Seria PV60

kredek

New member
stereoman napisał:
no problem:D

80x70x30
aż mi głupio to pisać
pzdr

W takim razie przepraszam.
Przepraszam i DZIĘKUJĘ!

P.S. 80 to rozumiem, że szerokość - a to 70: głęboki tak bardzo jest??
 
Ostatnia edycja:

stereoman

New member
ma kształt trapezu,z przodu 80,z tyłu 70
30cm=głębokość


nie musisz przepraszać

tamta uwaga była do Smartka:p

jeśli to czyta,to na sąsiednim forum piszą ,że Discovery HD właśnie mpogorszył jakość obrazu/znowu zonk na n/

pzdr
 

jaco

New member
tkirmuc napisał:
Tak sobie ostatnio spacerowalem po Media Markt na warszawskim Okeciu i spostrzeglem jakas gigantyczna plazme marki Panasonic. Do niej podlaczone bylo DVD, z ktorego mial byc puszczany jakis fim ku uciesze i dla zachety klientow.
Poniewaz DVD sie skonczylo, material zatrzymal sie na menu glownym. Poniewaz bylem ciekaw jaka jest jakosc "Rybek z ferajny" na takiej fajnej plazmie, wcisnalem przycisk play na odtwarzaczu. I ku mojemu zdumieniu - film owszem ruszyl ale MENU ZOSTALO w postaci slawnych, wypalonych duszkow. A podobno ten problem plazm to mit!
No i rece opadly, bo to bardzo odstrasza od zakupu plazmy. Wydam tyle pieniedzy i bede ze stoperem w reku ogladal TVN24, modlac sie, zeby juz sie logo stacji nie wypalilo?! Ktos tu kogo nabija w butelke czy co?

Zobacz że plazmy Panasa po wyjęciu z kartonu mają fabrycznie ustawiony tryb Dynamiczny który w warunkach domowych nie nadaje się do oglądania i na począdku zycia plazmy wypala duszki. Nikt kogo znam nie uzywa tej plazmy w tym trybie ( szczerze nie wiem po co on jest ) a panowie z MM mawet o tym nie wiedzą ( a co to ich obchodzi )
U mnie TVN 24 chodzi co dziennie po 2-3 godzin ( i inne programy też ) i nie mam żadnych duszków. Moja plasma ma przejechane już ponad 700 godzin wiec mogę coś na jej temat powiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

A&BFilm

New member
A właśnie jak reaguje serwis na "duszki" podlega to reklamacji, są w instrukcji jakieś zalecenia? Ustawienia kontrastu, jasności i czegoś może jeszcze?

Czy w trybie zoom 4:3 mozna przesuwac obraz gora dół?
Czy TV wykryje 16:9 z CP na TVP1 jakis film (z paskami na dole i na gorze) czy traktuje to jako 4:3 (tyle z e z paskami) i trzeba przelaczac na tryb zoom?

Mucias gracjas za odpowidz!
 

kamcyk26

New member
Nie zauwazylem zeby obraz dalo sie przesuwac gora - dol.
Jest tryb auto , w ktorym tel automatycznie "wycina" czarne pasy z gory i dolu tzn robi maly zoom.Dziala to bardzo fajnie: po wlaczeniu kanalu czasem po kilku sekundach czasem po kilkunastu. Jesli czesc materialu jest w letterboxie wtedy wlacza sie zoom, pozniej sam spowrotem przelacza sie na rozciagniety.

Zreszta ten telewzior ma bardzo duzo roznych trybow obrazu: 3 zoomy, 16:9, 14:9, 4:3 i jeszcze cos tam.
 

