Seria PV60

Darek

New member
Witam,
Czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy tej plazmy sprawdzał zaraz po zakupie ile przepracowanych godzin wykazywało menu serwisowe?
Ciekawi mnie czy jak odbiera się sprzęt zapakowany to faktycznie licznik wskazywał będzie 0 czy np 10. Wiadomo, że w niektórych sklepach plazmy grają na okrągło przez wiele dni a potem pakuje się je w pudła i sprzedaje klientom. Ale może równiez w fabryce poddawane są jakimś testom?

Pozdrawiam
Darek
 

adrianus

New member
Dołączam sie do pytania Darka
I jeszcze jedno.Czy w momencie,gdy plazma wisi na ścianie jest dostęp do wejść i gniazd?
Czy wejścia HDMI są obok siebie czy rozmieszczone w różnych miejscach?
 
Ostatnia edycja:

martinos

New member
Jak dla mnie TH-42PV60E ma te oto wady:

1.brak slotów na karty pamieci SD i niemożliwość przy tym nagrywania telewizji na taką kartę :( w tym przypadku model TH-42PX600E i TH-42PV500E jest lepszy (jutro podam linka do forum z nagrywaniem jak to mniej więcej wygląda)
2.brak PIP,POP,PAP jest jedynie PAT
3.gorzej wygląda TH-42PV60E od TH-42PX600E i TH-42PV500E bo ma taki brzydki szeroki dolny pasek srebrny na głośniki a tamte mają piękną czarną ramkę i wogóle design jest zajebisty, jednym słowem PV60 się chowa.

No ale nie każdemu musi się to podobać i każdy ma swój gust no i cena też jest ważna bo TH-42PV60E jest o wiele tańszy od tamtych modeli i to można uważać za plus.
 

adrianus

New member
do dnc

Tak nawiązując do wypowiedzi martinosa,wiem,że rozważałeś zakup Pioneera,który był o wiele droższy.Dlaczego nie zdecydowałeś się na model
PV 500E a właśnie na PV60?Jaka jest Twoja opinia co do designu tych dwóch modeli.Nie widziałem dotąd PV 60 na żywo.Czy dolny panel jest podobnej wielkości jak w PA 50?
Co to jest PAT?Ile PV 60 pobiera prądu?
 
Ostatnia edycja:

Darek

New member
Wszystko się zgadza ale PV60 i PV600 to inna półka cenowa. Co do PIP, POP, PAT, POP to już kwestia gustu. Wcześniej rozważałem zakup LG. Są dobrze wypasione ale jednak o Panasonicach są lepsze opinie (i co by nie powiedział to chyba poważniejsza firma). Do tego słyszałem niezbyt dobre opinie na temat serwisu LG (raz nawet dzwoniłem do gościa, który był ździwiony i oburzony skąd mam jego numer telefonu).
Poza tym Panasonic to nowy model z matrycą G9 więc zdecydowałem sie już w 99% na zakup Panasonica. Pozostaje jeszcze kwestia miejsca zakupu, którego dokonam na początku Maja.
W dalszym ciągu ponawiam pytanie o sprawdzenie ilości godzin nowych plazm.

Pozdrawiam
Darek
 

adrianus

New member
Ja decyzję już podjąłem.Ustawiłem się na PV 60.Myślę ,że wcześniej czy później cena 7000 będzie normą a nie jedną czy dwoma jaskółkami na Allegro.
Na razie nie znalazłem jednoznacznie negatywnych opinii.
Nadal będę obserwować opinie użytkowników.
Ponawiam pytanie o wejścia przy zawieszeniu na ścianie.
 

Możej

New member
Panasonic rules

Ciekawostka: w niemieckim magazynie VIDEO nr 4|2006 jest test plazm Panasonic TH-42PV60E i Pioneer PDP-436PXE

Wynik: 79 - 77 dla Panasonica :)

Pare stron dalej zrobili liste najlepszych plazm i .... Panasonic TH-42PV60E na 1 miejscu !!!

Musi w tym cos byc :D Szkoda ze mnie na nia nie stac - czekam na PA60 ;)
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Możej napisał:
Ciekawostka: w niemieckim magazynie VIDEO nr 4|2006 jest test plazm Panasonic TH-42PV60E i Pioneer PDP-436PXE

Wynik: 79 - 77 dla Panasonica :)

Pare stron dalej zrobili liste najlepszych plazm i .... Panasonic TH-42PV60E na 1 miejscu !!!

