Seria PV70

jtd

New member
Bez reklam
JaW napisał:
Monitor LCD nie ma żadnego odświeżania. Tam ekran podświetlony jest na stałe, a piksel zapala się na żądany czas, po czym gasnie.
Plazma PV70 ma odświeżanie 100Hz, migotania obrazu nie stwierdzono :)

No w MM PV70 migotal jak cholera, ale mysle ze poprostu mial wlaczone 50Hz, bo jest do wyboru 50 i 100 Hz.
 

motobartcompany

New member
napewno w naszej plaźmie ekran bardziej migocze niż LCD, zauwazyłem że to zalezy jaki kolor jest wyświetlany, najbardziej mogocze na białym. Ale to migotanie jest praktycznie nie zauważalne i napewno nie przeszkadza.
 

jtd

New member
Bez reklam
motobartcompany napisał:
napewno w naszej plaźmie ekran bardziej migocze niż LCD, zauwazyłem że to zalezy jaki kolor jest wyświetlany, najbardziej mogocze na białym. Ale to migotanie jest praktycznie nie zauważalne i napewno nie przeszkadza.

Ale masz ustawione 100Hz i nadal Ci migocze na roznych kolorach ??
 

motobartcompany

New member
oczywiście że mam ustawione 100 HZ, na 50 miga tak, że odrazu gały wysiadają.

Źle się wcześniej wyraziłem, dla normalnego użytkownika ta plazma wogóle nie miga, ja mam wzrok wyczólony i np. posiadam monitor Nec CRT ustawiony na 85 HZ i jak się przypatrze ( w połowie na monitor i ściane) to też widze migotanie. Tak samo jest z ta plazmą, przy normalnym ogladaniu obraz jest stały, ale napewno nie tak stały jak w LCD...

Każdy ma inny wzrok, ja jestem nałogowym graczem, gram na konsolach i kompach już 15 lat :) wiec naprawde wzrok mam bardzo wyczólony na takie sprawy
 

doc38

New member
Cześć :)

W 42PV70 odświeżanie mam ustawione na 100 Hz - żadnego migotania nie zauważam (także w bardzo jasnych scenach).

Pozdrawiam
 

motobartcompany

New member
doc38 napisał:
Cześć :)

W 42PV70 odświeżanie mam ustawione na 100 Hz - żadnego migotania nie zauważam (także w bardzo jasnych scenach).

Pozdrawiam


to potwierdza moją teorię;) że każdy inaczej widzi, dla mnie każda plazma migocze, przynajmniej te które widziałem. Wsyatrczy troche poszperać na forum i było wiele razy pisane że obraz na plaźmie nie jest tak "stały" jak na LCD
 

lewar1309

New member
też mam pv 70 i obraz nie migocze chociaż wzrok też mam dobry . Gram ok 20 lat na kompie. zacząłem od atari ;) Wtedy to jak zapodałem giery to wsyzstkie były zielone ;) a jak froger wyglądał;) hoho
 

lukasszol

New member
Witam,

chyba jeszcze raz muszę zadać pytanie, bo nie dość jasno się wyraziłem. Nie chodzi mi o migotanie, tylko o płynność. W przypadku nowych LCD w technologii 100Hz opisy mówią o tzw. umieszczaniu dodatkowej klatki w wyświetlanym obrazie, co eliminować ma smużenie i poprawiać właśnie płynność. Widać to bardzo dobrze gdy stoją obok siebie np samsung M71 lub M91 (jvc lub philips nie nazywają tego patentu 100Hz, tylko nadają mu nazwy własne np clear lcd) i dowolny inny odbiornik LCD pozbawiony tej technologii. Chodzi mi właśnie o to, czy w przypadku plazmy panasonica 100Hz oznacza poprawę częstotliwości wyświetlanego obrazu (tak jak w CRT) czy też poprawę płynności (tak jak w LCD).
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Czas reakcji plazmy jest dużo mniejszy, niż LCD, więc przyspieszenie odświeżania może być wskazane. Sprawa wygląda tu bardzo podobnie, jak w tradycyjnych kineskopach.

Jest jeszcze jeden aspekt, mianowicie źródło zewnętrznego oświetlenia. Przy świetle jarzeniowym może wystąpić interferencja i nawet wysokie częstotliwości odświeżania mogą wyglądać na migoczące.

