Seria PV60

Warko

New member
Za kilka dni, musze zrobic wczesniej przemeblowanie w domu :). Przegladajac wszystkie watki na temat tego TV nikt nie wspomnial o mozliwosci przesuwania wiec wydaje mi sie ze takiej opcji nie ma. Chyba jedyne co zostaje to ogladac w formacie 4:3 z pasami po bokach, lub ewentualnie rozciagnac tylko w poziomie obraz, ale wtedy oczywiscie proporcje beda zle.

pzdr.
 

Smartek

New member
Warko napisał:
Za kilka dni, musze zrobic wczesniej przemeblowanie w domu :). Przegladajac wszystkie watki na temat tego TV nikt nie wspomnial o mozliwosci przesuwania wiec wydaje mi sie ze takiej opcji nie ma. Chyba jedyne co zostaje to ogladac w formacie 4:3 z pasami po bokach, lub ewentualnie rozciagnac tylko w poziomie obraz, ale wtedy oczywiscie proporcje beda zle.

pzdr.
Nie ma opcji przesuwania gora/dol, lewo/prawo ;-).

Ja ogladam TV z rozciagnietym 4:3 do 16:9 bez zoomu.
Kwestia przyzwyczajenia -t eraz dziwne wydaja mi sie 'postacie' w telewizorach 4:3 ;-D.

A zoom obcina tak, ze logo TVNu widac w polowie (dol).

Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

Warko

New member
Smartek napisał:
Nie ma opcji przesuwania gora/dol, lewo/prawo ;-).

Ja ogladam TV z rozciagnietym 4:3 do 16:9 bez zoomu.
Kwestia przyzwyczajenia -t eraz dziwne wydaja mi sie 'postacie' w telewizorach 4:3 ;-D.

A zoom obcina tak, ze logo TVNu widac w polowie (dol).

Pzdr.

Hmm bez zoomu tzn ze ogladasz obraz rozciagniety? i np jezeli na ekranie jest jakas super laska to robi sie z niej grube babsko ? :D Myslalem ze przy zoomie do 16:9 nie bedzie widac loga i tego glupiego znaku z ograniczeniem wiekowym, ale chyba sie mylilem skoro tak mowisz.
 

kredek

New member
:D Mam, mam, mam!:D
Na razie jestem na etapie zaznajamiania się - czy jest opcja, że jak sygnał pojawi się na wejściu euro to się TV włączy, a jak zaniknie - to się wyłączy? Bo w poprzednim to miałem, a jeszcze się za instrukcję nie miałem czasu wziąć...
 

cm812

New member
Chłopaki

a może byście na chwilkę w absolutnej ciszy posłuchali swojego Panasa z wyłączonym głosem - piszczy czy nie?
Podratujcie zszarpane nerwy - plissss - najgorsze to nie wiedzieć czy to u mnie tylko "wyje" czy tak widocznie ma/moze być!
 

kredek

New member
cm812 napisał:
a może byście na chwilkę w absolutnej ciszy posłuchali swojego Panasa z wyłączonym głosem - piszczy czy nie?
Podratujcie zszarpane nerwy - plissss - najgorsze to nie wiedzieć czy to u mnie tylko "wyje" czy tak widocznie ma/moze być!

no..hmmm.... trochę szumi - ale naprawdę cichutko: raczej to szum jest niż pisk.
 

stereoman

New member
kupujecie tv 16/9 i macie pretensję,że nadawane są programy 4/3 ??????
czy to wina telewizora?
jeśli to taki problem,to po co kupować panoramę?
priorytetem jest format 16/9,wiele programów jest tak granych,filmy dvd,filmy HD,co ja będę tłumaczył-nie rozumiem tych narzekań:???:

pzdr
 

cm812

New member
thx

dzięki @kredek chociasz Ty poświęciłeś trochę uwagi i czasu
a propo teko szumu to coś jak szum wiatraków i czy przełączałeś na różna kanały i pojawiał sie on głośniejszy na jasnych planszach????
kurde zaczynam się obawiać czy jakiś układ/cewka czy coś nie jest wadliwa!!!1:confused:
 

jjaro

New member
Warko napisał:
Hmm bez zoomu tzn ze ogladasz obraz rozciagniety? i np jezeli na ekranie jest jakas super laska to robi sie z niej grube babsko ? :D Myslalem ze przy zoomie do 16:9 nie bedzie widac loga i tego glupiego znaku z ograniczeniem wiekowym, ale chyba sie mylilem skoro tak mowisz.


Jest kilka możliwości ustawienia formatu obrazu, m.in:

* 16:9 - jeżeli jesteś przyzwyczajony do 4:3, to obraz może Ci się wydać szeroki (bo faktycznie większość programów jest rozszerzona tak aby "zapełnić" cały ekran), ale za to nie będzie utraty informacji, tzn. logo, trójkącik i przewijane napisy na dole nie znikną.