Musi w tym cos byc :D Szkoda ze mnie na nia nie stac - czekam na PA60 ;)

Bardzo fajnie, ze test wypadł tak dobrze!!!

Co do designu. No cóż. Ponoc o gustach się dyskutuje, więc i ja nie bedę. Powiem tylko, że Panas bardziej mi pasował bo wszystko mam srebrne włącznie z obudową kompa więc i ten kolor mi pasował. Owszem brakuje mu pewnych rzeczy, jak slot SD i inne bajery, ale mnie to jest niepotrzebne. Komputer słuzy mi jako centrum dowodzenia i to na nim skupia się cała siła mozliwości. Jeśli ktos potrzebuje jeszcze innych bajerów kupuje sobie PXa. To chyba jasne.

Pioneera nie kupiłem bo nie znalazłem ciekawej oferty, która nie była by za duża a towar mógłbym sobie odebrac osobiscie. Na południu Polski nie było takiego sklepu, którego oferta byłaby dla mnie do przyjęcia - głownie cenowa. No i pojawił sie Panas z cena kótra mi już baaardzo odpowidała. To jesdnak zysk miec w kieszni 2000 zł a ich nie miec. Można sobie pozwolić na inne przyjemności...:p

Nie zdążyłem sprawdzić ile miał na początku godzin pracy bo nie miałem opisu menu serwisowego, ale wg moich obliczeń nie mógł mieć więcej niż 1-2 godziny. Po tygodniu miałem prawie 60 godzin, a oglądam średnio około 7 godzin dziennie (w weekend więcej).

Jesli ma się wieszak regulowany jak ja, dostęp jest poprawny. Szkoda, że wejścia są ustawione prostopadle do ściany, ale są rozłozone tak, że nie ma problemów z trafieniem do każdej dziurki. W kazdym razie ja nie miałem problemów.
 

adrianus

New member
Cholera już tak bym chciał ten telewizor,ale wiem,że ceny polecą w dół.
A parę setek lepiej przeznaczyć na coś innego.
Jestem ciekaw czy ktoś się orientuje w jeszcze jednej kwestii.Mam laptopa,który ma kartę TV.Tylko że laptop jest ze Stanów i na pewno nie działa na sygnale z kablówki.Nie sprawdzałem jakby to wyglądało z Polstaem albo Cyfrą.
Może ktoś się zetknął z podobnym zagadnieniem.
Proszę o info.
 

p00h

Member
Darek napisał:
Witam,
Czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy tej plazmy sprawdzał zaraz po zakupie ile przepracowanych godzin wykazywało menu serwisowe?

Moja miała 20h, ale stała w sklepie otwarta więc nic dziwnego. Po wyjściu z fabryki licznik wskazuje 0. W sumie to i tak nie ma najmniejszego znaczenia, chyba, że ktoś przez n*10 godzin dziennie w kółko puszczał np logo sklepu.
 

p00h

Member
martinos napisał:
Jak dla mnie TH-42PV60E ma te oto wady:
3.gorzej wygląda TH-42PV60E od TH-42PX600E i TH-42PV500E bo ma taki brzydki szeroki dolny pasek srebrny na głośniki a tamte mają piękną czarną ramkę i wogóle design jest zajebisty, jednym słowem PV60 się chowa.

Uhm, PV500 jest jakieś 15-20 cm szerszy od PV60. TH37PV500 jest większe niż TH42PV60; designersko to już jak kto woli, ale 20cm ramka dookoła obrazu to trochę jest bez sensu.
 

Duty

New member
adrianus napisał:
Myślę ,że wcześniej czy później cena 7000 będzie normą a nie jedną czy dwoma jaskółkami na Allegro.

