Seria PV60

jjaro

New member
Szanowni Forumowicze,

Czy ktoś mógłby zasugerować, jakie parametry powinienem wybrać w ustawieniach, aby plazma (PV600) miała przyzwoity obraz, ale żeby również przeżyła okres tych kilkuset pierwszych godzin rozruchu bez "duszków"?

Z góry dziękuję za sugestie.
 

arsenal

Moderator
VIP
jaco napisał:
Zmień sobie soft w tunerze cyfry, jak ja zmieniłem soft to obraz poprawił się zdecydowanie. Sprawdz okablowanie. PV 60 na C+ chodzi super mam powrónanie z jakimś nowym LG ( nie ma szans z panasem w ruchomym obrazie )
No naprawdę zabawne. Szkoda jeszcze, że na infolinii C+ nie mówią abonentom by sobie soft zmienili to się im obraz poprawi. Przypominam. Każda własnoręczna modyfikacja softu czy też wymiana komponentów wewnątrz mediasata( a w przypadku Pionka 1313 TolBoya rzecz niezbędna) grozi uwaleniem tunera. To operator ma zadbać o dobrą jakośc obrazu a nie ja metodami chałupniczymi.
@jaco twoją radę można dodać do tych pochodzących od niejakiego Pawopa z forum SatKuriera. Jego radą na kiepski obraz HBO w C+ jest umycie kineskopu albo "lepsze" Euro( za 20 zł). Bo na jego superhiper 100 Hz telewizorze, HBO jest jak kryształ. Reszta ma badziewie albo się czepia.
 

jaco

New member
arsenal napisał:
No naprawdę zabawne. Szkoda jeszcze, że na infolinii C+ nie mówią abonentom by sobie soft zmienili to się im obraz poprawi. Przypominam. Każda własnoręczna modyfikacja softu czy też wymiana komponentów wewnątrz mediasata( a w przypadku Pionka 1313 TolBoya rzecz niezbędna) grozi uwaleniem tunera. To operator ma zadbać o dobrą jakośc obrazu a nie ja metodami chałupniczymi.
@jaco twoją radę można dodać do tych pochodzących od niejakiego Pawopa z forum SatKuriera. Jego radą na kiepski obraz HBO w C+ jest umycie kineskopu albo "lepsze" Euro( za 20 zł). Bo na jego superhiper 100 Hz telewizorze, HBO jest jak kryształ. Reszta ma badziewie albo się czepia.

Możesz pisać co chcesz ale ja wiem że obraz umnie z c+ jest super ( praktycznie na całym pakiecie ) ja nie mam problemu z tym.
 
Ostatnia edycja:

TolBoy

Member
Pożyczyłem od znajomego pionka 1530 z najnowszym softem 1530_M95_Generator_EU ale tak jak się spodziewałem nie było żadnej różnicy w obrazie pomiedzy moim 1330 z orginalnym softem a 1530 z softem w/w. Może i obraz z cyfry+ jest dobrej jakości ale z odległości 10 m, no chyba że mam za dobry wzrok (ponadprzeciętny) :D
 
Ostatnia edycja:

Najki

New member
Th-42pv60eh

Witam,

pojawił się nowy model, "brat" zacnego PV60E.
Czy ktoś może się na jego temat wypowiedzieć, czym się różni od E?
Może Kiki?

Pozdrawiam.
 

maxbo

New member
Th42pv60

Witam all fanów panasa ,w zasadzie miałem nie pisać nic o PV60 :) sam jestem włascicielem takiej plasmy i oglądam juz przez miesiąc telewizor jak telewizor powala wielkoscią obrazu i nic pozatym jakosc DVD jest taka jaki podamy sygnał tak samo jak z anteny dachowej jesli obraz był ok na normalnym TV to jest tak dalej niewiem jak nTV bo jeszcze nie widziałem z sat cyfrowej mam philipsa 6010 carton są extra po euro na RGB jak reszta programów też oczywiscie najbardziej dzieci testują i plasma gra po 10 godzin dzienie niewidze zadnych duszków zjaw itd prosze mi wierzyć codzienie sie wpatrywałem juz mi przeszło nic jakoś nie znajdowałem nic nie widziałem ogólnie jest oki choć niema dodatków typu pip pat itd wczesniej miałem PHILPSA 32" PIP itd dlatego mi brakuje róznych opcji Plasme oglądam z 3 m jest spoko na kompie tez potestowałem bo gram w MU online jest super na róznych rozdzielczosciach wieczorem jak oglądam musze zjechać na minimum ostrosc i jasrawosc w dzien na połowe słonce zagłąda mi przez cały dzien bo okna na południe wychodzą i tez ok reasumując normałny TV tylko wiekszy ekran i dużo chudszy pozdr all maxbo

Szefie a znaki przestankowe to koza zjadła? Tego sie czytac nie da!
 

stereoman

New member
małe sprostowanie
ten model ma PAT /bodajże Picture And Text/
opis w instrukcji obsługi,ale widzę, ze w twojej nie ma ;)
po kolei:
teletext
menux2
obraz i tekst wyłączony włączony
przyciskie prawo / lewo wybieramy włączony

pzdr
 

cm812

New member
Fakt, pojawił się nowy model z końcówką EH ??? nikt nie jest w stanie wyłapać różnicy? Jest jeszcze jeden model PH 42 PV 500 - jak on sie ma do PV60E???

