Seria PV60

mackoj

New member
Plazmy i wiatraczki

Witam,
Caly czas szukam jakiegos telewizorka dla siebie i mocno sklaniam sie ku PV60. I tak wlasnie widze, ze ten telewizor ma wiatraczki!!! Kazda plazma ma? Bo nie zwrocilem na to wczesniej uwagi ;]

No dobra - niech ma. Ale czy te wiatraczki slychac wieczorkiem, kiedy w ciszy chce sie poogladac telewizje - jak juz zona spi :)
Wygladaja jak komputerowe i nie chce mi sie wierzyc, zeby mialy tak halasowac, jak komputer...

Jak to z tym halasowaniem jest?

Pozdrawiam,
Maciej
 

gufi

New member
Wiatraczki w PV60 są zupełnie "niegroźne". U mnie słychać je bezpośrednio po włączeniu (jeśli jest idealna cisza), ale po 2-3 sek. zwalniają i cichną do poziomu niesłyszalnego.
 

PAZ

New member
Byłem dzisiaj w MM w Łodzi i miałem możliwość bezpośredniego porównania - stały obok siebie - PA60 i PV60.Do tej pory byłem zwolennikiem tezy że przy Pal-u (kablówce) nie ma specjanie zauważalnej różnicy między VGA i XGA ale, przynajmniej jeśli chodzi o te dwa modele, muszę zweryfikować swój pogląd.Na obydwu ekranach leciał Eurosport i różnica na korzyść PV60 była wyraźna. Nie żeby na PA60 była tragedia, prawdopodobnie gdyby PA60 grał sam człowiek by się nim zachwycił ale w bezpośredniej konfrontacji z PV60 przegrywa.Gdyby o mnie chodziło wolałbym dołożyć trochę grosiwa do PV60.

Tak na marginesie, stały też obok siebie LG PX5R i PX4RV, na których leciało jakieś piękne demko HD i tutaj powiem wam nie widziałem różnic:shock:, co muszę przyznać mocno mnie zdziwiło, więc po co przepłacać skoro nie widać różnicy;)? Oczywiście moja opinia jest czysto subiektywna.

W ogóle dzisiaj w łódzkim MM można było na żywo zobaczyć sporo nowości LG: PC1RR, PC1R, LCD 37LB1R.Pracownik MM powiedział mi, że dzisiaj dostali sporo różnej maści towaru i faktycznie musiało tak być bo kartony i styropiany walały się gdzie popadnie.
 

michalp

New member
mackoj napisał:
Witam,
Caly czas szukam jakiegos telewizorka dla siebie i mocno sklaniam sie ku PV60. I tak wlasnie widze, ze ten telewizor ma wiatraczki!!! Kazda plazma ma? Bo nie zwrocilem na to wczesniej uwagi ;]

No dobra - niech ma. Ale czy te wiatraczki slychac wieczorkiem, kiedy w ciszy chce sie poogladac telewizje - jak juz zona spi :)
Wygladaja jak komputerowe i nie chce mi sie wierzyc, zeby mialy tak halasowac, jak komputer...

]

Witam,

wiatraczki słychać, tylko jak się podejdzie do plazmy i przyłoży głowę do jej górnej części, wtedy ze zdziwieniem dowiadujemy się, że one w ogóle są. Właśnie zrobiłem próbę:
podszedłem do plazymy, wyłączyłem całkowicie głos i dopiero przyłożenie ucha do jej górnej części zdradza wiatraczek, odejście na odległość 1 m pozwala skupiając się usłysześ bardzo niewyraźnie buczenie, ale do tego trzeba się bardzo skupiać, cicho siedzieć, by nie było żadnego dźwięku w pomieszeniu. Stojąc 1 m od plazmy głośniej było, i to znacząco słychać wiatrak z kompa, stojącego 7 m za mną, w drugim pomieszczeniu, oddzielonym jeszcze przedpokojem. Dodam jeszcze, że dokonując wyboru plazm, a oglądałem Pioneera rxe Panasonica 42PV60 (nie zgadadzam się z wieloma i stwierdzam wyższość Panasonica, szczególnie w miejscach, gdzie występują szare pola, półcienie, tam Panasoconic bardzo wyraźnie wyświetlał szczegóły, lepiej niż Pioneer, a podłączone miałem oba równocześnie do DVD Pioneer 575 A, wykonywałem stop klatki, itp.), to przy równoczesnym oglądaniu wyłączyłem dźwięk, i nie było słychać żadnych wiatraczków z odleglości 2,9 m. Nie ma zatem żadnego problemu z nimi, a już w ogóle żadnego porównania do głośnych wiatraczków komputerowych.

Jeżeli się zastanawiasza nad modelem Panasonic 42 PV 60 polecam, lecz od razu podpowiem, że należy trochę dużo czasu spędzić na ustawieniach pod siebie. Czerń ekranu jest rewelacyjna, biel jest również dobra, a pokazywany obraz w ciemnych, szarych miejscach bardzo ostro zarysowywany i wyraźnie - dla mnie te elementy były bardzo ważne.

pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
każdy ma prawo mieć swoje zdanie.
Ale zarówno nagrody Eisa jaki i wiele testów przeprowadzanych na plazmach wskazuje na to że Pioneer jest górą
http://geizhals.at/deutschland/a162257.html
austriacy są podobnego zdania
wiele spacjalistycznych czasopism podaje podną charakterystyke porównawczą
http://www.pioneer-eur.com/eur/deskpage.jsp?taxonomy_id=62
wejdź i kliknij w tą małą palzmę poniżej - testy - prezentacyjne
Poszukaj oceny na innych portalach i forach.
Spróbuj dodać więcej czerni lub koloru czerwonego z poziomu menu - Panasonica - nie da się . A Pioneer i owszem.
Inne problemy - znajdziesz w tej prezentacji.
 

kojot

New member
WITAM
widzialem oba telewizory w sklepie i musze sam stwierdzic ze naprawde nie widzialem roznicy(stwierdzenie laika ) na obu lecialo jakies demo ,trzeba tez pamietac ze panasonic ma nowy panel a plazmy pioneera juz sa troche na rynku na korzysc oczywiscie pioneera tez przemawiaja duze mozliwoaci ustwaien kolorow jak pioneer wypusci nowe modele to wtedy bedzie mozna ja porownywac z plazmami panasonica trzeba tez pamietac ze to inny przedzial cenowy i porownywanie takiego sprzetu za bardzo nie ma sensu ale cieszy mnie jedno ze jest bardzo duzo osob ktore tez wybraly panasonica bo nie widzialy senu zeby doplacac do pioneera ja juz zamowilem pv60:D i czekam, jak bedzie u mnie w domu to napisze co i jak narazie bedzie odbierac z kablowki upc ale finalnie bedzie cyfra+
pozdrawiam
kojot
 

TolBoy

Member
Witam, mam zamiar kupić w/w plazme tylko najpierw chce przygotowac sobie pokój i mam pytanie w którym miejscu z tyłu plazmy sa gniazda wejściowe ?? chodzi mi o dokładne pomiary. Chce schować wszystkie przewody pod tynkiem tak żeby na ścianie nic nie było widac ani jednego kabelka.
I drugie pytanie (czytałem forum cały dzien i nie znalazłem) na jakiej wysokosci montuje sie TV na scianie oczywiscie ?
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
TolBoy napisał:
Witam, mam zamiar kupić w/w plazme tylko najpierw chce przygotowac sobie pokój i mam pytanie w którym miejscu z tyłu plazmy sa gniazda wejściowe ?? chodzi mi o dokładne pomiary. Chce schować wszystkie przewody pod tynkiem tak żeby na ścianie nic nie było widac ani jednego kabelka.
I drugie pytanie (czytałem forum cały dzien i nie znalazłem) na jakiej wysokosci montuje sie TV na scianie oczywiscie ?

Patrząc od przodu TV gniazda są na wysokosci 20-25 cm od dołu od srodka do lewej krawędzi. Z kablami jest też ten problem, że trzeba mieć wieszak, który nie będzie przeszkadzać gdy zostanie założony TV na ścianę. Wiec lepiej chyba najpierw miec wieszak a potem dopasować do niego otwór. Ale wszystko jest zalezne od tego jak Ci pasuje.
TV powinien byc m.w. na takiej wysokosci by patrząc na niego oczy były na wysokości środka ekranu. Ale to także zależy na czym siedzisz i w jakiej odległości. Im ona większa tym TV może być wyżej, poniewaz kąt oglądania się zmniejsza. No i oczywiście od tego czy masz dośc wolnego miejsca na ścianie by nie przeszkadzał on innym elementom wyposażenia (półki, stolik itd.)
 

Krys

New member
I jest

Przeczytałem ten wątek i zdecydowałem się.
W sobotę rozpakowałem pudełko z nowiuśkim PV60.
Na razie podłączyłem go do średniej jakości kablówki ale efekt jest i tak niesamowity.
Jestem 100% zadowolony.
Ktoś się pytał o S-video - jak nie masz przejściówki na euro to można skorzystać z wejścia s-video z przodu telewizora pod klapką (obok dwa chinche do audio) - wczoraj sprawdzałem - chodzi ok.

Dzięki bardzo jeszcze raz za pomoc w wyborze...a mundial tuż tuż...
Pozdrawiam,
Krys
 
Ostatnia edycja:

Gaizka

New member
Czytam ten temat z zaciekawieniem i o jakiegoś czasu obserwuje. Jestem już zdecydowany na model 42Pv60 .Możecie mi powiedzieć w jakim sklepie kupiliście telewizor bo szukałem ale nie był dostępny.
 

kojot

New member
WITAM
juz mam wlasnie kupilem i jestem w trakcie montazu 42pv 60 zaraz bedzie wisiec na scianie jak poustawiam wszystko to cos tam napisze narazie sygnal z kablowki upc
pozdrawiam
Kojot
 

Letkas

New member
Witam serdecznie,
dzięki temu forum a dokładnie dzięki temu topic`owi jestem szczęsliwym posiadaczem tej plazmy.
Mam jedno pytanie - z tego co wywnioskowałem trzeba "dotrzeć" TV. Jak rozumiem przez około 300 godzin nalezy oglądac na 30% ustawieniach jakości obrazu. I tu się pojawia moje pytanie - czy przy ogladaniu filmów z dvd bądź odtwarzaczy Divix w formacie obrazu 16:9 gdzie wyświetla mi na górze i dole czarne pasy takie docieranie ma sens? Czy lepiej oglądac TV w pełnym obrazie TV. Wiem że moje pytanie może brzmic naiwnie ale niestety jestem laikiem i bardzo prosze o odpowiedź.
Chodzi mi dokładnie o to czy czy jest jakis konkretny sposób na ten model.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kojot

New member
WITAM
moje pierwsze wrazenia sa takie sobie obraz mam z kablowki upc ale podlaczony przez magnetowid po euro bo nie moze znalesc sygnalu bezposrednio z gniazda antenowego nie wiem czemu moze ktos wie od czego to zalezy poprostu wyszukuje i nie moze znalesc zadnego sygnalu jak podlaczylem przez euro to sam znalazl co do wielkosci to ja mam 3 metry od tv i jest ok nawet jak siedze blizej tez jest dobrze musze jednak szybko zainwestowac w c+ i jakis dekoder po componencie mysle ze bedzie duzo lepiej prosze o pomoc w sprawie tego sygnalu a raczej jego braku z gniazda antenowego:( dziekuje
pozdrawiam
KOJOT
 

