Seria PV60

Witek

New member
1. Podłączyłem odtwarzacz DVD przez COMPONENT i nie mam obrazu. Coś należy przestawić w MENU czy coś jest nie tak ???
2. Czy u Was też słychać buczenie podczas oglądania ???
 

dnc

Moderator
VIP
Do Witka

Rozumiem, ze masz ustawiony TV na kanał component. Bo jesli nie, no to raczej obrazu nie zobaczysz. Rozumiem także, że masz dobrze powkładane kable. Czerony-czerwony itd. bo jesli nie to tez nie bedzie prawidłowego obrazu.

Gdzie Ci buczy TV? W środku czy może w głośnikach?
 

Witek

New member
Myślenie ma przyszłość. Teraz ustawiłem i działa. Ta plazma jest super i chyba z wrażenia coś mi na mózg siadło .... Dzięki :)
 

pmcomp

New member
Witam,

ponieważ jestem "na kupnie" plazmy do sypialni mój wybór padł na tego panasa ale w wersji 37". LCD odpadły w przedbiegach ze względu na czerń.

Róznica któą zauważyłem pomiędzy 42" i 37" (oprócz rozmiaru oczywiście :D ) to to, że mają inne panele: w 42" jest 1024x768 a w 37" jest 1024x720. Moim zdaniem 720 linii to duzo lepiej ponieważ 720p jest bez skalowania, 1080i to upskalowanie x1.5, 576p (PAL) to downskalowanie /1.25, a 480p (NTSC) to downskalowanie /1.5. Super.

Byłem wczoraj w warszawskim MM, gdzie miałem przyjemnośc popatrzenia na dwa panasy (sygnał HD, demo Panasonic). Stały 37" PV60 o obok 65" PV500.

Moje spostrzerzenia: wyśietlanie czerni w PV500 jest lepsze niż w PV60. Czyli w PV60 mamy do czynienia z wersją oszczędnościową jeżeli chodzi o elektronikę. Ale to jest do przeżycia i jest to niuans bo w PV60 czerń jest i tak znakomita. Niestety znalazłem drugi bardzo poważny błąd PV60, który potwierdził się po grzebaniu w necie na innych forach (przynajmniej moje oczy są jeszcze wporzo ;) ): PV60 ma błędy deinterlacingu. Objawia się to błedami wyświetlania podczas ruchomych obrazów. Obrazy wtedy drgają (i tak jest nieźle w stosunku do LCD SONY gdzie tam pojawiają się poziome linie). Widać to najlepiej we fragmencie z dwoma paniami, szczególnie na ich twarzach. Obok na PV500 efekt ten nie występuje. Niestety jest to denerwujące. Poza tym w opcji koloru: dynamic zauważyłem ta jak by co powien czas zmieniałe się warunki oświetlenia obrazu, czyli TV korygował na bieżąco parametry typu kontrast, jasność i nasycenie. Jeśli tak jest to robi to do dupy bo efekt jest jakby obraz skakał.

W związku z tym pytanie: czy 37" w wersji PV500 jest lepszy od PV60? Jest modelem starszym ale i droższym. Chociaż zapewne droższym tylko marketingowo.

Czy posiadacze PV60 mogą potwierdzić moje spostrzeżenia?

Nie myślcie, że się czepiam bo i tak mam zamiar zakupić tego panasa, chodzi mi tylko o to, czy PV500 nie jest lepszy?

KIKI, jakie są twoje odczucia?

Pozdrawiam wszystkich świątecznie.
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Czy wiesz jakie były ustawienia porównywanych TV? Czy były one te same?
Czy te drgania były na kazdym materiale czy tylko na tym demoHD? Jak podłączony był ww TV do źródła sygnału?
Zdarza mi się, że obraz lekko drga i mrowi, jesli jakość jest słaba i TV nie potrafi do końca dać sobie z nim radę (np. widziałem to na kanałach TVP w Polsacie Cyf.) Możliwe, że obraz wysyłany z przeplotem nie jest do końca dobrze przetwarzany. Ja takich rzeczy nie zauważyłem bo wysyłam sygnał 720p, ale możliwe, że jeśli bym wysłał np. 1080i widać by było te mankamenty.
Opcji dynamic nie używam ponieważ kolor obrazu jest ponadnaturalnie podrasowany. Nie ma naturalnych barw zwłaszcza zbyt dużo jest czerwieni. Najlepiej radzi sobie moim zdaniem na ustawieniach auto lub jeśli oglądam DVD to tryb kinowy jest OK.
 

pmcomp

New member
Ustawienia obu były takie same. Miałem w łapkach pilota więc sam o to zadbałem. Natomiast nie mam 100% pewności czy na obu było przez HDMI i jaki był sygnał (czy 720p czy 1080i). Być może na którymś z nich był np. component.

W każdym razie, potwierdziłem to już z innym forumowiczem, obraz z PV500 jest lepszy niż z PV60, co potwierdzają też moje odczucia, natomiast nie wart dopłacania ok. 2400 zł.
Poza tym 60-ka ma dwa HDMI.
Dlatego zanabędę zapewne PV60.