Właśnie zamówiłem 42PV60E w Niemczech. Mam to szczęście mieszkać 12 km od granicy i znajomy po drugiej stronie zgodził się odebrać przesyłkę. Dopytywałem w tanich sklepach internetowych (takich, co mają je po 1699 Euro) - ale nie dość, że ściemniają z terminami, to liczą nawet 150 Euro za przesyłkę :)
W końcu padło na to miejsce: http://www.csv-direct.de/artinfo.php?artnr=A1601550 ( tu przesyłka wyjdzie ok 60 Euro za całość zamówienia).
Dodatkowo montaż na ścianę: http://www.csv-direct.de/artinfo.php?artnr=A1600118&PHPSESSID=e14170b68e2bc2bd309e5622b87c44a7
i karta SkyStar2 (48,22 Euro)
dnc: wiem, że radziłeś coś do DVB-S2 - ale jeszcze nic nie sprzedają, trzeba odczekać.
Z tańszym, rozsądnym systemem zawieszenia na ścianę też jest ciężko - oryginalny Panasonica startuje od 900zł!
 

martinos

New member
Coś na temat nagrywania telewizji na karty SD:

http://www.panasonic.ro/downloads//manuals...TH-50PV500E.pdf

Pojemność pamięci / ilość minut na zapis materiału z TV

Dimensiune------Extra fin------------Super fin----------Fin------------------Normal
64MB--------------7minute------------9minute---------23minute-----------34minute
128MB-----------14minute------------18minute--------44minute-------1ore6minute
256MB-----------28minute------------37minute---1ora 32minute----2ore 17minute
512MB-----------55minute-------1ora10minute--------------3ore----4ore 30minute
1GB--------1ora 50minute------2ore 20minute--------------6ore---------------9ore

Economic
1ora21minute
2ore 35minute
5ore 20minute
10ore40minute
21ore20minute

Jakość filmu w MPEG 4:
MPEG 4
is not simply an updated version of MPEG-2. Although it employs the same basic mathematical philosophies for motion picture data compression, it is really a "clean sheet" approach. Improved algorithms are applied to motion prediction, adaptive sampling and other elements of visual compression to yield efficiencies of 50% to 60% over MPEG-2. This means that quality video can be obtained from bit rates as low as 50 Kbps, generating a 176 x144 pixel image at 15fps, up to full HDTV (1920x1080/ 24p) at 7Mbps.


Jeśli chodzi o TH-42PV500E to się pospieszyłem i źle wpisałem, bo akurat ta rama jest jak dla mnie za szeroka i mi się nie podoba.
Co do designu to miałem na myśli ten TH-42PX600E, że mi się podoba.
http://www.produkte.panasonic.de/product/product.asp?sStr=5@-@1@13@40@41@@@@@TH-42PX600E@Viera|Plasma-Bildschirme@&altMod=N&upper=&prop=

Niestety różnica w cenie w porównaniu do PV60 to 700 euro, wiec jak na mój budżet to trochę dużo. Myślę, że chyba skuszę się na PV60 bo nagrywać to i tak będę z kompa przez kartę DVB TwinHan 1020 a z funkcji PIP,POP,PAP raczej nie korzystam bo kablówkę oglądam rzadko. Interesują mnie na plaźmie przede wszystkim gry, filmy (xvid divix rmvb dvd) oraz sat elitarne kanały filmowe. Ale troszkę ponad 7000 zł za PV60 to ciut za dużo więc poczekam do mniej więcej 6000 bo bez tamtych funkcji można żyć ale to troszę tak jak mężczyzna bez f****. Poczekamy, zobaczymy.
 

martinos

New member
Mam jeszcze jedno pytanie co do PV60. Jak sprawa wygląda z chłodzeniem a raczej uciążliwym wiatrakiem, który czasami w niektórych plazmach się pojawia i przy tym świetnie zakłuca wrażenia odsłuchowe.

Mój sprzęt jest podobny jak ma dnc więc i jest na czym ucho zawiesić - Audio Yamaha RX-V650, DVD Yamaha S550, głośniki 5.1 Koda, Karta DVB-S - PC TWINHAM DTV1020, DVD-RW DL LG16x, Plazma Panasonic TH42PV60 w planach zakupu.
 

adrianus

New member
Szukałem info o poborze mocy.Nie spędziłem niewiadomo ile czasu,może dlatego nie znalazłem.Ale przy wyczerpujących informacjach na niemieckiej stronie Panasaonica tego brakuje.
Wiem ,że PA 50 była czy jest dość żarłoczna w porównaniu do Philipsa czy LG.
Czy ktoś wie ,jak jest w przypadku PV 60?
 