* Zoom 1 - jest to nadawany format zzumowany (przybliżony) tak aby cały ekran się "zapełnił", ale bez deformowania obrazu, za to ze stratą informacji z dołu i z góry.

* Zoom 2 i Zoom 3 - przybliżają jeszcze bardziej niż Zoom 1.

Jeżeli ktoś ma problem lub nie chce często zmieniać formatów, to można ustawić na AUTO i wtedy TV decyduje za niego:cool: ...
 

kredek

New member
Jak to działa i gdzie się w końcu ustawia ten CATS czyli odnośnie czujnika oświetlenia? Bo w instrukcji to napisali tak ogólnie, że już bardziej nieprecyzyjnie się nie dało:evil: Gdzie?
Czy ktoś wie co z tymi funkcjami, że jak włączę SAT, to się automatycznie plazma włączy - bo ostatnio mi się tak włączyła, a teraz... już nie: coś chyba poprzestawiałem, tylko nie bardzo wiem gdzie.:D I pytanie który wynika z tego dalej - czy TV trzeba ręcznie wyłączać jak SATa wyłączę, bo to dla mnie krok w tył?:eek:

I drugie pytanko:
Jak ściągam *.wmv 1080 (z Microsoftu) a chcę puścić to z DVD - to jak to nagrać: da się inaczej niż (S)VCD? Czy 1080 to tylko z kompa trzeba puścić?


cm812
Piszczeć nie piszczy - chyba że bardzo cichutko. Ja Ci proponuję - idź na Cyniarską (na przeciwko Klimczoka) w BB, tam mają tego Panasa i w ciszy możesz pod tym względem "odsłuchać" czy piszczy czy nie. Ludzi mało, więc jak wyczujesz moment, kiedy nikogo nie ma, wyłączysz źródło i sam zobaczysz. A przy okazji to jest autoryzowany serwis Panasa, więc jakby co... to spytasz. Daj znać co ustaliłeś.
 
Ostatnia edycja:

kamcyk26

New member
Telewizor troche "piszczy" w zaleznosci od koloru ekranu. Ale da sie to tylko uslyszec przy wylaczonym glosie stajac za telewizorem. Wydaje mi sie ze to normalana praca.
 

jaco

New member
A&BFilm napisał:
To właśnie miałem na myśli, np na TVN24 na dole na czerwonym pasku lecą wiadomości z ostaniej wchwili, po rozciagnieciu 4:3, zniknie pasek, a regulacja w pionie pozwolilaby pokazac co sie dzieje na dole majac wlaczony zoom. Przejde sie do sklepu, musze sprawdzic jak to jest (mam cicha nadzieje, że jednak cos sie da wyregulowac.
Jaco, czy tak nie jest?
A kolega Warko, kiedy łyka TV?

Na TVN 24 nie ma żadnych nie widocznych wiadomości w AUTO Formacie. Wszystko jest widoczne. Przed tą plazmą posiadałem CRT Sonego 16/9 i on z tymi informacjami na ekranie sobie nie radził . W pv 60 auto format swietnie działa. Przełączenie ręczne na format 4/3 w moim mniemaniu tworzą jakieś dziwne proporcje.( ale to przyzwyczajenie )
 

dnc

Moderator
VIP
cm812 napisał:
a może byście na chwilkę w absolutnej ciszy posłuchali swojego Panasa z wyłączonym głosem - piszczy czy nie?
Podratujcie zszarpane nerwy - plissss - najgorsze to nie wiedzieć czy to u mnie tylko "wyje" czy tak widocznie ma/moze być!

... I jeśli się nie myle gdzieś już był ten temat poruszany, ale jeszcze raz przypomnę.
TV ten pobiera tym wiekszą moc czym jasniejszy jest ekran. Obraz jest generowany przez matrycę, która wzbudzana jest wysokim napieciem kilkuset volt. To powoduje, że przy jasnych obrazach obciążenie układów elektronicznych jest większe i bardzie słychać TV. Nie oznacza to jednak jakiejkowiek wady. Nie słyszałeś nigdy jak piszą CRT przy duzym poborze mocy, gdy obraz jest jasny? Tam też pobierana jest większa moc, gdyż działko elektronowe musi wygenerować więcej energii na wzbudzenie luminoforu w ekranie.
 

kamcyk26

New member
Widac pasek dlatego ze obraz jest rozciagniety na boki (tzn auto format dla normalnego obrazu 4:3 roziaga obraz. Jesli zastosujesza ZOOM1 zeby zachowac proporcje obrazu to niestety pasek sie nie zmiesci.
 

dk75

New member
kredek napisał:
I drugie pytanko:
Jak ściągam *.wmv 1080 (z Microsoftu) a chcę puścić to z DVD - to jak to nagrać: da się inaczej niż (S)VCD?
Lepiej DVD - ma lepszą jakośc niż (S)VCD

kredek napisał:
Czy 1080 to tylko z kompa trzeba puścić?
Jak masz DVD które odtwarza WMV-HD to da się. Nagrywasz jako zwykłe pliki na płytce i już. Problem może być tylko z DRM.
A jak twój DVD tego nie odtwarza to musisz przerobić na zwykły DVD-Video. Jeśli się zaraz podniosą głosy, że nie warto to od razu odpowiadam, że jak się to dobrze zrobi to jakość może być lepsza niż oryginalnego DVD więc sens jest... jakiś tam... ;PPPp
 

kredek

New member
dk75 napisał:
Lepiej DVD - ma lepszą jakośc niż (S)VCD

Jak masz DVD które odtwarza WMV-HD to da się. Nagrywasz jako zwykłe pliki na płytce i już. Problem może być tylko z DRM.
A jak twój DVD tego nie odtwarza to musisz przerobić na zwykły DVD-Video. Jeśli się zaraz podniosą głosy, że nie warto to od razu odpowiadam, że jak się to dobrze zrobi to jakość może być lepsza niż oryginalnego DVD więc sens jest... jakiś tam... ;PPPp

No właśnie - trzeba przerobić, ale przyznam, że nigdy nie miałem potrzeby, więc nie wiem jak to się robi. A Nero krzyczy, że ot, tak po prostu wrzucić na płytę DVD-Video... nie da się.
A tak na marginesie: wiedziałem, że 42PV60 dobrze sobie radzi, ze słabej jakości sygnałem antentowym: ale to co zobaczyłem z kablówki.... normalnie byłem w szoku!:D Na starym CRT o dużo mniejszej przekątnej śnieżyło mi, obraz był kanałowaty, a na plazmie.... normalnie o niebo lepiej!:D
 

dk75

New member
kredek napisał:
No... ja to nie wiem nawet czy takowa przejściówka w ogóle istnieje (dla mnie też takie to dziwne jest) - ktoś mi tak powiedział, to i napisałem, licząc na ewentualne wyprowadzenie z błędu.;)
Jest. Component w Euro nie jest standardem jak RGB ale niektóre TV mają go na drugim złączu Euro albo wogóle w jednym przełączalne pomiędzy RGB a Component.
Jak twoje DVD nie ma gdzieś w menu przełączania Euro z RGB na Component/YPbPr/YCbCr/YUV (zamienne nazwy) to o Componencie możesz zapomnieć.
Bo ta "przejściówka" Euro-Component to sam czysty kabel z innymi złączami na końcówkach. On niczego nie zamienia.
 

A&BFilm

New member
kredek napisał:
No właśnie - trzeba przerobić, ale przyznam, że nigdy nie miałem potrzeby, więc nie wiem jak to się robi. A Nero krzyczy, że ot, tak po prostu wrzucić na płytę DVD-Video... nie da się.
A tak na marginesie: wiedziałem, że 42PV60 dobrze sobie radzi, ze słabej jakości sygnałem antentowym: ale to co zobaczyłem z kablówki.... normalnie byłem w szoku!:D Na starym CRT o dużo mniejszej przekątnej śnieżyło mi, obraz był kanałowaty, a na plazmie.... normalnie o niebo lepiej!:D

Przerobić HD na DVD można w miare świerzymi programami, np Premiere Pro 2.0 ma HD w standarcie, do wczesniejszych wersji Pro chyba jest plug-in. Pewnie sa inne prostsze programy.
 
Ostatnia edycja:

A&BFilm

New member
jaco napisał:
Na TVN 24 nie ma żadnych nie widocznych wiadomości w AUTO Formacie. Wszystko jest widoczne. Przed tą plazmą posiadałem CRT Sonego 16/9 i on z tymi informacjami na ekranie sobie nie radził . W pv 60 auto format swietnie działa. Przełączenie ręczne na format 4/3 w moim mniemaniu tworzą jakieś dziwne proporcje.( ale to przyzwyczajenie )


Byłem wczoraj w sklepie, sprawdziłem sobie zoomy i niestety trzeba sie będzie przyzwyczaić do rozciągnietego obrazu, albo do obciętego (zoom1), ale chyba pierwszy wariant jest z dwojga lepszy. Ktos juz zauważyl, że jak komuś nie pasuje rozciagniety 4:3, niech nie kupuje panoramy, ale ja chcialem tu nawiazac do LCD Samsunga, że jest tam mozliwosc regulacji gora/dol przy odpowiedniku PV w opcji Zoom1, i szkoda ze tu nie ma. No i tak naprawde przy 4:3 - Auto, działa tak samo jak 16:9 - takie sa moje spotrzerzenia. A poco jest 14:9 - chyba jakos tak...?

Pozatym tak jak to było w innym poscie w sklepie PV byl ustawiony na Dynamic, wyjasnilem panu, że jesli nie chce go zepsuć - "duszki", żeby zostawił (ja mu przestawiłem :)) na Normal, bo chyba sobie nie zdawał sprawy. Generalnie trzeba uważać, żeby PV nie kupić z wystawy. Podsumoująć - to forum jest cool:cool:
 
Ostatnia edycja:
Do góry