Seria PV60

martinos

New member
@jotem dzięki za szczegółowe wyjaśnienie z tym wszystkim. Teraz to już znacznie śmielej będę podchodził do zakupu plazmy.
PS A z tym wordem to oczywiście zapomniałem dopisać żeby fotka nie była tak przybliżona jak dales tę wczesniej chociaz to bardzo dobry test ale tez mialem na mysli oddaloną na max widocznosc ekranu plazmowego, tzn bez powiekszania. Ale tak ogólnie skoro twierdzisz ze jest spoko z tą ostrością to oki.
 

jim77

New member
Jakie sa roznice pomiedzy 42PV60 z Panasonic Polska, a 42PV60 z Panasonic Niemcy?

Rozumiem ze gwarancja Europejska jest w Polsce honorowana. Czy to prawda?

Jim
 

bofff

New member
no i stalo sie, jestem posiadaczem 42pv60 :D
na tescie w domu (wiadomo czyim...) mialem loewe 42 plazma, samsunga 40r71, sharp ga55 i panasa
pobil wszystkich, jedynie samsung probowal nawiazac walke...
w kablowce bezapelacyjnie the best zaskoczyl mnie bardzo in +, dvd porownywalne wszystkie, ps2 jak to ps2 gra niezle czas wymienic na xbox360 lub pozniej ps3 - plus to szeroki screen i w fifa2006 widac wiecej boiska- lepsze akcje :blagam: , jedyny minus to canal + sport i polska liga, o ile np angielska ma obraz dobry to polska to porazka -PIXELE. canal musi to poprawic
reasumujac jak do kablowki nr1, dvd goood
cena/jakosc :D :D
 

Flapu

New member
Witam
Jestem bardzo zainteresowany SHARPEm p55 i zastanawiam sie jak bardzo jego odbiór odbiegał od Panasa w kablówce ?
Rozumiem że w DVD nie było różnicy (a chyba powinno być na + p55 bo brak interpolacji pikseli).

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi - czy SHARP p55 naprawdę w kablówce odbiera bardzo słabiej od Panasa PV60 ?

Pozdrawiam
 

bofff

New member
dvd jak napisalem porownywalnie (na minus kolory w obydwu lcd)
a kablowka sharp byl najgorszy z czterech czego tez sie nie spodziewalem
a na marginesie sygnal mam dobry bo przed prezentacja sprawdzilem
lepszy w kablowce od sharpa byl samsung
 

bofff

New member
jescze jedna sprawa, tak zeby mnie to nie ciekawilo w przyszlosci,
ktos, gdzies, kiedys pisal o mozliwosci sprawdzenia przebiegu plazmy (pv60 oczywiscie) gdzies w menu.
mama prosbe moglby ktos mi objasnic jak to zrobic?
 

WaldemarB

New member
pytanko do bofff

Hej, powiedz coś więcej nt. plasma 42PV60 kontra lcd samsung LE40r71B, please. Mocno zastanawiam sie nad tymi dwoma modelami i jestem bardzo ciekaw jak się sprawują na stosunkowo słabym sygnale. Jak wtedy wyglądał obraz? Z góry dzięki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
należy uzupełnić informację . W różnych pokazach przewagę osiągają różne telewizory. Okazuje sie że różny sygnał daje różny wynik końcowy.I jeszcze trudno określić wrażliwość każdego człowieka na odległość . Dlatego wybór lepiej cedować tylko na siebie samego.
Oraz Sharp P 55 - wystepuje w zupełnie innej klasie cenowej. Więc nie stanowi zagrożenia dla plazmy .
 

martinos

New member
Czy ktoś mi powie czy LG 42PX4R
tutaj na niemieckiej stronce:
http://de.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=0101&categoryId=0101&parentId=01&modelCodeDisplay=42PX4R&model=7
i LG RZ 42PX4RV ZA lub LG RZ 42PX4 RZA to te same modele?
bo tu na tej stronie sprzedają dwie nazwy - przyjzyjcie się dobrze
http://www.topmarket.com.pl/telewizory_plazmowe/LG_RZ_42_PX_4_RV_ZA.php

a znowusz na tej stronce jest tak jak na niemieckiej czyli LG 42PX4R
http://www.max24.pl/sklep/?a=sklep....sklep&q=px4r&start=0&order=p&dir=a&f=k:1;&o=1

więc nic nie rozumiem.
 
Ostatnia edycja:

PAZ

New member
Martinos było o tym w innym wątku ale Ci napiszę. LG 42 PX4R niczym się nie różni od PX4RV poza rozdzielczością, PX4R ma 1024x760 a PX4RV ma 854x480. A tak nawiasem mówiąc to jest topik o plaźmie Panasa więc Twoje pytanie jest jakby nie w temacie:p.
 

martinos

New member
wiem doskonale czym się róznią ale na tych stronach niczym sie nie róznią bo wszystkie mają 1024x768 to dlaczego są rózne nazwy skoro opis jest na tych linkach identyczny.