A&BFilm

New member
kamcyk26 napisał:
Nie zauwazylem zeby obraz dalo sie przesuwac gora - dol.
kamcyk26 napisał:
Jest tryb auto , w ktorym tel automatycznie "wycina" czarne pasy z gory i dolu tzn robi maly zoom.Dziala to bardzo fajnie: po wlaczeniu kanalu czasem po kilku sekundach czasem po kilkunastu. Jesli czesc materialu jest w letterboxie wtedy wlacza sie zoom, pozniej sam spowrotem przelacza sie na rozciagniety.

Zreszta ten telewzior ma bardzo duzo roznych trybow obrazu: 3 zoomy, 16:9, 14:9, 4:3 i jeszcze cos tam.

W LCD Samsunga u kolegi widziałem, że ma po rozciagnieciu 4:3 mozliwosc regulacji up/down - to o tyle istotne że czasami "informacje" w obrazie nie sa po środku a ciut poniżej, po obcieciu są one prawie na samym dole - widać że coś nie tak , mało tego, jeszcze mozna (w Samsungu) obraz stopniowo skalować tylko góra/dół - ale to już mniej przydatne.

Ale skoro uzytkownikom PV60 tego nie brakuje, to może tak jest wystarczająco :cool: .
 

kredek

New member
42PV60 i component/euro rgb

Nie wiem czy tutaj można o to pytać, ale szukając po innych forach... wróciłem tutaj.:D
Czy jest jakaś odczuwalna (ew. czy duża?) różnica pomiędzy następującymi podłączeniami video ww. plazmy z DVD (posiadam DVD H/K DVD21):
1) euro-euro (rgb)
2) euro-(przejściówka)component (tv)
3) component-component (tylko że tutaj trzeba byłoby wymienić DVD):-?
Kabel euro-euro mam (jeśli to istotne) naprawdę wysokiej jakości (jakiś czas temu 200-300 zł kosztował).
Jest sens wymiany całego DOBREGO i w sumie nienajniższej klasy DVD, żeby tylko mieć component?
 

kamil

New member
mam ten sam problem...
Jeżeli pasuje ci obraz to chyba nie musisz wymieniac DVD ale z drugiej strony DVD z hdmi lub componentem sa w przystepnej cenie...myślę, ze w 700 pln sie zmiescisz z wymiana, ale czy to sprawi, że będziesz miał lepsze samopoczucie .... odpowiedz sobie sam.
 

jaco

New member
Auto format w tym TV radzi sobie bardzo dorze. Nie ma straty na ekranie żadnych informacji. nie widzę potrzeby regulacji położenia obrazu up/down.
 

kredek

New member
kamil napisał:
mam ten sam problem...
Jeżeli pasuje ci obraz to chyba nie musisz wymieniac DVD ale z drugiej strony DVD z hdmi lub componentem sa w przystepnej cenie...myślę, ze w 700 pln sie zmiescisz z wymiana, ale czy to sprawi, że będziesz miał lepsze samopoczucie .... odpowiedz sobie sam.

Tak, ale..... są dwie sprawy:
1) wybierałem (jakieś chyba 1-2 lata temu) DVD dość długo, porównywałem z Denonami i innymi drogimi wynalazkami na wysokiej klasy TV i faktycznie na tym moim (choć są oczywiście droższe) obraz był najlepszy i najbardziej naturalny.
2) kosztowało kupę (jak na dzisiejsze realia) kasy.
I wiadomo z góry, że z zasady jak kupię jakieś Sony czy inne podobne - to obraz będzie gorszy (Sony też miałem - z różnymi wodotryskami, a na papierze to on wielokrotnie przewyższał H/K).
Więc... sam nie wiem. A plazmy po pierwsze jeszcze nie mam (jedzie ponoć) a jak przyjedzie to z componentem i tak nie porównam (chyba że z przejściówką, ale nie wiem czy jest sens kupować???), bo... nie mam.:D
 

solmar

New member
Najbardziej intryguje mnie opcja 2-ga: Euro (DVD) - Component (plazama) przez przejściówkę.
Najważniejsze w tym wypadku jest pytanie: czy Twój DVD podaje na Euro sygnał componentowy, bo jeżeli nie to żadna przejściówka na nic sie nie zda.
Natomiast jeżeli na wyjściu euro DVD ustawisz sygnał wyjściowy w formacie component to efekt będzie w zasadzie taki sam jak w wariancie 3-cim czyli component-component.
 

