Seria PV60

tomek7776

New member
witam wszystkich na tym forum.jest to moj 1 wpis.
dzieki temu forum,nabylem panasa PV60.
pierwsze mile spostrzezenia.....na kablowce jest SUPER,spodziewalem sie totalnej porazki,ale jak na kablowke OK.
drugie spostrzezenie,czeka mnie zmiana dvd i tunera cyfrowego na duzo wyzsze modele,tu totalne rozczarowanie,ten panas MUSI miec wysokiej jakosci urzadzenia towarzyszace.
zastanawiam sie nad Kissem DP600,i tunerem Humaxa oba HDTV.
 

dr_bart

New member
Witam,
od pewnego czasu sledzilem forum, dzieki m.in. dnc zdecydowalem sie na ten tv - dziekuje wszystkim za rzetelny opis. Jestem z nigo bardziej niz zadowolony, telewizorek jest po prostu super.
Niestety jak juz niektorzy wspominali jest sprzedawany bez podstawki, w dodatku w sklepie gdzie go kupilem nie mieli dedykowanej dla tego modelu. Pozyczyli mi na pewnien czas podstawke od innego panasonica, ktora nie bardzo pasowala - nie dalo sie przykrecic tv do podstawki i troche sie chwial.
Przez ten czas zamowilem na allegro uchwyt scienny Vivanco. Nie jestem z tego zakupu w 100% zadowolony - utrudniony dostep do zlacz z tylu telewizora. Wykonanie nie budzi zastrzezen a i cena nie jest wygorowana.
 

dnc

Moderator
VIP
Podsumowujac ponizsze opinie dodam, ze o wieszakach pisałem już we wcześniejszych postach, ale przypomnę, że kupienie postawki czy wieszaka winno być uzależnione od ogólnych warunków jakie są w pokoju. Jeśli ma się mało miejsca, to wieszak będzie w sam raz. Jeśli zaś ktoś ma miejsce na stoliku to podstawka będzie OK. Ja mam wieszak Vivanco i jest OK. Był łatwy w zawieszeniu i wyregulowaniu.

To prawda, że dostęp do złącz jest dosyć utrudniony, zwłaszcza jeśli wieszak jest nieregulowany i TV przylega ścisle do ściany. Cóż, nie ma idealnego TV. Każdy ma jakieś wady. Ten też. Ja sobie przed powieszeniem powkładałem wszystkie potrzebne złącza do gniazd. :p

Na tym forum była już poruszana tematyka źródeł sygnału. Wielu ludzi, zdecydowanie poleca, aby wraz z zakupem Tv czy to plazmy czy LCD czy tylnoprojekcyjnego, ażeby dołożyli kasy i dokupili wysokiej jakości źródło obrazu czy to DVD czy tuner DVB. Jeśli ktoś ma kablówkę, dobrze jest sprawdzić jak się sprawuje na nim TV. Wydaje mi się to jasne i nie wymagające dalszych analiz.
 

Zonk

New member
hmm..wygląda na to, że po ponad miesiącu poszukiwań jakiegoś telewizora ( stary kineskopowy zrobił pfff i pożegnał się z tym światem :) ) wychodzi na to, że znalazłem coś ciekawego na co się mogę wreszcie zdecydować. Co prawda wychodzi trochę drożej niż pierwotnie planowałem przeznaczyć ale wnikliwe testy i opisy dnc przekonały mnie do tego telewizorka ( no i oczywiście jakieś tam porównanie go na żywo :) )

Teraz pozostaje już tylko poszukać jakiegoś dobrego sklepu ... no i przygotować się na wymianę tunera od Cyfry ( ale to i tak było do przewidzenia )

Dzięki wszystkim z tego wątku za dzielenie się swoimi wrażeniami .. no i odezwę się jak już uda mi się "zanabyć drogą kupna" telewizorek :)
 

agelica21

New member
zakup

Kupiłam ten model w oddziale maximedii w Katowicach http://www.maximedia.pl i powiem tak super , co najważniejsze ja jako kobieta dokonała cudu zakupów przez internet i jeszcze za pierwszym razem nikt mnie nie nabrał na przysłówiową ceglę, a sam efekt czyli włączenie i oglądanie jest oszałamiający, przejście z telewizora kineskopowego na coś takiego , super.
 

martinos

New member
Ostatnio porównywałem na żywo oczywiście w pewnym markecie (nie będę reklamował bo i tak było drogo) 2 modele LG 42PX4R i Panasonic 37PA50.
Kablówka na obu modelach wyglądała wręcz identycznie. Byłem w szoku jak zobaczyłem fragment na DVD puszczony po kablu Euro na Panasie i Composite na LG. Jak dobrze, że nie kupiłem tego LG - jest dobry ale tylko dobry. Ale jak na tę starą wersję Panasa zarówno ostrość jak i przede wszystkim śnieżnobiała, wyraźna, przepiękna biel króluje. Chciałbym ujrzeć wersję TH-37PV600E bo nie mam teraz takiej możliwości bo ciekaw jestem jaką on ma biel i ostrość ale myślę że nowsza wersja będzie jeszcze lepsza, zresztą sami potwierdzacie, że 42PV60 jest bardzo dobrym produktem a wersja PV600 to już wypas pod kątem bajerów oczywiście (typu PIP).