Pozdrawiam
 

pmcomp

New member
Mario napisał:
pmcomp @ Kolego gdzie wypatrzyles panasa 37PV60 w wawie za 6000pln ?


Eeeee, za 6 tysiów to tylko w sklepach internetowych. W MM w Aleii Krakowskiej przedwczoraj za 8,5 tys a wczoraj z 8 tys.

Byłem raz jeszcze i oglądałem dokładnie: to miganie to oczywiście wina podłączenia. Do 65PV500 podłaczyli sygnał HD po component a do 37PV60 po RGB (Euro) - czyli ogromna downkonwersja - DRAMAT !!!

Tzn. dramat podłączenia ale przecież to nie dla idiotów.

Ale fakt faktem że i tak 500-ka świeci lepiej.

Pozdrawiam
 

Mario

New member
pmcomp@ Kolego tez mysle powaznie o tym Panasie 37" ,a czy wiesz jak on reaguje na oswietlenie sloneczne ? u mnie okno jest z boku poludniowa stron i do poludnia swieci mocno sloneczko i nie wiem czy bedzie cos wigac na plazmie . Zastanawiam sie tez na wielkoscia 37-42 " ale w moich warunkach
3m do tv to 37" bedzie chyba lepszym wyborem . A jaka Ty masz odlegosc ?
A i on niema pipa tak?
Pozdrawiam
 

pmcomp

New member
Witaj,

myslę, że w Twoim przypadku nie ma znaczenia dla odbiornika układ padania światła słonecznego. Tak samo odbijać się będzie w CRT i PDP, troszkę mniej w LCD.

Tak, ten TV nie ma PIPa.

U nie odległość to od 2 do 4m, w zależności od punktu "rozwalenia się" na łóżku (to sypialnia). Dla mnie ewidentnie 42" jest za duży.

W tej chwili ten panas ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Porównując w rozmiarze 42" za 6.900 (bo tyle kosztuje w necie) nic lepszego nie kupisz, a zakładam zapewne słusznie, że nie chcesz plasmy o rozdziałce 852x480.

Mam w tej chwili w testach LCD fullHD, AMOI 37" 1920x1080. Jest to super odbiornik do filmów w HD i z DVD. Natomiast przy sygnale TV z tunera analogowego obraz to porażka. Plasma niestety to też nie jest szczyt marzeń ale czerń jest normalna. Niestety na dzień dzisiejszy żaden LCD-ek nie daje porządnej czerni bo to wynika z technologii matrycy.

Wniosek jest jeden: najlepszy obraz SD (standard definition) oferują dzisiaj telewizory CRT i nic się na to nie poradzi. Niestety moja żona chce płaski bo ma już dosyć tego klamora SONY 29" co tam stoi.

Pozdrawiam
 

Mario

New member
Dzieki za odpowiedz zdecyduje sie na 37 oczywiscie z netu cena 6000 jest kuszaca , a sygnal mam z tunera cyfry ale tam nie ma komponetow
pozdrawiam
 

pmcomp

New member
Nie widziałem LG więc sie nie wypowiem.

Za to powiem coś innego.
Porównam dwa 65" ekrany: Panasonic 65" PV500 plazma 1366x768 i 65" Sharp LCD fullHD 1920x1080. Na dzień dzisiejszy, pomimo większej rozdzielczości Sharpa wybrałbym Panasa. A jak wiecie ja jestem ortodoksyjnym zwolennikiem rozdzielczości fullHD. Niestety LCD na dzisiaj jest technologią jeszcze niedopracowaną, należy jej dac jeszcze rok, dwa.
To tak jak z plazmami, na to co było 3 lata temu nie dało się patrzeć, o starszych już nie wspominam. Teraz technologia plazmowa osiągnęła swój kres i chyba już nie ma co poprawiać. Kolejnym krokiem powinna być rozdzielczość natywna paneli 1920x1080 ale nie wiem jak będzie bo na rynku mamy inne trendy: technologia LCD i potanienie kosztów produktu tak aby stał się masowym. A to nie sprzyja jakości.

Powtórzę, Panasonic 65" PDP PV500 to najlepszy obraz jaki komercyjnie widziałem w sprzedaży. Fakt, na IFA pokazywano fajne tylne projekcje fullHD, zobaczymy czy wejdą do sprzedaży w Europie.

Ja w salonie dalej mam tylną projekcję (DLP) i dalej uważam, że plasma i LCD mają na dziś gorszą jakość. Dlatego tak dobrze sprzedaje się SONY Bravia 3LCD. Ale tutaj odbiegłem już od tematu.

Mój wybór na dziś do sypialni: plazma Panasonic 37" PV60.
Mój wybór na dziś do salonu: jeszcze takiego nie wyprodukowano.

