Seria PV60

Smartek

New member
dnc napisał:
Po 2 godzinach na panelu widac było poświatę trójkącika wiekowego (widać w totalnej ciemnosci z 20 cm), ale jak rano włączyłem TV to nic nie było, więc się nie przejmuję.
Powaznie?
U mnie glownie nonstop (od 15-16 do 24) gra TV na kanalach typu TVN, Polsat itp., gdzie obraz nie jest 16:9 i nic nie zoomuje, wiec wszystkie 'znaczki informacyjne i edukacyjne' ciagle znajduja sie na ekranie.

DVD i Divxy rzadko kiedy zdarzaja sie w prawdziwym 16/9 (aspect ratio: 1.78:1 ), wiec mam na gorze i dole ekranu czarne paski czego rowniez nie zoomuje (szkoda mi bokow obrazu) i..

Cos w rodzaju poswiaty/powidoku/duszka udalo mi sie zobaczyc jednego dnia, w bardzo zaciemnionym pokoju (noc) na czarnym ekranie z odleglosci okolo 15-20cm, gdzie podkreslam - naprawde bardzo dlugo gra u mnie telewizja. Nastepnego dnia - po ogladaniu Divxa - probowalem sie wpatrzec w czarny ekran, ale juz nic tam nie bylo :). Ten Panas naprawde jest godny polecenia.
 

ziomek

New member
Mam dylemat co kupic: plazme Panasia 42pv60 czy Sony KDF 50" (technologia 3lcd).
Bylem dzis w centrum sony ogladac tego KDFa i mam takie mieszane uczucia, ale jest sporo tanszy i wiekszy od panasonica. Ma tez natywna rozdzielczosc 720p (przyda sie do X360).
TV bedzie glownie uzywany do telewizji (oczywiscie platforma N z HDTV oraz Dreambox do kanalow c+ i polsatu). Czasami pogram na Xboxie 360 i obejrze jakis film divx, dvd a nawet HDTV.
Co radzicie?
 

Smartek

New member
stereoman napisał:
witam
chyba bliżej mi do modelu 37'',bo jednak w moim małym mieszkaniu większy wyglądałby kuriozalnie;)
A jaki masz pokoj?
Ja ogladam z okolo 2m obraz z kablowki i jest OK.
Wymiary pokoju to okolo 4m na 4,5m..
Po miesiacu plazma wydaje sie normalna i "widzialoby sie wieksza" ;-).
Jaka wysoka jest podstawka do niego i czy są tańsze niż 499 zł na panasonic.pl?
Warto oszczedzac na tej podstawce kupujac plazme za taka kase?
Mysle, ze lepiej dolozyc do metalowej - jest przede wszystkim o wiele ladniejsza i obrotowa.
ps
tu po niemiecku extra test tego panka z pionkiem 436 FDE
http://www.hifi-regler.de/testberichte/heimkino/panasonic-vs-pioneer
-plasma_1.php
Test mysle wiekszosci znany.

Proponuje 'dnc' abys zebral (jako zalozyciel tego tematu) najwazniejsze informacje (wymiary, testy) i opinie (jakosc z kablowek, platform cyfrowych, duszkow itp.) na temat Panasa PV60 i umiescil w pierwszym poscie.
Wtedy byloby przejrzyscie, a posta mozna byloby na biezaco aktualizowac :).

@ziomek - moim zdaniem sam musisz wybrac technologie, ktora Ci bardziej odpowiada (po przeczytaniu wszystkich wad i zalet plazm i LCDkow) - ja ze wzgledu na czern, katy widzenia i smuzenie wybralem plazme i jestem bardzo zadowolony.

A - i z tego co sie orientuje w x360 nie ma mozliwosci ogladania avikow (info z xbox-scene.pl), a szkoda, bo sam z checia bym zmienil Xbox => X360 (m.in. pewne jest, ze 360tka podolalaby z odtworzeniem HD).
 
