Seria PV60

martinos

New member
dnc napisał:
Obraz dostosowany jest do rozdzielczości 1280x720, ale wtedy część pulpitu znika po za ekranem. Wtedy trzeba zmniejszyć troszkę rozdzielczość w opcjach Nview na kartach Nvidia. Tak jest u mnie.

Czyli ma Pan 1024x768 60Hz VGA-OUT i nie ma żadnych obcięć z góry i z dołu ekranu na plaźmie? A jak ten pulpit wygląda na plaźmie przecież to jest 4:3 czyli pixele w poziomie pulpitu są rozciągnięte i to mocno czyli jeśli ikonkę na pulpicie mam kwadratową na monitorze CRT to na plazmie będzie to prostokącik?
 

dnc

Moderator
VIP
Plazma u mnie nie służy jako monitor do komputera, ale jako monitor do oglądania programów z satelity i filmów z DVD. Jest tak ustawiony, że nie ma na nim nic z pulpitu, ale filmy i DVB właśnie na nim są wyświetlane. Panel ma rozdzielczość 1024x768, ale telewizor i tak dostosowuje sygnał do 1280x720. Wysyłam sygnał po HDMI więc nie wiem jaki sygnał jest na złączu VGA. Niemniej wydaje mi sie, że jesli podłaczy się kompa do niego obraz powinien zając cały ekran. sytuacja będzie taka sama jak w laptopach z ekranem 16:9 czy 14:9. Ekran jest dopasowany, ale ikonki powinny pozostac takie jakie są na ekranie 4:3. Szerszy powinien być tylko pasek na dole. Czyli zmiesci się na nim więcej programów.
 

Darek

New member
Witam,

Nie miałem jeszcze okazji aby zobaczyć ten model w akcji a jestem nim bardzo zaineresowany. Na forum pojawiła się informacja o tym, że pewnym problemem jest szyba od której odbija się światło. Czy ktoś może powiedzieć jak bardzo jest to uciążliwe w codziennym użytkowaniu?

Pozdrawiam
Darek
 

dnc

Moderator
VIP
Darek napisał:
Witam,

Nie miałem jeszcze okazji aby zobaczyć ten model w akcji a jestem nim bardzo zaineresowany. Na forum pojawiła się informacja o tym, że pewnym problemem jest szyba od której odbija się światło. Czy ktoś może powiedzieć jak bardzo jest to uciążliwe w codziennym użytkowaniu?

Pozdrawiam
Darek
Mniej więcej tak bardzo jak przy TV płaskich CRT (proporcjojalnie do wielkosci ekranu). Tam tez jest szyba i jesli światło pada z przodu na ekran to odbija się w nim. Problemem może też być zbyt jasny pokój. Ale są na to sposoby. Kotara, żaluzja, itd. Zawsze można zakryć okno. Ja osobiście robię to tylko jeśli słońce świeci mi do pokoju. Jeśli jest pochmurny dzień to raczej nie ma aż tak wielkiego problemu. Można się przyzwyczaić.
 

adrianus

New member
Panasonic PV 60 i PV60 E-do DNC

Znalazłem na Allegro sprzedającego,który oferuje Panasa PV 60 i PV 60E w różnych cenach(100 zł różnicy).Czy rzeczywiście istnieje jakaś różnica?
Co sprawiło,że akurat wybrałeś max-media-pl?
Teraz cen na Allegro leci w dół .Jest już za 7199.Ale mam obawy co do zakupu sprzętu za tę sumę.
Może się wygłupię,ale zapytam o regiony przy DVD.Czy jakość jest taka sama z płyt np. z 1 i z regionu europejskiego?Posiadam Harman Kardon Soundsticks,czy można je podłączyć przez gniazdo słuchawkowe do tego telewizora i uzyskać dobry dźwięk?
Zamierzam kupić cyfrowy Polsat.Czy tuner ,który mają w ofercie jest wystaraczający by uzyskać obraz zadowalającej jakości?
Z góry dziękuję za odpowiedź na moje pytania.
Zami
 
Ostatnia edycja:

jabo

New member
42pv60

Witam wszystkich ponownie !
Jestem już po kilkudniowym testowaniu tego modelu.
Ktoś pytał o porównanie do LCD Panasonica taki właśnie model miałem poprzednio ! Całkowita Porażka !
1.Wieczorem czarne jest szare (ekran cały czas świeci)
2.Kolory ładne ale sztuczne.
3.Występuje zjawisko jakby za mała była paleta kolorów.
4.Wyostrzanie nie nadąża za ruchomym obrazem itd. itd. itd......
PV60 to zupełnie inna para lejcy !
Wieczorem Czarne jest czarne, nie brakuje kolorów, systemy poprawy obrazu działają !
Co do duszków - to jeżeli nie pracuje się na wyżyłowanych parametrach to zjawisko takie nie występuje (ja nie kręcę na maksa ani kontrastu ani jasności)
Jestem z tego telewizora bardzo zadowolony !
42" - swobodnie można oglądać z odległości nawet poniżej 3m.
Korzystam z Cyfry+, DVD i kablówki jako alternatywy.
Mogę powiedzieć zdecydowanie, że jeśli występują jakieś problemy to tylko z winy dostawcy sygnału (DVD-bez problemów, satelita -są kanały za bardzo skąpresowane, a kablówka - na niektórych ksnałach szumy czy odbicia, z szumami to nawet sobie dość dobrze radzi ten odbiornik)
Jednym słowem - POLECAM
Mam jeszcze pytanie do DNC- możesz napisać jak wejść do menu serwisowego ? i co tam jest ?
Pozdrawiam wszystkich
 