michalp

New member
Letkas napisał:
Witam serdecznie,
dzięki temu forum a dokładnie dzięki temu topic`owi jestem szczęsliwym posiadaczem tej plazmy.
Mam jedno pytanie - z tego co wywnioskowałem trzeba "dotrzeć" TV. Jak rozumiem przez około 300 godzin nalezy oglądac na 30% ustawieniach jakości obrazu. I tu się pojawia moje pytanie - czy przy ogladaniu filmów z dvd bądź odtwarzaczy Divix w formacie obrazu 16:9 gdzie wyświetla mi na górze i dole czarne pasy takie docieranie ma sens? Czy lepiej oglądac TV w pełnym obrazie TV. Wiem że moje pytanie może brzmic naiwnie ale niestety jestem laikiem i bardzo prosze o odpowiedź.
Chodzi mi dokładnie o to czy czy jest jakis konkretny sposób na ten model.
Pozdrawiam

witam,

ja już moją plazmę 42 PV 60 dotarłem. Przez pierwszy okres ustawiłem na parametry dla mnie najlepsze, bo jak dla mnie to nie po to kupiłem, by oglądać obraz gorszy od mojego dotychczasowego SONY (notabene ciągle super obraz). Dlatego kontrast od początku miałem na około 80-85%, jasność w zależności do kanału i obrazu 40-70%, tak by zawsze mieć głęboką czerń, ale zarazem widzeć co się dzieje w zaciemnonych miejscach. Kolory od 40-75% i ostrość w zależności od sygnału od 25-75%. Uważałem by nie oglądać znaczków (ZOOM1) przez okres dłuższy niż 15 min. Nic mi się nie wypaliło jak dotąd. DVD, gdzie były czarne pasy a na nich były napisy oglądałem tak, że co około 20 min, jak była scena bez tłumaczeń na chwilkę powiększałem. I to wszystko. Radzę uważać na znaczki, ale obraz ustawiłbym sobie zatem na Twoim miejscu, taki jaki jest dla Ciebie najlepszy. Ostatnio oglądałem mistrzostwa Eropy w piłce na Posacie Soportowym i nic mi nie zostało po 45 minutach stałych elementów. Podobnie jak oglądałem przez godzinę tenis, gdzie ciągle są stałe elementy informujące o stanie meczu, kto gra itp. Na jedyne co uważam ciągle to czerwone znaczki, bo te ponoć są najgorsze.

Pozdrawiam
 

guli

New member
o co chodzi z tym wypaleniem znaczków i duszkami

czytam opinie o tv plazmwowych na tym forum bo zastanawiam się nad kupnem i jestem coraz bardziej przestarszony. Ludzie pisza o jakims docieraniu, o tym że trzeba uważać żecy coś się nie wypaliło kiedy ogląda się stałe elementy na ekranie. ( stale oglądam sport więc to dla mnie bardzo ważne) . Wszytsko to sprawia iż zaczynam odnościć wrażenie iz korzystanie z plazmy to jak opieka nad chorym który w każdej chwili może umrzeć i to opieka wymagająca szczegółowych instrukcji co robić w danej sytuacji. Byłem pewien iż jest to na tyle zaawansowana technologia że przyniosę grata ze sklepu i będe go odpalał i gasił. Czy ktos może mi to wyjaśnić
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sprawa nie jest taka prosta
Otóż w wyniku doświadczenia w pracy z plazmą, udało się ustalić zasady / podobnie jak kiedyś w autach/ które pozwalaja się cieszyć z super jakości obrazu plazmy. Po dopilnowaniu w pierwszym okresie właściwej pracy plazmy- później przez 20 lat można cieszyć się nienaganną jakościa panela.
Jeśli nie jesteś zachęcony takim obrotem sprawy - wybierz LCD.
Wiele modeli cieszy się dużym uznaniem uzytkowników - szczególnie gdy masz duże nasłonecznienie pokoju . No i nie musisz sie pilnować.
W razie obiekcji -poproś o pokaz w domu.
pozdrawiam
 
Do góry