ArtS :)
 

Mabri

New member
DeAlba napisał:
Witam.
Widzę, że w wątku nastapiło małe uspokojenie:rolleyes: . Już nie przybywa 15..20 postów dziennie. I dobrze. Cieszmy się sprzętem a nie szukajmy dziury w całym.
Chyba za wcześnie to napisałeś. Już masz zielone obwódki i migotanie obrazu. Dochodzę do wniosku, że niektórzy tylko po to patrzą na ekran, żeby wypatrzeć jakieś niedoskonałości. Wychodzi na to, że nie tylko różnie widzimy ale też kupujemy telewizory w różnych celach.
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
Litości!!
Przecież założeniem konstruktorów jak sama nazwa wskazuje jest to telewizor który ogląda się z odległości kilku metrów. Dla oglądania obrazu z małych odległości lata temu wymyślono monitory. Można sobie tylko wyobrazić ile kosztowałby monitor 42 cale.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Gdyby kupować 42 cale po to, by oglądać je z dobrych kilku metrów, to lepiej kupić mniejszy i oglądać z mniejszej odległości. Duże telewizory mają dać namiastkę ekranu kinowego, stąd kwestia doboru odległości jest bardzo indywidualna. Oczywiście trzymanie nosa na ekranie i doszukiwanie się ząbkowatych krawędzi, czy podkolorowań, jest lekką przesadą.

ArtS :)
 

Dru

Moderator
a ja tak z innej beczki. Mam zamiar kupić plazmę 37PV70 za około 2 tygodnie, ale już teraz dręczy mnie jedna myśl. Ściana, na której będę chciał zawiesić w/w TV ma 8 cm grubości, jest chyba główne zbudowana z gipsu. Czy owa ściana utrzyma tą plazmę? W końcu to 23 kg.
 

Sauron

New member
Hej,

Nie jestem ekspertem ;) - ale wiele zalezy jak sciana byla stawiana.
Teoretycznie Regips twierdzi ze przy uzyciu ich technologi gips/karton,
oraz ich (lub zalecanych przez nich) profili, wkretow, posobu montazu
- mozna przy uzyciu odpowiednich zaczepow wieszac szafki kuchenna
do 50kg.

Te "specialne zaczepy" kupisz w jakiejs Castoramie - maja takie lapki,
rozchodzace sie po drugiej stronie plyty, zwiekszajac powierzchnie
na ktorej ciezar sie opiera.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
motobartcompany napisał:
mój Monitor NEC CRT na tym teście też ma zielone krawendzie, lub czasem niebieskie.

Hmm, przeprowadziłem ten test na trzech różnych monitorach CRT (NEC 19", CTX 19", Samsung 21") na żadnym nie zaobserwowalem żeby były w jakikolwiek sposób widoczne zielone czy niebieskie krawedzie. Inną kwestia jest, że każda technologia wnosi swoje ograniczneia, pisał o tym RoMi, jak nie przeszkadza to jest najważniesze. Nadmierne przypatrywanie się każdemu szczegołowi może odebrać całą radość z nabytku czy seansu filmowego.

Mabri napisał:
ale też kupujemy telewizory w różnych celach

Kupujemy przede wszystkim w jednym celu, by cieszyc sie obrazem bez zaklocen i w zaleznosci od ceny dobra lub bardzo dobra jego jakoscia. Cosik Panasonicowi nie wyszlo z wezami, wiec i skupil na sobie wieksza uwage przyszlych klientow i czemu sie teraz dziwic ze duzo z nich zawraca teraz uwage juz na drobiazgi.


alz napisał:
Można sobie tylko wyobrazić ile kosztowałby monitor 42 cale.

Z pewnościa tyle ile 42" telewizor FULLHD. Druga kwestia przeciez telewizory plazmowe to takze monitory w pelni tego slowa rozumieniu, obecność wejścia d-sub, rozdzielczości komputerowe, głębia koloru na bit determiniuje to sposob jednoznaczny.

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

iw1

New member
Dru napisał:
Ściana, na której będę chciał zawiesić w/w TV ma 8 cm grubości, jest chyba główne zbudowana z gipsu. Czy owa ściana utrzyma tą plazmę? W końcu to 23 kg.

Jeżeli z gipsu to utrzyma, gorzej jak z płyt G-K (gips-karton)
Taka ściana (G-K) powinna mieć dodatkowe wzmocnienie. Ściany z płyt G-K są mocowane na profilach metalowych i można spróbować trafić w taki profil, wtedy na pewno bedzie to pewniejsze mocowanie.
 

ArSoN_AS

New member
Dziś jest ten dzień w którym stałem się posiadaczem wymarzonego 37PV70.
Podłączam go do anteny dachowej, i dvd 22 ze stajni harman (na tym mi najbardziej zalerzy)
Zobaczymy co z tego wyniknie.Dobrze że instrukcja nie jest zbyt gruba :)
 
Do góry