LG 42PX4R
LG RZ 42PX4RV ZA
LG RZ 42PX4 RZA
mają wg tych stron tę rozdzielczość 1024x768
wiec pytam czy to są rózne modele czy raczej cały czas chodzi o jeden i ten sam model 42PX4 bo mi sie wydaje ze jednak tu chodzi o 42PX4R.

a ten model LG 42PX4RV to wiem ze ma 854x480.


[admin edit]: temat o PANASONICU NIE O LG!!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
na naszym rynku tylko 42 PX 4 R - były o rozdzielczości 1024
pozostałe modele - to rozdzielczość 1366
 

martinos

New member
ok dzieki za info kiki.

Admin wiem ze to temat o PV60 ale zmierzam do porównania LG 42PX4R i wyszukałem, że ten panas nie ma w specyfikacji rozdzielczosci 1280x768 a LG ma i to z 85Hz ale nie mam pewności ponieważ nie mam jak tego sprawdzic a szczegolnie Hz w panasie dlatego też w niektórych grach ktore takową obsługują a także na pulpicie taka rozdzielczosc to bajer.

To tylko porównanie dla zainteresowanych:
LG 42PX4R: http://img465.imageshack.us/img465/3127/lgpx4r8qy.jpg
PV60: http://www.cagliarimeteo.it/plasma/pages/Tabelle-PV60.html
 

dnc

Moderator
VIP
martinos napisał:
ok dzieki za info kiki.

Admin wiem ze to temat o PV60 ale zmierzam do porównania LG 42PX4R i wyszukałem, że ten panas nie ma w specyfikacji rozdzielczosci 1280x768 a LG ma i to z 85Hz ale nie mam pewności ponieważ nie mam jak tego sprawdzic a szczegolnie Hz w panasie dlatego też w niektórych grach ktore takową obsługują a także na pulpicie taka rozdzielczosc to bajer.

To tylko porównanie dla zainteresowanych:
LG 42PX4R: http://img465.imageshack.us/img465/3127/lgpx4r8qy.jpg
PV60: http://www.cagliarimeteo.it/plasma/pages/Tabelle-PV60.html

Nie ma takiej rozdzielczości 1280x768. Jest natomiast 1024x768 i 1280x720. To tak nawiasem. Każdy TV HDReady musi obsługiwać rozdzielczości 720p i 1080i bo takie są wymagania organizacji przyznającej logo "HDReady". A że to nie jest napisane, no cóż. Nie jest też napisane, ze obsługuje HDCP, a to nie znaczy, że nie obsługuje w rzeczywistości.
 

bofff

New member
do WaldemarB

slusznie ktos zauwazyl ze kwestia lepszy/gorszy obraz jest indywidualna
tu roznica jest taka ze oceniajacych bylo 5 osob i wszystkim bardziej przpasowal panasonic, kazdej chodzilo glownie o kablowke
oceniajac 4 tv z pokazu i dziesiatki ogladane w sklepach to za ta cene chyba nic lepszego nie ma, jedyny problem panasa to odbicia swiatla zewnetrznego na ekranie,
samsung byl rowniez ok, dvd gralo bardzo ladnie kolory jak na lcd ladne, ladniejszy design ale kablowka zauwazalnie slabsza, kolega ktory byl na pokazie i byl napalony na samsunga jednak wybral panasonica
ja to bym chcial obydwa heheh panas kablowka i dvd
samsung pod komputer i ps2
 

dnc

Moderator
VIP
Panasonic a Yamaha

Kolejne spostrzeżenie.

Jeśli ktoś ma amplituner Yamaha z programowalnym pilotem może zaprogramować sobie na nim możliwość obsługi TV Panasonica.
Trzeba wcisnąć na pilocie "Code Set" i wpisać kod 0701.
Pilot obsługuje kilka podstawowych funkcji:
- włączanie i wyłączanie.
- przełączanie źródła: TV <-> AV.
- zmiana kanałów zarówno pojedynczo jak i wprowadzenie numeru na klawiaturze numerycznej.
- zmiana głośności
- wyciszenie.
- informacja o źródle sygnału.

Nie wiem jak to jest u innych pilotów tego typu, ale możliwe, że i one będą obsługiwać sterowanie Panasonikiem.
 

Rycho

New member
DVD Yamaha a Panasonic

Witam, mam "naszego" panasa 42PV60E jakieś 3 tygodnie, mam problem z połączeniem DVD Yamahy S550 po componencie, świeci się progresiv ale obraz jest kiszka, na ekranie wyswietla się jakieś 570i czy coś tam, prosiłem o pomoc KIKI-ego ale chyba mnie o.....W pilocie amlitunera Yamahy V650 ustawiłem możliwość regulacji plazmy, działa, serdeczne dzieki za podpowiedź. Aha, dzieki temu forum i takim jak WY, nabyłem to cacko. DZIEKI!!!!!
 
Do góry