Warko

New member
No jakies straty informacji musza byc, np. przy rozciagnieciu obrazu z 4:3 na pelny ekran. Za kilka dni bede wlascicielem tego cacka :) i nigdy wczesniej nie mialem TV z ekranem panoramicznym, ciekawe jak dlugo mi zajmie przystosowanie sie do takiego rozciagnietego formatu z 4:3 na pelny ekran, bo z czarnymi czy szarymi pasami po bokach nie mam zamiaru ogladac. Tak na marginesie to ile jest ucinane od gory i dolu, dla przykladu na TVN obciete jest tyle ze nie widac loga czy moze mniej?
 

kredek

New member
solmar napisał:
Najbardziej intryguje mnie opcja 2-ga: Euro (DVD) - Component (plazama) przez przejściówkę.
Najważniejsze w tym wypadku jest pytanie: czy Twój DVD podaje na Euro sygnał componentowy, bo jeżeli nie to żadna przejściówka na nic sie nie zda.
Natomiast jeżeli na wyjściu euro DVD ustawisz sygnał wyjściowy w formacie component to efekt będzie w zasadzie taki sam jak w wariancie 3-cim czyli component-component.

No... ja to nie wiem nawet czy takowa przejściówka w ogóle istnieje (dla mnie też takie to dziwne jest) - ktoś mi tak powiedział, to i napisałem, licząc na ewentualne wyprowadzenie z błędu.;)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...raczej problem jest w progresywnym, które jest podawane np. takze przez Component-Video (a po RGB juz nie) . ;)
 

A&BFilm

New member
Warko napisał:
No jakies straty informacji musza byc, np. przy rozciagnieciu obrazu z 4:3 na pelny ekran. Za kilka dni bede wlascicielem tego cacka :) i nigdy wczesniej nie mialem TV z ekranem panoramicznym, ciekawe jak dlugo mi zajmie przystosowanie sie do takiego rozciagnietego formatu z 4:3 na pelny ekran, bo z czarnymi czy szarymi pasami po bokach nie mam zamiaru ogladac. Tak na marginesie to ile jest ucinane od gory i dolu, dla przykladu na TVN obciete jest tyle ze nie widac loga czy moze mniej?

To właśnie miałem na myśli, np na TVN24 na dole na czerwonym pasku lecą wiadomości z ostaniej wchwili, po rozciagnieciu 4:3, zniknie pasek, a regulacja w pionie pozwolilaby pokazac co sie dzieje na dole majac wlaczony zoom. Przejde sie do sklepu, musze sprawdzic jak to jest (mam cicha nadzieje, że jednak cos sie da wyregulowac.
Jaco, czy tak nie jest?
A kolega Warko, kiedy łyka TV?
 

cm812

New member
....

Witajcie, ja dalej drąże temat odnośnie PV60 taki harwadware'owy.
Odnośnie wiatraków (ich liczby) w moim i niektórych z Was zamiast 3 są 2 ale to musimy przebolec.
Druga sprawa to dziwny dźwięk taki pisk, który pojawia się na TV przy jasnych planszach.

Tu prośba abyście wyłączyli głos i w cichym pokoju/salonie załączyli TV i przeskakiwali po kanałach wsłuchyjąc się w ew. "dziwne odgłosy". Im tło bielsze tym "świst, buczenie cewki ....? itp." jest bardziej wyraźne im plansze ciemniejsze - tego brak!

Ustalcie czy przy wyciszonym TV i w cichym pomieszczeniu załączony TV jest NIESŁYSZALNY - jeśli tak to chyba mam problem ;(
 
Do góry