agelica21@ mnie by interesował bo się zastanawiam tak ostatnio nad tym modelem Panasonic TH-37PV600E (7499 zł) i mam nadzieje, że niedługo u Was będzie i jeszcze potanieje. Ciekawe jaką cenę tego modelu zaproponują inne sklepy i allegrowcy. Między 42 PV60 a 37PV600 jest niewielka różnica w wielkości ale za to ten drugi to już full wypas.

Tutaj Panasonic Polska proponuje ceny:
http://www.kinodomowe.idg.pl/news/news.asp?id=91746
http://komputery.interia.pl/index/news?inf=738073
http://www.idg.pl/news/91746.html

"Nowości w ofercie plazmowych telewizorów Panasonic oprócz TH-50PV600E stanowią także:
TH-42PV600E (8499 zł),
TH-37PV600E (7499 zł),
TH-50PV60E,
TH-42PV60E,
TH-37PV60E,
TH-42PA60E (7499 zł),
TH-37PA60E (6999 zł).
Do sprzedaży wejdą także nowe LCD TV - TX-32LX60P, TX-26LX60P, TX-23LX60P (ich ceny to odpowiednio 5999, 4799 i 3799 zł).

Wszystkie ceny uwzględniają podatek VAT. "

PS jak narazie w Polsce TH-37PV600E nie ma :(
http://www.panasonic.pl/oferta.php?sub=239
 
Ostatnia edycja:

Jerry1959

New member
Ceny panasonikow na stronie Panasonic Polska ostatnio poszły w dół, szczególnie o rozdzielczośći SD. Model 42PV600 - 9999, 42PV60 - 8499, 37PV60 - 7499, 42PA60 - 6999, 37 PA60 6499 zł. Dla miłośników dobrego obrazu cena 42PV600 wydaje się atrakcyjna. Poprzedni model kosztował zdaję się o trzy tysiące złotych.
Pozdrawiam:)
 

maszek

New member
Bez reklam
PV600 to nie tylko dobry obraz, to także rewelacyjny jak na telewizor dźwięk wytwarzany przez dwie pary głosników wysoko i nisko - tonowych.
PV60 wyposażono tylko w dwa pełnozakresowe głośniki:(
 

kojot

New member
pv60 a pv600

WITAM
mam pytanie jakie sa roznice miedzy modelami pv60 a pv600 bo jakos nie moge sie doszukac na stronach internetowych zazwyczaj sa tylko dane ogolne i ciezko mi sie doczytac roznic dziekuje za pomoc.
pozdrawiam
 

martinos

New member
kojot@
na niemieckiej stronce jest jedynie porównanie 37' PV60 i PV600
zaznacz te produkty i na dole kliknij vergleichen.
http://www.produkte.panasonic.de/product/compare.asp?sStr=4@-@1@1
3@40@41@@@@@@Viera%20Plasma-Bildschirme@&upper=&m=&prop=V

a na polskiej 42' PV60 i PV600
http://www.panasonic.pl/oferta.php?sub=239&compare=&http://www.panasonic.pl/oferta.php?sub=239&compare=&prod3024=on&prod2994=on

PV60 nie ma wejsc na karty SD, multiplikacja obrazów - tylko PAT.

PV600 ma wejścia na karty SD można oglądać zdjęcia, multiplikacja obrazów - kilka kanałów na ekranie - PIP,POP,PAT,PAP na 1 tunerze,
dźwięk: Smart Sound Speaker System, SRS TruSurround XT.
 
Ostatnia edycja:

kojot

New member
Martions
a powiedz mi jak wiesz oczywiscie sa jakies roznice w obrazie czy jest co na kozysc pv600 czy jest to samo ,bo sie zastanawiam co kupic czy 42 pv60 czy moze 37 pv600 bo podejzewam ze bedzie bardzo podobna cena bo slot na karty i glosniki jakos moze przebolec jak nie bede tego miec glownie chodzi mi o jakos obrazu czy systemy w wyzszym modelu jakos sie roznia bo juz nie moge sie doczekac kupna tv i nie wiem czy mam czekac az sie pojawi 37pv600 bo jak nie ma znaczacych roznic to w tym tygodniu kupuje 42 pv60 ale jestem sklonny miec mniejszy tv jak elektronika bedzie jakos bardziej wydajna w wyzszym modelu, jak moze ktos mi pomoc to bardzo prosze dziekuje i pozdrawiam
kojot
 

martinos

New member
kojot@
nie mam pojęcia jaka jest różnica w jakości obrazu ale podejrzewam że są identyczne. Pisałem już o cenach 37 PV600 będzie kosztował mniej więcej 7499 zł brutto ale pamiętajmy że to jest cena zaproponowana przez Panasonic więc w sklepach a szczególnie na allegro będziemy mogli się spodziewać za 7000. Porównując wielkość 37 i 42 ekranów nie widzę wielkiej różnicy. Też już się nie mogę doczekać kupna 37' bo on jest już wypasiony na maxa ale w Polsce jeszcze nie było premiery 37 calowego PV600. Wciąż czekamy.
 
