
Witam wszystkich

Praktycznie zdecydowalem sie na zakup tego wlasnie TV 42" ale teraz mam dylemat jaki kupic uchwyt. Potrzebuje uchylny i znalazlem dwa modele:
1. http://www.edbak.pl/?d=86 nie wyglada moze efektownie ale dopuszczalne obciazenie to 80kg (lubie miec zapas)
2 . http://www.allegro.pl/item190170750_uchwyt_lcd_ramie_wysiegnik_23_42_le32r71b.html
ten bardzo mi sie podoba ale ma dopuszczalne obciazenie 30kg. Wiem ze bez podstawki TV wazy ok 27kg ale czy ten zapas wystarczy?. Druga sprawa sprzedajacy napisal ze jest on przeznaczony do TV do 42cali a na stronie producenta jest napisane ze do 40cali:
http://www.meliconi.it/Space-System-supporti-per-LCD-e-Plasma-Space-System-LCD-S40__2_8_397.asp

Prosze was o porade ktory wybrac lub ewentualnie o linka do innego cena do 700zl
 

jtd

New member
Bez reklam
adrianes napisał:
Witam,
po kilku testach 50PV70 i oczekiwaniu na nowe modele Samsunga w końcu dzisiaj udało mi sę porównać Panasonic 50PV70 z Samsung 50C91 oraz 50Q91. Jeżeli kogos interesują szczegóły to tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=12848&page=14

Powiem tylko, że wybrałem Samsunga 50Q91. Pozdrawiam wszystkich, którzy nadal wybierają i życzę im zdrowia :)
Ja już wybrałem

Pozdrawiam.
Te nowe Samsungi nie obcinaja automatycznie czarnych paskow na programach 4:3... Dla mnie to wada dyskwalifikujaca te telewizory, bleee
 

kaszpir

New member
jtd napisał:
Te nowe Samsungi nie obcinaja automatycznie czarnych paskow na programach 4:3... Dla mnie to wada dyskwalifikujaca te telewizory, bleee

Fakt szkoda :(
Mój TV Panasonic 32PS11 robił to automatycznie , choć daleko było tu do ideału ...
Ucinał czarne pasy ale nie zawsze dobrze sobie z tym radził ...

Samsung wogóle tego nie potrafi (szkoda - dla mnie to spora wada) ,ale zamiast tego w ramach "rekompensaty" otrzymujemy możliwość ustawienia własnego "rozciągnięcia obrazu w pionie) a co za tym idzie stworzenie "powiększenia" które idelanie usunie czarne pasy !!!
A aktywacja "powiększenia" jest bezpośrednio z pilota ...

Osobiście ta wada jak dla mnie nie jest dyskwalifikująca , tym bardziej że można szybko powiększenie ręcznie włączyć.

W Samsungu jest tryb automatyczny i być może on działa np. z kablówką lub anteną RTV lub innym tunerze sat. U mnie z tunerem sat Ferguson nie działa.

Według mnie ta mała "niedoróbka" wcale nie jest podstawą do dyskwalifikacji tego modelu ...

Osobiście wolę plazmę której nie trzeba wygrzewać , a którą dzięki zastosowaniu wszystkich możliwych zabezpieczeń anty-wypalaniu można używać z takimi ustawieniami obrazu od początku jakimi się chce ...

Ja na swoim C91H jadę od początku na 80% kontrastu i nie zauważyłem żadnego wypalania , powidoków i itd ..

Dla mnie to spora zaleta bo zanim mógłbym cieszyć się obrazem jaki mi pasuje po okresie "wygrzewania" zapewne minęło by kilka miesięcy ...

Jest też dużo innych zalet jakie opisywałem w wątku o Samsungu :)
 

adrianes

New member
jtd napisał:
Te nowe Samsungi nie obcinaja automatycznie czarnych paskow na programach 4:3... Dla mnie to wada dyskwalifikujaca te telewizory, bleee

Każdy ma swoich faworytów i nię będę nikogo przenonywał na siłę ponieważ podjecie decyzji nie jest łatwe i należy zobaczyć telewizory na swoim sygnale. Panasonic i Samsung mają plusy i minusy, chodzi tylko o to, aby w przypadku Panasonic'a te plusy nie przesłoniły minusów
Wolę oglądać ostry i dynamiczny obraz niż zachwycac się autodopasowaniem i oglądać kiepski obraz. W większości oglądam programy 16/9 więc nie bedzie problemu.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Adi

