Seria PV60

A&BFilm

New member
kredek napisał:
No właśnie - trzeba przerobić, ale przyznam, że nigdy nie miałem potrzeby, więc nie wiem jak to się robi. A Nero krzyczy, że ot, tak po prostu wrzucić na płytę DVD-Video... nie da się.
A tak na marginesie: wiedziałem, że 42PV60 dobrze sobie radzi, ze słabej jakości sygnałem antentowym: ale to co zobaczyłem z kablówki.... normalnie byłem w szoku!:D Na starym CRT o dużo mniejszej przekątnej śnieżyło mi, obraz był kanałowaty, a na plazmie.... normalnie o niebo lepiej!:D

Ewentualnie sprawdz programy:
ConvertXToDvd
DVD Santa
ale nie wiem czy łykaja HD.
 

kredek

New member
A&BFilm napisał:
Ewentualnie sprawdz programy:
ConvertXToDvd
DVD Santa
ale nie wiem czy łykaja HD.

A&B a wiesz co z tym włączaniem/wyłączaniem jak się pojawi/zniknie sygnał na wejściu euro TV?
I jak działa i gdzie się go włącza/wyłącza czujnik oświetlenia?

Pisałem stronę wcześniej o tych dwóch rzeczach.
 

robboj

New member
Tak jak napisał "JACO" Funkcja CATS - czyli jak to nazywasz czujnik oświetlenia uruchamia się po wybraniu w menu obrazu rodzaju obrazu na opcję auto
co do automatycznego wlaczania i wylaczanie - wystepuje przy sygnale RGB na AV1 i chyba AV2( wejscia które obsługują RGB)
 

kredek

New member
robboj napisał:
Tak jak napisał "JACO" Funkcja CATS - czyli jak to nazywasz czujnik oświetlenia uruchamia się po wybraniu w menu obrazu rodzaju obrazu na opcję auto
co do automatycznego wlaczania i wylaczanie - wystepuje przy sygnale RGB na AV1 i chyba AV2( wejscia które obsługują RGB)

Czyli CATS - jasne.
Ale z tymi euro to nie mogę dojść do porozumienia.:cry:
Mam podłączone (oprócz kablówki, z której korzystam bardzo rzadko): SAT i DVD pod AV1 i AV3 (obydwie na RGB) i jak podłączyłem pierwszy raz SAT, to rzeczywiście włączył mi się (po włączeniu SAT) TV. Ale teraz... nie umiem do tego wrócić: muszę ręcznie włączać.:cry: Coś pewnie poprzestawiałem, tyle że nie mam pojęcia co zmienić, żeby wrócić: wyłączałem już nawet TV na klawiszu, ale dalej nic. Pomóżcie pliiiisss....;)
 
Ostatnia edycja:

A&BFilm

New member
kredek napisał:
A&B a wiesz co z tym włączaniem/wyłączaniem jak się pojawi/zniknie sygnał na wejściu euro TV?
I jak działa i gdzie się go włącza/wyłącza czujnik oświetlenia?

Pisałem stronę wcześniej o tych dwóch rzeczach.

Niestety nie mam tego TV jeszcze :( i nie wiem. Nie moge pomóc w tej sprawie.
 

dk75

New member
A&BFilm napisał:
Przerobić HD na DVD można w miare świerzymi programami, np Premiere Pro 2.0 ma HD w standarcie, do wczesniejszych wersji Pro chyba jest plug-in. Pewnie sa inne prostsze programy.
Taaa... potrzeba AviSynth, trochę pluginów do AviSynth, WMV11dist.exe (ze strony Nic'a na przykład), jakiś kodek MPEG2 (CCE, QuEnc, inny), jakiś kodek AC3 (BeSweet, SoftEncode), GraphEdit.
Potem trzeba zrobić GRAPH'a w GraphEdit który rozkoduje WMV do strumieni RAW, potem trzeba stworzyć skrypt AviSynth który załaduje tego GRAPH'a i użyć w nim paru pluginów do np. zmiany rozdzielczości, deinterlaceingu, odszumienia. Mając skrypt AviSynth ładujemy go do CCE/QuEnc i kodujemy do MPEG2. Dźwięk z WMV musimy wyładować do WAV (ładujemy skrypt AviSynth do VirtualDub i zapisujemy sam WAV) i dopiero potem skodować do AC3.
Na koniec jakiś program do authoringu DVD (oprócz Nero, bo będzie chciał jeszcze raz kodować).

Tylko nie wiem co z materiałem zabezpieczonym DRM.

