Seria PV70

Mabri

New member
(Cy)Gorg napisał:
Gdzies zgubilem link pokazujacy pokrycie nadajnikami DVB-T nie bylo tego nawet 3% na cala Polske. Chyba nie mysle regionalnie i z tym problem, napisalem w naszych polskich warunkach. Znalazem za to projekt do wdrazania (!!) DVB-T w Polsce z data rozporzadzenia Rady Ministow 2 stycznia tego roku. Tylko sie z tego cieszyc.
Większa część Śląska, sygnał dociera aż do Krakowa. W zasięgu jest któryś milion ludności.
Oczywiście dvb-t, to pieśń przyszłości, ale jak mam wybierać tv to zdecydowanie wolę z tunerem dvbt. W końcu jest to zakup na kilka ładnych lat.
 

Grigorij

New member
Mabri napisał:
W naszych, to znaczy jakich? Na Śląsku można np. odbierać w tym systemie TVP1, TVP2, TVP3, TVP Sport. Wiem, że jest też kilka innych nadajników dvb-t.
Telewizor dekoduje sygnał mpeg2, testy są również w mpeg2, niestety (albo i "stety"?:) ) docelowo sygnał dvb-t będzie w Polsce kompresowany koderem mpeg4.
 

RoMi

New member
motobartcompany napisał:
Podłączyłem dzisiaj xboxa 360 do PV 70 i w związku z tym mam pytanie.

Przy grach zauwazyłem, że przy obrotach kamery robią się lekko zielonkawe krawędzie........

Witam, ta sprawa jest już znana - twój tv jest "sprawny" :D - to tylko taki defekt odbiorników plazmowych gdzie Panas 70 w tym wyraźnie przoduje.
Polecam zajrzeć TUTAJ , poczytać i nie dziwić się niczemu. Te Tv nie są bez wad. pozdr
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Mabri napisał:
Większa część Śląska, sygnał dociera aż do Krakowa. W zasięgu jest któryś milion ludności.
Oczywiście dvb-t, to pieśń przyszłości, ale jak mam wybierać tv to zdecydowanie wolę z tunerem dvbt. W końcu jest to zakup na kilka ładnych lat.

I dobrze ze tak jest, pisze o Krakowianach (dokladajac jeszcze Warszawian i Wroclawian mamy juz prawie cala ludnosc Polski ;-)) ale bardziej wynika to nie z anteny na Slasku tylko w Wisle, jednak dokladac do tunera kiedy rozwiazania prawe w Polsce nie sa jeszcze uregulowane i tak naprawde nie wiadomo, czy ma byc to dvb-s, czy -t, czy -t2, ciezko uznac zakup TV z tunerem na lata. Stad moje stwierdzenie w poscie do ktorego sie odniosles "tuner DVB-T w naszych warunkach kompletnie zbyteczny przynajmniej na razie". Beda rozwiaznia prawe beda i producenci set-boxow dostosowanych do warunkow ogolnie dostepnych :).

Pzdr. (C)G
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
RoMi napisał:
Witam, ta sprawa jest już znana - twój tv jest "sprawny" :D - to tylko taki defekt odbiorników plazmowych gdzie Panas 70 w tym wyraźnie przoduje.
Polecam zajrzeć TUTAJ , poczytać i nie dziwić się niczemu. Te Tv nie są bez wad. pozdr


dzieki, przeczytałem wszystko, szkoda ze pzrzed zakupem tego nie widziałem:( Teraz caly czas widze te zielone krawędzie.
 

Mabri

New member
(Cy)Gorg napisał:
I dobrze ze tak jest, pisze o Krakowianach (dokladajac jeszcze Warszawian i Wroclawian mamy juz prawie cala ludnosc Polski ;-))

Cięzko dyskutować z kimś, kto nie przyjmuje racji innych. W takiej sytuacjai przyznaję ci rację - całkowitą.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Mabri napisał:
Cięzko dyskutować z kimś, kto nie przyjmuje racji innych.