New member
Witam!!
Po wielu komentarzach, oglądaniu i testowaniu w sklepach, zakupiłem wreszcie TV - Panasonic 37PV70P :cool:
Obejrzałem go raz jeszcze w sklepie i wiedziałem już, że nie ma odwrotu - będzie mój :p
Jak zobaczyłem karton, w którym mam go dowieźć do domu, to lekko się zdziwiłem :confused: . Ale udało się!!! (chciałbym zobaczyc miny tych, którzy kupili 42" :grin: )
Bardzo intuicyjne połączenie podstawki z TV i już stoi na szafce. Jest piękny, nierażąca, fortepianowa ramka dodaje elegancji i zaznaczam: nie jest pofałdowana!!!!;-)
Jeszcze tylko podłączyć cyfre + po scarcie i już gra jak należy. Posiadam zwykły (jeszcze) tuner cyfry Philipsa i zamierzam zmienić go w końcu, by napawać się super jakością programów i HD.:eek:
Obraz jest bardzo dobry, sygnał dość dobry na TVP1 i 2, lepszy na TVN, rewelacyjny na TVN24, 3xcanal +, eurosport, cartnoon…) Rozczarowany jestem jakością HBO (miejscami jakościowo jak na TVP ).
Podłączyłem laptopa i jakość rewelacyjna.
DVD po scarcie – super (ciekawe jak będzie, gdy podłączę po HDMI ) .:lol:
Jeżeli chodzi o funkcje TV:
1. menu jest intuicyjne
2. obraz posiada 3 automatyczne zmiany (dynamiczna, zwykła i kinowa) Najlepiej dla mnie to kinowa, na dynamicznej jest jakoś tak sztucznie (eLCeDekowo) - ale mysle, że to tylko kwestia wyregulowania odbiornika
3. dźwięk ma tylko 2 zmiany (mowa i muzyka) tu zdecydowanie – muzyka oraz możliwość dźwięku przestrzennego (nawet nieźle sobie radzi)
4. poprawna telegazeta z możliwością podglądu wizji
5. jednym przyciskiem zmieniamy format obrazu, choć nie zawsze w trybie AUTO radzi sobie z nadawanymi obrazami

To tyle na wstępie i po pierwszych odczuciach.
Cyfra radzi sobie doskonale, obraz jest rewelacyjne, a z odległości 3 m to i TVP1 jest chyba w HD :grin: (nie wiem skąd KIKI (pozdrawiam Go serdecznie) wziął swojego Panasa, ale ja chyba trafiłem na „lepszy model”)

Uff… wkrótce kolejne sprawozdanie, może pokombinuję cos z przewodami i opisze plusy i minusy.
Pozdrawiam wszystkich

Adi


 

motobartcompany

New member
Jestem ciekaw czy ktoś z użytkowników tej plazmy pozbył się słynnych "zielonych krawędzi" ponoć znikają po dłuższym przebiegu plazmy?

http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=504640


na avforums jest dużo wątków o tym defekcie i ponoć to zjawisko z czasem znika.

Moim zdaniem strasznie jest to upierdliwe i nie tylko pod xboxem 360, ale dosłownie widać to wszędzie, wystatrczy zapuścić epoke lodowcową 2 i na samym poczatku szybko poruszające się lodowce mają zielone krawędzie. Gdy damy stop klatke krawędzie są białe. Przed chwilą ogladałem film i na szybko poruszajacych się napisach an czarnym tle, krawędzie robią się zielone.

Nie wiem jak można pisać że ta plazma ma idealny odbiór... Mam nadzieję że z czasem się to unormuje bo nie lubie mieć za dużo koloru zielonego:eek:

żeby nie było, to samo wdziałem na plazmach pioniera.
 
Ostatnia edycja:

oskimos

New member
Witam. Ja również stałem się posiadaczem 42PV70 i żadnych zielonych krawędzi u mnie nie ma. Jedyny minus że nie ma płynnego powiększania obrazu w pionie. Czasami obraz na ZOOM1 jest troszeczke za bardzo rozciągnięty.
 

motobartcompany

New member
masz czczęście że narzie tego nie zauważasz.... Mój kolega ma tą plazme i ma tak samo zielone krawędzie, sąsiad 2 domy dalej ma pioniera, specjalnie do niego poszedłem i zielone krawędzie w ruchu też są.

Teraz jest na mnie zły bo wcześniej tego nie zauważał:D

Ja jak poraz pierwszy włączyłem swoją plazme to z 3 metrów w Gears of war było paskudny efekt widać, potem przetestowałem wszystkie filmy jakie mam, i na każdym z nich widać jak na dłoni ustroństwo.

Tam gdzie spotykają się 2 mocno kontrastujące się kolory zielone krawędzie są widoczne jak na dłoni, oczywisice muszą być w ruchu, bo np. jak damy stop klatke to efekt zanika. Moge nagrać filmiki jak chcecie?
 

motobartcompany

New member
Filmiki nakręciłem, ale stwierdziłem, że są za słabej jakości wiec nic nie wyłapiecie.

