Seria PV60

Smartek

New member
stereoman napisał:
a tak na szybko,przypomnijcie,jak ustawić parametry tv żeby mu było dobrze na początek-)
czy w menu uaktywnić opcję tryb oszczędny?
thx

Od miesiaca mam wszystko ustawione na polowe, a jedynie kontrast na 3/4 (paska) i jest bardzo dobrze - czyt. duszkow brak, a obraz bardzo ladny.
 

p00h

Member
stereoman napisał:
a tak na szybko,przypomnijcie,jak ustawić parametry tv żeby mu było dobrze na początek-)
czy w menu uaktywnić opcję tryb oszczędny?
thx

Tryb Normalny, względnie Kinowy (wg. preferencji, Kinowy ma inne gamma, co objawia się rozjaśnieniem ciemnych partii obrazu), pozostałe ustawienia na 50% skali, ew. kontrast trochę wyżej, ostrość wedle własnego uznania (to jest po prostu siła filtra). Pozostałe domyślnie.

Tryb oszczędny włącza/wyłącza szare pasy po bokach w trybie 4:3. Jak masz włączony zawsze aspect na Auto lub 16:9/Full to można to wyłączyć i okazjonalne włączenie 4:3 też nic nie popsuje... ja nie znoszę szarych pasków ;)

poza tym - gratuluję wyboru!
 

dnc

Moderator
VIP
stereoman napisał:
...
ps
gdyby dnc miał 1 centa od sprzedanej sztuki na tym topiku ,to o cho cho albo i jeszcze więcej;-)
...

Zależy jakie centyu :Euro czy USA? Wole Euro, są więcej warte...:p
A tak na poważnie to po to jest to forum by wybierać to co jest najlepsze, za rozsądną cenę. Takie było założenietego tematu. I takie będzie założenie FAQa, którego właśnie przygotowuję i za kilka dni się pojawi. Będzie tam wszystko lub prawie wszystko na temat tego TV.
 

stereoman

New member
zgadzam się w zupełności
ale to wszystko dzięki temu,że jest to wyjątkowo udany model,o czym świadczą nasze opinie oraz testy i opinie z zagranicy
pzdr
 

Smartek

New member
dnc napisał:
(..)I takie będzie założenie FAQa, którego właśnie przygotowuję i za kilka dni się pojawi. Będzie tam wszystko lub prawie wszystko na temat tego TV.
Juz sie nie moge doczekac - ciekaw jestem jaka postac 'przybierze' przygotowywany przez Ciebie FAQ.
Mam nadzieje, ze bedzie w miare aktualizowany o nowe opinie/testy/pytania i problemy?
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
50 cali

Mam pytanie - jak sądzicie - czy Tv 50PV600 ma te same walory co tu opisany. Chodzi mi o jakość odbioru, duszki itd. Generalnie to przecież ta sama matryca (tylko większa) i ta sama elektronika. Czy ktoś widział 50-tkę w akcji??
 

Zonk

New member
teorytycznie wszystkie walory powinien mieć takie same ..

ew. z odbiorem może być o tyle inaczej, że rozdzielczość panelu jest taka sama natomiast jest większy o te parę " .. ale jaki, i czy w ogóle będzie miało jakiś widoczny wpływ na obraz to da się tylko empirycznie sprawdzić ;)
 

TolBoy

Member
Jak możecie mówić że obraz z np: kablówki czy anteny naziemnej albo cyfry + jest świetny ???
Ja mam sygnał z Cyfry + i dla mnie obraz jest tragiczny jednynie TVN i TVN24 jest w miare jako taki
 

Piotr_the

New member
-jak oglądałem ostatnio różne plazmy to nalepszy obraz miał dla mnie najnowszy Samsung już wiem dlaczego Pionnier chce się z nim procesować:D a Panas na pierwszy rzut oka niby super kolorki i czerń ale potem doszedłem do wniosku że kolory są nie naturalne trawa boiska zbyt zielona i z bliska na Samsungu można oglądać TV na Pansie trzeba odejść dalej;)
 

Smartek

New member
Piotr_the napisał:
(...) a Panas na pierwszy rzut oka niby super kolorki i czerń ale potem doszedłem do wniosku że kolory są nie naturalne trawa boiska zbyt zielona i z bliska na Samsungu można oglądać TV na Pansie trzeba odejść dalej;)
Skoro doszedles do takiego wniosku to jestem prawie pewien, ze ustawione byly standardowe (fabryczne) i ustawiony byl obraz "dynamiczny" co jest jednym z najgorszych ustawien dla tego panelu!
Sam sie przerazilem jak pierwszy raz w domu go na tym ustawieniu uruchomilem - kilka minut zabawy ustawieniami i obraz zachwyca oczy ;-).