Czy tak jest prościej? ;PPPp
 

Warko

New member
Hej
Bylem dzisiaj u znajomego ktory posiada 42pv60 i akurat lecial film Aleksander na Canal + nadawany w formacie 16:9, w tunerze mial wyjscie video ustawione rowniez na format 16:9. Myslalem ze film wyswietli sie na pelnym ekranie skoro TV posiada format 16:9 ale zdziwilem sie gdy zobaczylem na gorze i dole czarne pasy, dopiero ustawienie zoom 1 wyswietlilo film na pelnym ekranie? Dlaczego tak jest? skoro tv posiada format 16:9 i film jest nadawany w takim formacie to dlaczego na ekranie nadal sa czarne pasy, w ktorych na dodatek jest logo canal+ i ograniczenie wiekowe?

pzdr.
 

kredek

New member
Warko napisał:
Hej
Bylem dzisiaj u znajomego ktory posiada 42pv60 i akurat lecial film Aleksander na Canal + nadawany w formacie 16:9, w tunerze mial wyjscie video ustawione rowniez na format 16:9. Myslalem ze film wyswietli sie na pelnym ekranie skoro TV posiada format 16:9 ale zdziwilem sie gdy zobaczylem na gorze i dole czarne pasy, dopiero ustawienie zoom 1 wyswietlilo film na pelnym ekranie? Dlaczego tak jest? skoro tv posiada format 16:9 i film jest nadawany w takim formacie to dlaczego na ekranie nadal sa czarne pasy, w ktorych na dodatek jest logo canal+ i ograniczenie wiekowe?

pzdr.

Wg mnie TV nie przełącza się na "autoformat" jak w dekoderze SAT ustawisz sztywno, że to 16:9.
U mnie "autoformat" działa (likwidując czarne pasy, co NIE ZAWSZE jest dobre) na sygnale z anteny (kablówki).

Natomiast zawsze przecież można sobie włączyć którykolwiek z dostępnych formatów (a trochę ich jest) w TV... guzikiem. I jest też super - jak dla mnie nawet lepiej niż w "auto".
 

dk75

New member
kredek... ale to nie o to chodzi, że TV się automatycznie nie dopasowuje tylko dlaczego film 16:9 ma jeszcze jakieś pasy.

A to dlatego, że format 16:9 to format telewizyjny i żaden film, oprócz telewizyjnych nie jest w takim formacie robiony.
Wszystkie kinówki mają jeszcze większe "aspect ratio" jak 1,85:1 czy nawet 2,25:1 podczas gdy 16:9 to aspekt 1,78:1
Są dwa rozwiązania w wyświetlaniu tego w TV 16:9 - dodać pasy albo zrobić zoom. Dodając pasy dostajesz cały obraz a zoomując część obrazu masz wyciętą. Najlepjej gdy zoom robi reżyser tego filmu bo to on wie co jest ważne i co musi zostać a co można obciąć.
 

dnc

Moderator
VIP
Warko napisał:
Hej
Bylem dzisiaj u znajomego ktory posiada 42pv60 i akurat lecial film Aleksander na Canal + nadawany w formacie 16:9, w tunerze mial wyjscie video ustawione rowniez na format 16:9. Myslalem ze film wyswietli sie na pelnym ekranie skoro TV posiada format 16:9 ale zdziwilem sie gdy zobaczylem na gorze i dole czarne pasy, dopiero ustawienie zoom 1 wyswietlilo film na pelnym ekranie? Dlaczego tak jest? skoro tv posiada format 16:9 i film jest nadawany w takim formacie to dlaczego na ekranie nadal sa czarne pasy, w ktorych na dodatek jest logo canal+ i ograniczenie wiekowe?

pzdr.
\]

16/9 to jedno, a format zapisanego filmu to drugie. Proponuję poszukać sobie tematu o formatach filmów kinowych. Jest taki temat. Tam dowiesz się czemu film nie zawsze jest wyświetlany na całym ekranie.
 

Warko

New member
Dzieki za odpowiedz i wytlumaczenie. Wyglada na to ze u nich 16:9 liczy sie razem z tymi czarnymi pasami bo sam film byl w jeszcze innych proporcjach. Tak jak napisalem jak dalo sie zoom to obraz byl na caly ekran. TV wykryl chyba nawet ze z tunera idzie format 16:9 bo nie bylo wtedy do wyboru trybu automatycznego dopasowania, a w jego miejsce pojawil sie tryb "szeroki" i taka byla tylko roznica. Jakosc w tym trybie "szerokim" (obraz wypelnial caly ekran w poziomie, a u gory i na dole pasy) byl super.
 

kredek

New member
A u mnie ten zachwalany przez wielu "autoformat" na takim TVNTurbo czasami wariuje: raz się rozszerza w pionie a po paru sekundach wraca itd.
Pewnie dlatego, że zarówno logo TV jak i znaczek wiekowy - zachodzą w połowie na czarny górny pas. Po raz kolejny okazuje się, że automaty... długo jeszcze "mądre" nie będą. Na szczęście można sobie ręcznie ustawić format.:D
 

Flapu

New member
PV60 - Qlink i 16:9

Witam
Tak na marginesie - byłem przeciwnikiem plazm, jedyny słuszny wybór to LCD, jednak po testach w sklepach i wątkach na tym forum zakupiłem 42PV60 i nie żałuję - obraz po HDMI z DVD przepiękny. Z kablówki ciut gorzej niż poprzedni CRT, ale do rzeczy:

1. Za cholerę nie mogę zmusić tego TV żeby zaciągnął sobie Qlinkiem ustawienia wszystkich programów z mojej nagrywarki Panasonic EH65. Nie jestem laikiem w ustawieniach i chyba już wszystkiego próbowałem. Może komuś się udało bo przeraża mnie perspektywa programowania, sortowania i nazywania 55 kanałów.