dnc

Moderator
VIP
Wyczytałem to już na tym forum, ale mogę powtórzyć:

Ustawiamy w menu:
basy na maxa a soprany na minimum, trzymasz wciśniety INDEX na klawiaturze pilota i naciskasz strzałkę w dół klawiszem na telewizorze. Pokazuje sie mneu i możemy klawiszami czerwony i zielonym przesuwac się po poszczególnych funkcjach. Najlepiej zrobic to będac na kanale 99 bo tak można wejśc do menu1. Do menu 2 trzeba mieć własnie kanał99 włączony i przejśc zielonym do samego końca, aż menu nie bedzie się zmnieniac. Potem naciskamy klawisz hold na pilocie. Wchodzimy do menu 2. I znowu możemy sie po nim poruszać klawiszami czerw. i ziel. Na samym końcu menu 2 jest opcja pokazujaca ilośc godzin uzytkowania TV. Inne funkcje są bardziej skomplikowane i nie do końca czytelne bo nie ma tam dokładnego opisu.
Jak ktos chce to niech mi na priva posle adres e-mail to mu prześlę w pdf pełny opis menu1 i 2 jak i gdzie przejść.


do Adrianusa

Jak kupowałem TV na Allegro były dwie oferty.
Jedna z Krakowa druga z Wrocławia. A że często jeżdżę do tego miasta postanowiłem podjechac sobie, sprawdzić czy firma istneje czy adres jest prawdziwy i potem mogłem sobie osobiście odebrac TV ze sklepu. nie musiałem płaciś 200 zł za transport kurierem i miałem pewnośc, że nikt mi przyszłowiowej "cegły" nie sprzedał. To jednak spory wydatek i zakup chciałem dokonać bedąc przy tym. teraz pewnie jest już więcej ofert i cena pewnie spadła, ale tak to juz jest. I tak zaoszczedziłem sporo kasy (miałem kupic Pionnera 436XDE).

Nie mam tunera Polsatu, ale wiem, że wciskają swoim klientom straszne badziewia (Cyfra zresztą też tak robi.) Inna sprawa, że kupując Polsat jesteś zdany na to co mają do zaoferowania. Dla Cyfry tuner możesz kupic dowolny pod warunkiem obsługi systemu kodowanie Seca Mediaguard.
 
Ostatnia edycja:

Duty

New member
jabo napisał:
PV60 to zupełnie inna para lejcy !

:) Podrążę jeszcze temat współpracy z komputerem - w jakiej rozdzielczości da się rozsądnie gry uruchamiać? Czy obraz nie będzie rozmazany?
Trochę mam obawy, czy 1024x768 nie będzie nienaturalnie jamnikowate? Czy wyższe rozdzielczości są jakoś skalowane na ekranie?
Jakie odswieżanie jest standardowe?
 

adrianus

New member
cd dialogu z DNC

Czy istnieje w PV 60 coś takiego jak ustawienia fabryczne?Jeśli tak to jak dużo należy zmienić,bu uzyskać optymalny obraz.
DNC dzięki za odpowiedź na mój wcześniejszy post.
Widzę,że jesteś bardzo zorientowany w temacie i chciałbym poznać Twoją opinię.
Chciałem kupić LG PX7RV.Teraz widzę,że w sumie za niewiele ponad 1000 PLN można mieć PV 60.Czy warto doinwestować?
Wiem,że nie jest to model na Polskę,ale w Panasonicu powiedzieli mi,że z gwarancją nie powinno być problemu.
POzdrawiam
 

hobb3

New member
adrianus napisał:
Znalazłem na Allegro sprzedającego,który oferuje Panasa PV 60 i PV 60E w różnych cenach(100 zł różnicy).Czy rzeczywiście istnieje jakaś różnica?
Co sprawiło,że akurat wybrałeś max-media-pl?
Teraz cen na Allegro leci w dół .Jest już za 7199.Ale mam obawy co do zakupu sprzętu za tę sumę.