Pozdrawiam

Pozdrawiam
 

Ru$lan

New member
pmcomp napisał:
Nie widziałem LG więc sie nie wypowiem.
Ja w salonie dalej mam tylną projekcję (DLP) i dalej uważam, że plasma i LCD mają na dziś gorszą jakość. Dlatego tak dobrze sprzedaje się SONY Bravia 3LCD. Ale tutaj odbiegłem już od tematu.
Pozdrawiam

Troszkę offtopic ale możesz powiedzieć jaki DLP masz ? Ja własnie jestem na etapie zakupu tv i najbardziej podchodzi mi Samsung SP46L6HX i chętnie porozmawiam z właścicielami tegoż. ( Aczkolwiek i użytkownicy innych DLP również beą mile widziani :) )
 

martinos

New member
Mario napisał:
Pmcomp@ a jak wypada PV60 w poruwnaniu z LG 42PX4R ?
No ja też bym chciał to wiedzieć.
Wiem jedynie tyle, że PV60 zjada 341 Wat a LG 42PXR mniej, bo 330 no i do tego LG ma PIP (PIP TV / PIP PC, TWIN PICTURE czyli PAP) a Panas niestety nie ma (ma tylko obraz obok obrazu PAT), pozatym LG ma gniazdo na kartę pamięci zeby mozna było pooglądać sobie zdjęcia np z aparatu foto a Panas nie ma więc myślę też o zakupie tego LG ale wciąż jestem niezdecydowany bo kontrastu wiecej u panasa bo ma 10000 a LG 5000, panas 2xhdmi a LG 1xhdmi, LG ma 107 mld kolorów a Panas tylko 29 mld, LG ma jakieś 4 funkcje redukcji duszków a u panasa niestety nie wiem, wiec moze ktos wie to niech cos napisze, LG ma 15wat głosniki a panas 20wat no i podobno panas lepiej gra na kablowce od LG ale ja tego nie mogłem sprawdzic. Jedynie skusił bym sie na tego PIPa w LG no i przy zakupie tego LG dostaje się podstawkę w komplecie. Tu troche fotek LG http://www.minhembio.com/produktbilder/68497
a tu PV60 http://www.minhembio.com/produktbilder/87103
a tu specyfikacje:
LG
http://de.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=0101&categoryId=0101&parentId=01&modelCodeDisplay=42PX4R&model=7
PV60
http://www.produkte.panasonic.de/product/product.asp?sStr=5@-@1@13@40@41@@@@@TH-42PV60E@Viera|Plasma-Bildschirme@&altMod=N&upper=&prop=

Coś ciekawego na temat PV60: (bardzo interesujący materiał)

Znalazłem coś bardzo interesującego a mianowicie m.in.
- jak wygląda odbijający się w szybie ekranu plazmy sam napis Windows puszczony z kompa na plazmę (wczytywanie systemu) w 5 ujęciach czyli 5 kątów. Wyraźnie widać że z boku jest odbicie i mało czerni a patrząc na wprost plazmy dopiero jest głęboka czerń.
-rozpiska trybów 16:9 14:9 4:3 zoomy i innych dla hdmi, component, pc, AV, odświeżanie dla poszczególnych rozdzielczości, fotki każdego szczegółu czyl aż 3 wiatraczki (może wydawać się głośny), wyjścia/wejścia na kable czyli wszystko to czego szukałem <jupi>
Co ciekawe dla trybu PC przez kabel VGA max rozdzielczość to 1280x1024 przy 60Hz oraz 1024x768 przy max 85Hz dla trybów 16:9 oraz 4:3.
Kto szuka ten znajduje :)
http://www.cagliarimeteo.it/plasma/index.html
 
Ostatnia edycja:

martinos

New member
Mario napisał:
martinos @ no tak wypas to wypas a ktory ma lepsza jakosc obrazu ?
Niestety nie mam możliwości obejrzenia Panasonic 42PV60 i 42LG PX4R ponieważ w moim mieście takich nie ma. Natomias oglądałem starsze modele 42PA50 i 42LG PX3RV o rozdzielczosciach nizszych niz tamte powyzsze no i moje wrazenie jest takie ze wogóle nie bylo roznicy jak na moje oko a specjalnie włączyli słabe źródło jakiś film leciał słabej jakości no i naprawdę nie zauważyłem róznicy a muszę tu stwierdzić że jak na tak słabą jakość to był naprawdę ładny gładki obraz. Z tym PIPem to naprawdę na dzien dzisiejszy moze bym nie uzywał ale czasem przychodzi taka chwila ze az chce się podpatrzec co leci na innym kanale a jak będę miał Panasa to niestety tego nie ujrzę. Naprawdę szkoda że wielu funkcji brakuje temu Panasowi. To musisz sam na żywo obejrzeć a nie kupować w ciemno, tak bym Ci radził.
 
Ostatnia edycja:

pmcomp

New member
martinos napisał:
No ja też bym chciał to wiedzieć.
Wiem jedynie tyle, że ...

Wiesz bo wyczytałeś.
Natomiast nikt nie odpowie ci na Twoje pytania. Musiasz sam zobaczyć obraz z obu i dokonać wyboru. Co do wyposażenia to już bardzo łatwe.

Pozdrawiam
 
Do góry