2. Zanim kupiłem te plazmę to już wcześniej nagrywałem wszelki material kamerką MiniDV w formacie 16:9, i co... nadal 2 pasy u dołu i góry. co jest ? Przecież telewizor jest 16:9 ?

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i pozdrawiam.
 

kredek

New member
:D
Flapu napisał:
Witam
Tak na marginesie - byłem przeciwnikiem plazm, jedyny słuszny wybór to LCD, jednak po testach w sklepach i wątkach na tym forum zakupiłem 42PV60 i nie żałuję - obraz po HDMI z DVD przepiękny. Z kablówki ciut gorzej niż poprzedni CRT.

Ja też, ja też :D :D :D Szczególnie jak zobaczyłem jakie "plastikowe" są twarze na LCD:???:
Co do kablówki - u mnie idzie lepiej niż na CRT, choć sygnał jest maaaarny. Trzeba było się tylko pobawić pewnymi filtrami: jedne włączyć inne wyłączyć i jest git.:D
 

dnc

Moderator
VIP
Co do automatu to zgadzam się z tezą, że nie zawsze działa jak trzeba. Gdyby nadawcy TV stosowali albo format 16/9 albo 4/3 i nie udziwniali w postaci pseudo format anamorficzny na 4/3 to pewnie nie byłoby problemów z obrazem, a tak jest jak jest.

Do Flapu
Jeśli chodzi o przesłanie programów z nagrywarki do TV to cieżko jest powiedzieć czy to działa. Spróbuj dowiedziec sie w serwisie Panasonika czy taka opcja istnieje.
Co do kamery, to jest pytanie podstawowe. Kamera nagrywa w 16/9 czy 4/3 z czarnymi pasami z góry i z dołu? jaką masz kamerę i co piszę na ten temat w instrukcji. U mnie na kamerzez JVC jest format 16/9, ale nie ten prawdziwy, ale 4/3 z pasami. Tak więc pasy będa tak czy siak.
 

dany

New member
3 proste pytania:

1. Czy format "auto" rozciąga nieliniowo, tzn. srodek mniej a boki bardziej ?
2. Ile trwa przełączanie kanału (tuner tv) a ile przełaczenie źródla, czy jest to denerwujące, z LG zrezygnowałem właśnie z tego powodu
3. Ponieważ nie ma PIP, czy ma chociaż przycisk powrotu do poprzednio oglądanego kanału (Q.VIEW w LG)
4. W kategori "marzenia": Czy ma cyfrowe wyjście dźwięku ?
 

Flapu

New member
Mam kamerkę SHARP Z8 i wszystko wskazuje na to że nie jest to jednak prawdziwe 16/9 a szkoda - swoja droga to chyba 500 inżynierów na tym myślało, tak samo jak nad konstrukcja poloneza ;-((

Natomisat co do Qlinka to chyba jest możliwe bo w instrukcji jest o tym pobieżnie napisane i nie potrafię doprowadzić do zassysania danych z nagrywarki.
a może ktoś wie jak doprowadzić plazme do ustawień fabrycznych, bo w instrukcji jest napisane że właśnie tylko w tym pierwszym momencie (jesli jest podlaczony Qlink) telewizor może zasac dane. Chodzi o ten ekran z mapą Europy ale z "kolorowym" wyborem na dole ekranu. Jeśli teraz wchodzę w automatyczną konfigurację to mapa jest ale bez kolorowego wyboru na dole - według instrukcji jak wciśniemy czerowny to powinno zadziałac.
 

kredek

New member
dany napisał:
3 proste pytania:

1. Czy format "auto" rozciąga nieliniowo, tzn. srodek mniej a boki bardziej ?
2. Ile trwa przełączanie kanału (tuner tv) a ile przełaczenie źródla, czy jest to denerwujące, z LG zrezygnowałem właśnie z tego powodu
3. Ponieważ nie ma PIP, czy ma chociaż przycisk powrotu do poprzednio oglądanego kanału (Q.VIEW w LG)
4. W kategori "marzenia": Czy ma cyfrowe wyjście dźwięku ?

Ad.1) Jeszcze nie wiem - w każdym razie (pomijając "głupienie" opisane wyżej) działa dość dobrze i "z głową" w kwestii sposobu rozciągania oraz dość dobrze w kwestii jakości obrazu (po powiększeniu).
Ad. 2) Różnie: czasem kilka sekund, czasem kilka minut lub dłużej. Nie ma zasady, że np. "do xx sekund się przełączy".
Ad. 3) Nie ma. Niestety nie ma - jeśli ktoś znalazł, to też proszę o info.
Ad. 4) Nie.
 
Do góry