Alez ja z mila checia przyjme Twoja racje Mabri, najlepiej przekonaj mnie merytorycznie tu w OT dotyczacym sensownosci DVB-T w nieuregulowanym prawnie stanowisku rzadu, jaka ta cyfrowa telewizje naziemna wprowadzac. Jezeli chcesz patrzec na otaczajacych nasz swiat przez pryzmat swojego podworka, to ok. Zeby sie nie pogubic, wyrazasz "mam mozliwowsci odbioru DVB-T, wiec zakup uznaje za sensowy" dla Ciebie i wielu osob, ktore maja do tego sygnalu dostep, jak najbardziej TAK. Racja oddana :).

Pzdr. (C)G
 

alsylgor

New member
Jak zawiesić Panasonica TH-42PV70P?

Witam wszystkich. Mam duży problem jak zawiesić Panasonic TH-42PV70P na ścianie? Uchwyt już kupiłem taki z allegro za 125zł, lecznie mam pojęcia w jakie otwory w plazmie wkręcić śruby? i na dodatek jakich śrub uzyć? POMOCY!!! Zgóry dziękuję i pozdrawiam
 

JaW

New member
alsylgor napisał:
Witam wszystkich. Mam duży problem jak zawiesić Panasonic TH-42PV70P na ścianie? Uchwyt już kupiłem taki z allegro za 125zł, lecznie mam pojęcia w jakie otwory w plazmie wkręcić śruby? i na dodatek jakich śrub uzyć? POMOCY!!! Zgóry dziękuję i pozdrawiam

:) Odpowiadam na przykładzie 37PV70, chyba model 42 ma tak samo. Otóz telewizor ma z tyłu cztery otwory, zamaskowane czarnymi, okrągłymi zaślepkami. Srubki o średnicy 8mm, długie na jakieś 5cm.
 

alsylgor

New member
Jak zaiesić Panasonica TH-42PV70P?

Bardzo dziekuję JaW, próbowałem z 4 i 6mm śrubami, myślałem że gwint jest głębiej. Raz jeszcze wielkie dzieki za tak szybką odpowiedź. POZDRAWIAM!
 

jawer1

New member
Witam,

Mam jedno, z pozoru głupie pytanie, które już 1000 razy było zadawane na tym forum - ale może jeszcze raz - co wybrać ? (mam nadzieję, że mnie za to nie zlinczujecie. :blagam: o litość)

Śledzę forum dość dokładnie od grudnia 2006 i jak wielu z nas... mam burzę w głowie.
Przeczytałem/czytam wszystkie wątki o Panasach PV60, 45, 70, o Hitachi 9700, Pionku 427, nowych samsungach C i Q91 oraz o Philipsie 42PF9631 D.
Jak wszyscy wiemy można z tych wątków odfiltrować wiele cennych informacji, ale i tak wybór jest ciężki, zwłaszcza jak się ma ograniczone fundusze (jednego jestem pewien - NIE CHCĘ LCD).

Chciałbym kupić TV w okolicach 5k PLN, ale jak będzie 6500 to 1500 wezmę na raty i też będzie ok. (jakoś spłacę a żonka nic nie będzie wiedziała :D )
Na dzień dzisiejszy zastanawiam się między:

Panasem 42PV70 - za około 4700,
Philipsem 42PF9631 D - za 6250 (chyba to dość dobra cena),
Hitachi 42PD9700 za 6100 (też chyba niezła cena),
i Samsungiem 50C91 za ok. 6400.

Wszystkie cztery są ładne :) więc czynnik WAF nie będzie wpływał na zakup. (PV45 i 60 z tego względu odpadają), a Pionek jest za drogi i ma powidoki :p .

Zastanawia mnie to czy lepiej wybrać, trochę już sprawdzonego nowego technologicznie Panasa 42PV70, czy może dołożyć i wziąć Philipsa 42PF9631 D, który ma rozdzielczość 1024x1080, PixelPlus 2 HD i Ambilight 2 (chyba niezaprzeczalne zalety).
Nigdzie niestety nie przeczytałem o "bezpośrednim starciu" Panasa PV60(bo jak wiadomo PV70 to nowalijka) z Philipsem 42PF9631 D czy z Hitachi 42PD9700, a obejrzeć ich obok siebie i porównać obraz też nigdzie nie można (Wawa, Łódź).

Oprócz powyższego dylematu, gdzieś coś mi w głowie podpowiada: A może 50"?
Już nie raz na tym forum parę osób pisało, że żałują trochę że nie kupili 42" zamiast 37" albo 50" zamiast 42"… A cena nowego samsunga kusi :twisted:
Jeśli będzie chociaż tak dobry jak PV70 to wyrasta nam niezła konkurencja.
Mój TV będzie wisiał na ścianie, odległość oglądania będzie się wahała między 3,5m a 4m, a źródło sygnału to N-ka.

Chętnie przeczytam Wasze sugestie. Zakładam, że TV kupuję na kilka lat, tak więc wydanie 1,5k PLN więcej na Filipa czy Samsunga nie stanowiło by problemu - tylko czy rzeczywiście będzie to lepszy wybór?
 
Ostatnia edycja:

BlackJack1

New member
Jedno szybkie pytanie:

Podłączając tuner "n"-ki do plazmy 37PV70 kablem HDMI jaki wybrać tryb w tunerze: 720p czy 1080i? Kiedy będzie lepszy obraz na prg. HD a kiedy na SD?

Pozdrawiam,
BJ
 

Golgota

New member
JaW napisał:
:) Odpowiadam na przykładzie 37PV70, chyba model 42 ma tak samo. Otóz telewizor ma z tyłu cztery otwory, zamaskowane czarnymi, okrągłymi zaślepkami. Srubki o średnicy 8mm, długie na jakieś 5cm.

Witam
Dobre, nie M8 a M5 skąd te wymiary wziąłeś?
 

Golgota

New member
alsylgor napisał:
Bardzo dziekuję JaW, próbowałem z 4 i 6mm śrubami, myślałem że gwint jest głębiej. Raz jeszcze wielkie dzieki za tak szybką odpowiedź. POZDRAWIAM!
A ty w kąpiecie śrub nie dostałeś? Dziwne, bo ja dostałem plus opaski zaciski
 

DeAlba

New member
Uspokojenie

Witam.
Widzę, że w wątku nastapiło małe uspokojenie:rolleyes: . Już nie przybywa 15..20 postów dziennie. I dobrze. Cieszmy się sprzętem a nie szukajmy dziury w całym. Nie ma rzeczy doskonałych i to jeszcze za rozsądne pieniądze.
Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu 37PV70 (żona też:) ).

Pozdrawiam i życzę wszystkim wyborów, z których będziecie zadowoleni:cool:
 

lukasszol

New member
Witam.

Jeżeli chodzi o zielone cienie, to na avforums użytkownicy PX70 stwierdzili, że zjawisko z czasem zanika.

Mam pytanie dotyczące odświeżania w tym modelu. Czy jest on wyposażony w jakiś system zwiększjący sztucznie liczbę klatek/s (coś jak 100Hz w nowych modelach LCD)? Podobno nowe samsungi Q91 mają coś takiego. Obserwując w sklepie modele 100Hz LCD stojące obok "zwykłych" zauważyłem naprawdę sporą różnicę w płynności (szczególnie w momentach gdy kamera obraca się powoli w bok). Jak jest z PV70?

Pozdrawiam
 

JaW

New member
lukasszol napisał:
Witam.

Jeżeli chodzi o zielone cienie, to na avforums użytkownicy PX70 stwierdzili, że zjawisko z czasem zanika.

Mam pytanie dotyczące odświeżania w tym modelu. Czy jest on wyposażony w jakiś system zwiększjący sztucznie liczbę klatek/s (coś jak 100Hz w nowych modelach LCD)? Podobno nowe samsungi Q91 mają coś takiego. Obserwując w sklepie modele 100Hz LCD stojące obok "zwykłych" zauważyłem naprawdę sporą różnicę w płynności (szczególnie w momentach gdy kamera obraca się powoli w bok). Jak jest z PV70?

Pozdrawiam

Monitor LCD nie ma żadnego odświeżania. Tam ekran podświetlony jest na stałe, a piksel zapala się na żądany czas, po czym gasnie.
Plazma PV70 ma odświeżanie 100Hz, migotania obrazu nie stwierdzono :)
 
Do góry