A ten dymaniczny to moze do HD sie nadaje (zobaczy sie na kanalach n ;-D).

TolBoy napisał:
Jak możecie mówić że obraz z np: kablówki czy anteny naziemnej albo cyfry + jest świetny ???
Mozemy tak mowic, poniewaz jestesmy pewni, ze nie widziales obrazu na kablowce UPC..
Cale szczescie tragiczna jakosc obrazu tej kablowki nie rzuca sie tak w oczy na Panasie (czego przed kupnem sie bardzo obawialem).
 
Ostatnia edycja:

irzi

Member
Nie rozumiem czemu między 37PV60 a 42PV60 jest minimalna róznica cenowa a juz między 42PV60 a 50PV60 jest już znaczna ? Tak sobie myślałem że jak 42PV60 kosztuje tak między 5500zł a 6000zł to że 37PV60 kuie w granicach 4500zł a on jest tylko jakieś 200-300zł tańszy od większego brata ! To nie ma sensu go kupować tylko dołożyć te 300zł do 42' !!!
 

jaco

New member
TolBoy napisał:
Jak możecie mówić że obraz z np: kablówki czy anteny naziemnej albo cyfry + jest świetny ???
Ja mam sygnał z Cyfry + i dla mnie obraz jest tragiczny jednynie TVN i TVN24 jest w miare jako taki

Zmień sobie soft w tunerze cyfry, jak ja zmieniłem soft to obraz poprawił się zdecydowanie. Sprawdz okablowanie. PV 60 na C+ chodzi super mam powrónanie z jakimś nowym LG ( nie ma szans z panasem w ruchomym obrazie )
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
stereoman napisał:
to powtórzę pytanie

jaki poprawiacz obrazu robi takie schodki na literach

http://img243.imageshack.us/img243/2382/obrazekot0.jpg


chyba ,ze tego nie macie u siebie??

A nie mozesz filtrow wylaczac po kolei i sprawdzac? :)

Niestety, czesto jest tak, ze roznego rodzaju 'polepszacze i filtry obrazu' wiecej szkoda niz nam obraz poprawiaja - widac to szczegolnie w XBMC na Xboksie gdzie filtrow jest naprawde sporo, a obraz i tak wyglada najlepiej na ustawieniach standardowych..
 

kaammyyk

New member
hd z pc-ta

Mam pytanie do posiadaczy tej plazmy: poszczam film hd z laptopa na tv i obcina mi okolo 15-20 procent z prawej str filmu dlaczego tak sie dzieje? aha inne filmy np divx tak samo .Jak zrobic aby caly film byl widoczny? moze to winna odtwarzacza / ja uzywam all playera/? jeszcze nie spr tych samych divx z odtwarzacza dvd. Czy mieliscie podobne doswiadczenia?. Sygnal z laptopa idzie kablem d-sub.

@edit dnc

A czytałeś instrukcję obsługi? Pewnie nie. Zatem: str. 19. Polecam!
 

Stelmacher

New member
witam
jestem tu nowy
jak podlacze v60 pod zwykla antene to czy obraz bedzie tragiczny??
czy musze miec np. cyfre + aby poznac mozliwosci tego tv??

prosze o szybka odpowiedz

pozdro
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Stelmacher napisał:
witam
jestem tu nowy
jak podlacze v60 pod zwykla antene to czy obraz bedzie tragiczny??
czy musze miec np. cyfre + aby poznac mozliwosci tego tv??

prosze o szybka odpowiedz

pozdro

po prostu szybko przeczytaj początek tego wątku, oki??
 

p00h

Member
Stelmacher napisał:
witam
jestem tu nowy
jak podlacze v60 pod zwykla antene to czy obraz bedzie tragiczny??
czy musze miec np. cyfre + aby poznac mozliwosci tego tv??

prosze o szybka odpowiedz

pozdro

Na zwykłej antenie obraz masz szanse mieć znacznie lepszy niż w cyfrze, sygnał cyfry jest mocno skompresowany. Kablówka (Aster) wygląda zajefajnie.
 
Do góry