w piątek mam prezentację i jeszcze mną rzuca przed wyborem TV, cały czas przodował PV60 a tu dziś takie jakieś nowinki - ten EH i PV 500???
Do tego LG 4r i LCD JVC S70 - będzie się działo ;)
 

solo1972

New member
Dzisiaj oddalem dwa panele mianowicie samsunga LCD le40r72 i PLAZME pv 60 ,mialem wypozyczone na weekend w celach testow i upewnienia sie co mam w koncu kupic.Przewinelo sie kilku znajomych i padlo bezwzglednie na plazme panasonica pv60.Obraz jest poprostu idealny ,stwierdzam ze Lcd do ogladania uniwersalnego nie daje rady.Wahalem sie mocno ,ale rozwialem juz wszelka watpliwosc.porownanie bylo obiektywne polaczone na tych samych kablach eur.i z jednego tunera w jednym czasie porownywalem.Najbardziej razi mnie czern w LCD to grafit!!! mimo ze kontrast w tym modelu to 5000:1 w nocne scenach brak szczegolow ,plazma odwzorowuje duzo lepiej.Balem sie tego wypalania itp.roznica jakosci jest za duza zebym bral pod uwage LCD.
 

ein

New member
Mam trudne pytanko do uzytkownikow

czy ta plazma przyjmie sygnal 1080p? Ktos juz o tym wspominal (dnc?) ze i owszem i procek to obrobi i da na matryce ale watpliwosc pozostala... przyjmie czy nie przyjmie. Wiadomo, ze wiekszosc tele HDReady raczej nie bedzie pracowac z takim sygnalem, albo bedzie z problemami. Oczywiscie zdaje sobie sprawe z trudnosci jaka jest praktyczny brak odpowiednich zrodel ale moze ktos (red? kiki?) przetestowal PV60 na pojawiajacych sie wlasnie w sprzedazy HD czy BD playerach i zaspokoi moja ciekawosc?

A i jeszcze jedno - czy i jak dziala w Panasie system automatycznego doboru formatowania obrazu (czyli cos jak WSS etc)? Przekopalem watek i jakos nie znalazlem.

Panas jest u mnie na short liscie - chcialem porownania 32" LCD potem 37" okazalo sie, ze "przynajmniej" no i sa te 42 cale za rewelacyjna cene (niestety wiekszosc paneli LCD 37-40-42 calowych jest znaczaco drozsza a oferuje czesto mniej od Panasa i dodatkowo u nas mamy przebicie na 1-1,5k praktycznie na kazdy panel HDready, ktore sa juz na zachodzie de mode i ida za smieszne pieniadze)
 

ein

New member
klaus71 napisał:
wg tego co jest w instrukcji to nie obsłuży sygnalu 1080p.
max. 1080i na 50 i 60Hz.

To co napisane w instrukcji to jedno :), ja pytam o praktyke. Bo jezeli problemem bedzie film na BD czy HDDVD to robi sie nie za ciekawie (wymiana sprzetu za rok-dwa to prespektywa malo fajna innymi slowy). Pisano o Panasie ze calosc sygnalu ze zrodla przechodzi przez solidny wizyjny cpu i ten moze miec takie mozliwosci (znaczy przymie sygnal i dokona jego konwersji, najlepiej dopasowujac do matrycy). Stad tez moje pytanie - czy ktos to juz sprawdzil... chodzi z takim materialem wogole, a jezeli tak to czy daje rade? Oczywiscie problemem moze byc jeszcze 1080p @ 24/25Hz czyli filmowy standard - najnowsze plazmy Pionk przyjmuja taki sygnal (znaczy sie EX5000 bo HDReady to nie/czy nie wiadomo)
 

klaus71

New member
Bez reklam
miło by było.
ale myślę że raczej liczyć na cuda nie można.
obsługa formatu 1080p to jest dobry argument na korzyść więc wątpię by ze skromności go przemilczeli.

pozostaje trzymać kciuki.
 

ein

New member
arsenal napisał:
No to ustawisz w odtwarzaczu HDDVD lub Blu-ray 720p albo 1080i i po krzyku.

Faktycznie o tym nie pomyślałem - ale to jednak pewne ograniczenie, bo sam odbiornik teoretycznie zrobilby to najlepiej, dopasowując zrodlowy sygnal idealnie do natywnej wielkości matrycy (stąd te moje pytanka nt Panasa - ma to, to podobież swietną elektornikę i było by miło...)
 
Ostatnia edycja:

Sober

New member
Myślę że na pewno takie odtwarzacze będą miały opcję downscallingu obrazu do 1280x720, więc raczej nie powinno być problemu. Większej rozdzielczości ten TV i tak nie wyświetli.

Swoją drogą nawet tej nie wyświetli bo ma tylko 1024 piksele w poziomie (i tak musi skalować obraz w dół nawet ze źródła 720p) :(
 

jjaro

New member
... wracając do pytania, które zadałem trzy dni temu...

jjaro napisał:
Szanowni Forumowicze,

Czy ktoś mógłby zasugerować, jakie parametry powinienem wybrać w ustawieniach, aby plazma (PV600) miała przyzwoity obraz, ale żeby również przeżyła okres tych kilkuset pierwszych godzin rozruchu bez "duszków"?

Z góry dziękuję za sugestie.

:blagam: Bardzo proszę doświadczonych użytkowników plazm
(w tym słynnych już PV-ek :D ) o rady i sugestie!
 

kojot

New member
WITAM
jjaro ja ustawilem plazme na 50 % tak mi doradzil kolega z forum i w sumie tak mam do tej pory nie widze potrzeby zeby cos podkrecac moze z czasem troche kontrast ale nawet takie ustawienia nie daja gwarancji ze nic ci sie nie wypali chodzi o to ze przez pierwsze 300 godzin unikaj czerwonego kolka mi sie wypalilo na jakies 30 minut bylo widoczne, ale po 3 tygodniach problem znikl i juz nie jest niebezpieczny dla tego tv
pozdrawiam
 
Do góry