dnc

Moderator
VIP
Do martinosa
Wiatraków nie słychać, chyba, że ktoś załatwi sobie absolutną ciszę. Zauważyłem, że przy włączeniu TV wentylatory przez 2-3 sekundy słychać, a potem cichną, tak jakby sterował nimi TV. Widocznie obroty są proporcjonalne do temperatury wewnątrz TV. Jak mam włączony kanał muzyczny np. M6 Music Rock i leci coś ostrego, to wiatraków nie słychać, nawet jakby waliły na 100% mocy chłodzenia.:p


Do adrianusa
Wg instrukcji pobór maksymalny wynosi 261 W dla 42PV60 i 241W dla 37PV60. Jak będę miał czas to sprawdzę jak jest naprawdę. Wystarczy mieć dokładny woltomierz i amperomierz i podpiąć pod to zasialnie a z drugiej strony TV.
 

deoc

New member
Przepraszam ze w tym temacie - ale bedzie ogolnie o Panasonic'ach - jak sprawdzic w sklepie ile godzin gra plazma? Bo jutro bede musial sie jeszcze raz do sklepu przejsc w celu "rezerwacji" i sprawdzenia tych calych duszkow - bo TVN lecial na PA50 jak wszedlem i ogladalem film, a o tym zapomnialem... z gory dziekuje za odp. co do sprawdzenia - model j.w. PA50

"taki brzydki szeroki dolny pasek srebrny na głośniki a tamte mają piękną czarną ramkę" jakbym slyszal swoja dziewczyne dzis w sklepie ogladajac PA50 :D:D Mi tez to troche przeszkadza bo i tak bedzie dzwiek wydobywal sie z czegos lepszego, no ale moja luba tylko o tym gadal i o tym zebym nie meczyl tego Pana bo juz ma mnie dosc - to kazalem jej sie udac na z gory upatrzona pozycje -tzn poogladac pralki :D
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
deoc napisał:
Przepraszam ze w tym temacie - ale bedzie ogolnie o Panasonic'ach - jak sprawdzic w sklepie ile godzin gra plazma? Bo jutro bede musial sie jeszcze raz do sklepu przejsc w celu "rezerwacji" i sprawdzenia tych calych duszkow - bo TVN lecial na PA50 jak wszedlem i ogladalem film, a o tym zapomnialem... z gory dziekuje za odp. co do sprawdzenia - model j.w. PA50

"taki brzydki szeroki dolny pasek srebrny na głośniki a tamte mają piękną czarną ramkę" jakbym slyszal swoja dziewczyne dzis w sklepie ogladajac PA50 :D:D Mi tez to troche przeszkadza bo i tak bedzie dzwiek wydobywal sie z czegos lepszego, no ale moja luba tylko o tym gadal i o tym zebym nie meczyl tego Pana bo juz ma mnie dosc - to kazalem jej sie udac na z gory upatrzona pozycje -tzn poogladac pralki :D

Patrz: http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=31813&postcount=47

Poproś o pilota i włączenie TV do prądu i sobie sprawdź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
I poszło - Panasonic Polska na wczorajszj konferencji w Bielsku Białej w Hotelu Vienna - pokazał całą nową linią Plazm LCD i innych produktów.
Plazmy prezentują się elegancko - szczególnie na nowych /drogich stolikach/
Plazmy mają oficjalne ceny:
65 PV 500 - 44999 - Co przekłada się na znakomitą cenę - 39999
50 PV 500 - zapowiadana cena - ok. 14999 zł
42 PV 60 - 8499 zł / co daje 7599 zł z podstawka/
37 PV 60 - 7499 zł / co daje 6899 z podstawką/
42 pa 60 - 7499 zł / czyli 6499 z podstawką/
37 Pa 60 - 6999 zł / 5999 z podstawką /

Plazma posiada system V real;
więcej kolorów
głębsza czerń ,
płynniejszy ruch

Mają - nizszy pobór mocy
Wyraźniejszy obraz w jasnym pomieszczniu
Wydłuzony czas pracy
wysoki poziom kontrastu
redukcja szumów obrazu ruchomego

Od piątku - w sprzedaży 42 pv 60. Pozostałe za kilka dni
Po otrzymaniu - przeprowadzimy test.
pozdrawiam
 
Do góry