Dla przejrzystości tematu należałoby chyba dodać, że podana przez ciebie cena 7199 zł dotyczy modelu o przekątnej 37 cali, a cały wątek rozpoczął się dla wersji 42 cale. To tylko tak dla uściślenia.
 

adrianus

New member
Szybko Panowie obniżają ceny.Mnie się też nie chciało wierzyć.Może jeszcze zrobią jakąś promocję na Easter.;)
Szkoda ,że tak daleko ode mnie .Dolny Śląsk w tyle za Kujawami.Niedobrze.:(
 

dnc

Moderator
VIP
Do Duty

Praktycznie panel obsługuje rozdzielczość 1920x1080. mówię praktycznie, bo ustawiałem ekran na tą rozdzielczość, ale wydawała mi się jakaś taka dziwna. TV jako monitor do gier najlepiej jest przygotowany do rozdzielczości 1280x768@60Hz i na takiej rozdzielczości gra najlepiej. Obraz w grach jest bardzo dobry jak na tą rozdzielczość. Oprócz jakości obrazu ważna jest jego siła wielkości. Jesli ktoś ma monitor 17 cali (jak ja) a potem siądzie przed 42'' to można dostać lekkiego zawrotu głowy.:p Dla mnie także ważne są kolory. W plaźmie są bajkowe. Biały jest biały, czarny jest czarny, zielony jest zielony, itd. Powiem tak. Jeśli chodzi o ostrośc obrazu LCD bije na głowę nawet 42 plazmę. Jednak ja bym teraz już nie wziął LCD powyżej 32'' jako TV i do gier.


Do adrianusa

W menu można wiele rzeczy ustawić. Jednak na pilocie jest klawisz "N", który resetuje wszystkie ustawienia i przywołuje fabryczne wartości. Jednak warto poeksperymentować by dopasowac ustawienia obrazu do Swoich wymagań i otoczenia ekranu (jasnośc pokoju, oświetlenie itd.)
 

adrianus

New member
dnc-wybacz ,że zawracam głowę

Pisałeś wcześniej o głośnikach.
Czy do spokojnego słuchania muzyki( w domu niemowlaczek ) wystarczają?
Chodzi mi o to czy radzą sobie jako tako z niskimi i wysokim tonami.
Czy raczej grają jak głosniczki z odtwarzaczy FIRST.:D
 

hobb3

New member
adrianus napisał:
Szybko Panowie obniżają ceny.Mnie się też nie chciało wierzyć.Może jeszcze zrobią jakąś promocję na Easter.;)
Szkoda ,że tak daleko ode mnie .Dolny Śląsk w tyle za Kujawami.Niedobrze.:(

Ja za to mam 45 km. :))
 

adrianus

New member
Może Wrocław oprzytomnieje.
Plazma Center z Łodzi ma za 7400 z uchwytem.Niby dobra cena ,ale w komentarzach pustawo.
Oj chyba zawiśnie ten cukiereczek na mojej ścianie.
Przy malowaniu jajek się jeszcze zastanowię.;)
 

dnc

Moderator
VIP
adrianus napisał:
Pisałeś wcześniej o głośnikach.
Czy do spokojnego słuchania muzyki( w domu niemowlaczek ) wystarczają?
Chodzi mi o to czy radzą sobie jako tako z niskimi i wysokim tonami.
Czy raczej grają jak głosniczki z odtwarzaczy FIRST.:D

Nie używam głośników w TV, ale podłączałem laptopa do niego i grały poprawnie. Tzn, przestrzeń dźwiękowa do zwykłej TV wystarcza, ale do DVD na pewno nie.
Zawsze możesz podłączyc słuchawki przez przedni panel i masz spokój i ciszę.

Do Adrianus

Nie wiem czy zauwazyłeś, ale oni mają na sprzęt o dużej wartości aukcje prywatne. Spróbuj wysłać im maila żeby udostepnili Ci aukcje. Ja tak miałem z AVPartnerem z Warszawy. Żadnej odezwy. Dopiero jak zadzwoniłem to odezwał jakis gościu i cos tam bełkotał, ze to nie takie proste, że oni tak nie sprzedają bo to drogie są prowizje itd.
A po za tym słyszałem, że oni nie dają rachunku, który upoważnia do późniejszej gwarancji, ale coś na kształt kwitu wydania z magazynu. Jak jest naprawdę, nie wiem. Gdzies tu na forum było już o tym. Musiłabyś poszukać.
 
Ostatnia edycja:

adrianus

New member
A gdzie jest PV 60 produkowana?
Czy pilot jest dobrze zrobiony tzn.można go obsługiwać intuicyjnie?
A jak radzi sobie ze zdjęciami z kompa?
Jeszcze bardziej Cię zmęczę jak kupię w końcu tę plazmę i będę chciał podłączyć wszystko tak,żeby miało to ręce i nogi.:)
 

dnc

Moderator
VIP
A toś mnie zaskoczył. :p Musiałem pójśc na strych i zobaczyćna pudło i teraz już wiem. Wyprodukowano w Czechach.
Zdjęcia są bardzo ładne. Kolory są żywe i naturalne. Ja tam na nim zdjęc nie oglądam, ale próbowałem i wydawały mi się bardzo ładne. Ładniejsze niż na LCD.
 
Do góry