Ostatnia edycja:

stereoman

New member
witam
mój pokój jest odrobinę większy,ale ''zagracony''
tv stałby w rogu i 37 będzie już widoczny na tle okna ,a 42 jeszcze bardziej,no i z podstawką wysokość ok.80/?/ cm
ja wiem ,że do patrzenia lepszy jest większy,ale musi współgrać z resztą
teraz mam crt 32 '' to i tak odczuję różnicę w wielkości ''pudła'':mrgreen:
na podstawce nie oszczędzam,tylko zadałem pytanie
 

klaus71

New member
Bez reklam
w czym pionier lepszy od panasonica

czy ktoś z posiadaczy pansonica (42pv60) porównywał go z plazmami pioniera (42-43 calowymi).
zastanawia mnie w czym (w jakich parametrach obrazu) tkwi lepsza jakość pioniera?
bo taka jest obiegowa opinia na tym forum, choć ponoć w testach zagranicznych wypadają podobnie.

k
 

dnc

Moderator
VIP
----------------
OGŁOSZENIE!!!
----------------

Od poniedziałku będę na prośbę ar2 przygotowywał FAQ na temat tej plazmy. W związku z tym bardzo proszę wszystkich zainteresowanych o wpisanie się do tematu ze swoimi spostrzeżeniami, poradami, prośbami, pytaniami itd, itd. Macie czas do poniedziałku.
Potem powstanie FAQ i wszystko to co zostanie dopisane po tym terminie nie będzie brane pod uwagę przy jego tworzeniu!
 

stereoman

New member
DNC
czuję się ignorowany

na moje pytanie

czy ktoś ma w pdf instrukcję obsługi modelu 37albo 42PV60?
może być niemiecka albo angielska

mógłbyś przynajmniej napisać,że nie masz:)
pzdr
 

dnc

Moderator
VIP
Dla tych, którzy nie mają polskiej instrukcji obsługi przygotowałem wersję w postaci pliku pps (11,2MB)
Do ściągnięcia [tutaj... ]

Nie jest to profesjonalny skan, ale można skopiować sobie na własne potrzeby.
 

stereoman

New member
wspaniała robota

dziękuję
ścieram kurz spod stóp twych;),by wyrazić wdzięczność mą:D
jakoś tak mi się napisało
pozdrawiam

edit @dnc

No myślę... W końcu jam jest moderator - Pan i władca na krańcu świata... I tylko ar2 nade mną!!! :p
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
dnc napisał:
Dla tych, którzy nie mają polskiej instrukcji obsługi przygotowałem wersję w postaci pliku pps (11,2MB)
Do ściągnięcia [tutaj... ]

Nie jest to profesjonalny skan, ale można skopiować sobie na własne potrzeby.


DNC JESTEŚ WIELKI :D - dzięki TOBIE każdy ma bzika na punkcie Panasonica....
Wyciągamy wszyscy szyje - DNC niech nam żyje.....:)

ps Stereoman i co?? postarałem się:)
 
Ostatnia edycja:

kri

New member
Witam

Mysle żeby zdjąć ze stojaka mojego 42pv60 i powiesic go na ścianę. Znalazłem na stronie panasonic.pl taki oto :TY-WK42PR2W, może ktoś go już ma? Można go pochylać? i jak sie sprawuje? Ile zostaje miejsca do ściany na kable?
 

kaammyyk

New member
nareszcie!

Kupiłem wczoraj ten tv. Na razie testowalem go na kablówce - liczylem ze obraz bedzie dobry ale nie ! jest bardzo dobry , wydaje mi sie ze lepszy niz na moim crt Sony 32 '' panorama 100Hz - reszte opisze pozniej pozdrawiam i polecam tego panasonica.
 

bochan50

New member
tez kupilem tego panasonica

Czesc wszystkim
kupilem go miesiac temu..tylko 37pv60......z anteny zbiorczej odbiera swietnie. (z 2 metrow)...naprawde do dzisiaj nie moge sie nadziwic.....satelita , dvd i...hdtv jest sliczne
Caly czas sprawdzam duszki i...nic .....prosze mi wierzyc
Polecam
 

stereoman

New member
o jednego więcej

poniższy text wpisałem w innym miejscu,a chciałem koniecznie:)tutaj

witam
przyjmijcie mnie w rodzinie;-) posiadaczy
wprawdzie to model 37PV60,ale piszę o tym w tym wątku ponieważ kierowałem się głównie opiniami stąd


ps
gdyby dnc miał 1 centa od sprzedanej sztuki na tym topiku ,to o cho cho albo i jeszcze więcej;-)
ps2
nie będę powtarzał dobrych opinii już tu podanych-potwierdzam wszystko
pzdr
a tak na szybko,przypomnijcie,jak ustawić parametry tv żeby mu było dobrze na początek-)
czy w menu uaktywnić opcję tryb oszczędny?
thx
 
Ostatnia edycja:
Do góry