Ostatnia edycja:

gad7

New member
Panowie jestem lekko (to chyba mało powiedziane ale) skołowany! Kilka dni temu przywiozłem od siostry całą jej elektronikę i między innymi 37pa50 i tak ta plazemka może i w spokoju by sobie stała ale postanowiłem ją sobie potestować! Mam już w domu 37pv500 i 42pv60 i tak obok postawiłem sobie pa50 podłączyłem kable średniej jakości (koncentryk) do każdej z nich, oczywiście rozgałężnik przy wyjściu z gniazda antenowego włączyłem plazmy i SZOK! Uwierzcie mi lub nie najleprzy obraz był na 37PA50 kombinowałem z ustawieniami, zmieniałem kable, oddalałem je od siebie i NIC. Moja małżonka jak weszła do pokoju zapytała co sklep zakładasz, czy trzy mecze na raz? Odpowiedziałem iż dziś grają polacy a normalnie telewizja pokazuje tylko te miejsca gdzie jest piłka bo więcej się nie mieści w telewizorze, a jak się ma trzy telewizory to można oglądać całe boisko i popatrzeć co robią bramkarze.A potem zapytała dlaczego na tych dwóch plazmach jakość tych obrazów nie jest taka sama jak na tej czyli pa50? Po chwili wyszła z kuchni spytała się czy robię z niej wariata z tym boiskiem , zarzekałem sie że nie a po chwili powiedziała że idzie na zakupy z mamą a obiad to może mi przygrzać w mikrofali w przerwie Janas.Pocieszyłem się tylko tym iż z dvd na moich obraz jest niebiański.
 

dnc

Moderator
VIP
gad7 napisał:
Panowie jestem lekko (to chyba mało powiedziane ale) skołowany! Kilka dni temu przywiozłem od siostry całą jej elektronikę i między innymi 37pa50 i tak ta plazemka może i w spokoju by sobie stała ale postanowiłem ją sobie potestować! Mam już w domu 37pv500 i 42pv60 i tak obok postawiłem sobie pa50 podłączyłem kable średniej jakości (koncentryk) do każdej z nich, oczywiście rozgałężnik przy wyjściu z gniazda antenowego włączyłem plazmy i SZOK! ...

W zasadzie to się nie dziwię. Podłączyłeś dwie plazmy HD i jedną SD do źródła SD!!! Odpowiedziałes sobie zatem na pytanie dlaczego lepszy jest obraz na PA50!!!:grin:
 

Witek

New member
Podłączenie PC-PV60

Podłączają PC przez DVI-HDMI nie ma dźwięku. Czy można gdzieś wpiąc dźwięk z karty dźwiękowej
 

dnc

Moderator
VIP
Witek napisał:
Podłączają PC przez DVI-HDMI nie ma dźwięku. Czy można gdzieś wpiąc dźwięk z karty dźwiękowej

Albo przez przód (złącza pod przykrywką), albo tyłem przez Euro. To w przypadku złącz video analogowych. W przypadku HDMI wydaje mi się, że podlaczenie z tyłu do wejścia audio. W instrukcji jest powiedziane wprost, że wejście to służy do podpięcia dźwięku dla innych źródeł video (component, PC, HDMI - str. 27 na górze).
 

bofff

New member
pv60

a ja mam pytanie swiadczace o mojej niewiedzy...
czy podlaczajac pc do plazmy przez wejscie pc i odtwarzajac film hd uzyskam najlepszy poziom jakosci obrazu czy musze inaczej kombinowac????
 

martinos

New member
Ostatnia edycja:

martinos

New member
bofff napisał:
czyli kabel SVGA to do podlaczenia peceta do gniazda pc w plazmie po prostu?
oba kable służą do podłączenia pc z plazmą.
Ten pierwszy wtykasz w plaźmie po prostu pod HDMI
http://www.cagliarimeteo.it/plasma/pages/P1030602.html

A w przypadku drugiego kabelka SVGA wtykasz w plaźmie do gniazda pc tak jak na fotce poniżej.
http://www.cagliarimeteo.it/plasma/pages/P1030605.html

ale ważna uwaga bo pod hdmi jest na specyfikacji mniej rozdzielczości niż na kabelku SVGA dlatego ja np. będę kupował kabel SVGA.
http://www.cagliarimeteo.it/plasma/pages/Tabelle-PV60.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry