Seria PV70

aniaaa

New member
ArtS007 napisał:
Rozumiem Twoje niezadowolenie, ale opanuj jednak trochę język. Tu występujesz publicznie.

ArtS :)
Uwagi purystów językowych nic nie wnoszą do rozwiązania tego problemu-może więcej konkretów technicznych a nie zabawy w przedszkole.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Być może nie wnoszą, ale jak już publicznie występujesz, to po prostu staraj się wyrazić swoje emocje w nieco bardziej wyrafinowany sposób.

Obawiam się, że tylko wymiana telewizora na inny model (najprawdopodobniej innego producenta) może Ci pomóc. Z tego, co czytałem, to właśnie na czarno-białych filmach efekt ten występuje właśnie w Panasonikach serii PV70. I podejrzewam, że w innych Panasonikach też. Co więcej, spotkałem się z kilkoma uwagami tego typu przy innych plazmach. Może więc LCD byłby dla Ciebie lepszą opcją?

ArtS :)
 

Buti

New member
aniaaa,
bo mnie trafi szlak-i nie piszcie ,że inne plazmy mają tak samo,bo to nieprawda.

Być może są różnice w intensywności efektu zielonych krawędzi na różnych modelach telewizorów - wszystkich nie widziałem. Jestem jednak pewien i to akurat widziałem w sklepie, że na samsungach q91h, c91h efekt ten był tak samo widoczny jak na pv70, pv7. Obok stały jeszcze hitahi A01 a dalej pionek 427 i też szczególnie w ciemnych scenach przy ruchu jasnych obiektów dało sie zauważyć zielone krawędzie. Pamiętam, że wtedy ostatecznie zwątpiłem w plazmy. Nieprawdą zatem jest tylko stwierdzenie, że efek ten występuje wyłącznie na panasonicu. Chciałbym aby tak było bo kupiłbym telewizor innej firmy bez krawędzi a tu lipa bo inne też to mają.

Teraz rozglądam się za projektorem ale oczywiście nie jako alternatywa dla telewizora tylko do oglądania filmów w nocy. Jeśli chodzi o telewizory to lcd zupełnie odpada, plazmy też poracha - a dziennik i transmisje sporotowe oglądam na tanim crt 29 cali grundig i w mojej ocenie - obraz uzyskuję najlepszy do tego typu przekazu - bez pikselizacji, bez zielonych krawędzi, kontrastowy z żywymi kolorami, bez smużenia, bez wypalania i bez rozmycia, z głęboką czernią ale oczywiście w rozdzielczości SD i tylko 29 cali.
 
Ostatnia edycja:

aniaaa

New member
Wreszcie jakaś sensowna odpowiedź.Wygląda na to,że lepiej było kupić.... LG.Ciekawe tylko, czy z czasem ten defekt ulega minimalizacji i z czego właściwie on wynika.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ciekawe, dlaczego LG? Czy dlatego, że Buti go nie widział na żywo? Chyba jednak mówisz to ironicznie. Co do sensowności odpowiedzi, to w zasadzie opisałem powszechność zjawiska zielonych krawędzi w plazmach, a Buti potwierdził to osobistymi spostrzeżeniami. Co ciekawe, wiele osób tego zjawiska nie zauważa, pomimo faktu iż inne na tych samych egzemplarzach ten efekt widzą. :confused:

ArtS :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
To się nazywa czułość osobnicza :D hehe , a może nie wszyscy oglądają tyle czarno-białych filmów, lub nie są tacy drobiazgowi? Albo nie przeczytali o tym wcześniej i ich zmysły nie są
Na to zjawisko specyficznie wyostrzone ;)
 

skylab

New member
Podobnie jest z projektorami DLP. Jedni tzw. efekt tęczy widzą, drudzy nie. Indywidulana kwestia odbierania różnych zjawisk, po prostu.

Pozdrawiam
 

Paweł_EPWR

New member
No i przyszedł czas na mnie. Na moim 42PV70 pojawiła się pionowa linia, ale potem znikła, żeby pojawić się za parę dni na kilka godzin i znów znikła:???: Co radzicie w tej sytuacji??? Normalnie zadzwoniłbym do serwisu, żeby wymienili, ale jak właczą i lini nie będzie to mnie mogą wyśmiać. TV kupiłem w lipcu i ma juz 1100 godzin.
 

dk75

New member
doubleube napisał:
Dlaczego u mnie DVD Pioneer dv-370 połączone przez EURO/SCART dziala lepiej od Component?
Euro kabel bardzo dobrej jakosci
Component to chyba kabel AV czyli 1x s-video (zólty) i 2x Audio (bialy i czerwony) czyli 3x RCA z dwóch stron
czyzby wina kabla?
ogladalem DVD zrobione z mojej kamery mini DV i tragedia (kwadraty i szum)
na euro duzo lepiej
a moze jest to zwiazane z tzn przeplotem???
weź poczytaj FAQ bo aż się odpowiadać nie chce:fool: : http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=9788
 

dk75

New member
uuuuu, panie elektronik, według twojego poprzedniego opisu to masz podłączone kompozytem (composite) a nie komponentem (component), czyli w najgorszy możliwy sposób.

Albo się walnąłeś w opisie albo tak znasz złącza AV...:twisted:
 

doubleube

New member
kabel component to nic innego jak 3 x RCA
mam napisane ze wykorzystalem kabel od s-video z audio
czyli zolty , bialy i czerwony
teraz wykorzystalem do polaczenie 2 grube kable cinch (firmowe pozlacane)
czyli 4 x RCA z jednej strony gdzie jeden jest nie wykorzystany
jest troche lepiej ale to chyba nie to
 

aniaaa

New member
Buti napisał:
aniaaa,


Być może są różnice w intensywności efektu zielonych krawędzi na różnych modelach telewizorów - wszystkich nie widziałem. Jestem jednak pewien i to akurat widziałem w sklepie, że na samsungach q91h, c91h efekt ten był tak samo widoczny jak na pv70, pv7. Obok stały jeszcze hitahi A01 a dalej pionek 427 i też szczególnie w ciemnych scenach przy ruchu jasnych obiektów dało sie zauważyć zielone krawędzie. Pamiętam, że wtedy ostatecznie zwątpiłem w plazmy. Nieprawdą zatem jest tylko stwierdzenie, że efek ten występuje wyłącznie na panasonicu. Chciałbym aby tak było bo kupiłbym telewizor innej firmy bez krawędzi a tu lipa bo inne też to mają.

Teraz rozglądam się za projektorem ale oczywiście nie jako alternatywa dla telewizora tylko do oglądania filmów w nocy. Jeśli chodzi o telewizory to lcd zupełnie odpada, plazmy też poracha - a dziennik i transmisje sporotowe oglądam na tanim crt 29 cali grundig i w mojej ocenie - obraz uzyskuję najlepszy do tego typu przekazu - bez pikselizacji, bez zielonych krawędzi, kontrastowy z żywymi kolorami, bez smużenia, bez wypalania i bez rozmycia, z głęboką czernią ale oczywiście w rozdzielczości SD i tylko 29 cali.
no to jak ,przeszło już komuś zielone czy nie?:p
 
Witam.
Po trzech miesiącach od wymiany TV (z powodu pionowego paska) dzisiaj pojawił mi się znowu jeden pionowy pasek.
Po części jestem zmartwiony, ale z drugiej strony ciesze się, bo ponownie wymienia mi TV.
Czy komus też po wymianie pojawiły sie paseczki ?
Mogliby wymienić na lepszy model :) .
Pozdrawiam.
 

skylab

New member
Zdaję sobie doskonale sprawę, że nic tym postem nie wniosę ale po prostu nie mogę się powstrzymać.

Awaryjność tego modelu jest przerazająca. Co będzie gdy skończą się nam okresy grawrancji? Strach się bać...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie chcę nikogo martwić, ale 700 jest mniej, więc trafienie trefnej jest mniej prawdopodobne. 70 i 7 są bardzo powszechne, więc statystycznie rzecz biorąc łatwiej o znalezienie takiego przypadku.

Jednak dwa egzemplarze pod rząd z tą samą wadą, to jest niepokojące.

ArtS :)
 

mastafoka

New member
Zależy jak na to spojrzeć. biorąc pod uwagę fakt że wymiana miała miejsce 3 miesiące temu, to spora szansa że otrzymał nowy TV ale nadal z serii obarczonej wadą matrycy. Natomiast jeśli zaczyna padać TV które zostały wypuszczone na rynek powiedzmy miesiąc temu (już po apogeum reklamacji) to wtedy trzeba się martwić. Dla uspokojenia dodam że w sklepie w którym brałem mój TV poza moim nie było żadnego zwrotu a sprzedał ich znajomy około 40.

Pozdrawiam
 
Do góry