Zrobiłem screnshoty z filmiku, przypadkowo leciał film na ZDF. Przepraszam za kiepską jakość ale film kręciłem aparatem cyfrowym.



http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a8024f9d62bb6728.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cc5abf6f0b53996c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dea47d6362e468de.html


w moich oczach te zielone krawędzie są na tyle denerwujące, że chyba postanowiłem sprzedać TV.

Kupiłem TV po to zeby mieć w miare ładny obraz, a to ustroństwo skutecznie mi to utrudnia.
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
No rzeczywiscie:(
Ile razy dziennie zauwazasz te krawedzie zielone ogladajac tv ?

No i na jaki inny tv bedziesz chcial wymienic swojego PV70, juz wiesz ?
 

motobartcompany

New member
jtd

cały czas widze te krawędzie, obojętnie jaki film, program, reklama, gry.

Oczywiisćie muszą być spełnione warunki, obiekt musi być w dość szybkim ruchu i najlepiej widać to na białym lub czarnym.

Przedchwilą zagrałem w Fear na xboxa 360 i wszystkie lampy jakie są w grze przy ruchu kamery robią się zielonkawe.

nawet leciała reklama z autobusem, kamera była nieruchoma, autobus przejeżdzał i wszystkie krawędzie w drzwiach były zielonkawe.

Jak wcześniej wspomniałem u sąsiadów to samo zaobserwowałem w plaźmie pioniera i kolega ma tak samo jak ja PV70. U niego też zielonkawa poświata występuje.

Dzisiaj wieczorkiem udaje się do kumpla, posiada plazme panasa, chociaż starszy model ale jestem ciekaw czy to samo ma.



Napewno nie wymienie na plazme, ponoć jedyna z plazm która tego efektu nie ma to Samsung, ale do tej firmy nie mam zaufania kilka razy się przejechałem i to na TV LCD, zersztą wystarczy poczytać w topiku o plazmach Samsunga, że często trafiają się felerne sztuki.
 

jtd

New member
Bez reklam
Sam pisales, ze te zielone krawedzie po pewnym czasie znikaja, nie chcesz poczekac wiec to tego czasu jak znikna te krawedzie ?

Wiec czyzby tylna projekcja ? A moze LCD ?
 

max008

New member
37pv70p - B&W zdjecia

Witam.

Chwilke temu sie zrejestrowelam.
Narazie przeczytalem 60 stron z tego tematu(do konca jeszcze mam daleko, ale mam nadzieje ze w niedziele bedzie koniec).
Moj model to 37pv70p (4100PLN) - i jestem z niego dumny :] (na tyle mnie stac i wiekszy mi jest nie potrzebny z uwagi na odległość ogladania 3m i 4m - zalezy na ktorej scianie bedzie)
A o co mi chodzi:
Plusy:
- Plazma wypas (moja pierwsza i do wszystkiego sie idzie przyzwyczaic) nie zauwazylem zadnyk Snake'sów, zielonych lini ani nic podobnego.
- Plazma wypas teraz ogladam na C+ ale zmieniam na UPC-kablówka potem jak mi umowa wygasnie na eNke VOD i te sprawy.
Minusy:
- chcialem ogladnac zdjecia z wypadu majowego w tresnej prosto z aparatu Cannon S1, a tu porazka - podlaczylem kabelki do COMPONENTU i co, i lipa obraz czrno-biały i dodatkowo jakies kropki migające(nie wiem dlaczego)- szukalem, kombinowalem i nie wiem jak to zmienic (w aparacie wejscie mam przez Jack'a-tak przynajmniej to wyglada a z drugiej strony kabla 2x "czincze" - CZY WIE KTOS MOZE JAK TEMU ZAPOBIEC - CHODZI MI O KOLOR OGLADANYCH ZDJEC.

Reszta jak dla mnie same ++++++'y
Jak pisalem do wszystkiego idzie sie przyzwyczic - wczesniejszy telewizor to Kineskopowy PHILIPS Pixel Plus - tez musialem sie przywzwyczaic do jasniejszej bieli niz w poprzednim jakims SONY.

Jak znajdzie ktos rozwiazanie na kolor przez ogladanie zdjec prosto z aparatau to prosze o rade.

Pozdrawiam i dzieki.
 

motobartcompany

New member
Sam pisales, ze te zielone krawedzie po pewnym czasie znikaja, nie chcesz poczekac wiec to tego czasu jak znikna te krawedzie ?

Wiec czyzby tylna projekcja ? A moze LCD ?

sam nie wiem co narazie zrobie, może poczekam aż samo to zniknie, ale jeżeli nie? Tv straci wtedy na wartości....


Jeżeli bym sprzedał ten TV kupił bym LCD.
 
Do góry